O

Çavuş
20 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 121 (Bu ay: 0)
Gönderileri

TrueFeedBack Blackstar Uygulamasını indirin, mail adresi ve referans kodu ile kayıt olun.


REFERANS KODU:74KB7


ANDROİD İNDİR:

https://bit.ly/2KiF8oz


İOS İNDİR:

https://apple.co/3pFjvie


Anketler sekmesindeki hoşgeldin anketini tamamlayarak TFBX Token kazanmaya başlayın.

Günlük olarak uygulamaya giriş yapın, haberleri okuyun, reklamlara tıklayarak hediye TFBX kazanın.


Uygulama içindeki üç oyunla oyun oynayarak da hem eğlenin hem de TFBX kazanın.


TFBX Token idex, Bithumb Global, Hotbit, Nominex ve Uniswap borsalarında.

Odtü ve Boğaziçi Üniversiteli bir grup öğrenci tarafından kurulan, etherium tabanlı Om Lira yakın gelecekte adını sıkça duyuracak milli girişimlerden biridir.


OM Lira yani Open Money kelimelerinin kısaltması ve OML kısaltması ile temsil edilen, Ethereum tabanlı ve ERC-20 uyumlu bir kripto para birimidir.


Ethereum tabanlı olmasının yanında yerli ve milli olarak ortaya çıkmıştır.


OM Lira kullanıcılarının OM Lira bakiyelerini kolay bir şekilde Ethereum ağı üzerinde bulunan cüzdan adreslerine kolayca transfer edebilmektedirler.


Bunun yanında hediye etmek imkanı da sunulmaktadır.


Bir sevdiğinize doğum günü olarak Om Lira hediye edebilirsiniz.


Bu sayede sevdiğiniz kişi de siz de Om Lira alım satımı gerçekleştirebilirsiniz.


İkinci faz satışları başlayan Om Lira fırsatını kaçırmayın.


Referans Kodum 71ebd3e2

Linke tıklayınca hata veriyor. Kopyala yapıştır yapın lütfen.

ico.omlira.com/ref/71ebd3e2https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/7d/1f/40/7d1f402ea7afa914557f351d6340e7d7.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/fc/b8/5d/fcb85d306cf18ef1fbd645ffdce313ee.jpeg&t=0&width=480&text=1
Silinsin

Henüz bir haftalık aracımla süt almam, arabanın içine 5 litre sütün dökülmesi ve sonrasında yaşadıklarım.

Öncelikle arabaya dökülen sütün başıma böylesine büyük bir iş çıkaracağını, bu kadar sıkıntı yaşayacağımı bilseydim, bırak arabaya süt almayı, yanından bile geçmezdim. İşte böylesine bela bir iş.

Daha bir haftalık sıfır arabamla organik hassasiyetimizden dolayı daha önce defalarca süt aldığım sütçümüze giderek 5 litre süt aldım, virüsten dolayı çok fazla temas etmek istemediğinden dolayı arabanın sol arka koltuğunun önüne yere koydurdum. Eve gelip arabayı park ederken bir gürültü duydum, arka kapıyı açıp baktığımda süt şişesinin kapağının açılarak sütün neredeyse tamamının zemine dökülmüş olduğunu gördüm.

Arabada alışverişler vardı, onları eve çıkarıp doğrudan ilk bulduğum yıkamacıya götürdüm. Burada keşke panikle acele etmeyip paspasın üstündeki sütü yere dökseydim, çünkü yıkamaya giderken bütün süt ön tarafa doğru da yayılmış oldu.

Süt dökülmesinden itibaren toplam yarım saat içinde yıkanmaya başlanmıştı. Önce sütü vakumla çektiler, yıkama işleminden sonra ahtapotla kuruttular, tüm bu işlem 3-3.5 saat sürdü. Arabayı teslim aldığımda koku yoktu, sadece sıktıkları parfüm kokusu hissediliyordu. Yine de garantiye almak için arabanın camlarını iki gün boyunca hafif aralık bıraktım. Ucuz kurtulmuştum!...

Ya da öyle olduğunu sanıyordum. Evet maalesef 3 günlük sokağa çıkma yasağından sonra arabaya bindiğimde büyük bir şok beni bekliyordu. Öylesine iğrenç bir koku vardı ki, arabanın içine bir hayvan girerek havasızlıktan öldüğünü ve leş koktuğunu sandım, o kadar kötü bir kokuydu. Arabanın bütün camlarını açarak işyerine gidebildim, iki gün boyunca çözüm yollarını aradım, internetten olsun, büyük oto temizlik firmaları olsun bütün seçenekleri araştırıyordum. Bu süreçte koku psikolojimi bozmaya başladı, daha yeni araç kokusu üzerinde aracım ne hale gelmişti, hele o koku, nereye gitsem burnumdan gitmiyordu. Abartmıyorum, büyük bir hevesle aldığım arabamdan soğumuştum.

Çözüm arayışlarım esnasında aradığım Sonax Genel Merkezinden şimdi ismini hatırlayamadığım bir hanımefendi çok açık bir şekilde konuştu, yeni araç olduğu için çok üzüldüğünü, hiçbir kimyasal, ozon gibi ve farklı çözüm önerisini dikkate almamam gerektiğini, çözüm yolu olmadığını, tek çözüm yolunun aracın koltuk ve tabanının metal kısma kadar tamamen sökülerek köşe bucak ciddi bir temizlik yapılması ve taban keçesinin değişmesi olduğunu, başka türlü kokunun gitmesinin mümkün olmadığını söyledi. Araç sıfır olmasa bu işlem için yardımcı olmaya çalışacağını fakat sıfır olduğu için en doğru olanın servis ile irtibata geçmem olduğunu söyledi sağolsun.

Sonrasında araç kiralama işi yapan büyük bir firmada yetkili olan tanıdığımı arayarak durumu izah ettim ve yardım rica ettim. Sağolsun hızlı bir şekilde yardımcı olarak beni Mahmutbey Renault Çetaş Oto Estetik Sorumlusu Cengiz Beye yönlendirdi. Cengiz Bey öncelikle telefonda süreci baştan sona detaylı bir şekilde anlattı, sütün bakteri ürettiğini, gün geçtikçe üreyen milyonlarca bakterinin kokuya yol açtığını, zamanla bakteriler çoğaldıkça kokunun çok daha dayanılmaz hal alacağını, kurtlanmaya başlayacağını ve hastalığa yol açacağını anlattı ve aracın 5-7 gün arası kendilerinde kalması gerekeceğini belirtti.

Arabayı Cengiz Beye teslim ettim, tüm süreci anlık olarak benimle paylaştı, sık sık videolarla destekleyerek detaylı olarak bilgilendirdi.

Arabayı teslim eder etmez çalışmaya başladılar ve ilk videoyu hemen paylaştı. Videoda işin vahameti açıkça belli oluyordu. Üstelik oto yıkamacı arabayı iyice kurutamamıştı, bu durum işimizi daha da zorlaştırmıştı, yıkamacıya götürmeden direk servise götürsem daha iyiymiş. Nereden bilebilirdim ki?

Keçe çok zor temizlenebilecek bir hale gelmişti, biraz daha beklense kurtlanmaya başlayabilirdi bilgisini verdiler. Fakat araç sıfır olduğu için keçenin Fransa'dan gelmesi gerekiyordu ve Fransa'da fabrikalar virüsten dolayı kapalıydı, gelse bile en erken 1-1.5 ayda gelebilirdi. Temizleyerek sonuç almaya karar verdik, sonrasına bir şekilde bakacaktık.

Sonrasında taban halısı komple sökülerek metal zemine kadar inildi.

Taban Halısı söküldükten sonra detaylı bir şekilde yıkanarak hem güneşte, hem de fırında kurutuldu.

Süt, keçelerin altına kadar geçmişti ve küflenmişti, sol ön tarafın keçesinin altına kadar dahi gelmişti.
Metal Zemine kadar süt ve su sızmış ve birikmişti. Sol arka ve sol ön tarafta süt birikintileri artık yoğurtlaşmaya başlamıştı. Sağ arka tarafta ise yıkamacı iyi kurutamadığı için su birikintisi oluşmuştu.

Yani büyük emek gereken meşakkatli bir işçilik gerekiyordu, Cengiz Bey sağolsun sürekli moral verdi, daha önce çok daha kötüsüyle karşılaştıklarını ve başarılı sonuç aldıklarını, aracın geri gelmediğini söyledi. Hatta o aracı temizleyen personellerin aracı yıkarken hastalanıp üç gün yattıklarını söyledi.

Bu süreçte sütün ve sıvının girebileceği her yere girerek defalarca temizlendi. Alt taban ve keçe yine defalarca yıkanarak güneşte ve fırında kurutuldu.

Aracın kapı döşemelerine süt sıçramış olması riskine karşı deterjan ve bir miktar çamaşır suyu karışımı ile dezenfekte edildi ve aracın çıplak kalan içi ve tavanı tekrar temizlendi. Tüm işlemler sağlıklı olabilmesi ve başarılı sonuç alınabilmesi adına acele etmeden, yavaş yavaş yapıldı.
Aracın Çıplak içi tekrar tekrar temizlendi, taban ve keçeler de yine tekrar tekrar çamaşır suyu karışımı bulaştırılarak güneşte kurutuldu.

Son olarak sigara kullanmayan iki personele koku testi yaptırıldı ve hiç koku kalmadığı sonucu alındı. Klima bakteri temizliği, ozonlama ve koronavirüse karşı 2 ay etkili dezenfekte uygulaması yapıldıktan sonra aracım teslim edildi. Teslim aldığım gün bu tarz sıkıntıların bir nebze önüne geçmek adına servisten bir de bagaj havuzu satın aldım.Teslim aldıktan sonra yaklaşık üç haftadır kullanıyorum ve çok şükür bugüne kadar kötü koku gelmedi, bu süreçte Cengiz Bey tekrar arayarak bilgi aldı, tekrar arayacağını, o sürece kadar da koku gelmemesi halinde bundan sonra artık koku gelmeyeceğine emin olacaklarını, son olarak bir kez daha ozonlama yaparak süreci başarılı bir sonuçlandıracakları müjdesini verdi.

Konuyu bu kadar zaman ayırarak detaylı bir şekilde paylaşmamın sebebi, yaşadığım süreçte gerçekten bu konuda yeterli kaynak olmadığı ve bilgiye sahip olunmadığı kanısına ulaşmam. Başkalarının benim yaşadığım süreci yaşamadan öğrenmeleri, yaşamaları halinde, en doğru kaynağa ve yönteme hızlı bir şekilde ulaşabilmeleri. Bir kişiye bile faydalı olabilir, bir kişinin bile böylesine sıkıntılı bir süreci yaşamasına engel olabilmek.

Umarım faydalı olabilecek anlaşılır bir paylaşım olmuştur. Sürçülisan ettiysem affola.


* Sürekli sorulduğu için başlığa ilave etme gereği hissettim toplam masrafım bagaj havuzu da dahil 2.000 TL civarı tuttu.
Allah Arçelik'in eline düşürmesin, sürüm sürüm süründürüyorlar.

Televizyonumla ilgili şikayetimi adım adım paylaştım, okursanız ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız.

Ömür törpüsü.
https://www.sikayetvar.com/arcelik-meger-akilsizmis-akilli-televizyonum
Amatör Spor Kulüpleri ile ilgili açılan konu başlıklarında gördüğüm kadarıyla en basit soru ve sorunda dahi bilgi kaynağı bulma konusunda sorun yaşanıyor.

Bu başlıkla, bu konudaki eksikliği gidermeyi hedeflerken, bir nebze de olsa sporcu kardeşlerimize, spora gönül vermiş yönetici ve yönetici adaylarına destek olabilmekten mutluluk duyacağım.

Gönüllülük esasına göre ve tüm iyi niyetimle açmış olduğum bu başlıkta karşılıklı saygı çerçevesinde, suistimal edilmeden ve cevaplar geciktirince gönül koyulmadan iletişimde bulunulması en büyük ricam olacak.

Amatör Spor Kulüpleri ile ilgili genel bilgiler, kulüp kuruluş işlemleri, dernek kuruluş işlemleri, federelik işlemleri, lisans çıkarma, transfer, disiplin cezaları, denetçilik, temsilcilik, amatör spor kulübü yöneticiliği, amatör spor kulübünde futbolcu olma, futbol okulları, altyapı v.b. konularda soru ve sorunlarınıza yanıt ve çözüm bulmaya çalışacağız.
Hakkında
Konum: İstanbul
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 6 gün
Mesaj Sayısı: 80
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 311
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 254 (Bu ay: 722)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 545 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Geri dönüşüm kutusu
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.