Şimdi Ara

Fotoğraf olmayan trafik cezası itiraz edilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
3.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynı caddede 3 ceza yazmışlar. Toplam 708 TL

1- Emniyet kemeri

2- Telefonla konuşmak

3- Trafik polisinin uyarısına uymamak.

Polisin hakkımda bı uyarısı olup görmeme ihtimalim yok ordan da kitlemişler. Hiçbirinde fotoğraf yok. Buna itiraz etme hakkım var mıdır ? Varsa nasıl bir yol izlemeliyim?

• fahri trafik memuru olsa iptal oluyor ilgili karar var ama memur yazmışsa sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: jaw

fahri trafik memuru olsa iptal oluyor ilgili karar var ama memur yazmışsa sanmıyorum.

Beni durdurup yazmadılar nasıl anlayabilirim?

• Spunch1212 kullanıcısına yanıt

fahri memurla ilgili kararı okuduğumda kişinin devlet memuru olmaması dolayısıyla kanıt gerekiyor diyordu. Polis memuru için sizi durdurmasına gerek var mı tespit edilmişse yazabilir gibi sanki ama bilen biri çıkar belki

• İlk ikisini yapıyor muydunuz peki?
  • 1-2yi yaptıysan boşuna uğraşma

3. durum olmadıysa itiraz et

• Daha once itiraz etmistim parami iade ettiler hakli gerekcen varsa ayni saat ve tarihte git ititaz et tabiki gercekten kestigi cezayi oduyorum ama ortada bir yanlislik varsa cok nadiren olabiliyor itiraz etmek en dogal hakkin zaten 155i arayip durumu bildirdiginde seni uygun birime trafige yonlendireceklerdir incelemeye almak icin ondan sonrasini kendin halledersin kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

1-2yi yaptıysan boşuna uğraşma

3. durum olmadıysa itiraz et

Mobeseye kameraya takılmış olsam fotoğraflı gelmez miydi cezası onu merak ediyorum bilginiz var mı ?

gelmesi gerekirdi ama bazen dava açtıktan sonra şak diye kanıt niyetine fotoğrafı gösteriyorlar dava masrafları da size kalıyor
  • otuz3 kullanıcısına yanıt

Fotoğraflı mı gelmişti cezanız yazılı mi ? Önce cezayı ödeyip sonra mı itiraz ettiniz?

• jaw kullanıcısına yanıt

FTM nin vatandaş ile muhattap olması yasak

Belgesi ve yetkisi elinden alinir ve görevi kötüye kullanmanin içerigindeki maddenin sadece birinden mahkemelik olur

FTM nin hiç bir ihlal tutanağinı belgeleme zorunluluğu yoktur

Ihlaller akan trafikte anlik olarak gerçekleşir

6.141 tl cezası olan 67 1/d in bile belgeye ihtiyacı yoktur

Sulh Ceza hakimleri FTM nin tespit ettikleri ihlalleri iptal etmezler %99 oranında

• Fotoğraf olmayan trafik cezası itiraz edilir mi?
    Fotoğraf olmayan trafik cezası itiraz edilir mi?
  • yasaluyari kullanıcısına yanıt

Avukat mısın tam bilemedim ama bence bu kadar emin konuşmasan her konuda daha iyi olur.

• jaw kullanıcısına yanıt

Tamam

• Daha önce yazdım farklı konuda, yine yazayım. Bağlı olduğu birim yada şubece o bölgede görevlendirilmiş polis memurunun yazdığı cezaya itiraz alınmıyor. Sulh cezaya gitsen de değişmiyor.
    Sadece transit geçişlerde plakaya yazılan cezalar yada fahri tarafından yazılanlar da yazandan bilgi istiyorlar.
  • Bana bu gün radar cezası gelmiş İzmir Ankara caddesinde kgys ile tespit edildiği yazıyor ama fotoğraf vs. Yok direk ceza makbuzu geldi nedir bu şimdi ?
  • Aras3535 A kullanıcısına yanıt

Gelen cezalara itiraz edelim sonra şak diye fotoğrafları gösterip ordanda para koparmanın derdindeler heralde  

Sanırım öyle. Kgys yi de ilk defa görüyorum bu yıl 3. Oldu ya yettiler artik.
  • jademugla kullanıcısına yanıt

Hocam bu konuda kesin emin misiniz ? Hiç peşinden koşmayacağım öyleyse

Daha anlaşılır anlatıyım, Cimerden şikayet yazdı biri ... adresinde uygunsuz park nedeni ile hareket edemiyoruz, bebek arabasını geçiremiyoruz vb.

Bu şikayet Bölge Trafik Amirliğine iletildi. İlgili şube müdürü o bölgede denetim yapılması için görevlendirme yazısı ile ekip yolladı. Geçmiş olsun. ... tarihinde yapılan denetimler neticesinde uygunsuz park nedeniyle park cezası yazılmıştır. Dönüşü yok burdan. Fakat kimin yazdığı belli olmayan cezalara itiraz var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.