R

Binbaşı
25 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 77 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,

8 Aralık 2016 tarihinde apple.com.tr sitesinden custom configurationlu macbook pro sipariş verdim. Kargo çinden 25 Aralıkta yola çıktı ve bugun upsde istanbula ulaştığı görülüyor. Ancak akşam 8 civarında "Paket şu anda bizde. Alıcı, UPS dışındaki bir aracı tarafından gümrükleme talep etti. / Paket gümrükleme acentesinde son bırakma bekliyor." yazısını kargo takipte gördüm. Araştırdığımda ürünün gümrüğe girdiğinden dolayı böyle yazıyormuş.

Sormak istediğim soru benim ekstra yapmam gereken birşey varmı ? Yoksa bütün prosedürleri apple türkiye mi halledicek ? Gece gece sinirim baya bozuldu sormak istedim. Bilgisi olan arkadşalar cevaplarsa sevinirim.

Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,

Vatandan sipariş verdiğim sistem geldi ve evde topladım. Ancak şöyle bir sorun var power tuşuna bastığımda sistem hiç çalışmıyor. Üstünde gelen zalman 600 w güç kaynağını eski sistemimde denedim çalışıyor ancak ekran kartı fanları çok hızlı dönüyor sürekli olarak. Eski güç kaynağımı bağladığımda eski sistemdeki fanlar normal çalışıyor.

Yeni aldığım sistemdeki ilk güç kaynağından şüphelendim fanların hızlı çalışmasına rağmen güç kaynağının çalıştığını gördüm.

Yeni sistemim hiç çalışmıyor fanlar bile hareket etmiyor.

Uzay montaj kurdum güç tuşunun bağlantığı yerlere kontrol kalemiyle dokunduğumda ışık yanıyor ancak onlara dokunduğumda yine sistem çalışmıyor.

Acaba sorun anakarttamıdır teşekkürler.
edit spam
Merhaba arkadaşlar MSI GE70 2OE-209XTR almayı planlıyordum ancak 2x750 olduğu için lenovo çok dikkatimi çekti. Fiyat açısındanda lenovo çok uygun ancak size sormak istediğim bişi var ssd alsam lenovoya hdd çıkarmadan takılabilicek slotu varmı ? Yada msi mı almalıyım.

Lenovo Fiyat 2650

Teknik Özellikler
Üretici Kodu : 59-380590
Model : Y500
Renk : Siyah/Metal
İşletim Sistemi : Windows 8 64 Bit
İşlemci : Intel® Core™ i7-4700MQ 2.4GHz İşlemci (6MB Önbellek 3.20GHz'e kadar Turbo Frekans)
Ekran : 15.6" HD (1920x1080) Full HD LED Arkadan aydınlatmalı 16:9 geniş ekran
Chipset : Intel HM86
Ram : 8 GB DDR3 DDR3L SDRAM 1600MHz
Bellek Maksimum : Maks. 16GB DDR3L- 1600Mhz (Çift Kanal Desteği) [1 SODIMM slot (1x2GB/1x4GB/2x2GB /2+4GB/2x4GB/1x8GB/4+8GB/2x8GB)]
Sabit Disk : 1TB HDD + 8GB SSHD SATA Hybrid Disk
Ekran Kartı : İkili Grafik Nvidia® SLI ; 2 Adet Nvidia GeForce GT 750M 2GB
Optik Sürücü : Yok
Ses : Kullanıcıyı içine alan bir ses deneyimi için Dolby Home Theatre v4 ses sertifikasyonunu destekleyen JBL® tasarımlı hoparlörler 2x 2W
Kablosuz Bağlantı : 802.11b/g/n Wi-Fi - Intel Centrino Wireless N-2230
Bluetooth : Bluetooth 4.0
Ethernet : 10/100/1000 Gigabit Ethernet
Dahili Kamera : HD 720P kamera
Klavye : Q Türkçe - Backlit Accutype Arkadan Aydınlatmalı
Numerik Tuş Takımı : Var
USB : 1 x USB 2.0, 2 xUSB 3.0
HDMI : Var
Kart Okuyucu : 6 in 1 (SD/SD pro/MMC/MS pro/XD)
Parmak İzi Okuyucu : Yok
Pil : 6 Hücreli 62Wh - Maks. 5 Saat
Boyutlar : 387 x 259 x 15,5 - 36mm
Ağırlık : 2.7 Kg

MSI Fiyat 3200

Model : GE70 2OE-209XTR
İşletim Sistemi : FreeDos (Windows 7 ve Windows 8 Uyumludur)
İşlemci : Intel® Core™ i7-4700MQ 2.4GHz İşlemci (6MB Önbellek 3.20GHz'e kadar Turbo Frekans)
Chipset : Intel HM87
Bellek : 8GB DDR3L 1600MHz
Bellek Slotu : 2 slot - maks. 16GB
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GTX765M 2GB GDDR5 Optimus Technology
Hard Disk : 128GB SSD + 1TB SATA 7200rpm
Ekran : 17.3" Full HD (1920x1080), Anti-glare
Klavye : LED arkadan aydınlatmalı SteelSeries Klavye
Optical Disk Drive : DVD Super Multi
Usb 3.0 : 2x
Usb 2.0 : 2x
Kart Okuyucu : SD (XC/HC)
VGA : 1
HDMI : v1.4
Speakers : 4x2W
Subwoofer : Yok
Ses Çıkışı : 7.1
Microfon / Kulaklık çıkışı : 1 / 1
LAN : Killer Gaming LAN
Wireless LAN : 802.11 b/g/n
Bluetooth : Bluetooth v4.0
Webcam : HD Webcam (30fps@720p)
Battery : 6-Cell Li-Ion (4400mAH)
Adaptör : 120W
Ölçü (WxDxH) : 418x269.3x39mm
Ağırlık : 2.7Kg (pil ile birlikte)
Arkadaşlar bilgisayarı yeni topladık eve geldik kurduk.Herşey hazır anakarta elektrik geliyor power tuşuna bastığımızda güç kaynağından çın diye bir ses gelip kesiliyor tekrar basıyor tekrar çın ediyor.Bunun sebebi nedir.
Arkadaşlar uzun süredir takip edemiyorum.Başlıktada belirttiğim gibi bir sistem yapmalıyım.Bütçe sıkıntısı yok ancak çokta abartmamak lazım teşekkür ederim.
Arkadaşlar ramlerimde sorun var.Bazen 2 gb görüyor usable olarak bazen 4 gb restarttan restartta değişiyor hiç bir zaman tam olarak 6 gb kullanamadım.

Bios falan update yaptım. 64 bit windows 7 ultimate kullanıyorum.

Merhaba arkadaşlar güç kaynağım yandı ve kasamdan memnun değilim.Araştırma yaparken corsairin 300r Corsair CX600 güç kaynaklı kasa kampanyasını gördüm.Sistemim Core i7 920 2.66 @3.10 THERMALRIGHT Ultra-120 eXtreme Rev.C - GIGABYTE EX58-UD4P - Zotac GTX 260 AMP2! - OCZ Gold Edition 6 GB 1600 Mhz 7-7-8-24 - 1 TB SATA II HDD 32MB Caviar Black Yeterli gelirmi acaba. Yanan güç kaynağım High Power 850W Absolute fazla olduğunu biliyorum ama Corsair CX600 yeterli gelirmi bilemedim.Yardımcı olursanız sevinirim acil karar vermem gerek.

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5366
Merhaba arkadaşlar referans amaçlı yapmış olduğumuz Anasayfa + 3 alt sayfa olan Hosting Şirketi Tasarımımızı satıyoruz.Örnek resimler alt taraftadır.400 lira istiyoruz tasarım için.Alacak kişilerin isteklerine özel düzeltmeler ve eksiklikler tarafımızdan yapılacaktır.

Merhaba arkadaşlar geçen sene açıköğretim fakültesi işletmeye girdim ve şuan kayıtlıyım.Bu sene 2012 osym sınavına girdim ve tercihlerimi yazdım.Eski şartlarda açıköğretim işletme ve başka bir üniversiteden örgün öğretimi aynanda okuyabiliyordum işletmenin kontenjanı olmadığı için.Bu sene açıköğretim işletme kontenjanlı programa geçti.Bu yüzden benim tercihlerim şuan yanmış mı olacak yani kayıt yaptıramayacakmıyım örgün öğretime ?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
apple
ISS
turktelekom
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.181
İkinci El Bölümü Mesajları: 16
Konularının görüntülenme sayısı: 28.820 (Bu ay: 136)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 83 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.