Şimdi Ara

Araçta ruhsatlı tüfek bulundurmak problem olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
43.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yasaktan, cezadan önce, araba da silah taşımanız, herhangi bir sinir anında, kendinizi kaybettiğiniz durumlarda başkalarına zarar vermeniz açısından çok riskli bence.
    Öyle anlar olur ki, en mülayim insan bile çileden çıkabilir, cinnet anında kötü şeyler olabilir.
    Görev icabı ve çok özel nedenler hariç, hiç bir şekilde evde araba da silah bulundurulmasını doğru bulmuyorum.
  • Taşıma ruhsatı var mı tabanca gibi?
    Bulundurma ruhsatı ile taşımak yasaktır bildiğim. Ava gidiyorsan av bölgesi ve zamanı ise falan belki sıkıntı olmaz.
  • Av tüfeği için av tüfeği ruhsatın olmalı. Aksi takdirde taşıma ruhsatın olmalı. Her iki şekilde de araçta ulaşılabilecek bir yerde silah taşımak yasaktır. Ruhsat sıkıntın yoksa bagajda taşıdıktan sonra bir sorun olmaz. Ama ruhsatlı av tüfeğini mevsimi dışında ve av bölgelerine uzak lokasyonlarda yakalatırsan başına bela alırsın.
  • Arabada taşıyabiliyorsun bildiğim kadarıyla tabi boş ve kılıfının içinde olacak şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krogoth

Arabada taşıyabiliyorsun bildiğim kadarıyla tabi boş ve kılıfının içinde olacak şekilde.
    aynen, kış sezonunda hafta sonları istanbuldan kütahyaya bu şekilde gidiyoruz, ayrıca yanımızda taşıma ruhsatlı tabancada mevcut oluyor
  • Av tüfeği, Şarjörlü de olabilir. Elbette ruhsatı olacak. Fişekler torpidoda. Tüfek ise kutusunda ve fişek yatağında plasik parçası olacak. Sıfır sıkıntı.
  • arabada tüfeği ne yapacaksın?
  • Nakil sırasında parçalı halde kılıfı içerisinde taşınabilir tabiki. Tüfeği satıcıdan aldınız köye veya av mahaline götürüyor veya tersi durum bakımı vs. olabilir.
    Sürekli arabada silah olmaz.
  • Boş ve kılıfı içinde ve bagajda olmalı ve ruhsatın olmalı.
    Ruhsatsız dolu bi şekilde ön koltuğa koyarsan hapse girersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 31 Temmuz 2019; 12:45:59 >
  • Yasaktan, cezadan önce, araba da silah taşımanız, herhangi bir sinir anında, kendinizi kaybettiğiniz durumlarda başkalarına zarar vermeniz açısından çok riskli bence.
    Öyle anlar olur ki, en mülayim insan bile çileden çıkabilir, cinnet anında kötü şeyler olabilir.
    Görev icabı ve çok özel nedenler hariç, hiç bir şekilde evde araba da silah bulundurulmasını doğru bulmuyorum.
  • tufege gerek yok. Gecen motorcuyu bırı ezdı gectı 3 yıl hapısle kurtuldu. Birine sılah cekıp vursan muebbet yerdın
  • Valla babamda var ama av ruhsatı olarak almıştı sanırım. Baya da komik bir rakama 25 TL mi ne av ruhsatı alıyorsun komedi resmen.

Bagajda duruyor. Ben karşıyım silahlı oyunları efsane oynarım ama gerçekte silahı hiç sevmem. Öldürmek, ölmekten daha kötü. Öleyim ama öldürmeyeyim kafasındayım hep.
  • Para cimrinin cebinde, silah korkağın belinde daha bu hayattan ne beklenir.
  • Tabanca bulundurmak neyse de tüfek bulundurmak ne alaka hocam?Çatışmaya mı gireceksin?Düşmanların mı var?

Yanında tüfek taşıyacak olan kanuna mı bakar?Atar bagaja yola devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maligezgin

arabada tüfeği ne yapacaksın?
    Atıcılıkla ilgileniyorum, ava çıkmayacağım hayvanlara zarar vermeye karşıyım ama hedefe atış yapmak için yerler var ilçe dışında oraya giderken sorun olur mu diye merak ettim.
  • AsiretinMarjinalCocugu kullanıcısına yanıt

Ben kendimi ve ailemi korumak amaçlı bulundurmayi düşünüyorum

Başına ne geleceği belli değil bu ülkede

• ruhsatlı tüfeği bulundursan ne bulundurmasan ne

51cm ne yapcan

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Valla babamda var ama av ruhsatı olarak almıştı sanırım. Baya da komik bir rakama 25 TL mi ne av ruhsatı alıyorsun komedi resmen.

Bagajda duruyor. Ben karşıyım silahlı oyunları efsane oynarım ama gerçekte silahı hiç sevmem. Öldürmek, ölmekten daha kötü. Öleyim ama öldürmeyeyim kafasındayım hep.

aldıysan kullanırsın evlat. bunu unutma silah kınında durmaz.

memlekette kafana göre takıl modunda herkes teksasa döndük. bulundur bulundurma adam öldür öldürme naparsan yapıyosun salıyolar

• Merhaba bende winchester sxp pompalı tüfek sahibiyim.Bagajda dolu vaziyette duruyor.Bu zamana kadar bir sorun yaşamadım.Bir memur arkadaş kılıfsız şekilde koltukta felan dururması yasak demişti.Zaten magandalar internetten satın aldığı ruhsatsız tüfek taşırlar..
  • BayGlock kullanıcısına yanıt

mermi ağzında hazır vaziyetteyse olası bir detaylı çevirme araç aramasına tabi olursanız sıkıntı açar başınıza derdinizi anlatmak için kırk takla atarsınız. Benim aracımda da vardı ancak fişekleriyle tüfeğin farklı yerde durmasından saçma geldi ve tüfeği çıkardım şuan sadece tabanca var ( glock ). Henüz bi sıkıntı yaşamadım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.