Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.469
Cevap
199
Favori
1.207.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu kortizonlu kremleri yoğun kullanırsak ya da uzun süreli ne zararı olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZDA

arkadaşlar bu kortizonlu kremleri yoğun kullanırsak ya da uzun süreli ne zararı olur?

Sürdüğün yer zamanla incelir. :(
  • Yüz için Aynısefa kremi kullanmaya başladım.(Kortizonlu krem kadar geçirici etkiye sahip) Ayrıca her gün bir kaşık bal ile deve dikeni tohumu alıyorum. Karaciğeri temizliyormuş. Akşam yatmadan da elma sirkesi yutun bir damla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

quote:

arkadaşlar bu kortizonlu kremleri yoğun kullanırsak ya da uzun süreli ne zararı olur?

uyuşturucu gibi düşün bağımlılık yapar kullanmasadan sorun çekersin çok uzun süre kullanmak çok sakıncalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tulamistad

quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

quote:

uyuşturucu gibi düşün bağımlılık yapar kullanmasadan sorun çekersin çok uzun süre kullanmak çok sakıncalıdır.

bu arada oluşan kızarıklıkları söndürmek amacıyla avene diroseal aldım..

bakalım artık dostum.. şifa Allah'tan..

http://www.eczanemizde.com/pinfo.asp?pid=2664

http://www.cilthekimi.com/sorusor/showthread.php?t=13064

şuradan okumuştumda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİY1988 -- 21 Nisan 2010; 1:26:23 >

• Aynı dertten bende muzdaripim kepek oldukça fazla kulakiçi,kulakarkası,saç da var.Gögüs ve yüz bölgesinde kızarıklık var.Doktora gidiyoz geçici çözüm.Napmak lazım???

• quote:

Orijinalden alıntı: painkila

Aynı dertten bende muzdaripim kepek oldukça fazla kulakiçi,kulakarkası,saç da var.Gögüs ve yüz bölgesinde kızarıklık var.Doktora gidiyoz geçici çözüm.Napmak lazım???

http://www.eczanemizde.com/pinfo.asp?pid=2664 1 bu..avene diroseal

2-avene nemlendirici

3-avene termal suyu veya la roche termal su sprey

4-medobiotHin -hergün yarım tane

5-multibionta günde 1 adet

bunlar ilaç değil,doğaldır..kullan..pahalı olacak ama kullan..yararını göreceksin..

saçlar içinde clear men kullan..sadece onu kullan..fayda göreceksin inşAllah..sonuçları da yazarsan sevinirim...

• Merhabalar

Öncelikle Allah hepinize şifalar versin diyorum

Eşim bu saç ve saç derisi problemini yaşıyordu ve psikolojik olarak çok rahatsız oluyordu

saç derisi beyaz pulcuklar şeklinde dökülüyor saç diplerinde sarı kristaller gibi şeyler oluşuyordu
    doktora defalarca gittik ama tam bi çözümü olmadığını soylediler

kullandığımız ılaçlar da bikaç günlük çözümler üretiyordu

bence bu hastalık sac derisinin hassas olmasından kaynaklanan bir hastalık ve kişiye uygun sampuanın bulunması gerekiyor,

bizde arastırmaya , farklı sampuanlar kullanarak gozlem yapmaya başladık ve en sonunda cocuk sampuanı DALİN de fayda gördüğümüzü fark etik
    Eşim suan cok rahat.ben dalin kullanın demiyorum ama saçınıza uygun sampuanı bulursanız rahatlarsınız diyorum ve dalini ilk önce denyin derim yok fayda göremezseniz head-shoulders mentollüyü deneyin derim
    ve birde en fazla iki günde bir sacınızı kıyamalı ve iyice durulamalısınız

umarım tavsiyelerim yardımcı olur

• bende bugün güzellik uzmanı ile görüştüm. bebek şampuanları iyi gelebilirmiş.
  • Arkadaşlar benzer sorunları bende yaşıyordum.20 yılın 10 yılını kepekle son 10yılınıda kızarıklıklarla uğraştım.bir ay kadar önce elma sirkesi içmek iyigeliyor diye duyydum ve kullanmaya başladım.gerçekten benim sorunlarım bitti.elde olmayan sebeplerden 4gün ara verdim yüzüm hemen kızarmaya başladı.yeniden içmeye başladım 2. gün sonunda yeniden düzeldi.Sabah açkarına ve akşam yatarken bir bardak suya 1kaşık katıp içiyorum.saçlardada kepeklenme azalıyor.saç içinde kepek şampuanı kullanıyorum.yuzumüde su bazlı kremle yumşatıyorum.bebe yağıda olur.zaten bir hafta sonra krem kullanmaya gerek kalmıyor.ben şifa buldum umarım sizede faydası olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saribo

Arkadaşlar benzer sorunları bende yaşıyordum.20 yılın 10 yılını kepekle son 10yılınıda kızarıklıklarla uğraştım.bir ay kadar önce elma sirkesi içmek iyigeliyor diye duyydum ve kullanmaya başladım.gerçekten benim sorunlarım bitti.elde olmayan sebeplerden 4gün ara verdim yüzüm hemen kızarmaya başladı.yeniden içmeye başladım 2. gün sonunda yeniden düzeldi.Sabah açkarına ve akşam yatarken bir bardak suya 1kaşık katıp içiyorum.saçlardada kepeklenme azalıyor.saç içinde kepek şampuanı kullanıyorum.yuzumüde su bazlı kremle yumşatıyorum.bebe yağıda olur.zaten bir hafta sonra krem kullanmaya gerek kalmıyor.ben şifa buldum umarım sizede faydası olur.

Evet ben de Kemal Kükrer marka sirke kullanıyorum.Her sabah (ben saat11:30 gibi uyanıyorum,sabah geçiyor öğlen oluyor) 1 bardağı yarısına kadar su doldurup,1 tatlı kaşığı sirkeyi ekleyip karıştırıp içiyorum.Hem elma sirkesini hem de üzüm sirkesini içiyorum.İyi geliyor.Benim yüzümde bu sorun var.Yaklaşık 9 senedir. :-( inşAllah kökünden geçecek.

İnanıyorum.

Hepimiz şifa bulacağız inşAllah.

• bitki özlü kremler genelde su bazlı.ben LAPİTAK VÜCUT LOSYONU,NEUTROGENA YOĞUN NEMLENDİRİCİ,EXCİPİAL HYDRO VB.BADEM YAĞI,VAZELİN,bunların tedavi edici özelliği yok.son gittiğim prof.bana sivilce kremleri verdi.SİVEX ve AKSİL MASK .KORTİZONLAR YÜZÜNÜ İNCELTMİŞ KULLANMA DEDİ.Ben zaten artık elma sirkesi ve clear mavi şampuandan başka birşey kullanmıyorum.Elma sirkesini sabah aç karna ve yatarken bir bardak suya 1 kaşık koyup içiyorum.yüzümdeki ve göğsümdeki kızarıklıklar yok oldu.uygula ve sonucu banada bildir.Herkeste etkili oluyormu merak ettim.acil şifalar
  • quote:

bitki özlü kremler genelde su bazlı.ben LAPİTAK VÜCUT LOSYONU,NEUTROGENA YOĞUN NEMLENDİRİCİ,EXCİPİAL HYDRO VB.BADEM YAĞI,VAZELİN,bunların tedavi edici özelliği yok.son gittiğim prof.bana sivilce kremleri verdi.SİVEX ve AKSİL MASK .KORTİZONLAR YÜZÜNÜ İNCELTMİŞ KULLANMA DEDİ.Ben zaten artık elma sirkesi ve clear mavi şampuandan başka birşey kullanmıyorum.Elma sirkesini sabah aç karna ve yatarken bir bardak suya 1 kaşık koyup içiyorum.yüzümdeki ve göğsümdeki kızarıklıklar yok oldu.uygula ve sonucu banada bildir.Herkeste etkili oluyormu merak ettim.acil şifalar

Yok oldu demek,aslında bu satırları okuyan arkadaşları çok umutlandırabilecek olan bir yargı olabilir ancak büyük ölçüde işe yarıyor.1 haftadır düzenli kullanım sonucu ÇOK ŞÜKÜR gerçekten ama gerçekten fark var.

Herkes denesin.Denemesi bedava.

CLEAR'i de kullanın.Mentollü olanı.Müthiş.

Allah hepimize şifa versin.Amin.

• Elma sirkesi kullanmaya devam ediyorum.herşey mükemmel gidiyor.mucize gibi gerçekten.Bilmiyorum bu sirke hastalığı tamamen iyileştiriyormu ben 6 ay deneyip bırakıcam ve sonucu gözlemlicem.Tamamen geçmese dahi ömür boyu sirke içmeye devam ederim.yeterki böyle devam etsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmrdmr

Merhabalar

Eşim bu saç ve saç derisi problemini yaşıyordu ve psikolojik olarak çok rahatsız oluyordu

saç derisi beyaz pulcuklar şeklinde dökülüyor saç diplerinde sarı kristaller gibi şeyler oluşuyordu

bence bu hastalık sac derisinin hassas olmasından kaynaklanan bir hastalık ve kişiye uygun sampuanın bulunması gerekiyor,

bizde arastırmaya , farklı sampuanlar kullanarak gozlem yapmaya başladık ve en sonunda cocuk sampuanı DALİN de fayda gördüğümüzü fark etik
    Eşim suan cok rahat.ben dalin kullanın demiyorum ama saçınıza uygun sampuanı bulursanız rahatlarsınız diyorum ve dalini ilk önce denyin derim yok fayda göremezseniz head-shoulders mentollüyü deneyin derim

merhaba bendede önceleri sizin anlattığınız gibi başladı.birçok şampuan çeşidi kullandım.bir zaman sonra o şampuana bağışıklık kazanıyor ve başka şampuan kullanıyorsun.10 seneye yakın böyle devam etti.sonra yüzde kızarıklıklar başladı.3-5 sene sonra göğüste kızarıklıklar başladı.Velhasılı
    20 yıl sonra elma sirkesinin hepsine iyi geldiğini yine bu ve benzeri formlarda öğendik.şimdi ne eskisi gibi kepeklenme nede kızarıklıklar kaldı.hepsi tertemiz oldu..Elma sirkesi içmeye devam.Yalnız kaliteli olmasına dikkat edin...Ben çok çeşit kullandım .En etkili şampuanlar vichy ve La roche kerium(30-40tl).daha pahalılarıda var.Elma sirkesi kullan paranı boşa harcama.Elma sirkesi sanırım vücudun yağ salınımını kontrol ediyor.Bu hastalıklara halk diliyle yağlı ekzama diyorlar.Herkese acil şifalar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dmrdmr

Merhabalar

merhaba bendede önceleri sizin anlattığınız gibi başladı.birçok şampuan çeşidi kullandım.bir zaman sonra o şampuana bağışıklık kazanıyor ve başka şampuan kullanıyorsun.10 seneye yakın böyle devam etti.sonra yüzde kızarıklıklar başladı.3-5 sene sonra göğüste kızarıklıklar başladı.Velhasılı
    20 yıl sonra elma sirkesinin hepsine iyi geldiğini yine bu ve benzeri formlarda öğendik.şimdi ne eskisi gibi kepeklenme nede kızarıklıklar kaldı.hepsi tertemiz oldu..Elma sirkesi içmeye devam.Yalnız kaliteli olmasına dikkat edin...Ben çok çeşit kullandım .En etkili şampuanlar vichy ve La roche kerium(30-40tl).daha pahalılarıda var.Elma sirkesi kullan paranı boşa harcama.Elma sirkesi sanırım vücudun yağ salınımını kontrol ediyor.Bu hastalıklara halk diliyle yağlı ekzama diyorlar.Herkese acil şifalar.

merhaba acaba elma sirkesini içtigin zaman etkisini kaç günde gösterdi sizde birde elma sirkesi mide de bir problem yaşattımı

• şirke kişiye göre değişiklik gösterebilir .en geç 5 gün sonra düzelme başlaması lazım..Mideye bir zararı yok hatta hazımsızlık sorunlarına faydalı...Elma sirkesini sabah aç karna ve yatarken bir bardak suya 1 kaşık koyup içiyorum.yüzümdeki ve göğsümdeki kızarıklıklar yok oldu.uygula ve sonucu banada bildir.Herkeste etkili oluyormu merak ettim.acil şifalar
  • quote:

şirke kişiye göre değişiklik gösterebilir .en geç 5 gün sonra düzelme başlaması lazım..Mideye bir zararı yok hatta hazımsızlık sorunlarına faydalı...Elma sirkesini sabah aç karna ve yatarken bir bardak suya 1 kaşık koyup içiyorum.yüzümdeki ve göğsümdeki kızarıklıklar yok oldu.uygula ve sonucu banada bildir.Herkeste etkili oluyormu merak ettim.acil şifalar

Kemal Kükrer %100 Gurme-ELMA Sirkesi'ni

02/05/2010 tarihinden beri sabah ve akşam uyumadan önce aç karnına yarım bardak su ile karıştırıp içiyorum.Hesabıma göre 36 gün olmuş.Evet.Gerçekten kızarıklıklarda gözle görülür bir azalma var ancak,bu sirke olayını bırakınca sanki tekrar başlayacakmış gibi geliyor bana. :-( O yüzden bırakmıyorum her gün içiyorum.Sirke mucizesi diyebilirim.10 yıla yakındır ne ilaçlar kullandım,fayda etmedi.En son avene diroseal ve sebclair ile beraber avene hydrance nemlendirici+avene termal su ve medobioHtin kullanıyordum.Ancak öyle azalma oluyordu ama sirke bambaşka.Bu hastalığı kökünden kurutur mu dersiniz ?

4-5 yıl sonra askere gidince sorun yaşamak istemiyorum bu alerji yüzünden.

Lütfen bilgilerimizi paylaşalım.

• biz bir grup forumtr dede bu konuyla ilgili yazışıyoruz orayada bakabilirsiniz.Şu sıralar 3-5 kişi fersan marka sirkeyi deniyoruz daha etkili gibi görünüyor.Ben iki aydır çok rahatım.Hiçbir sorunum kalmadı....sizlerede açil şifalar dilerim...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.