Şimdi Ara

SIFIR ARACA SÜT DÖKÜLMESİ VE BERBAT KOKUNUN ÇIKABİLMESİ İÇİN TEK ÇÖZÜM YOLU (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
299
Cevap
36
Favori
58.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
458 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vicdanlı yorumunuz için teşekkür ederim. Arabamdan memnunum en az 10 sene satmayı düşünmüyorum. Yarbay olmuşsunuz ama :)
  • onuncu_köy O kullanıcısına yanıt
    Yarbay olunca eleştiremeyeceğim anlamına mı geliyor.

10 sene demişsiniz ama 1 sene binmeden satacaksınız gerçekler bunlar.
  • Paspasları havuzlu olanlardan alırsanız çok faydası oluyor. Bir sıvı dökülsede içinde kalıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Geçmiş olsun. Bu seferki süt baya pahalıya mâl olmuş.

Bu tarz devrilip dökülebilecek eşyalar için bagajda katlanabilen kasa bulundurun derim. Katlanınca yer kaplamıyor. Bez versiyonları da var ama sert kasa olanları daha sağlam durur.

SIFIR ARACA SÜT DÖKÜLMESİ VE BERBAT KOKUNUN ÇIKABİLMESİ İÇİN TEK ÇÖZÜM YOLU

https://www.tekzen.com.tr/plastik-kasa-katlanir-39x29x21-cm-823025
    https://www.koctas.com.tr/keeeper-katlanabilir-kasa/p/2000028922
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Eleştirilere açığım elbet, açık olmasam, niyetim bozuk olsa bu kadar zaman ayırıp uğraşmazdım emin olun. Niyetim konuya rastlayıp bir kişinin bile bunu yaşamasına engel olmak, yaşayan kişinin de hızlı bir şekilde doğruları yapabilmesini sağlayabilmek. Yorum yapılır elbet fakat insanın canını sıkan çiğ yorumlar, biraz üsturuplu olmak çok mu zor. Ne diyeyim insanın fikri neyse zikri de odur.
  • Arkadaşlar daha dikkatli ve kuralcı davranmak için genelde insanın başına benzer kötü bir olayın 1 kere gelmesi gerekiyor.

o olay başına gelmediği sürece, ucuz atlatmadığın sürece, hiçbir zaman tam anlamıyla dikkatli ve temkinli davranmıyosun

arabama yiyecekle kimseyi bindirmem diyordum ama bu kuralı esnek uyguluyodum. Ta ki teyzem dayımlara giderken hazırladığı şakşukanın bir kısmını arabanın döşemesine dökene kadar
    artık bu tür yemek falan asla taşımyorum... şakşuka da yemesinler napıyım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi august landmesser -- 2 Haziran 2020; 17:40:38 >
  • Gecmis olsun..

• august landmesser kullanıcısına yanıt
    Şakşukayı ilk defa senden duydum.

Bende arabada yemek yerim ama süt ve süt ürünleri gibi turşu suyu sirke yada sıvı da çok dikkatli olurum.

• çok geçmiş olsun okurken gerildim resmen.bende arada süt alıyorum adam poşete koyuyor aracın önüne koyuyorum ama korka korka eve gidiyorum bi delinirse diye.hatta dün aracıma havuzlu paspas ve bagaj havuzu aldım böyle olay başıma gelmesin diye.ama bu okuduklarımdan sonra sütü arabanın içine koymam kesinlikle.sizede çok acıdım arabanızın poşetleri daha üzerinde duruyo üzüldüm valla.
  • ozon bakterileri %100 öldürür. oksijen atomundan oluşur. ozon bakteriyi parçalar, kendide parçalanır ve ortaya oksijen atomu çıkar. yani hem kötü koku gider hemde havadaki oksijen artar. ancak metali paslandırır. az miktarda ozonun pek bir zararı yok. ama yoğun kullanımda metal paslanır. o yüzden dikkatli olunmalı.
    .
    ozonlu su ile de paspaslar yıkanabilirdi. ozon gazını su hortumuna bir venturi bağlayarak ikisinin karışık şekilde akması sağlanabilir.
    .
    geçmiş olsun.
  • Geçmiş olsun. Ne kadara mâl oldu göremedim. Okuyunca aracima bagaj havuzu sipariş etmeye karar verdim. Riskli eşyaları bagajda taşıyım artık.

• sütün böyle sorun çıkaracağını sanmıyordum konuyu okudum ve öğrendiğim iyi oldu. Geçmiş olsun, geçen bende süt aldım poşette gayet rahat davranıyordum allahtan dökülmedi.
  • ali222 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. 1600+KDV toplam 1888 TL ye maloldu. Daha önce yaptığım yıkama vs maliyetlerle birlikte yaklaşık 2000 TL
  • Geçmiş olsun gerçekten talihsiz bir durum ama en azından çözüme ulaşmışsınız bu arada servis in yaptığı işçiliği ve devamlı video çekerek bilgi vermelerini beğendim çok iyi biryermiş başka yere gitseydiniz belki bu kadar özen gösterilmezdi fakat gittiğiniz servis iyiymiş gerçekten.

• Sütün bu kadar bela olduğunu bilmiyordum daha da koymam arabaya geçmiş olsun dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Dökmeseydi ben mi dedim dök diye böyle şeyleri arabaya koyarken dikkat edilip kapağını sıkıca kapatıp poşete konulması gerekiyor.

Beyefendi 30 dakika da bekletmiş vay be.

Ne üzüleceğim plakasını versin almayalım bu araçtan bir cacık olmaz yaptığı masraf ta cabası.

İlana koyacak emsalsiz sıfır araç bütün bakımları tamdır bu fiyata kaçmaz.
    Sizin gibi yazanların genelde başına çok daha kötü şeyler gelir, sonra buraya yazarsınız, başka bir empati yoksunu da aynı yorumu size yapar :)

İnsan hata yapabilir, bu çok normal, üstüne arkadaş insanları uyarmak için buraya güzelce başından geçenleri zaman ayırıp yazmış..bize paylaşımı için teşekkür edip geçmiş olsun demek düşer...

Ayrıca metal iskelete kadar soyulup temizlenmiş araç, sorun olacağını sanmıyorum...
    Hocam sanki oranın çalışanı gibisiniz geldi fiyatı KDV olarak yazmissiniz ve çok ovmussunuz :)

• Geçmiş olsun sen o aracı yinede sat gitsin bence

Hocam sanki oranın çalışanı gibisiniz geldi fiyatı KDV olarak yazmissiniz ve çok ovmussunuz :)

• Geçmiş olsun inşallah sorun çözülmüştür ve kokudan kurtulmuşsunuzdur.

Evet süt gerçekten büyük sıkıntı. bakteri üretmesi ayrı bir dert zaten. ben araç içine asla sıvı koymam, bagaja koyarım bagaj havuzun var, ve süt vs gibi büyük şişeleri geniş kovaya koyarım dökülürse ona dökülür.

35 yıl falan önceydi, kardeşim daha süt içiyor, nasıl olduysa yarım lt civarı süt halıya döküldü, bakın sadece yarım lt. Annem hemen sildi temizledi. Aynen sizdeki gibi ilk bi iki gün ya oldu ya olmadı koku başladı ve odaya girilmez oldu, o zamanlar bırakın halı yıkamacıyı elektrikli süpürge bile doğru düzgün yoktu.

oda öyle bi kokuyor anlatamam. halıyı attık, odanın içini kış günü iki gün havalandırdık öyle düzeldi.

Yarım lt süt koca odayı böyle yapıyorsa beş lt süt arabaya ne yapar hayal edemiyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.