Yarbay
18 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selam elimde Asus 7850 dcu 2 modeli var ve bu kart için bir bios güncellemesi mevcut. UEFI sürüm için sanırım, yüklemenin bir zararı olabilirmi veya yüklemelimiyim?
https://www.asus.com/tr/Graphics-Cards/HD7850DC22GD5/HelpDesk_BIOS/
https://i.hizliresim.com/36VEJ9.gif
durduk yere başıma iş almak istemem ancak eğer riski yok ve performans artışı olur diyorsanız yüklerim.
Selamlar, işlemcinin çarpanını bios üzerinden direkt olarak 42 ye çıkarttım ve 4.20 ghz olması gerekiyor normal şartlarda. Turbo, enhanced turbo ve eist kapalı. Masaüstünde değerlere baktığımda ise şu rakamlara ulaşıyorum
https://i.hizliresim.com/V9GAaR.png

Gördüğünüz gibi görev yöneticisinde 4.79 ghz lik bir değer görünüyor. Bu rakam ne kadar gerçekçi ve hangi koşullarda bu değere kullanım açısından çıkıyor işlemci. Ayrıca OCCT üzerinde de 3.9 ghz olarak gösteriyor. OCCT de 15 dk test ettim herhangi bir problem çıkmadı ancak max 79 dereceyi gördü işlemci( dandik termal macun kullanıyorum) . Şimdi bu değerlerden hangisini dikkate almalıyım onu anlayamadım 3.9 mu 4.20 mi 4.79 mu? 3.9 ghz de çalışacaksa OCCT de görüldüğü gibi biosa gidip değerleri ona göre ayarlamalımıyım?
şimdi kontrol ettim msı afterburner kullanırkende 3.9 da çalışıyor işlemci yani bu maximum işlemcinin çıkabileceği değer olduğu anlamına mı geliyor?
Selam arkadaşlar. Bilgisayarımda uzun süredir kullandığım Creative Inspire T3130 2+1 ürünümün Subwooferından önce pıt pıt bir süre ses geldi ve sonra hiç ses gelmemeye başladı. Subwoofer üzerine tek kablo ile bağlı 2 uydudan sorunsuz ses gelmeye devam ediyor. 1+1 olarak kullanmaya devam ediyorum. Sizce sorun ne olabilir yakınımda bu işle uğraşan bir tamirci olmadığı için gidip danışamıyorum. Hiçbir zaman max sesle kullanmadım aşırı yüklenmedimde ancak 6 7 senedir kullanmaktaydım. Şu an muadilleri 300 400 tl den başlıyor bunun bir çözümü varsa uğraşayım yoksa mecbur yenisini alacaz.
Arkadaşlar pc yi annem internet sitelerinde takılmak, bazen ufak çaplı internet tabanlı oyunları oynamak için kullanacak. Elimde monitör var sadece kasa olarak şu sistem iş görürmü ?

Uygun görmediğiniz kısımları eleştirebilir bana fikir verebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.
sandisk ultra II 240 gb 550-500 mb aldım ve bir test edeyim dedim sonuçlar bu şekilde ama ben bişey anlamadım yorumlayıp kötüyse ne yapmam gerektiğini belirtirseniz sevinirim.anakartım gigabyte ga f2 hm 68 ds2. sata modu ahci yapınca hata verdi boot etmedi ama ben windowsu kurduktan sonra ahci yapmayı denedim. işletim sistemini kurmadanmı yapmak gerekiyordu bilmiyorum artık.
s.a arkadaşlar. hemen konuya girmek istiyorum. bugün bilgisayarı hafif detaylıca temizledim. akran kartının ve işlemcinin termal macunu yeniledim. bazı fanları değiştim. az önce herşeyi yerli yerince geri taktım ve bilgisayarı açıp salona gittim. 3 4 dakika sonra geri geldiğimde pc yi kapanmış gördüm ve kendi kendine resetlenmeye başlamıştı. power düğmesine basınca bütün fanlar çalışıyor hdd çalışmaya başlıyor derken 3 4 saniye sonra komple elektirik kesiliyor ve bu şekilde resetlenerek devam ediyor. sizce sorun ne olabilir işlemci ısısı desek güzelce macunlayıp soğutucuyu sağlam yerine oturttuğumu düşünüyorum. temizlik sırasında anakartı yerinden sökmedim sadece ana güç fişini , işlemci güç kablosunu çıkarıp taktım.
bios pilini çıkarıp taktım sonuç aynı.
Arkadaşlar selam öncelikle. Windows 10 da windows update ne yaptıysam açamadım. Win update kısmına ayarlardan tıklıyorum pencere açılıyor ancak 1 2 saniye içerisinde kendiliğinden kapanıyor. Sorun ne olabilir fikri olanlardan yorum beklemekteyim. Teşekkürler.
Selamar. Uzun zamandır bilgisayar donanımlarını takip edemiyorum. Her sene farklı bişey çıkıyor dolayısıyla yeni ürünlere oldukça yabancı kaldım. Kısacası 1500-2000 tl aralığında başta fifa16 ve gündeme gelebilecek oyunları medium-high aralığında 60fps aldırabilecek bir bilgisayara ihtiyacım var. Bilgisayar sıfırdan toplanacak yani elde halihazırda hiçbir parça yok. Mause,klavye,hoparlör toplam bütçenin dışında kalabilir bunları ben halledebilirim. Monitör önerisininde de bulunabilirsiniz ve bütçeye dahil olursa iyi olur :) Şimdiden vakit ayırıp ilgilenen herkese teşekkür ederim.
arkadaşlar resimdeki anormal durum son aylarda haftada 1- 2 kez kesin olmaya başladı ekran kartını köküne kadar kullanan oyunlarda oluyor. Aşağı yukarı 2 senedir kullandığım kart performansı hala 10 numara ancak ömrünü doldurmayamı başladı dersiniz çok fazla toz mağduru oluyor acaba ondanmı bundanmı derken içinden çıkamadım. Bana ekran kartının belleklerindenmiş gibi geliyor

http://i.hizliresim.com/7k0o35.jpg

Asus HD 7850 dcu2. kartı genelde 1050 mhz - mem.1450 de herhangi bir voltaj oynaması yapmadan kullandım ancak stok hızlarda da oluyor bu durum.
arkadaslar 65 olduk simdi weaponcraft max yapmayı düşünüyorum. üzerimde ideonal set var. öncelikle ambitmi toparlamam lazım ya da daha üst seviye nasıl elde edebilirim. köyden indim şehre gibi oldu durum yani 65 oldum yapılması gereken çok şey var ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum türlü türlü item çeşitleri felan var hangisini nasıl elde edebilirim kısaca özetleyen biri olursa sevinirim
Hakkında
İlgi Alanları: PC oyun
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.185
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 73.973 (Bu ay: 314)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 71 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.