Şimdi Ara

ASUS SERVİSPOİNT REZALETİ (ROGSTRIX RTX2060 servis hasarı 9500 TL O.Ücreti) - EPOSTA ETKİNLİĞİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
4
Favori
10.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
125 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • toplu e posta gönderimi >>>https://forum.donanimhaber.com/asus-a-mail-atiyoruz-servis-rezaletleri-hk--154032711

---

ASUS TR tarafından arandım-28.09.2022
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/154022036

--

Konuyu öne çıkartır mısınız?

--

Sorunsuz çalışan ekran kartını fan sesi ve termal macun değişmesi için servise gönderdim, gelen cevapta;
    --

Yetkili servis tespiti şu şekildedir : "Ekran kartının kontrolleri sırasında GPU ve Soğutma bloğunda hasar tespit edilmiştir. GPU kristalinde derin yanık oluşmuş. Kullanıcının ürünü hatalı kullanmasından dolayı ekran kartı garanti dışına çıkarılmıştır. Müşterinin istediği taktirde ücretli onarım denenebilir. Ekran kartının GPU değişim ücreti 9250 TL, işçilik ücreti 250 TL olarak belirlenmiştir."

**** seri numaralı cihazınız ile ilgili onarıma devam edilebilmesi için aşağıda detayları verilen Asus Banka Hesabı’na 9.500 TL yatırmanız ve ödemeye ait dekontun görüntüsünü 5 iş günü içinde tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Cihazınızın onarımına ödemenin ardından başlanacaktır. Dekont bilgileri 5 iş günü içinde tarafımıza ulaştırılmadığı takdirde, cihazınız işlemsiz olarak iade edilecektir.

Olduğu cevabı geldi. Fakat ekran kartını hiç açmadım, böyle bir fiziksel yorumlarda da görüleceği üzere yanık ile oluşması imkansız.

Servispoint kendi hatasından kurtulmaya çalıştığını düşünüyorum, çünkü somut olarak kanıtlayabilmiş değiller.

ASUS SERVİSPOİNT REZALETİ (ROGSTRIX RTX2060 servis hasarı 9500 TL O.Ücreti)  - EPOSTA ETKİNLİĞİ ASUS SERVİSPOİNT REZALETİ (ROGSTRIX RTX2060 servis hasarı 9500 TL O.Ücreti)  - EPOSTA ETKİNLİĞİ

ASUS SERVİSPOİNT REZALETİ (ROGSTRIX RTX2060 servis hasarı 9500 TL O.Ücreti)  - EPOSTA ETKİNLİĞİ

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?130621-ROG-STRIX-RTX-2060-ASUS-Turkey-service-complaint-(disgrace) ASUS ROG FORUM LİNKİ (tarayıcıya kopyalayıp yapıştırın)
    https://linustechtips.com/topic/1458007-is-there-crystallization-reason-of-high-voltage-on-the-rtx-2060/
    https://forums.tomshardware.com/threads/rog-strix-2060-damaged-at-asus-service.3779653/

ASUS SERVİSPOİNT REZALETİ (ROGSTRIX RTX2060 servis hasarı 9500 TL O.Ücreti)  - EPOSTA ETKİNLİĞİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armax -- 1 Ekim 2022; 20:6:56 >

• Kart daha önce açılmadıysa ki açılmış olsa bu kart açılmıştır diyerek bakmazlardı bile klasik asus. Bu görüntünün oluşma ihtimali bu gezegende yok. Ben size ne olmuş olabileceğini söyleyeyim ; Soğutucu block sökülürken artık sivri bir şey mi kullanıldı ne kullanıldıysa gpu ya değmiş yada çizmiş başka bir açıklaması yok.

İzlere bakınca (kristalde 2 metal soğutucunun yüzeyinde 1 tane) sanki kartı toplanma aşamasındayken arasında vida vb. birşey kalmış ve farketmeden kapatmaya çalışırken ezilmiş gibi bir görüntü var.

Ayrıca silikonlarda yanık böyle oluşmaz zaten. Yüksek ısıda kalan veya yüksek voltaj sonucu gerçekten teknik olarak yandı denilen silikonda yani servisin kristal dediği yüzeyde herhangi bir iz oluşmaz. Hatta gerçekten alevin içinde bıraksanız yine kartta böyle bir iz olmaz. Sizin olayınızda bariz fiziksel hasar var.

Kartın çalışıp çalışmayacağı hasarın derinliğine bağlı, hasar gerçekten derinse kart silikonu dışında kalan parçaları için donör karta dönüşmüş demektir.

Servispoint mezbahane olmuş arkadaşlar, çalışan anakartımda sadece bazı usb portları çalışmıyordu, gönderdim, sistemden takip ediyordum, önce garanti kapsamında onarım yapıldı, gönderimden önce son test yapılıyor denildi. akşam sularında o mesaj kaldırıldı sıvı teması saçmalığıyla 1500 lira ücret talep ettiler.

Türlü türlü bahanelerle arızayı kullanıcıya atıyorlar.

Servispoint ticarethane olmuş, garantiye giren ürünler daha da bozuluyor, raporda ürün fiyatından fazla ücret talep ediliyor. Bizi aptal yerine koyuyorlar. Müşteri hizmetleri oldu bittiye getirip telefonu yüzümüze kapatıyor.

Müşteri hizmetleri ile konuşurken duvarla konuşuyormuş gibi hissediyorsunuz.

Nerde o Çizgi Elektronik, Asus'un Asus olduğu zamanlar. Kimlerine eline kaldılar. Servispoint nedir abi.

Asus'tan bu servis işlerinden dolayı fena soğudum normalde ürünlerini severim fakat bakıyorsun ülke her anlamda vasatın dibini yaşıyor, yeni Türkiye dedikleri buysa ben eskisini istiyorum hemde en acilinden. Amazon geldi başta çok güzeldi şu sıralar o da ülkenin gidişatına uydu.. yani buraya en iyiyi getirsen vasata dönüşüyor demek ki sorun sende!

Yazıklar olsun diyecek başka laf yok yarın herkesin başına gelebilecek bir durum, sen yemek içmek kadar elzem olan hukuğu öldürürsen kabile devleti kafasında yönetilmeyi makul görürsen sonuç bu olur. Sesini çıkarabilen işini gördürür halkın çoğunun hakkı yenir bu her yerde böyle olur, şaşmaz.

Bugün, en ufak fırsatta neden herkes Batı'ya gitmek istiyor? adam hakkının yenilmeyeceğini biliyor bundan daha önemli bir konu yok yaşadığımız somut dünyada, herkesin gücü, parası bir yere kadar yetişir. Bugün batı'ya sıradan birisi olarak git, orada 2.sınıf ve dışlanan birisi olarak bile bu ülkede sahip olduğundan daha fazla hakka sahip olursun bu nasıl iş?

Bu ne biçim fiyat, daha ucuza 0 olrk rtx 3060lar satılıyor.

Öte yandan sana gönderilen resme bakınca, bu ciddi 1 yanık gibi görünmüyor, hâttâ yanık gibide görülmüyor, daha ziyade çizik gibi ve bu şekilde sorunsuz çalışabilir ama belki bir ihtimal biraz fazla ısı seviyesi göstermesine sebep te olabilir, tabi buda kristalin üzerindeki o çizik dediğim kısmın derinliğiyle ilişkili olur fakat resme bakınca, bana göre derinliği de yok, yani yüzeysel görünüyor ve dediğim gibi bu durumda sorunsuz çalışabilir.

Dostum sana net bir iki birşey söyliyim kafanda otursun

1) Hani diyorya aşırı voltaj almış felan burası hikaye = Çipden önce yanacak ,gidecek, gg olacak, yerler var pcb de. Bunu geçelim. Ayrıca PSU çöp değilse gpu ya zarar vermeden kapatır makinayı.

2) Asus a konuştuklarını zannetmiyorum. Seni yumuşatmak için yazılmış olabilir.

3) Tek umudun kamera kaydı orada velet elindeki tornavidayı sıyırtmış çizmiş mi ne olmuş tek yolu bu.

4) ASUS ROG NA foruma gir oradan konu aç oranın admini iletir ve sen direk onlarla iletişime geç aradan sahtekarları çıkar, kendi gözünle gör cevabı.

Dostum aynısı benimde başıma geldi. Dünyanın en kötü servisi Asus dur+ olarak Servispoint ise 4.derece kanserdir. Yalancı üçkağıtcı pislik servis

Zamanında 1080 ti yi gönderdik random black screen den. 2020 yılında. O zaman gpu çipinde hasar olduğunu tamirin 8500TL tuttuğunu söyledi. Gel gelelim “ KARTIN ARKASINDAKİ VİDA DAKİ GÜVENLİK ETİKETİ AYNI İDİ “ içini bile açmamışlar.

Aklıma başka şeyler geliyor bunlar GPuyu açıp baktılar .Sonradan tekrar açmaya üşendikleri için gelişi güzel kapatıldı..

Tam yüke sokup test falan yapılmaya kalkıldı. GPU sıcaklıkları 95 100 110 dereceleri görüp sistemleri reset atınca bu işte bi terslik var denip alel acele gpu açıldı

Ve ortaya bu çıktı..

Bence benim yazdığım senaryonun olma olasılığı bu tarz servislerde %90 oran falan..

Kısacası işin THH likde değil Direk Kanıtlarla birlikte Daha fazla zaman kaybetmeden Avukata gidip Servise Dava açmanız. Başka türlü THH ile vakit kaybetmeyin

• Bu ne biçim fiyat, daha ucuza 0 olrk rtx 3060lar satılıyor.

Öte yandan sana gönderilen resme bakınca, bu ciddi 1 yanık gibi görünmüyor, hâttâ yanık gibide görülmüyor, daha ziyade çizik gibi ve bu şekilde sorunsuz çalışabilir ama belki bir ihtimal biraz fazla ısı seviyesi göstermesine sebep te olabilir, tabi buda kristalin üzerindeki o çizik dediğim kısmın derinliğiyle ilişkili olur fakat resme bakınca, bana göre derinliği de yok, yani yüzeysel görünüyor ve dediğim gibi bu durumda sorunsuz çalışabilir.

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt

Şaşırtıcı ama gerçek..

Ürün bana iade olduğunda ne yapacaklar sizce; mevcut sorunları gidermeden mi gönderecekler ? (gpu ısısı ve fan sesi)

• armax kullanıcısına yanıt

Bilemem, ancak siz her ihtimâle karşın, bakım için yolladığınızı ve bakımı yapılıp yollanmasını beyan edersiniz, bakımı yaparlarsa ne âlâ, keza gözlemledik dedikleri bu durumu, kullanıcı hatasına bağlayıp kartı garanti dışı bırakmışlar, öylece toplayıp gönderebilirler de, beyanınız üzerine belki insiyatif kullanıp yada belki müşteri memnuniyeti adına da macun sürüp yollayabilirler de v.s.

• Yine Asus servis vakası.

Şaşırmıyoruz artık

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt

kasıtlı veya sehven serviste böyle bir şey yaşanmış olabilir mi.

İzlere bakınca (kristalde 2 metal soğutucunun yüzeyinde 1 tane) sanki kartı toplanma aşamasındayken arasında vida vb. birşey kalmış ve farketmeden kapatmaya çalışırken ezilmiş gibi bir görüntü var.

Ayrıca silikonlarda yanık böyle oluşmaz zaten. Yüksek ısıda kalan veya yüksek voltaj sonucu gerçekten teknik olarak yandı denilen silikonda yani servisin kristal dediği yüzeyde herhangi bir iz oluşmaz. Hatta gerçekten alevin içinde bıraksanız yine kartta böyle bir iz olmaz. Sizin olayınızda bariz fiziksel hasar var.

Kartın çalışıp çalışmayacağı hasarın derinliğine bağlı, hasar gerçekten derinse kart silikonu dışında kalan parçaları için donör karta dönüşmüş demektir.

• Mxsr kullanıcısına yanıt

Benim düşüncem bu hasarın serviste meydana geldiği. Zira içi hiç açılmamış kartta böyle bir hasar oluşması imkansız, zaten açılmış olsa doğrudan yetkisiz müdahale var denilerek doğrudan garanti dışı bırakılırdı.

Son cümlenizden hasar derinse bu kart artık çöptür ifadesini mi anlamalıyım ?

• Ben de aynı şekilde düşünüyorum hasar ile ilgili

Kart çalışmıyorsa hasar gören kristal (diğer adları silikon/kartın çekirdeği) dışında kalan parçaların yani vrm, vram ve çeşitli çipler gibi elemanların da değeri olduğundan direk çöp denmez ama kısaca pert diyebiliriz.

• Kart daha önce açılmadıysa ki açılmış olsa bu kart açılmıştır diyerek bakmazlardı bile klasik asus. Bu görüntünün oluşma ihtimali bu gezegende yok. Ben size ne olmuş olabileceğini söyleyeyim ; Soğutucu block sökülürken artık sivri bir şey mi kullanıldı ne kullanıldıysa gpu ya değmiş yada çizmiş başka bir açıklaması yok.

• Konuyu öne çıkarabilir misiniz lütfen?

• Alkımm kullanıcısına yanıt

Somut olarak kanıtlayamıyorlar...

Gelen cevap: "Serviste işlemler kamera altında yapılmaktadır. Bu nedenle servis tarafından cihazlara hasar verilmemekte , hasar verilirse sorumluluk alıp ücretsiz işlem yapılmaktadır. Bu görüntüler tarafınızla paylaşılmamakta ve mahkeme tarafından istenirse paylaşılmaktadır. "

2 ihtimal var

1: hatalı üretim (%2)

2: servis hatası (%98)

• Buna benzer bir durum arkadaşımın başına gelmişti asus gtx 1080 rog strix vardı arızalandı görüntü gitti kartı servise verdi servis kullanıcı hatası dedi. arkadaşta yanına avukat tanıdığını alıp asusun servisine gitti tüm haklarını savundu asus kartı alıp tamir etmek durumunda kaldı 1 tl ücret bile ödemedi

• Forumda ekran kartı tamiri yapan adama gonderseydinya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt
    Garanti süresi içerisindeki ürün

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Asus pişmanlıktır

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Dostum aynısı benimde başıma geldi. Dünyanın en kötü servisi Asus dur+ olarak Servispoint ise 4.derece kanserdir. Yalancı üçkağıtcı pislik servis

Zamanında 1080 ti yi gönderdik random black screen den. 2020 yılında. O zaman gpu çipinde hasar olduğunu tamirin 8500TL tuttuğunu söyledi. Gel gelelim “ KARTIN ARKASINDAKİ VİDA DAKİ GÜVENLİK ETİKETİ AYNI İDİ “ içini bile açmamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 27 Eylül 2022; 13:8:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aklıma başka şeyler geliyor bunlar GPuyu açıp baktılar .Sonradan tekrar açmaya üşendikleri için gelişi güzel kapatıldı..

Tam yüke sokup test falan yapılmaya kalkıldı. GPU sıcaklıkları 95 100 110 dereceleri görüp sistemleri reset atınca bu işte bi terslik var denip alel acele gpu açıldı

Ve ortaya bu çıktı..

Bence benim yazdığım senaryonun olma olasılığı bu tarz servislerde %90 oran falan..

Kısacası işin THH likde değil Direk Kanıtlarla birlikte Daha fazla zaman kaybetmeden Avukata gidip Servise Dava açmanız. Başka türlü THH ile vakit kaybetmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 27 Eylül 2022; 13:15:54 >

O kayıtlar hiç bir zaman yoktur zaten dava olunca sunulur filan hep hikaye. Dediğim gibi o noktanın o şekilde oluşması çok zor değil bence imkansız Soğutucu block üstüne geliyor sökerken oldu ne olduysa. Birde Ülkede dava olayları sonuca filan bağlanmıyor söyle bir şey anlatayım.

Ağustos ayında motor park yerinde motoruma vurup kaçıyorlar. Alışveriş merkezinden kayıtları istiyorum vermiyorlar .Tanıdık buluyorum izleyin gözüküyorsa dava edeceğim diyorum izliyorlar plaka her şey net. Karakola gidiyorum vuran şahıs kadın 60 küsür yaşlarında vurduğunu kabul ediyor polis yanında.Bana diyor hesap numarası ver telefon numaram bu ödeyeceğim ödemiyor.1 Kez telefonla arıyorum kocam kızdı ödemeyeceğim diyor bunu yazılı olarakta whatsapptan gönderiyor. Buraya kadar her şey net ama ben 1 aydır dosyanın savcılığa gitmesini bekliyorum.Kadın sürekli biz anlaştık diyerek sonucu erteliyor ve bunun bir yaptırımı yok. Yani tutanakta vuruduğunu kabul eden video kaydı olan olay bile 1 ayı geçti daha davası açılmadı.

Salak saçma bir hukuk sistemi var ödeyeceğim biz anlaştıkla 1 yıl bile oyalar beni ve bir ceza almaz.Polisin tutanağında kabul ettiği şeyi şuan kabul etmiyor.

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt

Siz söylemediniz mi peki burdaki güvenlik etiketi duruyor siz bunu nasıl açtınız diye ?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.