Yarbay
21 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 389 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Asus Prime b450m-k, geçen gün usb 4 adet 3.1 portu çalışmaz hale geldi. Servise gönderdim. Ücret talep etti. Ücreti kabul etmedim. Kart geldi, 1 uzun 3 kısa bip sesi veriyor. Sistem açılmıyor. Usb port arızası için giden kartın ölüsü geldi. Tekrar onarım talep ettim kabul edilmedi, ya 1500 lira ödemeyi kabul et ya da yasal haklarını ara dediler. 15 yılda 4 asus anakart aldım. Bugün itibariyle asus benim için bitti. Asus un servisine asla güvenmeyin, garanti kocaman bir yalan. Üstelik kartı bozuyorlar.

Ama bu burda bitmeyecek, yasal haklarımı arayacağım, Tüketici hakem heyetine başvuracağım, tüm şikayet kanallarına mağduriyetimi anlatacağım, bilgisayarla ilgilenen herkese Asus un nasıl garanti politikasını uyguladğını anlatıyorum.

Garantiden anladıkları sadece bios güncellemek, değişim yok, bakım onarım yok. Benim için ömür boyu Asus bitmiştir.

Teknobiyotik ten aldığım Dark GH100 oyuncu kulaklığını test ettiğimde stereo test ve bazı youtube kliplerinde sol taraftan cızırtı ve ses bozulmaları oldu. Her video ve müzikte karşılaşmadım, ancak bu durum hevesimi kaçırdı ve ürünü değiştirmek ya da iade etmek istiyorum. Servise konu ile alakalı youtube linkleri ekledim. Ürünün değişiminde ya da iadesinde sorun yaşar mıyım?

3.399 liradan aldığımız telefondan 800 lira zarar ettik. Sağolsun hepsiburada ve Samsung.

Telefondan buz gibi soğudum.

GM9 Go telefonuma Widget ekleyemiyorum. Android Go widget desteklemiyor mu acaba?

Silicon Power 240 Gb cihaz aldım. Hdtune pro 256 GB SSD olarak görüyor. Kapasite 238 GB.

Halbuki 240 gb ssd 223 GB olarak görünmesi gerekiyor.

SSD üzerindeki etikette 240 GB kapasite yazıyor. Silikon Power tüketiciye kıyak mı geçiyor acaba?

Amd 'nin Ryzen 5 AF 1600 12nm kıyağı gibi.

Silinebilir

Anakartım 64 bit windows 7 işletim sistemde 4 GB ( kullanılabilir bellek 3.25 GB ) olarak görünüyor. Harici 1 GB HD4650 ekran kartı takılı. ( onboard paylaşımı yok) açılışta enteresan olan belleği 3328 mb kadar sayıp 4096'ya zıplıyor. mdsched.exe ile test hata vermedi. memory remap feature diye biosta bir seçenek yok.

https://forum.donanimhaber.com/windows-kullanilabilir-ram-sorunu-cozumu--96545915

hiç biri işe yaramadı. Forumlarda çözüm bulamadım.

Kasaya bağladığım 300W Power Supply de sadece 3 molex bağlantısı var. 1 HDD , 2 si 6 Pin ekran kartı beslemeye gidiyor, ek fan için molex kalmıyor. Yukarıdaki kablodan anakart üstüne Chassis fan girişine bağlayıp dişi molex ten hdd yi besleyebilir miyim?

40 tl ye seagate 250 gb 3.5 hdd aldım. 34 bad sector var. Satıcı iade alırım dedi ama 40 lira para değil kullanabildiğin kadar kullan mı dersiniz yoksa iade etmek mi mantıklı olur.

ASUS P5PL2 resmi cpu desteğinde belirmese de Core 2 Duo E4*** serisi işlemcilerin P5KPL2 anakartın FSB800 desteği düşünülürse uyumlu çalışması gerekmez mi ?
https://www.asus.com/tr/Motherboards/P5PL2/specifications/

Örneğin aynı çipsetli Asrock ConRoe945PL-GLAN Core 2 duo e4700 desteği var.
https://www.asrock.com/mb/Intel/ConRoe945PL-GLAN/index.asp
Hakkında
Meslek: Memur
İlgi Alanları: Evren
Forum İmzası:
GA-Z68P-DS3 -İ5 3570 - Thermaltake Contac 30 -
Corsair vengeance 16 GB DDR3 1600 MSI 1060 - SANDISK ULTRA II SSD 240 GB. - SAMSUNG T22B300
Forum İkinci El İmzası:
...Önce Memnuniyet...
Hakkımda:
REFERANS SİSTEMİNDEN ÖNCE ALIŞVERİŞ YAPTIĞIM BAZI ARKADAŞLAR. Gündoğdu,ruler001,Dinendal Elensar ,teenwolfx, taktik,piranha, chapkkin, hsn,wild, oray, celal1632, enigma_, DjiNN, vulvarn, FATALIST, mkoyuncu, zonemaster, medware,ABSOLUT, Kedibilgisayar, fLaVa , keops, jacktheripper, SuPReMaCY, oray, odrin34,reason666,magna,slave_zero,tttttt,cowboy, SorrowOcean,TeRraN,ergin,yaskoo_87,MENEME2002,
Spirit_of_sLy,pegasus1881,iktyas,Wanker,canboz,Halit61,laststate,serbay_ozturk, okinkurt.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Mobil cihaz
General Mobile
Operatör
Türk Telekom
Takım
Fenerbahçe
TV
Philips
Ses Sistemi
Creative
Ekran Kartı
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.176
İkinci El Bölümü Mesajları: 615
Konularının görüntülenme sayısı: 515.984 (Bu ay: 360)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 191 (Bu hafta: 2)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.