Şimdi Ara

Seagate : İkinci güncelleme çökmeyi engelliyor(7200.11 serisi HDD'ler) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
760
Cevap
3
Favori
64.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Seri no arattım çıkmadı demek datagate firmasından alınma .
    Onun sorgulama sayfasını araştırayım.

quote:

Orjinalden alıntı: HyperActive

quote:

Orjinalden alıntı: kjetlee

Seagate kınıyorum Allah'tan firmware güncelleme yapmamışım demek benim harddiskte uçacaktı.
    Bozuk harddiskleri sattılar sonra hatalı firmware ile işlerini tamamen bitirdiler. Diyecek birşey bilmiyorum.
    Artık Seagate harddisk almam hayatta.

Bendeki 500gb Seagate harrdiski forumdan ikinci el bölümünden almıştım.

Garanti durumunu kontrol etmek istiyorum. İthalatçı firma datagate arena hangisi olduğunu bilmiyorum.

İnternet üzerinden nasıl sorgulama yapıp bulabilirim.

Teşekkürler.

Arena için buradan kontrol edebilirsin.

http://www.cercev-e.com/

• Seagate'in şu anki güncellemesiyle diskleri kullanılmaz hale geliyormuş. Özelliklede 500GB olanlar dikkat!

Seagate tam anlamıyla bir skandala imza atıyor. Tebrikler!

Benim anlamadığım zaten çok büyük bir hataya neden olmuşsun, oturup bunu düzelteceğine tekrardan hatalı fw çıkartmakta neyin nesi! Nasıl bir ciddiyetsizlik, nasıl bir ilgisizlik! Türkiye'de bir firma bunu yapsa topa tutarız!

Yeni yazılan firmware'i test etmeden nasıl internete koyuyorlar anlayamıyorum.

Şuna bakın insanların hd'leri uçmuş durumda :http://forums.seagate.com/stx/board/message?board.id=ata_drives&thread.id=5625&view=by_date_ascending&page=1

• Orda da şimdiden 21 sayfa olmuş. Peki yetkililerden gelen cevap niteliğinde bir cevap yok mu? Yani düzeltilecek diskler değiştirilecek vs gibi. Yani bir de bozulmayan diskler var onlara da saatli bomba muamelesi mi yapıcaz yoksa değişim yapılacak mı?
  • benimde diskim sd15 firmwareli 320AS. Yedeğini alıp öleceği günü mü bekleyeceğiz yoksa bi değişim falan vaad ediyorlar mı?
  • Sonunda kesinlikle birşey yaparlar herhalde.Bu 500gb dolunca birtane daha alırım diyorum ama bu olay çözülmezse birdaha asla seagate falan almam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Huhukomsu

Seagate'in şu anki güncellemesiyle diskleri kullanılmaz hale geliyormuş. Özelliklede 500GB olanlar dikkat!

Seagate tam anlamıyla bir skandala imza atıyor. Tebrikler!

Benim anlamadığım zaten çok büyük bir hataya neden olmuşsun, oturup bunu düzelteceğine tekrardan hatalı fw çıkartmakta neyin nesi! Nasıl bir ciddiyetsizlik, nasıl bir ilgisizlik! Türkiye'de bir firma bunu yapsa topa tutarız!

Yeni yazılan firmware'i test etmeden nasıl internete koyuyorlar anlayamıyorum.

Şuna bakın insanların hd'leri uçmuş durumda :http://forums.seagate.com/stx/board/message?board.id=ata_drives&thread.id=5625&view=by_date_ascending&page=1

Bizde türk mağdurlar olarak orda ing.-türkçe bir topic açıp tepkimizi gösterelim.2 adet 500gb 1 adet 1TB diskim var.2 yıllık HD film arşivim.Hergün korkarak bozulmasınımı bekleyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cüneyt Aykaç -- 21 Ocak 2009; 12:25:07 >

• Amanın buda nerden çıktı.Bende 3 tane ST3250410AS var.Tabi 7200.10 serisinden.Ama sorunun Seagate te olması benide huylandırdı.Sorunu olan arkadaşlar inşallah Seagate in çıkaracağı yeni firmware ile düzeltirler umarım.

Yani Seagate te bunu nasıl yapmış akıllara zarar.
  • exa yı aradım.bozulmadan bişey yapamayız dediler.konuştuğum kişinin birşeyden haberi yoktu.Hiç böyle bir şikayet almadık,seagatelerde herhangi bir arıza ile karşılaşmadık dedi.halbuki bu ürünler ayıplı mal sınıfına girer.ürün bozulmadan para iadesi ya da ürün değişimi yapmaları lazım.Ürünün bozulmasını mı bekliycez böyle hergün diken üstünde.Bende bir tane garantisiz vardı,başlangıçta hiçbir sorunu yoktu,3-4 ayda birdenbire bozuldu.Bu ürünleri kullananlar kesinlikle önemli verilerini yedeklesinler.
  • Selam arkadaşlar ,

Bu mesajı gördüğümde gözelrim yaşardı :)

Neden derseniz ilk çıkan yaklaşık 4-5 ay kadar önce 1 TB freeagent desktop almıştım.Yeni seri 7200.11 32mb lik diskti içindeki.

Heyecanla desktop taki 1 tb film ve dizi yi kopyladım ve kapattım 1 hafta sonra da tekrar açıp bir filmi başak bir hdd ye kopyaladım ve yemek yemeğe gittim geldiğimde freeagent 'ın ışığı yanmıyordu şaşırdım sonra açmaya uğraştım ama 3 pc de de görmedi daha sıcağı sıcağına 1 tb yi kaybetmiş olma paniği ile kutuyu bile sokum direk pc ye takarak calıstıracaktım ama diskte tık yoktu.

Bu 1 tb nin acısı yuzunden internetten 1-1,5 ay hibirşey indirmedim.O zaman 10 dakikalık işim var diye UPS 'li prize bağlamadığım için kendime günlerce kızdım durdum. 600 Gb kadarını mevcut disklerden rekover ettim ama giden data ve recover edilenlerin çalışma testi çok zaman aldı soğudum herşeyden

Şimdi 1 TB freeagent pro var yine datalarımla full dolu ve bu topiği gördüm ve muhtemel çöküş hikayesi buymuş ozaman.

Şimdi söyleyin ne yapayım güleyim mi ağlayayım mı ?

1 tb freeagent pro full dolu ve yedekleyecek yerim yok yahu off off

ya buda giderse ?

Kimsenin başına vermesin benim çok üzüldüğüm 1 tb arşivdi ama allahtan indirilebilir ve bulunabilir şeylerdi.

O yüzden tavsiyem sağdan soldan bulamayacağız resim gibi kişisel datalarınızı bu riskli adledilen disklerden uzak tutun derim.

Bunun harici yıllardır 7-8 yıldan fazla hep seagate kullanırım bir kez bile karşılaşmadığım bu olayları görmek te varmış üzüldüm seagate adına ciddi prestij kaybı.

Eskiden seagate al unut dert tasayı derdik. Şimdi seagate al unut datayı diğeceğiz :))

saygılar

• Üzücü bir olay gerçekten de. Benim de yıllar evvel 160GB seagate hdd'im durup dururken uçmuştu. Sistemde 40GB IDE ve 160GB SATA diskim vardı. Sistem 40'lıkta kuruluydu Allah'tan. SATA diskteki verilere birden bire erişememeye başlamıştım. Windows dizin erişilemez hatası veriyordu. Oysa ki hdd ve klasör yapısı aynen duruyordu. Birkaç dizin hariç tek parça olan bu sata disk üzerinde hiçbir dizine erişemiyordum. Gece gece kafamdan aşağı kaynar sular boşalmıştı resmen. Önce virus sandım ama acı gerçeği fark etmem uzun sürmedi. Diskin partition table bilgilerini içeren mbr sektörü silinmişti. Nasıl olduğuna bir anlam veremedim. O zamanlar R-Studio ile diski taratıp bilgilerimi yavaş yavaş 40'lık diske atıp kurtarmaya başladım. İyi ki diske erişim sağlayabilecek derecede sağlam kalmış cihaz. Düşünün 160'lık içinde 50-60GB verim var ve bunlar önemli sayılabilecek durumda. Bunları 40GB ama iki parça olan bir diske yedekliyorsunuz ve bu arada da kurtardıklarınızı dvd'ye yazıyorsunuz. O DVD'ler hâlâ durur. Neyse bazı verileri kurtaramadım ama sonuç itibariyle 160'lık diski tekrardan tam parça haline getirip kurtardığım verileri içine attım. Herşeyin bittiğini düşünmüştüm. Çok safmışım. 1 aya kalmadan hdd aynı hatayı yine verdi. İkinci kez aynı şoku yaşamak çok kötü inanın. 1 ay içinde yedeğini almadığım verileri bir şekilde tekrar kurtarıp yeni bir 320'lik disk almaya ve elimdeki diski de garantiye götürmeye karar verdim. Disk 20 gün içinde garantiden değişti. NCQ'suz SATA1 olan diskimin yerine aynı kapasitede NCQ'lu SATA1 disk geldi. Sadece Almanca sayfalarda diskin modeli geçiyor, başka yerde ise bahsi bile geçmiyordu. Sanırım benim arızalı disk Almanya'daki seagate test merkezine gitmişti. 20 günde gidip geldiğini düşünürsek muhtemelen öyle. Aldığım gibi sattım tabii ki yeni 160'lık diski bir arkadaşıma. o zaman aldığım 320'yi hâlâ kullanıyorum. 200 lira vermiştim o. Şimdi o fiyata 1TB'lar var. Umuyorum bir an önce WD stoklara girer. Bekliyoruz...

• quote:

Orjinalden alıntı: kjetlee

Seagate kınıyorum Allah'tan firmware güncelleme yapmamışım demek benim harddiskte uçacaktı.
    Bozuk harddiskleri sattılar sonra hatalı firmware ile işlerini tamamen bitirdiler. Diyecek birşey bilmiyorum.
    Artık Seagate harddisk almam hayatta.

Bendeki 500gb Seagate harrdiski forumdan ikinci el bölümünden almıştım.

Garanti durumunu kontrol etmek istiyorum. İthalatçı firma datagate arena hangisi olduğunu bilmiyorum.

İnternet üzerinden nasıl sorgulama yapıp bulabilirim.

Teşekkürler.

merhaba bende forumdan almıştım (tony montana nickli arkadaşımızdan ) , sizinki vatan bilgisayardan alınmış olmalı , bana faturası gelmişti onda vatan bilgisayar olarak görünüyor.

• Daha bu olay patlak vermeden 2 hafta önce, bu sorunla karşılaşarak 500 GB veriyi kaybetmiştim. Bu konuya da yazmıştım bir ara. Yeni gönderdikleri disk te SD15 revizyonu. İyi ki Seagate firmware güncellemesi yayınladığında kullanmamışım. 320AS'ler kuşkusuz bozulduğuna göre ikinci diski de perte ayırmaktan son anda kurtulmuşum.
  • vay anasını diyorum

ya benim bu yazıyı okumadan 1 ay önce dahili STM31000340AS maxtor 1 tb durduk yere gitti içinde dizilerden vista yedeğinden oyuna hd filmlerden programlara resime 800 gb dosya vardı hepsi uçtu şerefsizler .

gittim karttandır diye aynı hdd den aldım kartlarını değiştirdim tık yoktu bende bozuğu verip yeniyi kullanmaya başladım şimdi oda tıkır pıkır pc yi kitlemeye başladı hemen cicik şu update i yapıyım bakim kurtarabilecekmiyim.
  • eski hddlere yedekledim ben bu en performanslısı diye almıştım işe bak şimdi samsungun 500 gb 16 mb var haftasonu bilgisayarcıya soracam iade alırlarsa değiştircem böyle olmaz bilgisayara reset atmaya korkuyorum hata yapacak diye

eğer samsung 500 gb 16 mb da hata yoksa 2 tane alıp raid 0 yeterde artar seagateye de tövbe
  • Seagate 500 GB SATA 2 Firmware:SD15 Barracuda 7200.11 arkasimin harddisk'inde de bir hafta once sorun olustu. Seagate'in Turkiye Distirubutorleriyle gorustuk veri kurtaramayacaklarını ancak diski mailiyetini karsilayarak tamir edilebilecegi soylediler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Oğuz_Han

Seagate 500 GB SATA 2 Firmware:SD15 Barracuda 7200.11 arkasimin harddisk'inde de bir hafta once sorun olustu. Seagate'in Turkiye Distirubutorleriyle gorustuk veri kurtaramayacaklarını ancak diski mailiyetini karsilayarak tamir edilebilecegi soylediler.

"maliyetini karşılayarak" derken? yani "parasını öde tamir edelim" mi demek bu? garantisi yok mu diskin? -ki garantisi olmasa da seagate'in sorunlu modeli bu. seve seve tamir etmeleri gerekir normalde. Bravo bizim distribütörlere... Bilmiyorum WD ya da Samsung disk almış olsam ve bozulsa böyle muamele görür müydüm? Yoksa nasılsa seagate çok satıyor diye mi distribütörlerlerin bu tutumu?

• quote:

Orjinalden alıntı: phobia

Aynısı benim başıma Maxtor'da geldi - ki bilirsiniz maxtor seagate'in firması - , akşam çalışan disk sabah açtığımda çalışmadı ne öncesinde bir tıkırtı veya ses ne de bad sector vs, tamamıyle sorunsuz görünüyordu. Sistem de kurulu değildi, yedekleme için kullanıyordum, gitti 700 gb veri bundan sonra seagate veya maxtor alırken 2 kere değil 5 kere düşünücem

maxtor diskleri seagate üretmiyor, maxtor u seagate satın aldı, dolayısı ile stoklardaki hdd ler seagate stoğu altında, muhtemelen seagate bunların üzerine kendi etiketlerini yapıştırıp yapıştırıp yada direk olarak piyasaya sürdü.Burda seagate nin teknoloji hatası yok.Senelerdir seagate kullanıyorum, arada bir defa samsung ve western digital kullandım, samsung sessizdi ama performansı vasattı, western digital i de 4-5 sene kullandım lakin ilk gün canavar gibi çalışan alet gün geçtikçe yavaşladı yavaşladı ve bi gün çalıştığı halde hiç bir veri okuyamayıp içindeki bilgilerle sırra kadem bastı.Quantum hdd ler lct serisi ile ün salmışlardır hepiniz bilirsiniz.Maxtor satın aldı ve hastalık maxtor a geçti. Aldığımız 740dx ler patır patır bozuldu.Şimdi de seagate maxtor u satın aldı, hastalık seagate ye geçti.Umarım batmazlar

• seagateye ismine hiç yakışmıyor bu hatalar gerçekten bir seagate kullanıcısı olarak üzülüorumm
  • 1 TB DAHİLİ MAXTOR İÇİN STM31000340AS FİRMWARE ONAY BEKLİYOMUŞ PATLIYCAK HDD YA SALAK BUNLAR

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.