Şimdi Ara

Seat Exeo Sizce Nasıl Bir Araç ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
48
Cevap
0
Favori
36.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babam için araba arayışlarımız sürüyor.

Corsa için niyetleniyorduk ama, fiyatlarına gelen zamlardan sonra, o parayı haketmediğini düşünüyorum.

Citroen C4 var aklımızın bir ucunda ayrıca ama, daha bayiye gitmek nasip olmadı.

Neyse, sahibinden.com'dan fiyatlarına bakıyorum da, 35000 - 37000 civarına az kullanılmış 2010 modelllerini gördüm.

Araç Audi A4 kopyası zaten. Fiyatı uygun geldi.

Seat Exeo başlığını okudum, ama orada pek objektif yorumlar yok gibi. Araç sürekli övülmüş. Kötü yönlerini göremedim. Sadece biraz yakıyor denilmiş.

Bu soruyu burada sormamın sebebi, daha objektif yorumlar görmeyi umuduğum için.

Eğer bu kadar iyi bir araçsa neden piyasada yok denecek kadar az ? D segmenti bir aracın fiyatı, aracın herşeyi Audi A4 ile aynı olmasına rağmen niye bu kadar ucuz ?

Yorumlarınız nedir merak ediyorum açıkçası.

Saygılarımla.

• sizin dediğinz gibi audi a4 kopyası bi araç ama bence bu duruma kanmamak gerekir eğer gerçekten audi keyfi verseydi piyasada exeo'dan geçilmezdi gel gelelim ki eskişehirde daha canlı canlı 1 tane görmüşlüğüm yok ;) ben olsam almazdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: AykutEsk

sizin dediğinz gibi audi a4 kopyası bi araç ama bence bu duruma kanmamak gerekir eğer gerçekten audi keyfi verseydi piyasada exeo'dan geçilmezdi gel gelelim ki eskişehirde daha canlı canlı 1 tane görmüşlüğüm yok ;) ben olsam almazdım

Ben de bugüne kadar canlı sadece bir kere gördüm. O da Sakarya'da şantiyenin yanına parkedilmiş, kirli bir vaziyetteydi.

Aslında yorumları az buçuk tahmin ediyorum, '' o paraya ikinci el Passat ya da Audi bak '' diyenler çıkacak.

Ama sıfır araç, sıfır araçtır. Çok zorda kalmadığım sürece ikinci el araç almaya yanaşmıyorum.

sahibinden.com'dan fiyat örneği verdim, çünkü seat.com.tr'de Exeo'nun fiyat listesi yok.

En fazla 2000-3000 lira daha pahalıdır sıfırı da.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bergspyder

quote:

sizin dediğinz gibi audi a4 kopyası bi araç ama bence bu duruma kanmamak gerekir eğer gerçekten audi keyfi verseydi piyasada exeo'dan geçilmezdi gel gelelim ki eskişehirde daha canlı canlı 1 tane görmüşlüğüm yok ;) ben olsam almazdım

Ben de bugüne kadar canlı sadece bir kere gördüm. O da Sakarya'da şantiyenin yanına parkedilmiş, kirli bir vaziyetteydi.

Aslında yorumları az buçuk tahmin ediyorum, '' o paraya ikinci el Passat ya da Audi bak '' diyenler çıkacak.

Ama sıfır araç, sıfır araçtır. Çok zorda kalmadığım sürece ikinci el araç almaya yanaşmıyorum.

sahibinden.com'dan fiyat örneği verdim, çünkü seat.com.tr'de Exeo'nun fiyat listesi yok.

Alıntıları Göster
    skoda octaviaların sıfırıda 34.170 TL'den başlıyor fiyatları onlarada bakın derim ben ;)

• Arkadaşım bizde bu araca bakmıştık.Avek Seattaki temsilci bu aracı 2006-2007 A4 olarak düşünebilirsiniz dedi.Araç benim çok hoşuma gitmişti açıkçası gerek malzeme kalitesi gerekse tasarım olarak fakat hiç kullanma fırsatı bulamadım.Birde motor çeşitliliğinin çok kısıtlı olması vazgeçiröişti bizi.TSI bu araca neden koymuyorlar dediğimde o zaman Passatı Jettayı nasıl satacak demişti VW bana
  • quote:

skoda octaviaların sıfırıda 34.170 TL'den başlıyor fiyatları onlarada bakın derim ben ;)

Seat Exeo, D segmenti bir araç olduğu için merak ettim.

Bugün D segmenti bir araç almak için min. 50000 tl'yi gözden çıkarmak gerekiyor.

Bu ise 37000 TL civarında.

Ayrıca tüm parçaları da birebir Audi'denmiş.

Yoksa Octavia da gayet iyi bir araç.

Gerçi VW Grubu araçların parçalarının hepsi ortak kullanılıyor.
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    sıfırı yok diye biliyorum Doğuş elindeki son referans 1.6 mpi donanımlı partiyi indirimle sattı ve artık ithal etmiyordu. sanırım bir bayinin elinde bulunan modeli alacaksınız. bu aracın 2.0 tdi 140 bg bir modeli mevcut nun yakıtı ve performansı güzel ama o modelin fiyatlarıda piyasada emsallerinden aşağı değil 1.6 mpi ise tatmin edici bir tüketimde ve verimde bulunmaz tabiri caizse çok yakar az kaçar. Ama Babama alacağız demişsiniz babanız performansa çok takan biri değilse 1.6 mpi lpg dönüşümü ile şehir içi 9-11 lt falan tüketir. Yani ben alacak olsam o araca şu ortamda benzin ile binmem şehir içi en az 12-13 lt benzin tükettiği oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza_007

sıfırı yok diye biliyorum Doğuş elindeki son referans 1.6 mpi donanımlı partiyi indirimle sattı ve artık ithal etmiyordu. sanırım bir bayinin elinde bulunan modeli alacaksınız. bu aracın 2.0 tdi 140 bg bir modeli mevcut nun yakıtı ve performansı güzel ama o modelin fiyatlarıda piyasada emsallerinden aşağı değil 1.6 mpi ise tatmin edici bir tüketimde ve verimde bulunmaz tabiri caizse çok yakar az kaçar. Ama Babama alacağız demişsiniz babanız performansa çok takan biri değilse 1.6 mpi lpg dönüşümü ile şehir içi 9-11 lt falan tüketir. Yani ben alacak olsam o araca şu ortamda benzin ile binmem şehir içi en az 12-13 lt benzin tükettiği oluyor.

Alıntıları Göster
    Motor MPI ise, çözüm LPG

• quote:

Sitesinde 1.6 MPI motorun hala satıldığı yazıyor.

Zaten, 1.6 MPI motor LPG ile çok uyumlu. Olur da alırsak LPG taktıracağız.

• quote:

Alıntıları Göster
    Exeonun sıfırı gelmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: superhead

Exeonun sıfırı gelmiyor

Alıntıları Göster
    exeo audi iken d dir, seat olunca c dir, exeo d ise jetta hayli hayli d dir, ye kürküm ye olayı yani, exeoyu gittim gördüm jettadan (eski kasa) üstün hiç bir yeri olamaz......
  • quote:

Sitesinde 1.6 MPI motorun hala satıldığı yazıyor.

Zaten, 1.6 MPI motor LPG ile çok uyumlu. Olur da alırsak LPG taktıracağız.

yine dediğim gibi bu araç artık gelmiyor alabileceğiz tek model 1.6 mpi referance donanım seçemezsiniz yani bayi elinden çıkarmak için ikram yapabilir doğuş satış ahlakına pek uymaz bu dediğim ama siz çok ısrar ederseniz bayağı kırdırabileğinizi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superhead

Exeonun sıfırı gelmiyor

Alıntıları Göster
    Benimde bildiğim kadarıyla araç en son 2010 aralık ayında satıldı ve bir daha getirilmedi.Şu an da sıfır olarak gelmiyor.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar exeo nun sıfırları yaza gelecek bayiler öyle diyor ama 1,6 mpi motor artık tarih oldu artık benzinlide tek seçenek var vw grubu için TSİ.Exeo içinde 1,8 tsi 120hp 170hp motor seçenekleri olacakmış 120hp olanı ispanya satış fiyatı 18500eu imiş tabi bu ülkemizde en az 50 milyar demektir.Tabi yıllık vergi hariç bence bu vergiler ve benzin fiyatlarıyla vw grubu mpi la beraber piyasa liderliğinede veda ediyor.Çünkü bu motor kısmen hakettiği eleştirilere rağmen lpg ye mükemmel uyumu nedeniyle halen seçenek olarak kalmalıydı belki 16valf olarak modifiye edilerek

• quote:

Orijinalden alıntı: **osk@r78**

Benimde bildiğim kadarıyla araç en son 2010 aralık ayında satıldı ve bir daha getirilmedi.Şu an da sıfır olarak gelmiyor.

Alıntıları Göster
    Sıfır olarak satılmıyorsa sitelerinde neden bu aracın reklamı yapılıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr

Arkadaşlar exeo nun sıfırları yaza gelecek bayiler öyle diyor ama 1,6 mpi motor artık tarih oldu artık benzinlide tek seçenek var vw grubu için TSİ.Exeo içinde 1,8 tsi 120hp 170hp motor seçenekleri olacakmış 120hp olanı ispanya satış fiyatı 18500eu imiş tabi bu ülkemizde en az 50 milyar demektir.Tabi yıllık vergi hariç bence bu vergiler ve benzin fiyatlarıyla vw grubu mpi la beraber piyasa liderliğinede veda ediyor.Çünkü bu motor kısmen hakettiği eleştirilere rağmen lpg ye mükemmel uyumu nedeniyle halen seçenek olarak kalmalıydı belki 16valf olarak modifiye edilerek

1.8 turbo motorlu bir araçta 120 HP olmasını her zaman kınıyorum.

10 seneden daha eski bir motor olan 1.8T motor bile 150 HP. Bu motorun sadece 120 HP olması ayıp.

160 HP de az ayrıca. VW nedense, diğer araçlar kadar güçlü motor yapmamakta diretiyor.

Bu arada, 50000 lira olursa fiyatı, Seat bu aracı hiç getirmesin daha iyi.

• quote:

Sıfır olarak satılmıyorsa sitelerinde neden bu aracın reklamı yapılıyor ?

Alıntıları Göster
    Aynı motor,aynı kasa ikinci el A4'e 40-45 bin lira istiyorlar.
    Hangisi mantıklı siz düşünün.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr

1.8 turbo motorlu bir araçta 120 HP olmasını her zaman kınıyorum.

10 seneden daha eski bir motor olan 1.8T motor bile 150 HP. Bu motorun sadece 120 HP olması ayıp.

160 HP de az ayrıca. VW nedense, diğer araçlar kadar güçlü motor yapmamakta diretiyor.

Bu arada, 50000 lira olursa fiyatı, Seat bu aracı hiç getirmesin daha iyi.

Alıntıları Göster
    Audi'nin bir önceki kasasının kopyası olması beni biraz rahatsız ediyor,
    doğan görünümlü şahin gibi,
    ya da ne bileyim iphone alamayanların hiphone ya da pinphone alması gibi.
    Tabi bu benim kişisel fikrim, daha doğrusu önyargım.
    Yani biraz benzetseler ya da ufak birkaç değişiklik yapsalar belki bu kadar önyargılı olmayacağım,
    ama eski kasayı aynen alıp sadece önde ve arkadayı logoyu değiştirmeleri bana biraz tuhaf geliyor.

kimsenin ne dediği umrumda değil, binerim keyfime bakarım diyorsanız, gayet güzel alınası bir araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZZ RAT

Audi'nin bir önceki kasasının kopyası olması beni biraz rahatsız ediyor,
    doğan görünümlü şahin gibi,
    ya da ne bileyim iphone alamayanların hiphone ya da pinphone alması gibi.
    Tabi bu benim kişisel fikrim, daha doğrusu önyargım.
    Yani biraz benzetseler ya da ufak birkaç değişiklik yapsalar belki bu kadar önyargılı olmayacağım,
    ama eski kasayı aynen alıp sadece önde ve arkadayı logoyu değiştirmeleri bana biraz tuhaf geliyor.

kimsenin ne dediği umrumda değil, binerim keyfime bakarım diyorsanız, gayet güzel alınası bir araç.

Alıntıları Göster
    Ya ben kullanıcısı olarak memnunum tabi 2. el a4 2006-2007 tabi yüksek km de bu fiyatlara alınır tercih meselesi sonuçta ben sıfırı tercih ettim.Satarken burdaki kaybı göze aldım.Motor olayına gelince tsi bana göre mükemmel bir teknoloji ve devamlı çaktırmadan vw grubu revize ediyor 120 hp tsi motorda ürettikleri torklar gerçekten kayda değer.Aynı zamanda yakıttada ekonomik.Buna kaşın pahalı motorlar ve sonçta ne kadar az yaksada benzin yakıyor.Bir depo benzin alan arabayı değil bence depoyu kaskolatmalı:)

• quote:

Orijinalden alıntı: epstemolojk_kopus

Ya ben kullanıcısı olarak memnunum tabi 2. el a4 2006-2007 tabi yüksek km de bu fiyatlara alınır tercih meselesi sonuçta ben sıfırı tercih ettim.Satarken burdaki kaybı göze aldım.Motor olayına gelince tsi bana göre mükemmel bir teknoloji ve devamlı çaktırmadan vw grubu revize ediyor 120 hp tsi motorda ürettikleri torklar gerçekten kayda değer.Aynı zamanda yakıttada ekonomik.Buna kaşın pahalı motorlar ve sonçta ne kadar az yaksada benzin yakıyor.Bir depo benzin alan arabayı değil bence depoyu kaskolatmalı:)

Alıntıları Göster
    exeo alacak kadar zenginmisiniz

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.