Şimdi Ara

Self Servis Oto Yıkama Açmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
10.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu aralar bu işi düşünüp araştırıyorum. Bulunduğum şehirde bir kaç yer var güzel çalışıyor.

Benim aracım siyah renk, haftada enaz iki bazen üç kez hatta bazen hemen her öğlen yıkadığım oluyor. Her yıkamada 3 lira harcıyorum.
    5 bölmeli yıkama yeri var, gün saat fark etmeksizin ne zaman gitsem sıra var. 20 metre ileride benzinlik içinde iki bölmeli yer var ama boş duruyor.
    Bu yerin köpüğü bol, su süresi uzun ve sıkıntı yaratacak derecede tazyik yok suda.

Ankaraya açmayı düşünüyorum ama bölgenin işlek olmasına göre de maliyeti artacak sanırım.
    Ben en fazla 200 bin çıkarabilirim, gerisini yapabilirsem kredi şeklinde halletmeye düşündüm, siz ne dersiniz?

Self Servis Oto Yıkama Açmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 18.Bayezid -- 21 Haziran 2020; 21:50:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu tip işletmelerin çoğalmasını istiyorum harika bir hizmet tipi.

Bu tip self yıkamalardan istanbulda bilen var mı?
  • 👏👏 güzel fikir. Bu düşünceyi hayata geçirmelisin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 18.Bayezid kullanıcısına yanıt
    Hocam bu yer nerede mükemmelmiş sabah namazı ile giderim

• Nacizane tavsiyem fiyatını uygun tutun mesela su 1, köpük 1 lira. Benim bulunduğum yerde de vardı. İlk etapta fiyat böyleydi sonra eleman şımardı su 2, köpük 1 oldu sonra köpükte 2 oldu ve battı.

• Dediğiniz şekilde bir işletme biliyorum. Yıkama kabinlerinin içerisinde duvara paspas asma mandalı ve bez sıkma aparatı koymuşlar. Suya da arıtma sistemi kurmuşlar kireçsiz olduğunu söylüyorlar.

Ayrıca farklı alanda oto süpürge ve hava tabancaları da var.

Bozuk parası olmayanlar için ise bozuk para otomatı koymuşlar. örneğin makineye 10 tl atıyorsunuz 10 tane 1 lira olarak geri veriyor para bozdurmak için sağa sola da koşmuyorsunuz.

Keşke her yerde böyle işletmeler olsa açıkçası aracını yıkamayi sevenler için benzinlik gibi yerlerde yıkamak çok sıkıntılı iş.

• Geçen yaz budvadaydım
    Vallahi öyle güzel self servis yapmışlarki yıllarca klasik oto yıkama işi yapmış biri olarak takdir ettim
    Nasıl bir kimyasal var ise kurulama yapmadım ama yine de leke kalmadı bu çok ilginç geldi
    Ayrıca Kaportaya yapışmış ve kesinlikle kuvvet uygulanmadan çakmayacağı düşünülen lekelerde çıktı
    Hayatımda kullandığım en iyi self servisti
    Türkiye ve yurt dışında bu kadar iyisine denk gelmemiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 21 Haziran 2020; 22:19:56 >
  • werneke W kullanıcısına yanıt
    basmışlar kostiği demek ki

• EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum mükemmeldi 😀

• EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle o kostik boyanın anasını ağlatıyor plastik aksamların rengi soluyor. Herkes köpük diye basıyo bol bol

• PatlıcanMusakka kullanıcısına yanıt
    Bizim buralarda shell de var köpük 3₺ su 3₺ olarak aynı böyle 3 bölüm var yanlış hatırlamıyosam köpük 1 dakikda su 4 dakika cıvarı bir aracı yıkamaya yetiyor

Göztepe medical parkın yanındaki class benzinlikte var yaklaşık 10 bölmeli

• Cadmium C kullanıcısına yanıt
    Benim yaşadığım şehirde su da köpük de 1 lira :) her seferinde 3 lira harcıyorum ben ve hep enaz 15 dk sıra bekliyorum. Açabilirsem ankaraya açmayı düşünüyorum. Anahtar teslim yapan firmalar var, sadece arsa işi var işte

• Evime yakın yerde 5 TL olsun, her kirlendiğinde tertemiz yıkar öyle kullanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayseybi

Göztepe medical parkın yanındaki class benzinlikte var yaklaşık 10 bölmeli
    Orayı bir kaç kişiden daha duydum gece boş vakitte gitsem ortam kendi şampuan-süngerimle yıkamaya uygun mu?
    Sadece suyunu kullanmak istiyorum çünkü
  • 18.Bayezid kullanıcısına yanıt
    Güzel iş benimde açasım geldi. Ancak yerleşim yerlerine yakınsa şikayet geliyor. Koskoca shell otomatik yıkama makinesi koymuştu çevredekiler şikayet ettiler önce akşam 8 den sonra makine çalışmıyordu. İşsizin biri mahkemeye vermiş güzelim makineyi kaldırdılar.

• Cidden talebin çok yoğun olduğu bir yer seçmeniz lazım. Benzinlikler bu iş için arazi yatırımı yapmıyor, fazla alanlarını kullanıyor ve varsa sadece pompa maliyetli yeraltı kuyu suyu kullanıyor. Sizin müşteri çekmek için iyi su, iyi köpük kullanmanız lazım, bu da maliyet demek. Üstüne kar beklentiniz daha fazla olacak, benzinlik zaten parayı benzinden alıyor, bu işi müşteri çekmek ve atıl alandan ekstra 3-5 kazanmak için yapıyor.

• Aracına saygı duyup ve başkasına güvenmemekten dolayı self-servis hizmetine ilgi artabilir. Bende çok beğeniyorum. Fiyat/süre dengesini iyi tutturmak kaydıyla trafik alan tüm bölgelerde her türlü rağbet görür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shell’de 3TL Köpük (45Sn) 3TL su (2.45dk) ile saman zaman yıkıyorum. Bence eğer böyle bir uer yapılacaksa fiyat uygun olmalı. Ha olmayacaksa da köpüğün suyun kalitesi olmalı.

Hobi alanı için bile yapılır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet olur baya geniş yerleri zaten

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.