Şimdi Ara

Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.395
Cevap
50
Favori
190.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 399
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 92
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 1 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 9800
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 399
  • Favoriye Eklediklerim 50
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • excalibur (6 mesaj) canakar (4 mesaj) muuzoo (3 mesaj) java (2 mesaj) n11 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1665 mesaj) Mobil (1487 mesaj) Tablet (122 mesaj) Mini (59 mesaj) Uygulama (39 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Motorola >> Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1565 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Çıkış tarihi: Haziran 2016

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 617
    Ram: 2GB
    Depolama: 16GB, UHS destekli micro sd okuyucu
    Ekran: 5.5 inch Full HD
    Parmak izi okuyucu: Moto G4 Plus evet, Moto G4 hayır
    Renk seçenekleri: Siyah ve beyaz, arka kapak değiştirilebilir
    Kablosuz yetenekler: Bluetooth 4.1, FM radyo, 802.11 a/b/g/n/ac (a ve ac Amerika dışında kapalı geliyor fakat 5Ghz ağlara bağlanabiliyor)

Çok iyi olduğu alanlar: Kamera, ekran, parmak izi okuyucu, pil ömrü, şarjolma süresi, kablosuz stabilitesi, Android stabilitesi(stock Android), ses kalitesi ve yüksekliği

En az 5 kez soruldu: SIM1, SIM2, micro sd slotları birbirinden ayrı. Çift sim kullanırken micro sd takabilirsiniz.

Sorun sayılabilecek şeyler:

1- Ekranda uzun süre duran şeylerin bir süre geçici izi kalıyor ekranda, ekranda sürekli hareketli şeyler oynarsa problem yok.
    2- Telefon işlem gücü sebebiyle değil, güneş sebebiyle ısınıyor. Evde gölgede oyun oynarsanız hiçbir sıkıntı yok, ama dışarıda güneşte masada bile dursa ütü gibi ısınıyor.

Arabada yazlık ve kışlık olarak 2 ayrı tutacak kullanıyorum. Yazın klimanın önünde tutuyorum, kışın kaloriferden uzakta.

Moto G boyut karşılaştırması:

Başlık imza kodumuz:
    [link=https://forum.donanimhaber.com/moto-g4-g4-plus-ana-baslik-kullanicilar-kulubu--120329998][center][image]http://imageshack.com/a/img921/3050/wGasye.jpg[/image][/center][/link][url=https://forum.donanimhaber.com/moto-g4-g4-plus-ana-baslik-kullanicilar-kulubu--120329998][b][center]Lenovo Moto G4 Plus Kullanıcılar Kulübü[/center][/b][/url][b][center]

İmza önizleme:
    Lenovo Moto G4 Plus Kullanıcılar Kulübü
    ut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 6 Temmuz 2017; 12:45:58 >

|
    |

• 1 aylık telefon kullanımı sonrası;

Telefonu 850 TL ye Teknosa dan aldım. Bu paraya değer mi? Kesinlikle EVET...
    Gelelim genel kullanım durumuna.
    Telefon ile konuşma, mesajlaşma işlemlerinde bir sorun yaşamadım.
    Ses karşı tarafa net gidiyor. Ve karşı tarafın sesi de net geliyor. Hatta karşı tarafın sesi yüksek geldiği için görüşme sesini kısıyorum.
    Ekran güneş altında görünüyor ve kullanıma engel teşkil etmiyor. Çok güneşli günlerde ekran parlaklığını otomatikten manuele alıp biraz artırmam gerekti.
    1 aylık kullanımda hiç donma veya kasma yaşamadım.
    akşam kapalı ve açık ortam fotoğraf çekimleri gayet başarılı. gün içerisindeki fotoğraf ve video çekimleri ise kesinlikle harika.
    ghost screen(ekranda önceki ekrana hafif görüntü izi kalması) ve şarjda ghost touch(kendi kendine telefonun ekranında hareket etmesi) sorunu yaşamadım.
    sosyal medya programları düzgün ve akıcı çalışıyor.
    gps, google haritalar ile başarılı bir şekilde çalışıyor.
    1,5 saat oyun oynadığımda telefonun ısındığını ve parmaklarımın karıncalandığını hissettim, ancak 1,5 saat klozette oturduğumda da popomun ısındığını ve karıncalandığını da hissediyorum.Bu nedenle LTE1 bandındaki 1,78 lik vücüt SAR değerinin bir etkisinin olmadığını düşünüyorum bu parmak karıncalanması olayına. Tabi bizim klozetin SAR değeri de o kadar yüksek değilse. Ancak tüm telefonlarda olduğu gibi bu telefonda da uzun süreli (5 dk. fazla) kesintisiz telefon görüşmelerinde kulaklık kullanılmasını tavsiye ederim.
    telefonu ekran koruyucu ve kılıf olmadan kullanıyorum. Ankara'nın avmlerinde bulunan telefoncularda kılıf bulunmuyor. kılıflı kullanmak istiyorsanız internetten sipariş vereceksiniz.
    telefonu kılıfsız kullanmanın olumsuz yönü arkada bulunan kamera camı hafif çıkıntılı olduğu için çizilmeye müsait olması.
    tek sim kullandığım için çift sim performansını bilmiyorum.
    telefonun şarjı 1 günü rahat tamamlıyor. fazla oyun oynamadığımda 2 günü de gördüm.
    hızlı şarj olayı gayet başarılı. 10 dk. şarjda tutup sonrasında 3-4 saat sosyal medya kullanıp, rahatlıkla görüşme, yazışma yapabildim.
    siyah rengini kullanıyorum. her telefonum siyahtı. bu rengi seviyorum. ve bence telefonlara yakışıyor.
    telefonu almadan önce huawei mate9 3.000TL ye alacaktım. ancak bu zamanda bir telefona 3.000TL vermenin anlamsız olduğunu düşünüp bu telefonu aldım. iyi de yapmışım.

normal insan evlatları için, normal kullanımda sizleri üzmeyecek olan bu telefonu fiyat/performans ve kullanıcı memnuniyeti açısından TAVSİYE EDERİM.
  • Binbaşı
    1016 Mesaj
    Başladımı satışa? Motorola sevdiğim bir marka.
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurtay -- 12 Eylül 2016; 14:13:40 >
    Konu Sahibine Özel

Evet hocam şimdilik sadece Teknosa satıyor ve G4 Plus modeli satılıyor, uzun süredir Atrix'i değiştirmemekte direnip yine Motorola'yı beklediğim için gittim aldım hemen(Anneme de Moto G 2013 almıştım). Maşallah cihaz beklediğimden iyi çıktı. Parmak izi okuyucusunun tuş işlevi olmadığı halde dokunduğunuz an ekran kapalı bile olsa açılıyor, Turbo 2 modunda 12 volt 1.2 amper sunan şarj aleti ile geliyor. Şarja takınca Turbo Power adaptör bağlandığı konusunda bilgilendiriyor ve takar takmaz tam olarak şarj olmasına ne kadar süre kaldığını göstermesi çok hoşuma gitti. Cihaz Note 5 ile yan yana koyunca aynı boyutlarda, belki biraz daha küçük. Büyüklüğü dışında memnunum. Moto G 2013'ten çok daha büyük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 12 Eylül 2016; 16:31:13 >
    |
    |
    kurtay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ekran süresi iyiymiş.Aslında pil birkaç şarjdan sonra daha iyi bile olabilir.Biraz kullanın deneyimlerinizi paylaşırsanız benim gibi almayı düşünenlere rehber olur.
    Sadece tek eleştirim bu fiyata en azından 3 gb bellekte olanını beklerdim. Şu an fiyat performans cihazı değil bu fiyatla.Ama Android ilk güncellemleri alması büyük artıdır.
    Birde şunu sorayım size arayüz saf android mi yoksa lenovo arayüzümu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Konu Sahibine Özel

Evet hocam pil daha çok gitmeye başladığı gibi şarjolma süresi de kısaldı. Mesela bugün %15'ten %100'e 50 dakikada doldu. Arayüz stock Android, Motorola kamera uygulamasını stock Android düzeyinde değiştirmiş, ISO'yla falan oynanabilen profesyonel mod koymuş. Onun dışında Motorola widget saat yüklü geliyor ana ekranda:

Bir de "Moto Hareketler" adında bir uygulama geliyor. İki kere sallayınca fener yakma, cebinizden çıkarınca saati göstermesi gibi şeyler yapıyor. Fiyat konusunda henüz sadece Teknosa Lenovo'nun lansmanda söylediği tavsiye edilen fiyattan satıyor, başka kanallara dağıtıldığında fiyat düşecektir. Ben aslında kendime Note 5 almıştım Hepsiburada'dan ithalatçı garantili, kamerası bozuk geldiği için aynı gün iade ettim yoksa şu an hala Note 5 kullanıcısıydım. İade ettikten sonra Motorola'nın geleceğini öğrendiğimde bekledim. Fiyat konusunda bir de şöyle bir şey var, ablam mesela fazla anlamayan birisi olarak Note 5 ile yanyana karşılaştığında cihaz, "1299 TL mi, niye o kadar ucuz?" diye şaşırdı. Cihaz bizim gibi meraklılarına pahalı

Pttcell ilk çıktığı zamanlarda geçmiştim, sim kartımı Teknosa'da kestirerek taktırdım. Bildirim çubuğunda H yazıyor, sanırım hattım 4G'ye uyumlu değil? Ama Turkcell Platinium tarifeli Note 5'in 4.5G ile en iyi şartlarda çıktığı hıza, bildirim çubuğunda H yazarken çıkıyor.

Bu hız 3G için yüksek mi, benim hattım uyumlu mu değil mi anlamadım.
    |
    |
    kurtay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1016 Mesaj

Teşekkürler cevap için,meraklısına faydalı olacaktır.
    Hücresel veride bir anormallik var gibi...H+ görünmesi lazım H değil,belkide şebeke sorunudur.
    Fiyat ise evet dediğiniz gibi benim fikrimde biraz pahalı,mesela 1100 gibi bir rakam olsa satışı yüksek olur.Ama bu bantta metal kasalı yine parmak izi okuyuculu vs alternatifleri var.
    Birde önemli bir özelliği var nano kaplama,suya karşı dayanıklıdır.İçindeki devreler su ile ilişkisini kesen bir kaplamaya sahip.İlk nesil moto g de vardı.Yani yağmur,çay döküldü cihazda sıkıntı çıkmaz.

|
    |
    Cossie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam sizin sorunuz var ama benimde sorum olacak ısınıyor mu? Birde kamera performansı nasıl?

|
    |

Ben sorumun cevabını buldum, Hardware Plus kutu açılımında AC modemi gördüğünü söylüyor. Telefon normal kullanımda ısınmıyor çok akıcı. Oyun oynamadım. Kamera performansı amiral gemileri kadar değildir sanıyorum ama Note 5 sahibi arkadaşım yoo çok güzel dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 14 Eylül 2016; 12:14:31 >
    |
    |
    ASAP Rocky kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Anladım hocam, bence 1300tl ye güzel alternatif. Tabi ki bu fiyata 3gb ramlisi gelmeliydi ama 2gb ramde stock androide yeter zaten

|
    |

Bellek kullanımı şöyle:

İlk foto Note 5 diğeri G4 Plus

Note 5 ile kamera karşılaştırması ekledim hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 15 Eylül 2016; 11:26:44 >
    |
    |
    Bahsedilenler: ASAP Rocky

• Yarbay
    2697 Mesaj

Zoom yapınca note5 den iyi bence. Bulanıklık note5de daha fazla geldi. Şu mor saksıya bakarak en azından

|
    |

Evet yanlışlıkla zoom yapmışım galiba. Note 5'te yeşil yastık daha iyi çıkmış. Ben kamerasının bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum.
    |
    |
    ASAP Rocky kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yok siz değil ben zoom yapıp baktım detaylara

|
    |
    Bu arada Ok Google deyince Siri gibi tepki vermesi çok hızlı. Mesaj atma, arama yapma, navigasyon konumu belirleme çok güzelmiş. Benim Atrix'te iGO kullanıyordum, bunda iGO'yu sileceğim Google Haritalar daha iyi. En başta söylediğimden 2 dakika erken vardınız doğruluğumu kontrol edin diye gösteriyor çok hoş. Herkes Google servislerini kullanırsa servisler çok iyileşir. Bir detay daha, FM radyoda kulaklık taksanız iyi olur diyor ama yine de çal seçeneği var(Şimdi baktım Moto G 2013 de öyleymiş).

Bir detay daha, kamerası QR Code okuyor. Levent Pekcan QR kod bu kadar basit bir şey neden ekstra program yüklemek zorundayım demişti, kameraya koymuşlar. Ayrıca bu ekran görüntüsünü almaya çalışırken farkettim ses açma kısma tuşu deklanşör tuşu görevi görüyor. Kamerayı tuttuğunuz yere göre burada deklanşöre basarsan flaşı açarım anlamında flaş simgesinin sarıya dönüşmesi, aynı zamanda burada HDR'yi açarım diye onun da sarıya dönüşmesi de hoşuma giden detaylardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 15 Eylül 2016; 13:56:27 >
    |
    |

• Çavuş
    42 Mesaj
    Bende almayı düşünüyorum bu telefonu ama yeteri kadar bir yorum bulamadım. Bir sıknıtı gözlemlediniz mi acaba ?
    |
    |

gözleri yoktur ama her şeyi görür... kulakları yoktur ama her şeyi duyar... bir şey yaratmak istediğinde ona sadece "OL" der... ama bu söz dilin söylediği yada kulakların duyduğu gibi bir söz değildir... BİL BAKALIM O KİMDİR
  • Binbaşı
    1565 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Cihazda hoşuma gitmeyen bir şey çok şükür yok. Real Racing de oynuyorum Driver Level 65'im. iPad Air 2'de oynuyordum orada grafikleri çok beğeniyordum ama telefon ekranında grafiklerin detayına varacak kadar büyük göstermiyor. Akıcılık olarak yarış başlangıçlarındaki sinematik sahne iPad kadar akıcı değil ama yarışlar akıcı, gayet zevk alıyorum. Tabi aynı ekran boyutundaki amiral gemisinde nasıldır bilmiyorum.

Profesyonel mod bu olsa gerek?

Bir örnek fotoğraf daha paylaşayım, 16:9 sevdiğim için 11.9MP çekiyorum sanırım, 4:3'te 16MP ayarı var.

Bu fotoğraf aslında gözüktüğünden çok daha karanlıkta çekildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 23 Eylül 2016; 23:09:00 >
    |
    |
    seker1adam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2135 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cossie

Cihazda hoşuma gitmeyen bir şey çok şükür yok. Real Racing de oynuyorum Driver Level 65'im. iPad Air 2'de oynuyordum orada grafikleri çok beğeniyordum ama telefon ekranında grafiklerin detayına varacak kadar büyük göstermiyor. Akıcılık olarak yarış başlangıçlarındaki sinematik sahne iPad kadar akıcı değil ama yarışlar akıcı, gayet zevk alıyorum. Tabi aynı ekran boyutundaki amiral gemisinde nasıldır bilmiyorum.

Profesyonel mod bu olsa gerek?

Bir örnek fotoğraf daha paylaşayım, 16:9 sevdiğim için 11.9MP çekiyorum sanırım, 4:3'te 16MP ayarı var.

Bu fotoğraf aslında gözüktüğünden çok daha karanlıkta çekildi.

Saolun hocam evet bahsettiğim pro mod buydu

Peki pro moddaki shutter ayarı kaç ile sınırlamışlar bakabilirmisiniz acaba :)

1/6 yazan yerdeki ayarı soruyorum

gözleri yoktur ama her şeyi görür... kulakları yoktur ama her şeyi duyar... bir şey yaratmak istediğinde ona sadece "OL" der... ama bu söz dilin söylediği yada kulakların duyduğu gibi bir söz değildir... BİL BAKALIM O KİMDİR

• Binbaşı
    1565 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ne olduğunu bilmiyorum ama 1/6 ve 1/6000 arasında seçim yapılabiliyor.
    |
    |
    seker1adam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Cossie

Ne olduğunu bilmiyorum ama 1/6 ve 1/6000 arasında seçim yapılabiliyor.

Fotoğrafçılık ile alakalı biraz teknik bir konu hocam :)
    Aslında 1/6 nın altına inmesi gerekirdi

Saolun bilgiler için hocam

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Bitcoin
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.