Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.481
Cevap
199
Favori
1.208.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saribo

biz bir grup forumtr dede bu konuyla ilgili yazışıyoruz orayada bakabilirsiniz.Şu sıralar 3-5 kişi fersan marka sirkeyi deniyoruz daha etkili gibi görünüyor.Ben iki aydır çok rahatım.Hiçbir sorunum kalmadı....sizlerede açil şifalar dilerim...

Alıntıları Göster
    grubun adı çıkmadı linki özelden verirmisiniz acaba ? yoksa söylemeye çalıştığınız grub forum T - R mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

grubun adı çıkmadı linki özelden verirmisiniz acaba ? yoksa söylemeye çalıştığınız grub forum T - R mi ?

Alıntıları Göster
    evet ben yazdım çıkmadı orada daha detaylı bilgiler var.
  • quote:

evet ben yazdım çıkmadı orada daha detaylı bilgiler var.

Alıntıları Göster
    elma sirkesi saç derisinede iyi geliyor mu arkadaşlar ve hangi şampuanı önerirsiniz ben şu sıralar zeytinyağlı sabun kullanıyorum doğal diye , çok şampuan denedim ama kötü yapıyor ama çok kuruluk yapıyor yardımlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: oBLoOd

elma sirkesi saç derisinede iyi geliyor mu arkadaşlar ve hangi şampuanı önerirsiniz ben şu sıralar zeytinyağlı sabun kullanıyorum doğal diye , çok şampuan denedim ama kötü yapıyor ama çok kuruluk yapıyor yardımlarınızı bekliyorum

Alıntıları Göster
    Tabiki saçlarımada çok iyi geldi.nasılsa bir şampuan kullanıcam.bende şimdilik clear kullanıyorum.Fakat sirkeden öncede çok çeşitli şampuanlar kullandım .En pahalısından en ucuzuna kadar enfazla 15 gün etkili sonra yine kepeklenme devam ediyordu.Daha öncede dediğim gibi herhangi bir kepek şampuanıda olabilir.bu bitince denemek için ipek şampuan kullanıcam.

daisypolen elma sirkesi hapı olduğunu bilmiyordum.kullan sonuçları bizede yaz.Etkili olursa bizde kullanırız.
    Arkadaşlar yabancı web sitelerinede baktım bu hastalığın çok ileri safhaları olduğunuda gördüm.Çok yoğun vakalarda sirke miktarını artırmak sorunu çözermi bilemiyorum denemek lazım.yalnızca aklıma gelen bir öneri.Şu bir gerçek sirke içen arkadaşlar zamanlamalara dikkat etmek zorunda disiplin şart savsaklamamak lazım.

Elma sirkesini dene, kızarıklıklar çoksa önce 1 çorba kaşığı iç 1 hafta sonra azaltırsın.sirkenin hiçbir zararı yok.anadoluda sirke salata ve benzeri birçok yiyecekle kullanılıyor.Öncelikle yalnızca elma sirkesini deneyin.
    Bu hastalık aslında çok yaygın değil.Bende 20 sene gibi aşırı kepeklenme vardı.2000 yılından sonra gece tekbaşıma ıssız koy ve mağaralara gece dalışları yapmaya başladıktan sonra oluştu.Uzun zaman (gecede 4 saat gibi ) denizde stres altında zaman geçirdim.Fazla adrenalinin bu tür zararlarını düşünemedim.Bu rahatsızlığa yakalananların hayatlarının belli dönemlerinde aşırı korkuya ve strese maruz kaldıklarını düşünüyorum.Bende 2 aydır hala bir sorun yok.Belki benimki size göre daha hafif olabilir.Bende saçlarda,kaşlarda kepeklenme ve sarı sıvılı sivilceler,ense ve alın saç bitimlerinde yanık gibi yaralar ,kulak arkalarında ve içinde kabuklanma ve yaralar,burun yanları göz altı ,çenede,göğüs ortasında kızarıklık ve pullanma hatta çene altında sağtarafta 3cm bölgede mantar vardı.Ayrıca boyunda yer yer içinde hiçbirşey olmayan sivilce benzeri kabarıklıklar vardı.
    Mücadele ederken Sabır ve disiplinin önemli olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Tabiki saçlarımada çok iyi geldi.nasılsa bir şampuan kullanıcam.bende şimdilik clear kullanıyorum.Fakat sirkeden öncede çok çeşitli şampuanlar kullandım .En pahalısından en ucuzuna kadar enfazla 15 gün etkili sonra yine kepeklenme devam ediyordu.Daha öncede dediğim gibi herhangi bir kepek şampuanıda olabilir.bu bitince denemek için ipek şampuan kullanıcam.

daisypolen elma sirkesi hapı olduğunu bilmiyordum.kullan sonuçları bizede yaz.Etkili olursa bizde kullanırız.
    Arkadaşlar yabancı web sitelerinede baktım bu hastalığın çok ileri safhaları olduğunuda gördüm.Çok yoğun vakalarda sirke miktarını artırmak sorunu çözermi bilemiyorum denemek lazım.yalnızca aklıma gelen bir öneri.Şu bir gerçek sirke içen arkadaşlar zamanlamalara dikkat etmek zorunda disiplin şart savsaklamamak lazım.

Elma sirkesini dene, kızarıklıklar çoksa önce 1 çorba kaşığı iç 1 hafta sonra azaltırsın.sirkenin hiçbir zararı yok.anadoluda sirke salata ve benzeri birçok yiyecekle kullanılıyor.Öncelikle yalnızca elma sirkesini deneyin.
    Bu hastalık aslında çok yaygın değil.Bende 20 sene gibi aşırı kepeklenme vardı.2000 yılından sonra gece tekbaşıma ıssız koy ve mağaralara gece dalışları yapmaya başladıktan sonra oluştu.Uzun zaman (gecede 4 saat gibi ) denizde stres altında zaman geçirdim.Fazla adrenalinin bu tür zararlarını düşünemedim.Bu rahatsızlığa yakalananların hayatlarının belli dönemlerinde aşırı korkuya ve strese maruz kaldıklarını düşünüyorum.Bende 2 aydır hala bir sorun yok.Belki benimki size göre daha hafif olabilir.Bende saçlarda,kaşlarda kepeklenme ve sarı sıvılı sivilceler,ense ve alın saç bitimlerinde yanık gibi yaralar ,kulak arkalarında ve içinde kabuklanma ve yaralar,burun yanları göz altı ,çenede,göğüs ortasında kızarıklık ve pullanma hatta çene altında sağtarafta 3cm bölgede mantar vardı.Ayrıca boyunda yer yer içinde hiçbirşey olmayan sivilce benzeri kabarıklıklar vardı.
    Mücadele ederken Sabır ve disiplinin önemli olduğunu düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Excipial Hydro 200 Ml Solüsyon bu kremi reçetesiz eczaneden istesem alabilirmiyim? yağlı bir cildim var t bölgem pul pul soyuluyor ve kızarlık var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabrizo -- 28 Haziran 2010; 19:22:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

Excipial Hydro 200 Ml Solüsyon bu kremi reçetesiz eczaneden istesem alabilirmiyim? yağlı bir cildim var t bölgem pul pul soyuluyor ve kızarlık var..

Alıntıları Göster
    3 senedir bende bu hastalıkla uğraşıyorum Öğretmenim gittiğim doktorlar nizoral ketoral fungoral kkonozol gibi şampuanlar verdi ve bir damla losyon hiç bir şekilde iyileşme olmadı
    bu gün artık bir prof a gitmeye karar verdim
    Ve bana bolca ilaç verdi iki reçete birden
    2 losyonum var elocon ve advantan saç için
    2 krem var licoid lipokrem ve roza yüz için
    2 hapım var funit ve lordes
    fungoral şampuan
    ve birde vitamin iğnem haftada iki tane b12 vitamini baya çok :)
    başlayalı 4 gün oldu ama saçlarım feci dökülüyor egzama geçince minoxsile başlarız saç dökülmesi için dedi
    bakalım sonuç ne olacak sayfaların hepsini okudum elma sirkesi ile sonuç alan çok sanırım hemen onada başlıcam sonuçları yazarım
    herkese acil şifalar

• quote:

Orijinalden alıntı: theidee

3 senedir bende bu hastalıkla uğraşıyorum Öğretmenim gittiğim doktorlar nizoral ketoral fungoral kkonozol gibi şampuanlar verdi ve bir damla losyon hiç bir şekilde iyileşme olmadı
    bu gün artık bir prof a gitmeye karar verdim
    Ve bana bolca ilaç verdi iki reçete birden
    2 losyonum var elocon ve advantan saç için
    2 krem var licoid lipokrem ve roza yüz için
    2 hapım var funit ve lordes
    fungoral şampuan
    ve birde vitamin iğnem haftada iki tane b12 vitamini baya çok :)
    başlayalı 4 gün oldu ama saçlarım feci dökülüyor egzama geçince minoxsile başlarız saç dökülmesi için dedi
    bakalım sonuç ne olacak sayfaların hepsini okudum elma sirkesi ile sonuç alan çok sanırım hemen onada başlıcam sonuçları yazarım
    herkese acil şifalar

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bu konuda bi tecrübemi anlatayım sizlere, bende yıllardır kullanmadığım şampuan kalmadı, bugün doktora gittim losyonla ketoral verdi ama gecmicegini biliyorum. Bende saç derisinde ve gögüs ortasında sorun vardı. Gögüs ortasındaki sorun son 6 aylık stresli dönemde büyümeye başladı. Paylaşacağım tecrübe ise şu ben 2006 yılında 1 aylığına bi iş yerinde çalışmıştım, bulunmuş olduğum ortamda devamlı kaynayan bir çay ocağı, çay ocağından yükselen buhar, tavanda tekrar suya dönüşüp yere dökülen su damlacıkları vardı. Bu bir aylık dönemde ben bu ortamda bulundum, ne saçımda kaşınma ne kepek nede herhangi birşey. İnanılmaz yumuşak ferah ve temizdi. Ne zamanki işten ayrıldım tekrar başladı. Bu su buharıyla alakalı nemin saç derisine inanılmaz iyi geldiğini direk tedavi ettiğini kendimce kanıtlamış oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tornado_man

sen ne kullanıyorsun ? bende kaşıntı yok ama saçlarım dökülüyor
    quote:

Orjinalden alıntı: miremiran

99 u duymadım bebe şampuanıymış
    ketoral bende hiç işe yaramadı. ki sende böyle olacak anlamına gelmez.

çinko oksit diye bi krem var burun ve kaş bölgesindeki pullanmaya iyi geldi.

saça gelirsek bazen deliler gibi kaşıyorum arkadaşlar inanamazsınız. saçım bembeyaz oluyor ve saç derimi yara kaplıyor. yavaş yavaş umutsuzluğa kapılıyorum saç için bi çözüm yok gibi ya da bende öyle. en iyisi her gün yıkamak

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende de aynı sorun vardı GATA dan Zafer KURUMLU Poliphin adlı şampuanı yazdı ve bu sorundan kurtuldum.Tavsiye ederim.

• Dermovate cok ıse yarıyor.Ozellıkle saçı şampuanla yıkadıktan sonra tamamen temızlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Wesley

Dermovate cok ıse yarıyor.Ozellıkle saçı şampuanla yıkadıktan sonra tamamen temızlıyor.
    .....f.r.m tr deki yazılarıma bakın lütfen..orada açıklayıcı şeyler yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİY1988 -- 12 Eylül 2010; 11:12:38 >
  • quote:

.....f.r.m tr deki yazılarıma bakın lütfen..orada açıklayıcı şeyler yazdım

Alıntıları Göster
    bu rahatsızlıkm bende yaklaşık 15 yıldır var gitmediğim doktor kalmadı.Şampuan olarak pro zinç diye bir şampuan var ben size onu öneririm ben yıllardır onu kullanıyorum çok memnum.büyük boy olanı 20 tl idi son aldığımda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonaskar

bu rahatsızlıkm bende yaklaşık 15 yıldır var gitmediğim doktor kalmadı.Şampuan olarak pro zinç diye bir şampuan var ben size onu öneririm ben yıllardır onu kullanıyorum çok memnum.büyük boy olanı 20 tl idi son aldığımda.

Alıntıları Göster
    arkadaslar benımde burnumda kızarıklık vardı yazın denıze gırdım bol bol ıyı geldı ama sımdı tekrar basladı

hemde daha sıddetlı ayrıca kafamı kazımak gelıo malum cok saclarım dokuluo sanırım anladıgım kadarıyla

yazılardan takıp ettıgım kadarıyla clear for men birde travocort.iyi gelıo denemeler sonunda ıyı gelen seylerı

yazmak ısteyen varsa bana ve bır cok arkadasa yardımcı olabılır

• quote:

Orijinalden alıntı: clubber80

arkadaslar benımde burnumda kızarıklık vardı yazın denıze gırdım bol bol ıyı geldı ama sımdı tekrar basladı

hemde daha sıddetlı ayrıca kafamı kazımak gelıo malum cok saclarım dokuluo sanırım anladıgım kadarıyla

yazılardan takıp ettıgım kadarıyla clear for men birde travocort.iyi gelıo denemeler sonunda ıyı gelen seylerı

yazmak ısteyen varsa bana ve bır cok arkadasa yardımcı olabılır

Alıntıları Göster
    edit...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİY1988 -- 8 Mayıs 2012; 19:11:44 >
  • quote:

edit...

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar ben de sizin gibi aynı hastalıktan çok çektim.
    hepimiz biçok ilaç,bitkisel destek denedik ama kalıcı faydasını göremedik. Uzun gözlemlerim sonucunda bir kanıya vardım, bu hastalığı taşıyanların çoğu bedenen zayıf insanlar bazılarınızın kemikleri bile sayılıyordur eminim.
    Şimdi size bu hastalığın temel nedenini ortadan kaldıracak bişey söyliycem ama öncelikle temel nedenini söylemek istiyorum.
    Bu hastalığın temelinde karaciğer yağlanması ve yağ bezlerinde dengesizlik olduğunu ben değil bircok doktor söylemekte fakat tedavi olarak hep semptomatik yani hastalığın etkilerini azaltıcı ilaçlar verilmekte. bu da gecici mutluluk ve para kaybından baska bişey değil.
    Peki hiç doktorunuz size günde kaç litre su içiyorsunuz diye sordumu? ben dahil biçok arkadasıma bunun sorulmadığını biliyorum.
    Şimdi diceksiniz ne alakası var suyla bunun, arkadasımda az su içiyor onda niye yok? Çünkü onun yağ bezlerinde sorun yok veya arkadasın vücudu su tutmayacak kadar zayıf değil.
    Neden bu hastalık yazın geçer gibi olurken kışın artıyor,hiç düşündünüz mü? - nedeni şu: inanmayabilirsiniz ama kışın insan daha çok su kaybediyor bu bilimsel bi gerçektir. Çünkü akciğerler hava basıncına göre su kaybeder kışın oluşan basınç aşırı su kaybına neden olur. ve üstüne birde kışın yaza göre daha az su içiyoruz..
    Biz zayıfız ve az su içiyoruz cok su içtiğimizde cabuk tuvalate cıkıyoruz, vücudumuzda deri altında şişmanlarda olduğu gibi yağ doku yok yani suyu en çok tutan doku.
    Ben 1 yıldır günde en az 1,5- 2 litre su içiyorum ve 1 yıldır saçımda hiç kabuklanma olmadı. şaçımda yağlanma yine var tabi ama kabuklanma kepek kasıntı yok , 2 günde bir sacımı yıkamam yetiyor( özel bi şampuan kullanmıyorum saçımı yumusak tutan yağı alan bi şampuan olması yeterli).
    Sizde o kortizonlu kimyasalları bırakın artık gerçekten faydadan çok zararı var. Suyun eksikliğinde vücudunuzda her sey olağandışı seyreder, organlarınız yorulur, bağışıklığınız azalır, Vücudunuzdan ve yanınızdan suyu eksik etmeyin.
    Alkol alıyorsanız abartmayın abartırsanız yanında suyu da abartın bol su ile alkolün zararını azaltabilirsiniz ancak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Derdederman

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Çok güzel haber gerçekten.Mesaj kutuna bakarsan sevinirim kardeşim.Gözün aydın.Dilerim ömür boyu kurtuluşun olmuştur.Garanti verdi mi acaba ? Bir daha çıkar mı ?
  • quote:

Çok güzel haber gerçekten.Mesaj kutuna bakarsan sevinirim kardeşim.Gözün aydın.Dilerim ömür boyu kurtuluşun olmuştur.Garanti verdi mi acaba ? Bir daha çıkar mı ?

Alıntıları Göster
    gerçekten maliyeti yüksek bir hastalık bende de 2008 den beri var yüzümde ciddi kızarıklıklar meydana geliyordu sanki yanık gibi 4-5 dr a gittim hepsi bana rosacea gül hastalığı dedi ama en son amerikan hastanesinde değerli doktorum Bilgehan Yılmaz Hanımın verdiği ilaçlar yüzümü ilk günkü gibi yaptı pürüzsüz ve kızarlık hiç yok. Akşamları elidel krem 62 lira sabahları bluecap krem 75 lira sürüyorum özel sağlık sigortası olanlar için elidel ödeniyor bluecap ödenmiyor bu arada amerikan hastanesinde muayene 200 lira özel sigortayla ben 37 halettim bilginize...

• quote:

Orijinalden alıntı: Derdederman

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Allah razı olsun hemşerim yaa..senden ricam,özel mesajına attığım telefona bir çağrı atar mısın ? seni bir aramak isterim..emin ol şikayetlerini okuduğumda kendim yazmış gibi oldum...çünkü hepsi bende var bu rahatsızlıkların..bütün senin çektiklerini ben çekiyorum ve Allah şahitimdir,yazdıklarını okuduğumda ben iyileşmişim kadar sevindim...

mutlaka görüşelim seninle,ben de bu hanımefendiden gelecek aya randevu alayım..istanbul'dan yeni döndüm,bilseydim direk oraya da uğrardım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİY1988 -- 12 Ekim 2010; 16:20:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: trasher

gerçekten maliyeti yüksek bir hastalık bende de 2008 den beri var yüzümde ciddi kızarıklıklar meydana geliyordu sanki yanık gibi 4-5 dr a gittim hepsi bana rosacea gül hastalığı dedi ama en son amerikan hastanesinde değerli doktorum Bilgehan Yılmaz Hanımın verdiği ilaçlar yüzümü ilk günkü gibi yaptı pürüzsüz ve kızarlık hiç yok. Akşamları elidel krem 62 lira sabahları bluecap krem 75 lira sürüyorum özel sağlık sigortası olanlar için elidel ödeniyor bluecap ödenmiyor bu arada amerikan hastanesinde muayene 200 lira özel sigortayla ben 37 halettim bilginize...

bugün itibariyle 15 gün geçti tedaviye başlayalı ve neredeyse %99 iyileşme gerçekleşti kızarıklıktan eser kalmadı çok mutluyum ayrıca bugün kontrol de doktor artık elideli kesmemi söyledi. Sadece sabahları bluecap e devam edeceğim. 6 hafta sonra tekrar kontrole gideceğim.

• quote:

quote:

bugün itibariyle 15 gün geçti tedaviye başlayalı ve neredeyse %99 iyileşme gerçekleşti kızarıklıktan eser kalmadı çok mutluyum ayrıca bugün kontrol de doktor artık elideli kesmemi söyledi. Sadece sabahları bluecap e devam edeceğim. 6 hafta sonra tekrar kontrole gideceğim.

dostum senden gelişmeleri bekliyoruz...hafta hafta olursa çok makbule geçecek...

Emrah (derdederman) nickli kardeşimizden de mezoterapi sonrası durum analizlerini (mümkünse) askere gitmeden hafta hafta yaparsa çok makbule geçecek.

hepinizden Allah razı olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: miremiran

arkadaşlar eczaneden çinko oksit diye bi krem aldım burundaki kaştaki pullanmayı biraz kesti bende. (tamamen çözüm yok zaten) 3-4 günde bir sürüyorum. saç içinde ısırgan otlu bi şey aldım bakalım nasıl olacak.

Alıntıları Göster
    http://www.kozmetikmarkalar.com/?urun-detay_997_Bioderma_Node_Fluid_Shmapoo_200_ml.html

http://www.kozmetikmarkalar.com/?urun-detay_297_La_Roche_Posay_Pityval_40_ml.html

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.