Şimdi Ara

Seat Cordoba 1.4 TDI ci Arkadaşların Dikkatine!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
59
Cevap
0
Favori
102.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar hepinize güvenli sürüşler dilerim... Sahip olduğum 2000 model Ford Focus marka aracımı satıp yerine 2008-2009 model bir Cordoba almak istiyorum... Fakat kararsızım alıp almama konusunda yani bu araç Focusu aratırırmı diye düşünmekteyim; yol tutuşu, yakıtı, malzeme kalitesi, yalıtımı, parçası konusunda... Bu konuarda benimle sahip olduğunuz Cordobalar hakkındaki görüşlerinizi paylaşmanızı istiyorum... İlginiz için teşekkürler...

• Yakıt konusunda kesinlikle aratmaz Focusu. Fakat yol tutuş olarak tabii ki Focus'tan zayıf kalır. Fakat Cordoba yol tutuşu olarak sınıfının en iyisi diyebiliriz. Kesinlikle tatmin eder sizi. Malzeme kalitesi kendi sınıfında gayet başarılı. Albea, Clio, Accent Era gibi araçlardan iyi olduğunu söyleyebilirim. Focus C segmenti olduğundan daha üstün yine de. VW grubu olduğundan yedek parça konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Yan sanayisi de orjinali de rahatlıkla bulunabilir. Motoru biraz gürültülüdür, özellikle ısınana kadar.

2 yıl kadar Cordoba kullandım çok memnundum. Muhtemelen Stylance donanım olur, Hız sabitleyicisinden yol bilgisayarına kadar çok iyi bir donanım sunuyor.
  • sonuçta 2008-2009 model bir araba dusunuyorsun , gayet mennum kalırsın, yakıt olrak çok ekonomik diyebilirim,

alırsan fuul donanımlı dıjıtal klimalı hız sabitleyici modellerini tercih edersen,
    satarken daha rahat satarsın,
    fiyat donanım olarak alınabilecek en uygun otomobillerden birisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksea

sonuçta 2008-2009 model bir araba dusunuyorsun , gayet mennum kalırsın, yakıt olrak çok ekonomik diyebilirim,

alırsan fuul donanımlı dıjıtal klimalı hız sabitleyici modellerini tercih edersen,
    satarken daha rahat satarsın,
    fiyat donanım olarak alınabilecek en uygun otomobillerden birisi.
    1 yıldır 1.4 TDI kullanıyorum, 3 silindirli olmasına rağmen performansını beğeniyorum. Motor gürültüsü konusunda pek başarılı olmasa da yakıt konusunda oldukça cimridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonasera

1 yıldır 1.4 TDI kullanıyorum, 3 silindirli olmasına rağmen performansını beğeniyorum. Motor gürültüsü konusunda pek başarılı olmasa da yakıt konusunda oldukça cimridir.

Alıntıları Göster
    İlginiz için teşekkürler arkadaşlar bilgileriniz iyi oluyor. Forumda bu araç için çok sıkıcı bir iç mekana sahip gibi şeyler yazılmıs ben resimlere baktım öyle durmuyor birde arka koltuğun genişliği ne durumda öğrenmek istiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: mclearen

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar bilgileriniz iyi oluyor. Forumda bu araç için çok sıkıcı bir iç mekana sahip gibi şeyler yazılmıs ben resimlere baktım öyle durmuyor birde arka koltuğun genişliği ne durumda öğrenmek istiyorum..

Alıntıları Göster
    arka koltuk diz mesafesi , ön koltukda oturacak kişilere göre değişiyor,
    mesala benim direksiyona oturmam şekli açısında hangi araç olursa olsun ,
    arkamdaki koltukta oturan pek rahat edemez,

bagajın geniş bırakmışlar arka koltuk kısmı az biraz dar gelebilir.
    ben tek kişi olduğumdan dolayı her hangi bir sıkıntı yaşamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: blacksea

arka koltuk diz mesafesi , ön koltukda oturacak kişilere göre değişiyor,
    mesala benim direksiyona oturmam şekli açısında hangi araç olursa olsun ,
    arkamdaki koltukta oturan pek rahat edemez,

bagajın geniş bırakmışlar arka koltuk kısmı az biraz dar gelebilir.
    ben tek kişi olduğumdan dolayı her hangi bir sıkıntı yaşamıyorum.

Alıntıları Göster
    peki piyasası nedidr bu aracın sizce? su anda hangi donanımına kaç para verilir? malzeme kalitesi vw ya yakınmı
  • değişik bir tarz sahibi olursun en azından seatla. seat bana göre ayrıntıya ve donanım kalitesine dikkat eden bir firma. estetik ve inceler.
    ama çevrenden birsürü eleştiri alırsın, niye aldın, ikinci eli, yok bilmemnesi v.s... birsürü eleştiri yaparlar, canını sıkarlar.
    ya özgür ruhunu dinleyeceksin, ya da bilindik markalara takılacaksın, seçim senin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

değişik bir tarz sahibi olursun en azından seatla. seat bana göre ayrıntıya ve donanım kalitesine dikkat eden bir firma. estetik ve inceler.
    ama çevrenden birsürü eleştiri alırsın, niye aldın, ikinci eli, yok bilmemnesi v.s... birsürü eleştiri yaparlar, canını sıkarlar.
    ya özgür ruhunu dinleyeceksin, ya da bilindik markalara takılacaksın, seçim senin.
    ben açık konusayım direksiyonum fena sayılmaz sadece arabada araba gibi araba olmasını ararım yani o koltuğa oturduğumda bana güzen versin isterim ben bu güveni 2000 model focus ta alıyorum ama 2008 hyundai accent era da alamıyorum örneğin hyundaide bi viraj dönemeç geliyor önüme düşünüyorum alırmı almazmı diye fakat ford da böyle bi durum yok benim için tek sıkıntısı LPG kim ne derse desin arkadaşlar LPG ii birsey değil benim aracım 140 bine kadar benzinde kullanıldı ve ilk günkü gibiydi fakat lpg taktırdım resmen araç göz göre göre eriyor o kadar diyim size anlayın... ekonomide lafım yok ama işte öldürüyor aracı bagajın kısıtlanıyor vs vs vs... devir ekonomi devri ben VW araçlarına sonuna kadar güvenirim bugüne kadar seat hiç kullanmadım skoda ve vw kullandım sadece kalitesi Forddan kat kat yüksek sadece bunu bilirim fakat yol tutuşunda ben Focus tan daha sağlam sadece BMW 3 serisini gördüm mutlaka diğer lüx segmentler daha iyidir fakat adı geçen bu aracı kullanma fırsatım oldu. sözü fazla uzattım kusura bakmayın sonuçta milletin ne dediği umrumda değil arabayla adam olmadık yeterki iyi bir dost olsun alacağım araba bana ben bunları seatta görüyor gibiyim tecrübeleriniz beni aydınlatıyor teşekkür ederim ilginize daha çok bilgi paylaşmanızıda talep ediyorum hepinize teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Salih*

Yakıt konusunda kesinlikle aratmaz Focusu. Fakat yol tutuş olarak tabii ki Focus'tan zayıf kalır. Fakat Cordoba yol tutuşu olarak sınıfının en iyisi diyebiliriz. Kesinlikle tatmin eder sizi. Malzeme kalitesi kendi sınıfında gayet başarılı. Albea, Clio, Accent Era gibi araçlardan iyi olduğunu söyleyebilirim. Focus C segmenti olduğundan daha üstün yine de. VW grubu olduğundan yedek parça konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Yan sanayisi de orjinali de rahatlıkla bulunabilir. Motoru biraz gürültülüdür, özellikle ısınana kadar.

2 yıl kadar Cordoba kullandım çok memnundum. Muhtemelen Stylance donanım olur, Hız sabitleyicisinden yol bilgisayarına kadar çok iyi bir donanım sunuyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: Salih*

Yakıt konusunda kesinlikle aratmaz Focusu. Fakat yol tutuş olarak tabii ki Focus'tan zayıf kalır. Fakat Cordoba yol tutuşu olarak sınıfının en iyisi diyebiliriz. Kesinlikle tatmin eder sizi. Malzeme kalitesi kendi sınıfında gayet başarılı. Albea, Clio, Accent Era gibi araçlardan iyi olduğunu söyleyebilirim. Focus C segmenti olduğundan daha üstün yine de. VW grubu olduğundan yedek parça konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Yan sanayisi de orjinali de rahatlıkla bulunabilir. Motoru biraz gürültülüdür, özellikle ısınana kadar.

Salıh gayet guzel acıklamıs, katılıyorum.2 senedır kullanıyorum.Yag ve fıltre degıstırme harıcı servısın yolunu bılmem.Yenı megane HB dızelde gozum var.Ama arabamı satmaya kıyamıyorum.

• 2006 cordoba tdi sahibiyim yol tutuşu konusunda ford focus listenin en başlarındaki isimlerdendir ama cordoba 1150kg bir araçtır yol tutuşunu siz düşünün virajları alırken güvende hissedeceğinizden eminim ki sınıfının en iyi yol tutan arabası diyebilirim. 1.4 motora 1150kg olması sizi korkutmasın 2000d/d'den sonra altınızda 6 silindir bir araç var gibi hissedeceksiniz şahsen ben öyle hissediyorum ve çevremdeki 5ten fazla cordoba kullanıcısı arkadaşlarımın da fikirleri benimle aynı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_333

2006 cordoba tdi sahibiyim yol tutuşu konusunda ford focus listenin en başlarındaki isimlerdendir ama cordoba 1150kg bir araçtır yol tutuşunu siz düşünün virajları alırken güvende hissedeceğinizden eminim ki sınıfının en iyi yol tutan arabası diyebilirim. 1.4 motora 1150kg olması sizi korkutmasın 2000d/d'den sonra altınızda 6 silindir bir araç var gibi hissedeceksiniz şahsen ben öyle hissediyorum ve çevremdeki 5ten fazla cordoba kullanıcısı arkadaşlarımın da fikirleri benimle aynı..
    fikirleriniz yararlı oluyor arkadaşlar teşekkür ederim peki klima performansta aşırı derecede bir düşüşe sebep oluyormu
  • quote:

fikirleriniz yararlı oluyor arkadaşlar teşekkür ederim peki klima performansta aşırı derecede bir düşüşe sebep oluyormu

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mclearen

ben yayla yolunda 5kişi+bagajla klima 4.kademedeyken (en son 7 kademe) yokuş çıkarken bile bir performans düşüşü yaşamadım. eğer genelde düz yolda ve/veya hafif engebeli yollarda kullanacaksınız zaten hiç mi hiç hissetmezsiniz. devreye girdiğini bile anlamıyorsunuz klimayı açtığınızda. zaten araç gaza dokunduğunuz anda tepki verdiği için hiçbir şartta performanssızlık hissetmiyceksiniz.

• quote:

quote:

ben yayla yolunda 5kişi+bagajla klima 4.kademedeyken (en son 7 kademe) yokuş çıkarken bile bir performans düşüşü yaşamadım. eğer genelde düz yolda ve/veya hafif engebeli yollarda kullanacaksınız zaten hiç mi hiç hissetmezsiniz. devreye girdiğini bile anlamıyorsunuz klimayı açtığınızda. zaten araç gaza dokunduğunuz anda tepki verdiği için hiçbir şartta performanssızlık hissetmiyceksiniz.

Alıntıları Göster
    benim bu aracı bi test etmem gerek herkes çok memnun danıştığım herkes aynı yanıtları veriyor

• quote:

benim bu aracı bi test etmem gerek herkes çok memnun danıştığım herkes aynı yanıtları veriyor

Alıntıları Göster
    quote:

Kesinlikle test etmende fayda var test et ve kendin gör mutlaka. Herkesin görüşü farklıdır ama araç ben burdayım diyor hani

• quote:

quote:

Kesinlikle test etmende fayda var test et ve kendin gör mutlaka. Herkesin görüşü farklıdır ama araç ben burdayım diyor hani

Alıntıları Göster
    Ben 2 senedir kullanıyorum, 2006 model aracım. Yol tutuşu pek iyi sayılmaz, süspansiyonlar sert. Yakıt tüketimi harika, performansı 2.000 d/d'den sonra harika ancak bu devrin aşağısında araç sanki bir ölü. Ben bu haftalarda satıp benzinli Exeo almayı düşünüyorum 1,6 102 hp...

• quote:

Orijinalden alıntı: Pritt31

Ben 2 senedir kullanıyorum, 2006 model aracım. Yol tutuşu pek iyi sayılmaz, süspansiyonlar sert. Yakıt tüketimi harika, performansı 2.000 d/d'den sonra harika ancak bu devrin aşağısında araç sanki bir ölü. Ben bu haftalarda satıp benzinli Exeo almayı düşünüyorum 1,6 102 hp...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ÆmL

süspansiyonların sert olduğuna kesinlikle katılıyorum ama yol tutuşu konusunda neye göre iyi sayılmaz bu araç b sınıfı bi araç biliyorsunuz kendi sınıfı içinde değerlendirirseniz fikriniz nedir? peugeot 206 hb ve sedan, hyundai getz gibi araçlarla mesela?

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ÆmL

süspansiyonların sert olduğuna kesinlikle katılıyorum ama yol tutuşu konusunda neye göre iyi sayılmaz bu araç b sınıfı bi araç biliyorsunuz kendi sınıfı içinde değerlendirirseniz fikriniz nedir? peugeot 206 hb ve sedan, hyundai getz gibi araçlarla mesela?

Alıntıları Göster
    aman abi peugeot 206 1 defa kullandım arabanın direksiyonıunu bi sert çevirin seyir halinde resmen dümdüz gdiyor

• quote:

aman abi peugeot 206 1 defa kullandım arabanın direksiyonıunu bi sert çevirin seyir halinde resmen dümdüz gdiyor

Alıntıları Göster
    quote:

dümdüz gidiyor derken yolu iyi mi tutuyor demek istedin yoksa direksiyona tepki vermiyor mu demek istedin?

• quote:

quote:

dümdüz gidiyor derken yolu iyi mi tutuyor demek istedin yoksa direksiyona tepki vermiyor mu demek istedin?

Alıntıları Göster
    istek var ama sonuç yok araba tutmuyor yolu leylek gibi... bundan iki sene öncesi altımda 206 vardı o zamnlar ilk defa kullanıyorum arabayı hep izlerizya filmlerden peugeotları yarıs arabası vs olarak dedim bur ışklarda bi kalkayım yapmaz olaydım rezil kepaze oldum araba öyle bir pati çektiki ileri gideceğine kafa sağa yattı yanımdada bi mersedesçi var c kasa plakasıda BJK hiç unutmam adam frene bastı durdu baktım adamda gülüyor anlayacağınız pejo ile bir daha ASLA

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.