Şimdi Ara

YENİ RENAULT AUSTRAL | ANA KONU | HAYATIN AKIŞINI DURUŞUN BELİRLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.304
Cevap
72
Favori
127.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YENİ RENAULT AUSTRAL | ANA KONU | HAYATIN AKIŞINI DURUŞUN BELİRLER

MILD HYBRID GÜÇ AKTARMA ORGANLARI

%8'e kadar yakıt tasarrufu sağlayan mild hybrid teknolojisi sayesinde sürüşler daha ekonomik.

MILD HYBRID GÜÇ AKTARMA ORGANLARI

güvenlik

20 gelişmiş sürüş destek sistemi

Konfor; sürüş, fren, manevra ve park destek sistemleri... Yeni Renault Austral üzerindeki 20 farklı gelişmiş sürüş destek sistemini kullandığınızda yol her zaman kontrolünüzde.

SÜRÜŞ

Şerit takip sistemi, şeritte kalma asistanı ve daha fazlası. Gözünüzü yoldan almadan yolu kontrol altında tutun. İleri sürüş destek sistemleriyle artık yolculuklarınız daha sorunsuz.

GÜVENLİK

Yaya ve bisiklet algılama fonksiyonlu aktif acil fren destek sistemi, akıllı ve otomatik farlar (adaptif LED pure vision) ve daha fazlası. Güvenlik yardım teknolojileriyle yolda karşınıza çıkabilecek beklenmedik olaylara karşı daima hazırlıklı olun.

PARK

Park destek sistemleri teknolojilerini kullanarak kolayca park edin. 

DETAYLI OLARAK 20 GELİŞMİŞ SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMİ

modülerlik

İÇ TASARIM VE MODÜLER TASARIM

Yenilikçi kokpit. Ön koltuklar arasında geniş aralık ve akıllı telefonunuz için kablosuz şarj ünitesi. 35 litre kolay erişilebilir ve modüler saklama alanı. Arka koltuk 16 cm geriye çekilerek segmentinde en geniş diz mesafesini sağlar. 575 litreye varan bagaj kapasitesi.

* versiyonlara göre değişiklik gösterir.

BOYUTLAR

uzunluk, yükseklik, genişlik... Yeni Renault Austral'in geniş boyutlarını detaylı olarak keşfedin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 18 Ekim 2023; 17:14:55 >

• Siz eziklenip ''avrupanın kullandığı aracı hak etmiyorum, bana sunulan eski araba yeterli'' diyebiliyorsanız.

Konuştuğum şeyler boş değil. Bu ülke senin gibiler yüzünden böyle. Hepiniz birleşip Reno'yu boykot etseniz bakalım getirebiliyorlar mı o kırpılmış araçları.

Ulan Reno'nun sitesinde gösterilen araba ile aldığınız araba bile aynı değil, bunu söyleyince 18-20 yaşında oluyorum yani. Cevap veremeyeceğiniz için bana saldırmaya Ad Hominem denir, bilmem bilir misiniz terimi?

- Ekran kırpılmış

- Kameralar kırpılmış, düşük çözünürlüklü kameralar kullanılmış.

- 360 kamera çıkarılmış

- ACC, şeritte tutma gibi özellikler yok

- Android ve Google store üzerine kurulan Multimedya ve navigasyon özellikleri kapalı. Maps kurulamıyor. Kaldı ki araç Maps'i entegre olarak kontrol ederek aracın hızını yaklaşmakta olduğunuz dönemece göre ayarlıyor. Sadece radara bakmıyor yani ACC. Google entegrasyonu o kadar önemli yani.

- opsiyonlu olan Harman Kardon ses sitemi bizde yok.

- Matrix ön farlar TR'de yok.

Daha hatırlayamadığım ve tespit edemediğim bir çok şey kırpılmış. Bunları söyleyince 18 yaşında oluyorum HAHAH. Bakın işinize.

Kardeşim senin ihtiyacın yok diye kırpılmış ürüne mi kalalım anlamıyorum. Kabullenilmiş çaresizliğiniz yüzünden ülke bu halde be. Arabayı kendi klasında öne çıkaran özellikler TR modelinden tamamen çıkarılmış. Her gün yeni bir rezillik öğreniyorum. Mesela Avrupa versiyonunda Cam tavanı otomatik olarak kapanabiliyor. Bizde yok.

"Et yemesem de olur, çorba neyine yetmiyor?" bakış açısıyla hiçbir yere varamazsınız. Adam 50 kilometre ötende neredeyse yarı oranında para vererek sana layık gördükleri aracın 2 kat üstünü bir araba alıyor. Aracın yurt dışında bir anda parlamasının nedenleri bunlar. Düz araba kullanmak istiyorsanız 2015 clio alın o zaman.

Ayrıca CarPlay'i inceledim. Google Maps olsa dahi direksiyon arkası kamerada navigasyonu göstermiyor. Heads-up display de yok zaten. Haritayı sağa sola kaydırmak için ekran kenarındaki oklara basmanız lazım, aracın içinde olması gereken Google Maps gibi çalışmıyor yani. O da yarım yamalak. Sonra millet gelip topal bırakılmış Austral'de problem yokmuş gibi davranıyor. Ne youtube'da inceleme yapanlar, ne ürünü satanlar, ne forumda yazanlar konuşması gerekenleri konuşmuyor. Herkes bu enayi yerine konma durumundan memnun. Devam edin böyle.

Arkadaşlar selam.

AUSTRAL SES SISTEMI hakkinda daha once de yazmistim, Android ya da Apple baglanildiginda, Ekolayzer ayar secenegi gelmiyor diye sinir olmustum.
    Tam da Koltuk alti bas taktırmayi dusunurken bir ayar buldum, Hicbir modifikasyona gerek kalmadan, dogru ayarlarla; Ses onceki G30 aracımdaki Harman Cardon'dan iyi şu an.
    .
    1-Oncelikle Spotify Ekolayzer ayarlarinizi ROCK standartlarinda yapin. Yani "V şeklinde" en solda bas ve en sağda tizleri açıp ortada midleri dusurun, keyfinize göre...
    Bası açmaya korkmayın ben neredeyse tamamen kökledim 1.ve 2.si üstten cok az kısık.
    2- **Umarim buna güncelleme gelir.. **
    Normalde ilk actiginizda ya da araca gelip binince otomatik STANDART MODda oluyor ekolayzer.
    Her binişte önce Müzik Logosu 》BLUETOOTH 》EQ Ayarlardan 》 LIVE seçin.
    Sonra ANDROID AUTO ya da APPLE PLAY secip muzigi baslatın
    Zaten hemen şok olacaksınız. TADINI CIKARIN.
    Müzisyenim... orkestranin tum enstrumanlari arac icinde stereo 5+1 sistemler gibi geziyor, çok keyifli oluyor...
    Müzik dinlemek için yolu uzatır mı insan.. Yapiyoruz işte..

Bnede Android, Kızımda Apple var. Öncelik seceneginden önceligi kizima verdim. Ben binince Android yakaliyor. Hic sorun yasamadim. Yazdiklariniza sasirdim; Cift androidde sapitiyor olabilir.

AUSTRAL PASPAS KONUSUNDA da..
    Hic satici ismi vermeyi sevmem ama vericem; Şöyle ki...

TRENDYOL ÜNAL MAT firmasindan 1.450 gibi bir fiyata yeni nesil MAT malzeme, kenarları renkli paspaslardan aldım. Austral'e ozel uretimleri var diye. Mukemmel oturdu, klipsler kilitlendi. Şık ta bir Renault logosu takmışlar. Orjinal duruyor. Temizligi kuruması da sorunsuz. Koku yok. Daha ne isterim dedim.

O kadar sevdim ki eşimin Jeepe de bindan alayim dedim.
    Cep algoritmalari malum hemen dürttü.
    Tamamen aynı gorseldeki ürünü 900 gibi bir fiyata instagramda başka bir firmada görünce sevindim, aldım. MattVipTR Ucuz etin yahnisi oldu :( Tamamen aynı görünse de 1/3 ağırlığında gofret gibi hafif malzemeden birşey geldi. Eşimin topuğu deldi hemen vs.. O yuzden bu Ünal mattakinden ya da muadil kalın ve ağır malzeme olan versiyonundan bulabilirseniz alın derim.

Bu arada arac 5.600km oldu. Ortalamam 7.4lt full sehir ici, hic dikkat etmeden kullanim, iklimleme hep acik 21derecede.

Far sensörü, Ön arka Yagmur silecek sensörü, Ön arka park sensörleri, şerit takip, otomatik frenleme, acil durum uyarı sistemleri vs sorunsuz ve keyifli.
    Torpido küçük diyenler olmuş, orta konsol 3 bolmeli gayet yeterli geldi bana saklama alanlari.

Antalyanin insafsız yagmurlu gunlerinlerinden birinde farlara kadar cikan sudan gecmek zorunda kaldım. Hic gazdan ayak cekmeden, egzosa sifon yaptirmadan yırttım.Güven verdi.

ACC olmasa da; teknoloji olarak,
    *Kaldirimdan, yola dogru, yol kenarindaki aracına koştu bi kadın, Austral kadın yola firlayacak diye çaktı ikazı.
    *Sağda dizi paralel park etmiş bir araclardan biri burun çıkardı önüme, ona da aksiyon aldı.
    * Bir kez de sağ yan yoldan, 3 seritli yola cikicam,.. sol arka kör noktamdan, gelen aracı görüp insiyatifi aldı, direksiyonu saga kirip en sağ seritte tuttu.

Güzel hareketlerdi...

Keyifli sürüşler, yine zaman bulunca yazarım.

Austral kitapçığında bazı modeller için bahsi geçen, ancak AUSTRAL Techno Esprit Mild Hybrid 160 Hp Auto, full donanımlı Türkiye modelinde yer almayan özellikler listesi:

1. Isıtmalı direksiyon simidi

2. Hafızalı ve geri viteste eğilebilir dikiz aynaları

3. Ön yolcu koltuğunda masaj

4. Active Driver Assist & Şerit ortalama

5. Uyarlamalı hız regülatörü (ACC) & Stop and Go

6. Lastik basınçları kontrol sistemi (basınçları gösterme)

7. Yüksek ekran (cama yansıtma, head up display)

8. Büyük multimedia ekranı

9. 360 derece kamera

10. Otomatik park yardımı & eller serbest park

11. Aktif arka acil durum freni

12. Arkadan geçen trafik park uyarısı

13. Dinamik şase & yokuş iniş kontrol (HDC)

14. Yönlendirmeli arka tekerlekler (4Control)

15. Snow ve All-Terrain sürüş modları

16. Eller serbest bagaj açma

17. Tahmine dayalı ECO sürüş asistanı

18. Yerleşik harita & navigasyon, hayalet ekranda navigasyon 

19. Park çıkış uyarısı (muhtemelen yok)

Bir kaç günlük araç deneyimimle yazdım. Eksik ya da hatalı bilgi varsa düzeltebilirsiniz.  

View tuşu ile sadece iki ekran (sanırım "klasik" ve "en az") var. Araçta yerleşik navigasyon olmadığı için "navigasyon" zaten beklemiyorduk ama "gerçekci sahne" de yok sanırım. 

Kitapçıkta öngörülen bakım 30 000 km / 12 ay yazıyor, ama aracı teslim ederken 20bin km dediler bakım için. 

Hız değiştirme (vites değiştirme) tavsiye göstergesi sürüş sırasında hiç görmedim, belki manuel modda vardır, manuel mod denemedim. Ama tahmine dayalı ECO sürüş asistanının bir özelliği ise o da yok demektir.

Selamlar
    Ben de bugun Austral sahibi oldum. Alım sureciyle ilgili deneyimleri paylasayim.

Yorum guvenilirligi icin; kullandigim araclar:
    Onceden 0dan 120.000km'ye 2015 Passat B8 ve 2015 Jeep Renegade,
    Simdi 2022 BMW 5.20i, sirkette 2022 Rifter ve bu insallah.

Alım sürecinde arastirma, deneyim ve izlenimler;

180BG 4x2 Kia Sportage Yarı Hybrid (1.750ye birakildi) Australle ayni donanimda aracti..
    Farkı; tavan aciliyordu, (Bu icimde kaldi.)
    Android Auto ve Apple Carplay Kablo baglayinca aktif oluyordu. Kasa da eskidi diye tercih etmedim

150BG 4x4 Full Kia Sportage (1.930a birakildi) Acilir tavana ilave, Koltuk isitma sogutma, full elektrik, 4 bolge aktif kamera vardi. Test surusu de yaptim.
    Acikcasi sport modda bile motor cansız geldi. Spor moda suni motor sesi koymuslar, hoparlorden geliyor. Bu bi garipti isinamadim.
    Antalya satışta Ozgur diye bi cocuk var müthiş.. Bana aldiracakti araci yine de. Aferin Ozgur.

140BG Toyota Cross HYBRID. Cok sessiz, ekonomik bir arac. Yaşlı veya yakit takintili olsam alirdim. Test surusunde, Calisirken motor sesi tam olarak sifir ve büyülü birsey gibi.
    Ama gitmiyor... tamamen ekonomi odakli arac.
    Gunumuz muadil modelleri icin multimedya vs oyuncak kısmı sönük, tipik toyota.
    Boşu 1.700. gibi birakildi Kullandigim Full versiyonu 1.990 idi.
    Arastirdim, cok detayina girmeden sunu da ekliyim, Bu motor teknolojisiyle, abisi 225BG RAV4ü gelecek icin aklima yazdim. Şu an sifiri yok. 2.el 2020 50.000km civari olanlari 2 milyon civari dusunulebilir.
    Evet bir üst sınıf.Sonucta 2.el diye tercih etmedim.

Cupra Formentor'a da gittim. 1.86 boyum.. vites bloğu sağ bacağıma dayandı. Direksiyon açısıyla da kastırdı.. Ayarlasam da bi sığamadım araca.
    Test surusu yapmadan fiyat bile sormadan ayrildim.

3008i cok begendim, Antalya Satis ekibi kahkahalarla komik bi video izliyordu, ilgilenmeyecek misiniz dedim; toplantidayiz dediler ilgilenmediler. Çıktım gittim. Zaten kasası degisecek aracın.

Tiguan da yeni kasa bekliyor. Onu da eledim.

Hyundai Tucson'u filo sürücüsü arkadaslar cok methettiler. Bana cok plastik geldi trimler falan. Malzemesini begenmedim. Zaten bu da eski bir model.

Nissan Qashqai, babam ve kardesimde vardi. Servisinden cok cektiler. O yuzden markadan uzak durdum.

Austral'e gelinceee..
    Arac ihtisamli duruyor. Mat saten gri rengi, Alpine logolari far ve stoplari cok yeni ve cezbedici geldi.
    Dışı gibi içi de canlı. detaylar, Alcantara trimler, Kesik direksiyon

Kablosuz CarPlay ve Android auto, cok hizli adapte oluyor.
    Ben Androidle, Kizim iphone ile hemen baglandik ve hicbir oncelik kargaşasi yok.
    Harita da Spotify da hemen geldi.

Ekran yurtdisindaki incelemeleri izledigimden, hayal kirikligi olsa da yeterli geldi.
    Park kamerali ve yeterli. (Ama hakkini verelim "en full Sportage" kameralar konusunda 1 numara.)

Anahtar hep cepte, yaklaşınca araba açılıyor, inip 3 metre uzaklasinca otomatik kapaniyor.
    Follow me Farlarla da bunu destekliyor. Havalı :)

Cok telefonla oynuyoruz iş güç durmuyor. Acil fren desteği olmasi iyi.
    Standart ses sistemi yeterli. Ufak bi ayar lazim yerini bulamadim henüz. Müzisyenlik var, bakicaz.

Spor modda boşa celalleniyor gibi motor. Tamam gidiyor ama 1.3 motordan 160bg potansiyeli alicam diye surekli bir ust devir telaşı var şanzumanin.
    Comforta alip gazlayinca cok daha agirbasli ve dengeli geldi bana.
    ECO moda alinca sessiz ve konforlu. Motor calisiyor ama Toyota Cross full hybrid gibi büyülü gelmiyor.
    Ekonomi icin sabirli kullanim lazim ama o da bizde yok.
    Yakit yeni arac oldugu icin ilk 40km yuksekti. Hırpaladım. Haftaya yine yazarim.

Koltuk konforu guzel. Direksiyonu kendime ve koltugu da geri cekip bacaklari uzatarak kullanmayi
    seviyorum. Arkada eşim rahat oldugunu soyledi. BMWyi aratmadı genislik.
    Cam tavan ferahligindan da olabilir.
    Herkes arabaya bakiyor ve bu can sıkıyor bir sure sonra. Ama alışılınca gecer.
    Fiyata gelince, 1.670 lere geldi. Rakiplerine, Sarı siteye ve bu kadar donanim için cok uygundu.

Antalya Renault, Tugba hanim cok ilgili. Trendyoldan ayakkabi alamadigim kadar rahat arac aldim.
    Ne noter, ne plaka.. Takip ettiler tescilin kapanmasina 1.5 dakika kala plaka baglayip bastilar. Tıkır tıkır yurudu işler. Tebrikler dogrusu.

Hayirlisi diyelim, gelismeleri kullanici gozuyle 1 hafta 10 gune yine yazarim.

PPF, seramik vs. para tuzağıdır. Parasıyla bunların reklamını yapan youtube tayfasına kanıp böyle şeylere heves etmeyin. Paranız vardır, umursamazsınız eyvallah ama araç dediğin sokağa bıraktığımız bir mal günün sonunda. Ayrıca 3-5 yıl sonra aracı satarken kimse aracı pamuklara sarmışsınız diye size fazla para ödemeyecek.

• Ben de merakla bekliyorum aracin gelmesini ancak resmen imza modulu olan büyük android dikey orta ekranin TR’ye gelen araçlarda olmamasi üzdü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cwr -- 20 Mayıs 2023; 14:21:17 >
  • Aracın yarısı opsiyon
  • Araçlar ne zaman geliyor?
  • cwr kullanıcısına yanıt
    Gösterilen Renault Austral modeli temsilidir, model üzerindeki aksesuarlar ile satılanlar farklılık gösterebilir.
  • Lewix L kullanıcısına yanıt
    Türkiye'ye giriş yapanlar var haziranda teslimatlar yapılır
  • Bugün bayiye bu araç için gittim, Temmuz ayında gelecek dediler. Fiyat için 1300-1400 dediler
  • cwr kullanıcısına yanıt

Bu dedikleriniz yani büyük ekran cam tavan vs. sanırım opsiyonel olarak gelecek.

VW - Volkswagen gibi bir çok donanımı opsiyonel olarak satacaksa çok esprisi kalmayacak bence.

Bu konuda en dolu donanımlı otomobilleri Opel satıyor.

• bamorex kullanıcısına yanıt
    Nasıl Opel satıyor en full grandland ta cam tavan yok

şu piyasada en dolu aracı cömert fiyatlarıyla Citroen satıyor
  • bamorex kullanıcısına yanıt
    su anki ilk gelen araçlarin opsiyonlarda büyük ekran yok, muhtemelen android isletim sistemli navigasyonlu bir component oldugu için tr’nin saçma regülasyonlarindan dolayi getirilemedigini düsünüyorum ekranin. Yurtdisinda standart yoksa bu gelen paketlerde

Cam tavan vs dediginiz gibi opsiyon listesinde var tabi o ayri
  • yakpinar1222 Y kullanıcısına yanıt

Hepsi PSA Grubun Markaları.

Opel Ultimate donanımında CAM TAVAN Hariç neredeyse yok yok Navigasyon bile var.

• Seneye gelir arabalar :p
  • jonywayt J kullanıcısına yanıt

araçlar tr ye girdi haziranda teslim edilecek güldürdün

• quote:

Orijinalden alıntı: Exclusive.Gamer

araçlar tr ye girdi haziranda teslim edilecek güldürdün

İnşallah, ekim ayından beri şirkete 5 tane aracı daha yeni alabildim. Gezmediğim marka , model kalmadı. İnşallah talep kadar olurda o gelen araçlar ve insanlar madur olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 21 Mayıs 2023; 12:51:32 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilgaz -- 21 Mayıs 2023; 14:43:46 >
  • Kadjar kadar ömrü olan bi araç daha. Hani tanıttığı gibi dolu hybrid araç getirseler içim yanmaz. Üstüne cvt sıfır sürüş zevki.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.