Şimdi Ara

Seat Leon FR alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
0
Favori
24.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütçe 70 civarı ve sıfır araç almayı düşünüyorum performans,ekonomi,tasarım gibi konularda gayet başarılı gibi geldi bana bu araç;siz ne düşünüyorsunuz?

• Arkadaşımda var tavsiye ederim
  • Ic dizayni en çok da konsolu hoşuma gitmiyor. Sanki vw golf kadar populer olmasin diye kaliteyi düşürmüş gibi. Onun dışında alinir güzel araba.
  • Güzel araçtır incelemiştim biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

Güzel araçtır incelemiştim biraz.
    F/P aracı. alınır. DSG alacaksanız garanti uzatma yapın. rahat rahat binin.
  • Hocam leon copculeri gelmeden yazayim.
    3. Senem, fazlasıyla memnunum.
    Performansı çok iyi.o performansa yakıtı hiç bişey değil. Havalar da ısınınca s.içinde 5 li rakamları bile görmeye başladım. Kışın bile bir depo ile s.içi 740 km yapmıştım.
    Tek eksisi süspansiyon sert. Onu da bozuk yolda geçerken hissediyorsunuz. Kırk yılda bir böyle birşey denk geliyor "ya yumuşak bir araba olsaydı keşke " diyorum. Ama %90 iyi ki bu arabaya biniyorum diyorum.hele uzun yolda yüksek hızla girdiğim virajlarda araçta gram yatma olmayınca iyi ki süspansiyonlar böyle diyorum.tavsiye ederim yani. Pişman olmazsınız .
  • FR güzel araç ancak Seat son 1 senede ciddi zam yaptı. 1.4 140ps manuel olan geçen yil 60000TL gibiydi, bunun sayesinde iyi sattı. Spor C segmentinin lideri oldu.

Ancak şimdi 70000TL civarı oldu fiyat bu da alıcıları araçtan soğuttu.

Keşke 70000TL olan versiyonda Siyah Deri Spor Koltuklar, Ses Sistemi, 18jant, Navigasyon, Metalik Renk, Plus Paket, Kış Paketi, FR Dinamik paketi, Geri görüş, Adaptif Hız Sabitleyici, Front Assist, Arka Yan hava yastıkları, Elektrikli Sürücü Koltuğu, Optik Park, Spor Pedallar, BodyKit de dahil olsaydı.

Gerçek FR o zaman ortaya çıkardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BojanBogdanovic

Hocam leon copculeri gelmeden yazayim.
    Performansı çok iyi.o performansa yakıtı hiç bişey değil. Havalar da ısınınca s.içinde 5 li rakamları bile görmeye başladım. Kışın bile bir depo ile s.içi 740 km yapmıştım.
    Tek eksisi süspansiyon sert. Onu da bozuk yolda geçerken hissediyorsunuz. Kırk yılda bir böyle birşey denk geliyor "ya yumuşak bir araba olsaydı keşke " diyorum. Ama %90 iyi ki bu arabaya biniyorum diyorum.hele uzun yolda yüksek hızla girdiğim virajlarda araçta gram yatma olmayınca iyi ki süspansiyonlar böyle diyorum.tavsiye ederim yani. Pişman olmazsınız .

Gerçekten rahatlattınız beni,aracın yalitım durumu nasıl peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volkan2016

Ic dizayni en çok da konsolu hoşuma gitmiyor. Sanki vw golf kadar populer olmasin diye kaliteyi düşürmüş gibi. Onun dışında alinir güzel araba.

Hem comfortline golf hem de fr leon ile yol tecrübem var yeterince. kullanım olarak sanki leonun konsolu bir tık daha rahat, kullanışlı. kalite olarak kesin bir sebep söyleyemem ama nedense golfün konsolu biraz daha kaliteli gibi. belki de fiyattan dolayı öyle algılıyorumdur
  • Alsammi almasam mı fr otomatik
  • Bu aracın sürüş dinamikleri ile ilgili bilgi vericek olan varmı, bir focus kadar sürüşü zevklimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasonw

Bütçe 70 civarı ve sıfır araç almayı düşünüyorum performans,ekonomi,tasarım gibi konularda gayet başarılı gibi geldi bana bu araç;siz ne düşünüyorsunuz?

Bi arakdasim hyundai i30 satip 0 km leon fr aldi 2015 model. 6 ay kullandi suan satiliga cikardi araci memnun kalmadi tekrar i30 a donus yapacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasonw

quote:

Hocam leon copculeri gelmeden yazayim.

Gerçekten rahatlattınız beni,aracın yalitım durumu nasıl peki?

Hocam a3 ten (sessizlikle referanstir) leon a geçmiş biri olarak , kesinlikle o konuda rahat olun. Çok uzun yol yaptığım için endişe ediyordum a3 u arar miyim diye. Ama gayet sessiz. Hatta bazıları "çok sessiz, insan motor sesi duymak istiyor biraz" diye elestriyor.

• Benimde hoşuma gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnlyBRZ

Bu aracın sürüş dinamikleri ile ilgili bilgi vericek olan varmı, bir focus kadar sürüşü zevklimi ?

Hocam ben fazla zorlanıyorum. Ama bir kez genç bir arkadaş sürmüştü, baya bir aksiyon yaptı. Kızdım emanet araba böyle mi sürülür diye.
    Sizin cesaretiniz varsa ve soforlugunuze güveniniz tamsa aracın limitleri müsait.
    Ama yine de temkinli sürmek en iyisidir.
  • quote:

Bu aracın sürüş dinamikleri ile ilgili bilgi vericek olan varmı, bir focus kadar sürüşü zevklimi ?

Focus kadar zevkli değil tabikide,bir kere arkası torsiyon zaten.
    Hızlı girilen virajlarda ve viraj içinde yapılan frenlerde arabanın arkası oynamaya çok müsait.
    Lakin 18 jantlar ile yeterli seviyede yol tutuyor.
    Direksiyon hisside yok kaymanın başladığını ancak şasiden anlayabilirsiniz.
  • BojanBogdanovic B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, benim araçta aradıgım direksiyon hissi istedğim zaman arka tarafı ben kontrol edecek kada hissediyormuyum tarzı şeyler, bazı yorumlar okumuştum arka tarafı kopuyor diyorlardı ne kadar dogru bilemedim
  • Speed_Passion kullanıcısına yanıt
    Hocam fikrinizi almak için soruyorum, ikinci elde şirket paketi 2015 focuslar var boş yani, 95 ps olandan bahsediyorum, sizce 95 lik tatmin edermi 1.2 70 ps polodan sonra, birde 95 liği aldıkdan sonra 115 ps alsaydım dedirtirmi, yani 115 liğe verilen farka değermi sizce, Baya devirmişim cümleleri umarım derdimi anlatabilmişimdir :)
  • quote:

Teşekkürler, benim araçta aradıgım direksiyon hissi istedğim zaman arka tarafı ben kontrol edecek kada hissediyormuyum tarzı şeyler, bazı yorumlar okumuştum arka tarafı kopuyor diyorlardı ne kadar dogru bilemedim

Hocam kopma kısmı birinci viteste gazi koklerseniz yüksek torktan dolayı on tarafta olabiliyor.saga sola kayma eğilimi gösteriyor. Esp hemen topluyor onu da. Zamanla arabaya alisip kontrollü bir şekilde hizlaniyorsunuz .
    Arkadan atması için baya zorlamaniz lazım.
  • quote:

quote:

Hocam kopma kısmı birinci viteste gazi koklerseniz yüksek torktan dolayı on tarafta olabiliyor.saga sola kayma eğilimi gösteriyor. Esp hemen topluyor onu da. Zamanla arabaya alisip kontrollü bir şekilde hizlaniyorsunuz .
    Arkadan atması için baya zorlamaniz lazım.

Alıntıları Göster
    @BojanBogdanovic
    Bahsettiğiniz olayı kastetmiyorum hocam ben.Kafadan açılma zaten 80-100 km de dahi oluyor gazı iyi dengeleyemezseniz heleki birde lastikler biraz yıpranmış ise.
    Arkası bence o kadar dirayetli değil.Bir Focus veya Astra K gibi sürüş dinamikleri yok araçta.
    @OnlyBRZ
    Hocam açıkcası kafanızda focus var ise o motorların farklarını öğrenin bence,sadece pakete bağlı olarak yazılımsalmı yoksa intercooler ve turboda fark mevcutmu,eğer var ise 115ps almak mantıklı olur.
    Birde benim bildiğim kadarı ile 1.5tdci motorlar ile kabindeki izolasyonda da geliştirmeler mevcut fakat onlarda yeni olduğu için şuan yüksek fiyatları ikinci elde bile.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.