R

Binbaşı
24 Ağustos 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 70 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhaba

Bugün hesapta 100Mbit FTTH internetimin anormal çalışması, youtube dan video izleyememem ve "buffering" zamanlarına geri döndük dedirtmesi üzerine test yapmaya karar verdim. Yaptığım testlerde çekoslovakyada bulunan bir makine ile kendi bilgisayarımı kullandım.

Kullandığım net Millenicom, normalde superonline altyapısını kullanıyordum lakin statik ip ye geçince sanırsam portu TT'ye yönlendirdiler (nasıl kontrol edildiğini bilen varsa söylesin )

İlk başta speedtest ile başlıyoruz, testlerde aynı server olması açısından Vodafone Asia'yı seçtim.

Sonuç :https://www.speedtest.net/result/9375818423

Aynı şekilde VPS ten de bir test yapıyoruz:

Sonuç :https://www.speedtest.net/result/c/7b38216f-d148-4a9d-bc62-c34be184e98e

Ağzınızın suyu aktı değil mi

Göstermelik olması açısından Prag da bir yer ile test yapıyorum. 94Mbit ile başlayan hızım yavaş yavaş 56Mbit e düşüyor.

Sonuç :https://www.speedtest.net/result/9375862276

Buraya kadar hayat güzel gibi. Şimdi gelelim asıl teste.
VPS ile kendi aramda tek stream ve multistream test yapıyorum:

Server'ı çalıştırıyoruz:

Kendi PC'm dende ilk olarak VPS e upload testi yapıyorum. Yaptığım test single stream. İdare eder.

Gelelim download'a:

Single Stream:

Görüleceği gibi single stream performansım zar zor 5Mbit'i görüyor.

Aslında multi-stream testi yapmayacaktım. Eskiden download accelerator, flashget ile aynı dosya multistream kullanılarak indirilirdi. Günümüzde bunu kullananı görmedim. Gerek te yok ama yine de yapalım bir köşede dursun:

8 Stream Test, uzun olduğu için sadece son kısmını koydum:

Özetleyecek olursam Speedtest'in yada herhangi bir web sayfasından yaptığım herhangi bir hız testinin benim için önemi yok. Benzeri imkanı olan arkadaşlar var ise, test yaparak burda sonuçları paylaşabilirse süper olur.

iperf'e gelecek olursak basit ve enterprise ortamlarda kullanılan bir program. Portlar açıldığı takdirde iki taraf her türlü aralarında hız testi yapabilir.

Yorumlar artık takdirinize kalmış.
Merhaba Arkadaşlar,
4 gün önce garantili olarak mağazadan galaxy s2 aldım. Telefon güzel iyi hoş lakin can sıkıcı problemlerim bulunmakta,
Daha önceki htc desire da olan problemim bu telefonda da çıktı. Telefonu aldığım gün versiyonunun 2.3.6 olduğunu biliyorum lakin anabant sürümüne hiç dikkat etmemiştim. 27 mb civarında bir güncelleme geldi ve uyguladım. Güncellemeden sonra telefon anabant sürümü I9100GXXKL4 olarak değişti dedi. Önceki sürümü hatırlamıyorum malesef. Sıkıntı güncellemeden mi kaynaklandı bilemiyorum lakin telefon bazen kitleniyor ve tuşlar cevap vermeyi kesiyor. Sonrasında ya kapama tuşuna basılı tuttuğumda kendini yeniden başlatıyor yada *** uygulaması zırt oldu kapanmaya zorla diye bir ekran geliyor. Az önce kameranın flaş ını menüden otomatiğe al dediğimde de aynı problem oldu. Browser da flash uygulaması çalıştırdığımda browser çöküyor ve ana ekrana kendisini atıyor. Yine geçen en canımı sıkan problem ise cebimde hissettiğim sıcaklıktı. Kamera modülünün etrafı cayır cayırdı ve yarım saat içinde full dolu olan batarya bitmişti.
Sizce problem cihazda mı yoksa yazılımsal bir problem mi var?
Merhaba Arkadaşlar,
Şu an tv alma arifesindeyim. Muhtemelen cumartesi günü gidip alacağım. Lakin iki model arasında seçim yapamadım. Seçimlerim arasında Philips in 37PFL7606 sı da var. Ne amaçla kullanacağıma gelirsek:

-Tv yi monitör olarak kullanacağım bilgisayarımın hdmi çıkışı var, hd4890 ekran kartım var. 3-4 m oturma mesafem var ki zaten büyük ekrana alışığım. 3D için 10m ye kadar oturma mesafem var.
-Tv lerin extraları hiç önemli değil, 4500 den 7 tane, philips ten 2 tane gözlük çıkıyor, panasonic in dahili uydu alıcısı var. Bu ekstralar hiç önemli değil hepsi telafi edilir lakin panel sıkıntı olduğu için bunu tek seferde alıp pişman olmayacağım bir televizyon istiyorum.

Sıkıntılarım ise:

-4500 ün parlaklığı çok hoşuma gitmedi, yanındaki 37LV4500 neredeyse 2 kat parlak duruyordu. Renk ayarlarından filan kurcalanarak diğerine erişilebiliniyor lakin gene de bana düşük gibi geldi, acaba teşhir ürününde bir sıkıntı mı var?
-Panasonic i çok büyük beklentilerle test ettim lakin parlaklık konusunda hiç hoşuma gitmedi. Mavi tonu renkleri çok güzel veriyor yeşiller çok koyu çıkıyor ve en önemlisi beyaz hiç bir zaman beyaz değil bildiğiniz kirli beyaz. Tam parlaklığa getirsem de kirli beyaz gitmedi ki zaten siyah renkler gri oldu. Bu durumda plazmanın tepkime süresi dışında ne artısı kaldı? Acaba teşhir demi sıkıntı var?
-Philips görüntü olarak çok hoşuma gitti, lakin bütcem 37" ine yetmekte. 42" ine param yetişmiyor. Ekran ufak kalıyor, usb den 3 boyutlu görüntü oynatmıyor, ve en önemlisi flash ımdaki 1920X1080 boyutundaki resim ekrana oturmadı ve dikey boyutta stretch oldu yani üstten ve alltan görüntüyü sündürdü ki resmin bir kısmı ekranın dışına taşarak resimde kayıp oluşturdu. Buda beni tiksindirdi açıkçası.

Alacağım modeller sınırlı çünkü çalıştığım mağazadan alacağım. Tercihim konusunda kullananlar yardımcı olabilirlerse beni büyük bir baş ağrısından kurtarırsınız

Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba,
Önümüzdeki günlerde macro lens almayı planlıyorum. Bir kaç günlük araştırmadan sonra Canon ef 100mm f 2.8 macro usm almaya karar vermiştim. Lakin bugün gezinirken Sigma 70mm f/2.8 EX DG Macro lensini gördüm. Biraz araştırdığımda bu lensin çok övüldüğünü gördüm. Şu anda da ikisi arasında kararsız kaldım. Bu konuda, özellikle kullananlar yorumlarını paylaşabilirlerse sevinirim.

Merhaba arkadaşlar,
Kendi pc power supply ımı yapmayı deneyeceğim. Fazla bir elektronik bilgim yok. Uğraşma yakarsın pc ni diyenler için haklılar ben olsam aynı şeyi ben de derim lakin pc dinazor, yansa da problem değil. Maksat benim için vakit geçirmek olsun.
Aklıma takılan ise power supply üzerindeki -12v olayı kafamı karıştırmakta. Bunu elde etmek için herhangi bir eleman mı gerekiyor yoksa 24v u dayasam olur mu?
Birde 5 ve 3.3 volt için ekstra amper istediğimde 7805 gibi elemanları paralel bağlasam olur mu? (aklıma regülator olarak sadece bunlar gelmekte, yüksek amperde regülatör bilen varsa sevinirim).
Tetikleme mekanizmasını pic ile yapmayı düşünmekteyim.
15 - 16 sene önce gördüğüm, o zamanlar çok hoşuma giden ağır bir çakmaktı şu aralar satın almak için aradım lakin bulamadım. Resimdeki de muhtemelen çakması. Orjinal işlemesiz olanın marka / modelini söyleyebilecek babayiğit aramaktayım
Aşağıdaki resimin temiz halini arıyorum duvar kağıdı yapmak için. Binemiyoruz bari gözümüzün önünde olsun
Merhaba arkadaşlar,
Vodafone dan bu cihazı almış bulunmaktayım lakin cihazda problemler olduğu için verim alamıyorum. 2 defa cihaz değiştirdim lakin 2 sinde de aynı problemler var. Cihaz bağlandıktan sonra 1-4-5-12 saat sonra yani kafasına göre bağlantıyı kesiyor ve kapatıp açmadan kesinlikle yeniden bağlantı kurmuyor.Ayrıca vodafone un mühteşem yazılım ekibi cihazın bir kaç özelliğini de güzel bir şekilde kırpmışlar. Sorun büyük bir ihtimalle firmware den lakin option un kendi sitesinden cihaz için indirdiğim firmware ı uyumsuz yazılım tespit edildi diye kabul etmemekte. Bu cihazı başka bir fw yi zorlayarak nasıl atabilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. (Garantisi problem değil )
Merhaba Arkadaşlar,
Bugün anakart işlemci ram i komple değiştirdiğim için mevcut windows xp mi silerek yerine 7 kurdum. Lakin partisyonlarımdan birine çift tıkladığımda "Access Denied" hatası alıyorum. Yabancı forumlarda okuduğum herşeyi denedim, sürücü harfini değiştirdim, cmd de takeown komutunu denedim, security tab ında bir sürü şey kurcaladım ama gene de değişiklik yok. Tek değişiklik adres satırına F:\EVE-T yazınca EVE-T klasörüne erişebilmem, lakin F:\ yazınca yine "Access Denied" demekte.Sorunun çözümünün basit bir şey olduğunu düşünüyorum lakin bulamadım. Daha önce bu tarz bir sorun ile tecrübesi olanlar bana yardımcı olabilirler ise sevinirim. Teşekkürler...
Merhaba Arkadaşlar,
Topladığım güne lanet ettiğim bir bilgisayarım bulunmakta. Özellikleri:
Phenom II X4 955
MSI 785GM-E51
Patriot 2+2Gb Ram
HD4890 Sapphire Ekran Kartı
High Power 650W PSU
WDC Black 1 + 0,5 tb hdd
cdrom ıvır zıvır.
Sıkıntısı ise günde 10 posta mavi ekran vermesi.Ram i değiştirdim, anakartı değiştirdim, ekran kartını değiştirdim hiç bir şekilde bu mavi ekrandan kurtulamadım.Değiştirmediğim bir işlemci ile power kaldı ki power eski makinemde bir sorun çıkarmamaktaydı.Bugün bi de NTFS_FILE_SYSTEM çıktı iyicene beni çileden çıkarmaya başladı.chkdsk ile kontrol ettim hdd lerde bir sorun yok malesef.İşletim sistemi win7 x64. Sizce ne yapmalıyım? Makineden ekran kartı psu hdd'leri alıp kalanları çöpe mi atmalıyım yoksa işlemciyi falan garantiye mi göndermeliyim?
Hakkında
Meslek: Jeoloji Mühendisi
Forum İmzası:
Console PC - Ryzen 7 2700x - X470 Aorus7 WiFi - 16GB DDR4 - GTX1070Ti - 1TB 970 Evo NVME - x520-2 10G Ethernet
Server - Dual E5-2670 v3 - Gigabyte MD60-SC0 - 192GB DDR4 - 8x2TB HDD - 16x1TB Kingston KC600 SSD - x520-2 10G Ethernet - Dell H700 - Atto ExpressRAID R608 - RES2SV240 Sas Expander

FJR1300
Forum İkinci El İmzası:
Alışveriş Yaptıklarım: ***CoNDoR*** , afowos , darkfire- , Oxxommo , vincee , cavador , racer007 , öztin
Sorunlu Alışverişler: "Smela" Canon EOS 300D satıldı.İçinde bazı malzemelerim unutulmuş.Geri göndermedi.
Sistem ve Tercihleri
Motosiklet
Yamaha
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.016
İkinci El Bölümü Mesajları: 164
Konularının görüntülenme sayısı: 58.265 (Bu ay: 246)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 400 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.