DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Seboreik Dermatit
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
5.679
Cevap
119
Favori
560.623
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      598 Mesaj
      22 Şubat 2008 22:42:00 Konu Sahibi
      Edit:

Arkadaşlar merhaba,

Uzun bir aradan sonra tekrar buradayım, iş hayatı, sınav hazırlıkları, aile vs. dersen günler yıllar geçmiş konuyu başlatalı. Bundan yaklaşık 10 yıl önce Seberoik Dermetit rahatsızlığı saç derimde başladı (aktardan saç dökülmesinesini önlemek için aldığım saç yağı yüzünden). Şimdiye kadar 9-10 dermatoloğa başvurdum. Hepside kortizon içeren losyon kulanmamı önerdiler, kortizona pek sıcak bakmıyorum oyuzden çok kullanmadım. Çeşit çeşit çok sayıda şampuan, losyon kullandım, bazıları çok az etki etti, bazıları artırdı, bazıları hiç etki etmedi. Son 2-3 yıldır prozinc şampuan kullanıyorum memnunum ancak kutusunda değişiklik olmuş, içeriği de değiştimi bilmiyorum. Öncekinde haftada 3 gün kulanılıyordu bu yeni kutuolanlar günlük kullanıma uygunmuş. Benim saçlarımı biraz sertleştirdi ama yinede kepek felan yok. Ben memnunum. forumlarda okudugum kadarıyla herkeste aynı etkiyi gösteremiyebiliyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melrin -- 16 Temmuz 2015; 10:10:55 >

• Yüzbaşı
      878 Mesaj
      24 Şubat 2008 17:01:14
      Çok kötü bir Türkçe ile, fazlaca yazım hatasıyla yazmışsın. Düzeltirsen daha iyi anlaşılacaktır..

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      25 Şubat 2008 01:08:14
      Saçlarda dökülüyor mu?Bende de bu sorundan var sanırım.Geçmek bilmeyen bir kepek sorunum var ve kafamda kaşıntı var.

• Yüzbaşı
      878 Mesaj
      25 Şubat 2008 01:21:22
      Evet, arkadaşın hastalığı aynen seboreik dermatit..

Edit : Düzenleme

quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

Saçlarda dökülüyor mu?Bende de bu sorundan var sanırım.Geçmek bilmeyen bir kepek sorunum var ve kafamda kaşıntı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 1 Nisan 2009; 8:50:26 >

• Yüzbaşı
      358 Mesaj
      28 Şubat 2008 03:06:23
      bendede var aynısı
      cerrahpaşada muayene olmuştum 5 yıl önce
      doktor bu hastalığın cilt yapısından kaynaklandığını stres beslenme bozukluğu gibi şeylerin tetiklemesiyle ortaya çıktığını söylemişti
      yıllardır ilaç kullanıyorum ama geçmiyor
      deneyimlerimi aktaracak olursam mümkün mertebe hergün saçlarını yıkamalısın ve ve ilaçlarını kullanmalısın. adını hatırlayamıyorum ama cortizon lu bir krem denemiştim en iyi sonucu o ilaçta aldım ama kortizon yüzünden fazla kullanmak istemedim.
      şampuana gelecek olursak bence kadolin pirdolin çok kötü şampuanlar. zaten kepek yüzünden saçımıza başımıza küsüyoruz bide bu iğrenç şampuanlar saçı daha da berbat ediyor. ben clear ın koyu renk şişedeki kepek şampuanını hergün kullanıyorum. kafamı çok kaşımadığım sürece pekte bir sorun yaşamıyorum fakat bence bu hastalıktaki en önemli nokta derinin hava almasını sağlamak; yani saç uzatmamak. ben en fazla 3 haftada bir ketiriyorum saçlarımı, saçım çok uzarda derim hava alamazsa kabuklanma inanılmaz artıyor.

senin hastalık ne seviyede
      kulak arkalaında kulak içlerinde kaşlarında yada vücudunun başka yerlerinde dökülmeler var mı?

• Yarbay
      3628 Mesaj
      01 Mart 2008 22:04:56
      seboreik dermatit için kortizonlu ilaç kullanmak istemeyenler öncelikle ketoral, nizoral yada fungoral şampuanı denesinler, ducrey'in kerium ds veya selegel şampuanı kerium köpügü kullanabilirsiniz,biodermanın node ds şampuanını deneyebilirsiniz ayrıca tea tree şampuan bazılarında faydalı olabiliyor, sedolin şampuan da bunlar arasında ucuz ve etkli bir seçenektir, denemekte fayda var, bazı kişiler sülfür şampuan ve losyondan fayda görebiliyor aklınızda olsun

• Yüzbaşı
      598 Mesaj
      02 Mart 2008 10:14:14 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: celikcantxxl

bendede var aynısı
      doktor bu hastalığın cilt yapısından kaynaklandığını stres beslenme bozukluğu gibi şeylerin tetiklemesiyle ortaya çıktığını söylemişti
      deneyimlerimi aktaracak olursam mümkün mertebe hergün saçlarını yıkamalısın ve ve ilaçlarını kullanmalısın. adını hatırlayamıyorum ama cortizon lu bir krem denemiştim en iyi sonucu o ilaçta aldım ama kortizon yüzünden fazla kullanmak istemedim.
      şampuana gelecek olursak bence kadolin pirdolin çok kötü şampuanlar. zaten kepek yüzünden saçımıza başımıza küsüyoruz bide bu iğrenç şampuanlar saçı daha da berbat ediyor. ben clear ın koyu renk şişedeki kepek şampuanını hergün kullanıyorum. kafamı çok kaşımadığım sürece pekte bir sorun yaşamıyorum fakat bence bu hastalıktaki en önemli nokta derinin hava almasını sağlamak; yani saç uzatmamak. ben en fazla 3 haftada bir ketiriyorum saçlarımı, saçım çok uzarda derim hava alamazsa kabuklanma inanılmaz artıyor.

kulak arkalaında kulak içlerinde kaşlarında yada vücudunun başka yerlerinde dökülmeler var mı?

Kulak arkasında çıkıyor, kulağımın içinde veya vücüdumun herhangibiyerinde de çıkmadı Allaha Şükür... Yaklaşık 2-3 Aydırda Kulağımın arkasındada çıkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melrin -- 14 Aralık 2008; 23:40:11 >

• Yüzbaşı
      598 Mesaj
      02 Mart 2008 10:38:34 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

En kısa zamanda bir Dermatoloğa gitmeni tavsiye ederim.

• Yüzbaşı
      661 Mesaj
      02 Mart 2008 15:58:59
      Benimde seboreik dermatit im vardı doktora gittim betnovate adlı kremi verdi 1 hafta içinde tamamen geçirdi...

Keslinlikle öneririm bıçak gibi kesiyor ama kortizonlu.

Eğer alıcak olursanız

-İlk olarak dermatit geçene kadar dermatitli bölgeye gece yatmadan uygulayın ve sabah uyanınca ilk iş kremi yüzünüzden temizleyin(2 hafta kullanımdan sonra düzelme olmazsa zaten yaramıycaktır kullanmayı kesin kortizon zarar vermesin)
      -Dermatit geçerse eskiden dermatitli olan bölgelere haftada 2 kereye düşürüp sürmeye devam edin(Ben salı ve cumartesi günleri sürüyorum koritozon konusunda bir sıkıntım olmadı çünkü 7 günde 2 kere kullanınca hiçbir zararı dokunmuyor)

Umarım yardımcı olmuşumdur çok illet bir hastalık olduğu için gözüme takıldı ve yardımcı olmadan edemedim acil şifalar diliyorum :)

• Yüzbaşı
      878 Mesaj
      06 Mart 2008 09:33:08
      Haricen sürülen kortizonlu ilaçlardan korkmanıza gerek yok. Çok aşırı müktarda veya çok geniş bir vücut yüzeyine uzun süreli kullanımlarda yan etkiler gözükmeye başlar. Halk arasında kortizon (aslında kortikosteroid) içeren ilaçlardan korkulmasına neden olan yan etkiler korikosteroidlerin sistemik kullanımı (ağızan tablet olarak veya enjeksiyon - iğne olarak) sonucu ortaya çıkabilir. Tabii bu da kontrollü bir şekilde kullanılırsa (dozu, süresi, hastanın başka rahatsızlıkları vs.) yine çok korkmaya gerek yok

• Yüzbaşı
      598 Mesaj
      14 Mart 2008 10:44:48 Konu Sahibi
      Arkadaşlar, acaba bioxcin şampuan ve serum faydalı oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melrin -- 14 Mart 2008; 10:44:55 >

• Yüzbaşı
      878 Mesaj
      14 Mart 2008 15:56:25
      Belki çok az bir etki olabilir
      quote:

Orjinalden alıntı: Melrin

Arkadaşlar, acaba bioxcin şampuan ve serum faydalı oluyor mu?

• Binbaşı
      1593 Mesaj
      15 Mart 2008 00:57:04
      Bende yaklaşık iki senedir bu rahatsızlıktan müzdalibim... Kulak arkası, kulak içi, göğüs bölgesi yüz ve saç diplerinde var... Saçlarımda bayağı bir seyreldi bu saçların tekrar çıkma şansı yokmu arkadaşlar bir kullandığım ilaçlar geçirdikten sonra kullanmayı kestiğim takiben bir veya iki hafta içinde tekrar çıkıyor tekrar ve tekrar bu kısır döngüyü bir türlü kıramadım kafayı sıyırmak üzereyim...Ama en çokta saçlarıma üzülüyorum... Eskiden çok gürdü saçlarım hatta ailede saçı seyrek bir ben varım 25 yaşında bir erkek olmama rağmen saçlarım seyrelmeye devam ediyor...

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      23 Ekim 2008 12:36:18
      arkadaşlar ben de uzun zamandan bu hastalıktan muzdaribim. doktorların tedavi için verdiği klasik ilaçlar,genellikle fungoral,ketonazol vs. gibi şampuanlar ve dermovate,m-furo gibi losyonlar oluyor. Tabi bu ilaçları ve şampuanları kullanmak her hastada aynı etkiyi gstermiyor.Şahsen ben 1-2 yıldır kullanıyorum kesin bir çözüm olmadı,zaman zaman çok azaldığı oldu ama tamamen geçmedi. Genellikle psikolojik sebeplerin etkisinin büyük olduğu söyleniyor.

Neyse,artık forumları filan araştırmaktan bıkmıştım ki,bi gün bi forumda seboreik dermatit hastalarından, CLEAR FOR MEN activesport ürününü kullananlar
      gerçekten çok işe yaradığını söylediler.Bende artık herşeyi denemenin verdiği bıkkınlıktan kurtularak bi de onu deneyim dedim ve sonuç:gerçekten etkili,şu anda 1 hafta filan oldu gayet etkili,bundan sonra hep bu şampuanı kullanıcam...Herkes de aynı etkiyi yaratmayabilir ama bence yine de deneyin, belki işe yarar.

Herkese acil şifalar diliyorum.

• Yüzbaşı
      831 Mesaj
      23 Ekim 2008 13:16:36
      benim de seboreik dermatit sorunum vardi. vardi diyorum cunku roaccutane'a baslayali neredeyse gecti. artik yuzumde kizariklik olmuyor, basimda dokulme yok. hem akne hem de seboroik sorunum oldugu icin roaacutane'a basladim ve ikisini de cok iyi geldi.
      benim gibi akne ve seboreik sorunu olan arkadaslar dermatologlarina bir danissin derim. tabi ki yan etkileri malum, nette bununla ilgili oldukca bilgi var.
      herkese gecmis olsun.

• Çavuş
      64 Mesaj
      26 Ekim 2008 14:19:58
      quote:

Orjinalden alıntı: celikcantxxl

bendede var aynısı

• Teğmen
      225 Mesaj
      05 Kasım 2008 03:39:49
      arkadaslar bendede bu rahatsızlık var 5 aydır
      doktorum konazol sampuan ve elocon losyon verdı ama anca hafıfletıyor.konazolu 3 gunde 1 kullanıyorum ama yaglanma aynı ve dokulme basladı son aylarda gunde 15-20 tel gıbı.clear for men actıvsport cok onerılıyor ama ıyı gelırmı sızce?

• Er
      1 Mesaj
      19 Kasım 2008 11:38:59
      Ben bu illeti 4 yıldır çekiyorum. Şu aralar travacort kullanmaya başladım ve bütün şikayetllerim biiti. 1 ay kadar oluyor kullanalı tekrarlar mı görücez bakalım.

• Binbaşı
      1871 Mesaj
      10 Aralık 2008 23:09:29
      Arkadaşlar.Bu hastalık bendedemi var ben hiç birşey anlamadım.1.5 seneden beri ne olduğunu anlamaya çalışıyorum.Doktora gittim kepek sorunun var diyip bana hipokort ve Ketoral verdi.Yüzümde Kızarıklık yok.Saçımın bazı noktalarında ve Alnımın bazı noktalarında çıkıyor ve başka hiç bi yerde yok.cildim yağlı.Saçım bi ara döküldü birdaha dökülmedi oda heralde bu nedenden değil.3-4 ay önce kabuk çıkıyordu şimdi o geçti.ilaç kullanmıyorum.Çünkü hiç bi faydası yok.sürüyorum öbür gün gene çıkıyor.ben bu işten birşey anlamadım.böyle beyaz beyaz kepek gibi çıkıyor .Deliricem
      Erken ergenlik geçirdim.Ve 17 yaşındayım.Hormon dengesimi bozuk diye bi düşündüm o testleri yaptırıcam şimdide.
      Hastalığımın daha ne olduğunu tam olarak bilmiyorum.Bilsem ilaçlara başlıcam.Lütfen bilen birisi birşey söylesin.
      Bu hastalıkla ilgili ayrıntılı fotoğrafı olan varsa buraya koysun lütfen

• Çavuş
      58 Mesaj
      14 Aralık 2008 22:35:19
      Arkadaşlar, bende uzun yıllardır bu illet'le uğraşıyorum denemediğim ilaç kalmadı ,son zamanlarda
      DUCRAY KELUAL DS 100 ml. Seboreik Dermatite Karşı Bakım Şampuanı adlı şampuandan iyi sonuçlar alıyorum yüzümede kullanıyorum duş yaparken bununla yıkayıp 5 dakika kadar bekliyorum kaşıntı ve pullanmayı alıyor kepeği engelliyor.. tavsiye ederim(kesinlikle reklam yapmıyorum)
      fiyatı yalnız biraz pahalı 33-35 ytl gibi bir fiyatı var ama değer

ayrıca, travocort gibi kremler kortizonlu kremler kullanan arkadaşların uzun süre kullanmaması yada doktor tavsiyesinde kullanmasını öneriyorum

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.