Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.476
Cevap
199
Favori
1.207.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abiler ayıptır söylemesi cırcır oldum doktor al probiyotik iç bağırsağına iyi gelir seboreye de iyi gelebilir dedi benimi avutuyor yoksa doğrumu güvenemiyorum da malumunuz
  • WinchesteeR kullanıcısına yanıt
    Saçlı derindeki SD'nin derecesi çok ileri değilse, kişisel tahminim saç dökülmesi de SD gibi genetik yatkınlıkla alakalı.

Bu ayrı bir uzmanlık alanı ve Folixir'in yaratıcısı prof. bayan yıllarca araştırma yapmış. Katıldığı bir programda dökülme konusunda en önemli etkenin yağlanma olduğunu söylemişti.

1 yıldan uzun süredir H&D bu konuda bana iyi geldi. Ancak ileriki aşamalarda etki etmiyormuş. Belki bunu da senden öğrenmişimdir :) o kadar çok kişi yazıyor ki kim ne demişti hatırlamak imkansız :)

Yağlanma etkili. Bunun dışında 3 dk kafanda kalacak şampuandan saçı besleyip kurtarmasını beklemek anlamsız.

Saçı kafaya takmamak gerek. Çözüm var. Saç ekimi çok başarılı.

Ama SD...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sefer33 kullanıcısına yanıt
    Belki daha önce yazmışımdır.

Kortizon harici saçlı deride bilinen en etkili madde %1 Selenyum Sülfit'di. Google'da U.S.'den bi üniversitenin araştırma sonuçlarına ulaşmıştım.

Yapman gereken tek şey %1 Selenyum Sülfit'li bir şampuan kullanmak.

Eğer Sel.Sülfit'te işe yaramıyorsa, doktor kontrolünde kortizonlu şampuan/losyon kullanmak gerekir.

• istavrit59 İ kullanıcısına yanıt
    Ben bunu burda bi kaç arkadaasa anlatamadım eğer sd varsa saçlar %90 gidiyor sd=yağlanma+ kabuklanma çaresi var ama saça çok para harcadigin için artık gözüm kesmiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sefer33 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim yaşını bilmiyorum ama gencsen ve baslardaysan Tarkan Guveloglu diyorum başka bisey demiyorum ben bizzat İstanbul da gorustum amcamın oğlunun ve bi com sedef hastasını iyileştiren kişidir internette hakkında yalan yanlış haberler dolaşıyor abartmiyorum odası taktir teşekkür belgesi ile dolu bence bi iletişime geçin derjm

• quote:

Orijinalden alıntı: istavrit59

Saçlı derindeki SD'nin derecesi çok ileri değilse, kişisel tahminim saç dökülmesi de SD gibi genetik yatkınlıkla alakalı.

Bu ayrı bir uzmanlık alanı ve Folixir'in yaratıcısı prof. bayan yıllarca araştırma yapmış. Katıldığı bir programda dökülme konusunda en önemli etkenin yağlanma olduğunu söylemişti.

1 yıldan uzun süredir H&D bu konuda bana iyi geldi. Ancak ileriki aşamalarda etki etmiyormuş. Belki bunu da senden öğrenmişimdir :) o kadar çok kişi yazıyor ki kim ne demişti hatırlamak imkansız :)

Yağlanma etkili. Bunun dışında 3 dk kafanda kalacak şampuandan saçı besleyip kurtarmasını beklemek anlamsız.

Saçı kafaya takmamak gerek. Çözüm var. Saç ekimi çok başarılı.

Ama SD...

Aynen hocam amcam saclari dokuldu sac ektirdi ektirdigi saclarda dokuldu sd den dediler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• metin2blogun M kullanıcısına yanıt
    Amcanin başına gelenin aynısı benim başıma da geldi sd saclarimi döktü saç ektirdim ekilen saçların döktü :(

Ekim çözüm deil şimdiki aklım olsa ekim yaptirmazdim yapışkan olan peruklardan yaptırırdim çünkü bu illet ekilen sacida dokuyor benimki ler döküldü

• W.Klitschko kullanıcısına yanıt
    Oy oy oyy...

Birde aklıma şu geliyor. SD'li gölgeyi tahriş edince resmen yayılıyor. Operasyon sonrasında saçlı derideki SD'de artış gözlemledin mi?

Ya benim babamda kendimi bildim bileli SD vardı. Ama eskiden bilinmyordu bu hastalık. Bir kaç farklı uzmanlıktaki doktora gitmişti. Neyse neticede yakın zamana kadar saçı benim kadar vardı. Ama saçında daha az vardı. İri kepek gibi. Genelde yüzünde kızarıklık olurdu.

Bakalım gelecekte ne göreceğiz. Bende de gerçekten stresli bir zamanda başladı ve hep ÇOK stresli zamanlarda arttı. Bu zamanlarda çok sağlıksız beslendim...

Ekildikten sonra yayılma olmadı zaten bazısında kepeklenme bazısında aşırı yağlanma bende mesala aşırı yağlanma oda saç köklerini etkiliyor ne yaptimsa yaglanmaya cozum bulamadım halende bulamadım

• Genç değilim,yaş baya ilerledi....güveloğlu nu bi araştırayım,tşk.

@İstavrit59 : selsun var zaten evde,s.sülfidli...bu şampuan hergünlük değil...haftada 2 den fazla kullanılmıyor...kombin yapman lazım...yoksa selen.sülfid kafa derini önüne koyar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefer33 -- 27 Ağustos 2016; 23:42:25 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.amazon.com/Head-Shoulders-Clinical-Seborrheic-Dermatitis/dp/B0043OSIVM
    Kargo ile birlikte 60 tl ye geliyor ve 2 adet ya bunu alıp deneyeceğim ya da sarimsak yagi vb. yukarıda anlatılanları yapıp bir yol arayacağım.Ama H&D yi önerirseniz kuponum ile birlkte 2si 50 tl ye geliyor alıp deneyebilirim ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinchesteeR -- 28 Ağustos 2016; 1:37:13 >
  • Beyler Sebovium Şampuan , dermoskin antiseborrheic şampuan , Evoderm Antiseboreik Şampuan ,McG Sebogen Kepeğe Karşı Etkili Şampuan bu şampuanlardan deneyen oldu mu? Hiç denemeyi düşünüyorum ama emin olamıyorum kötü bir etki eder mi selenyum sülfit yok birde içlerinde boşuna almakta istemiyorum sebogende Jojoba yağı var ve aktarcı bana içinde bununda olduğu bi krem karışımı önerdi acaba denemeye değer mi ?
    Amazonda kart bilgilerini vermeden son aşamaya kadar gelemedim. Kargo ücretini göremedim.

Dedğin gibiyse gayet uyguna geliyor.

Sarmısak yağı vb. şeyler kullanmadım. Yorum yapamam.

Ancak Selenium Sulfide'li şampuan kullanıyorum. Kullandığım sürece kabuklanma, kepek vb şeyler yaşamıyorum. Birkaç kez üst üste farklı şampuan kullandığımda tekrar ediyor.

Bence eğer çok ilerlemiş bir SD yoksa sende de işe yarayabilir.

gümrükten geçmez o şampuanlar,türkiyeden alın gayet iyi geliyor hiç bırakmadı benim saçta ne kepek ne kızarıklık
  • @istavrit59
    Hemen fiyatın altında 3$ kupon var onu onaylayıp devam edin 18.64$ tutuyor kargo ile birlikte.
    @Privyet
    Hocam getirdiğimiz sadece bir şampuan herhangibir ilaç değeri yok.Sıkıntı olmadan gümrükten geçecektir.Zaten amazon gümrük sıkıntısı olan ürünleri Turkiye'ye göndermiyor.

• Merhaba arkadaşlar benim saçımda da SD var 2 senedir ve inanılmaz şekilde saçım döküldü tepesi açıldı eski fotolarıma bakınca inanılmaz şekilde moralim bozuluyor.Benim sorularım şunlar kafamda aşırı olmasa da kepek var bu kepek ve yağlanma saçın bu kadar dökülmesine neden olur mu ? Eğer olmazsa saçlarım neden dökülüyor ? Bir de aranızda SD ile oluşan saç dökülmesini Head and Shoulders Clinical Strenght ile kontrol altına alan varsa yazabilir mi yani hastalık azalınca saç dökülmesi normal düzeye iniyor mu ? Biraz uzun oldu ama cevaplarınızz için ?imdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rvp34 -- 28 Ağustos 2016; 19:26:17 >
  • metin2blogun M kullanıcısına yanıt
    bir tatlı kaşığı kuru kahve üstüne 1-2 damla limon sık ye onu. 2 saate birşeyin kalmaz
  • Hunca şampuan Rossmann'da da satılıyor arkadaşlar. Bilginiz olsun 9 lira.
  • Hunca sampuan bol kepek ve yara yaptı bundanda iş çıkmadı

• 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.