Binbaşı
16 Ağustos 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Bu işlemi yapamadım bir türlü, mümkün mü acaba?

Merhaba arkadaşlar evimin girişine güvenlik amaçlı akıllı kamera almayı düşünüyorum, ürünleri araştırırken fiyatlar arasında dağlar kadar fark olan pek çok ürün gördüm, 250 liraya da 10.000 liraya da kamera var. Kameradan beklentim uzaktan bağlanabileyim, hırsız girerse yüzü tespit edilebilsin ve hırsızı korkutup kaçırabilecek bir imkan olsun. Aşağıda iki ayrı kamera paylaşıyorum pahalı olanı almama gerek var mı sesi kadar ucuz olanı alsam işimi görmez mi? 1 adet alacağım için 2-3 bin liraya kadar çıkabilirim bütçe olarak ama gereksiz para harcamak da istemiyorum.

Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K Pro 375 TL

Hikvision NEI-C2425 2900 TL

Merhaba arkadaşlar lazer metreleri biliyorum sadece mesafe ölçüyorlar ayrıca lazer teraziler var, ben amatör anlamda kullanabileceğim, çok pahalı olmayan, hem mesafe ölçebileceğim hem de örneğin; Bir duvarın şakülüne ve terazisine bakabileceğim ya da herhangi bir ürünü duvara monte ederken istediğim başka bir ürüne göre hizağlayabileceğim bir cihaz arıyorum. Böyle bir cihaz var mı😁? ve varsa tavsiye ettiğiniz bir model var mı?

Merhaba arkadaşlar, hisseli bir arsamız var 1670 metrekare, bir ortak yüzde 15'ine sahip ama arsa üzerine Yapı yapmayacak, sadece bahçe olarak alan istiyor kendine, ve diyor ki emsal hakkımı size vereyim ama sizde bana fazladan toprak kullanım hakkı verin, burada nasıl hak belirleme süreci işletebiliriz? Biraz araştırdım ama herhangi bir veriyi ulaşamadım.

Merhaba arkadaşlar, 120 metre kare taban kurulumlu, zemin kat, 1. kat ve 60 metre kare çatı katından ibaret olan müstakil konutta alttan ısıtma sistemi kurulacak ve kombi takılacaktır. Çatı katında sıcak suyu açtığımızda çok uzun süre beklememek için ne yapmamız gerekiyor?

Arkadaşlar kendime ev yaptırma arefesindeyim inşaallah, tüm plan ve projelerimiz onaylandı, ruhsat bekliyorum, ev asmolen döşeme olacak, statik hesapları yapılırken dolgu malzemesi olarak asmolen tuğla hesaplandı, şimdi ben asmolen tuğla yerine strafor kullanırsam bir sorun olur mu sizce? Mantık olarak evin yükünü hafifletmiş olacağım ama teknik bilgim bu konuda kısıtlı olduğu için mantığımla hareket etmek doğru olmaz diye düşünüyorum.

Arkadaşlar dahili hafızadaki tüm veriler 5 gb bile etmiyor, bunun gerisi neyle dolu, acaba bi terslik mi var?

Merhaba arkadaşlar, 2012 model Clio, station wagon, dizel otomatik aracım var. Her ne kadar arabanın kullanma kılavuzu Elimde olsa da bu tüm model ve versiyonlar için hazırlanmış bir kullanma kılavuzu olduğundan, çok bir şey anlayamadım. Şimdi ben Aracımın internet üzerinden bana bütün teknik detaylarını sağlayacak bir site arayışı içerisindeyim, bu konuda tavsiyeniz varsa şimdiden teşekkür ederim. Yani şöyle Aracımın şase numarasını girip bütün özelliklerini çıkaran bir site var mı acaba? 😊
Arkadaşlar ben yandım siz yanmayın, aman çok dikkatli olun, olayı aşağıda anlatıyorum. Ayrıca blog sayfası açtım insanları uyarmak için, mümkünse destek olalım.

Hurriyet emlak sitesi üzerinden günlük olarak kiralık ilanı verilmiş olan bir kiralık villa için 0552 288 2643 no’lu telefonu aradım ve adının “Arif” olduğunu söyleyen kişiyle görüştüm, bana kendi villasının tüm tarihler için tutulmuş olduğunu ve bir arkadaşına yönlendirebileceğini söyledi. Bunun üzerine beni yönlendirdiği 0 552 439 2914 no’lu telefondan “Şeyhmus Temizer” adlı kişiyle görüştüm, bana villanın önce dolu olduğunu söyledi sonra Arif adlı şahıs tekrar bana whatsApp üzerinden kendi adını söylemediğim için Şeyhmus’un dolu dediğini, tekrar aramam durumunda villayı kiralayabileceğimi söyledi. Bunun üzerine tekrar arayarak Şeyhmus Temizer’le 21-28 Ağustos 2019 tarihleri arasında konaklamak için bana whatsApp üzerinden göndermiş olduğu linkteki Emlakjet sitesi üzerinden yayınlanmış olan havuzlu villa için gecelik 500 liraya anlaştım. Benden 4 gecenin ücretini kaparo olarak istedi, kaparoyu TR 80 0011 1000 0000 0086 9798 41 no’lu Finansbank ibanına yatırdım. Ancak kaparodan sonra göndereceklerini söyledikleri sözleşmeyi bana göndermediler ve kısa bir süre sonra ne Şeyhmus Temizer adlı kişiye ne de Arif adlı kişiye ulaşamadım. İkisinin de telefonları kapalı ve hiçbir şekilde iletişim kuramıyorum, bana gönderdikleri linkteki ilanlarda yayından kalkmış, dolandırıldığımı anladım. Arif adlı kişinin kendi villasının dolu olduğunu söylemesi de benim şüphelenmemem için kurulmuş bir oyundu. Dilekçeye ek olarak gönderdiğim paranın banka dekontunu, iki kişiyle de yapmış olduğum whatsApp yazışmalarını ve yine iki kişiyle yapmış olduğum telefon ses kayıtlarını usb bellek içinde sizlere sunuyorum. Ayrıca halihazırda başka isimlerle sahte ilanların da olduğu ve sanki bir şebeke gibi yeni bir dolandırıcılık alanının oluştuğunu fark ettim. Mevcut sahte ilanların beni dolandıran kişilerle alakasını araştırmadım.

Dikkat edin, bu insan müsfeddelerinin oyununa gelmeyin.
Elimde telefon görüşmelerinin ses kayıtları da dahil olmak üzere tüm deliller var. Bu konuda başka mağdurlar da varsa lütfen benimle iletişime geçin ki alacakları cezaları artırabilelim.

Edit : adı şeyhmus temizer seyhmuz temizer şeyhmuz temizer olarak da yazılabilmektedir.
Evet arkadaşlar 2500 civarı bütçeyle, kamerasıyla ön plana çıkan bir telefon öneriniz var mı?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 20 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.644
İkinci El Bölümü Mesajları: 69
Konularının görüntülenme sayısı: 362.204 (Bu ay: 947)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 23 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.