Yüzbaşı
29 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
19 üye
Görüntülenme
Toplam: 168 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba,

PS5, xbox sS ve PC derken hoparlör ve bağlantılar karmaşa boyutununa ulaştı.

Eskiden creative x-fi music pc deyken FLAC lara merak sarmıştım ama şimdi DSD ve vinly gibi digital music kaynaklarıda var bunlarıda deneyimlemek isiyorum (kulagımda hoparlörlerimde bu ayrımı bana yaptırmaya bilir bilemiyorum)

Kullanılabilecek hoparlorler;

AEGO M 2.1 (+1 sıfır hoparlorde mevcut center veya birisi bozulursa diye almıştım zamanında)

Monster Clarity on 2.0

Creative soundblaster g6, Topping D30 ve E30 u inceledim aklıma yatar gibi oldu ama yinede sizlere, bir bilene danışayım istedim.

Önerileriniz ne olur ?

Çok uçuk kaçık bir bütçem yok 800-1500 aralığını aşmak istemiyorum

Kulaklık konusunda önemli değil kullanmıyorum.

Cevaplarınız işim şimdiden teşekkürler.

Selam oyuncular;

Haftalık bağışı 10k üzerinde olan 35 kişilik kemik kadro klanız
Sohbet muhabbet vardır kufure tahammul edilmez
Haftada en az bir turnuva eglencesine atıllır

klanın oyuncu sayısını ve puanını yukseltmek ıstıyoruz 2000+ üzeri arkadaslar forumdan geldiğini soylemesi yeterlidir.

Klanın ismi "Dragonlance"

Merhaba,
Gecen hafta logitech z553 2.1 sistem almıstım ancak ses benim kulagıma hos gelmiyor.(Normalde Aego M kullandıgım için olabilir)
Ancak bu hoparlorleride pc de kullanmak istediğimden değişik alternatif arama yoluna gitmek istedim.

Bu urunun uyduları 4 ohm 10watt RMS,
Bu durumda yaptıgım arastırmalar sonucu 6/8 ohm uydularıda kullanabileceğimi bunun amfiyi yormayacagını ama takacagım uydulardan da yuksek ses performans alamayacagımı belirtiyorlar.

Benim hedefim zaten yuksek degil daha kaliteli ses alabilmek.

Baktıgımda forumda da satılan kolay bulabielceğim Creative G500 ve S750 hoparlorleri var.
Her ikisinin uydularıda 8 ohm birisi 36 digeri 70 watt rms.

Burada benim sizlere danısmak istediğim bu sistem 36 veya 70 watt rms verebilen bu hoparlorleri surebilir mi ?

Deneme yapmak için almayı dusunuyorum ama olmayacaksa bu işe hiç girmek istemiyorum.

Aego ların hoparlorlerini arastırdıgımda 1,5 ohm olduklarını ogrendim ki bu amfide sıkıntıya sebep olacagından hem de her iki tarafa da zarar vermeyi goze alamadıgımdan deneyemiyorum.

Bu konuda goruslerinizi alabilir miyim ?

Simdiden tesekkurler
Merhaba
Hi-fi sistem konusunda ustadlardan yardım isitiyorum (Sistem tam olarak hi-hi olmasada ) ohm watt konularında derin bilgi içermekte :)

Aego m 2.1 multimedia sistemde center için de ayrı bir giriş ve destek var ancak 3-4 gundur gezmedigim yurtdısı forum kalmadı.
haliyle 3.1 setup'ı sadece film için kurgulandıgından ve bu sistem muzik odaklı oldugundan cok ilgili bir durum olusmamıs.
Ulkemizde zaten kullanıcısı kısıtlı oldugunda 3. aego speaker'ı 2.el veya sıfır bulmak kolay değil.

Onun yerine hi-fi sistemlerde kullanılan ve amfisinin destekleyecegi bir center almak istiyorum ve sorun orada baslıyor

AEGO m ile ilgili specler i bulamadım bulamıyorum maalesef yok
hoparlorler kac ohm min max watt degerleri nedir gibi.(Bu arada bunları bende cok bildigimden degil ama okudukca farkları ogrenmeye calısıyorum)
O yuzden sizlere danısmank istedim bu noktada nasıl bir yontem izlenir ve nereden baslamalıyım ?

Elimdeki yegane ip ucları : center olarak aego m uydu kullnaılmıs sorunsuz ve Tannoy SFX center kullanılmıs )forumlar eski oldugundan tarih olarak uye olup ilgili kişiye sordum ama cevap alamadım henuz)

yardımlarınızı rica ederim ses guc seviyesi aegolarla eslenik olsun yeter

Birde kesinlikle yapmamam gerekenler konusunda beni uyarırsanız sevinirim yani 8 ohm luk hoparlor takarsan amfi cıkısı yada uydu zarar gorur gibi

Tannoy'un ozellikleri :
6 ohm ve 15-100 watt aralıgı gozukuyor ( Buna benzer uydu neler olabilir cunku bu urunde uretimde degil)

Crossover frequency (kHz) 4.5 kHz
Drivers HF: 15mm titanium dome with Neodymium magnets
LF: 75mm paper cone
Finish Black
Frequency response (Hz) 140 - 78,000
Magnetically shielded? Yes
Nominal impedance (ohms) 6
Recommended amp power (watts) 15-100 watts
Sensitivity (dB) 85
Temiz sıfırından farksız kutulu kitapçıklı çiziksiz.

B.evler , Levent civarı elden teslim

Fiyat 70 TL >>> 65 TL

Call of duty MW 2 veya Daemon Souls ile takas değerlendirilir.

Şehir dışı kargolanır.Kargo alıcıya aittir
Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.
Merhabalar ,

U600 telefonun ekranı ustune içten kırılmış durumda.

Dış cam ve kasada sorun bulunmamakta telefonun fonksiyonları çalışıyor.PC ye bağlanma arama konusma gibi.

Bu ekranı kendim bir yerlerden alsam değiştirebilir miyim ?

yada direk tamir etme noktasında yardımcı olabilecek birisi var mıdır.

Levent yada b.evler civarı arkadaşlar irtibata geçerse sevinirim.

Birde Telpa ya götürsem ne kadar tutar tahmini garantisi bitti ki kullanıcı hatası.

Saygılarımla
Arkadaşlar ,

Bu benq monitorler konusunda kullananlara birkç sorum olacak .

1 - dikey kullanım özelliği var mı ?

2 - Bazı monitorlerin verdiği 4:3 modu var mı ?

ve zahmet olmazsa genel görüşleriniz.

neden sordun derseniz bugun 2232BW geldi ve kurdum adını çok duymuştum ama BENQ ları daha bir övülür gördüm.

Bende 997MB var ve PC imde şimdilik en son oynadığım crysis yuklu idi ve nasıl desem bilmiyorum sanki eski monitorum de aldığım görüntü daha akıcıydı belkide gözlerin 22" ye alışmadığı içindir ama kararsızım.

Yorumlarınıza göre gerekirse iade edeceğim yada satış takas olayına gireceğim.

yukarıdaki iki soruda 4:3 özelliği güzel bir özellik dikey kullanma ile ben işim gereği çok döküman okuyorum yada internetten indirdiğimiz dergileri bu özellik de çok faydalı olacaktır.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim
Arkadaşlar selamlar ,

AMD 3200+ 'ın stock fanı çok ses çıkarmaya başladı.

Home cinema pc sis olarak kullanmaya başladığım bu konfigurasyonda stock soğutucunun üzerine takabileceğim uygun ve sessiz bir fan tavsiyesi olan varmıdır ?

yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler
Arkadaşlar selamlar ,

Maalesef THX550 me nazar değdi ve şu an tespit ettğim kadarıyla center girişi ile ilgili bir sorunum var ses bass'a ve center'a boğuk gidiyor ddts100 den dolby ses gittiğinde ise konuşma sesleri ve bass sesleri olmuyor ddts 'i X530 lara bağladığımda çatır çatır çalışıyor sorun THX te

2 sorum olacak ;

1- garanti süresi ne kadar bu ürünlerin ben 04.03.2006 da almışım faturalı
2- Exa bilgisayardan alındı onlarla görüştüm getirin bakalım dediler bu firma ile hiç bu tür bir ilişkiye giren oldu mu ? tavırları nasıl yada daha doğrusu yüzüm gülecek mi yoksa dertlenecekmiyim ?

cevap ve tecrübeler için şimdiden
teşekkürler.
Arkadaşlar selamlar ,

ASUS 9550 GE TD yi MSI yada ASUS 6600 GT ile değiştireceğim ,

Ancak buralarda okuduğum mesajlarda ;

AMD 3200 ile birlikte bu kartı kullanmak istersem 300 watt ASUS ile sorun yaşarmıyım bunuda değiştirmem gerekir mi ?

6600GT ye geçmem şart değil eğer guc kaynağınıda değiştireceksem bu masraflı olacaktır.

Birde AGP alıyor olmam bu paraya kötü yatırım mı ?

Teşekkürler.
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
Ticari değil hobi olarak forumdayım. Karşılıklı saygı ve anlayış olmasına dikkat eder önem veririm.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 831
İkinci El Bölümü Mesajları: 516
Konularının görüntülenme sayısı: 85.983 (Bu ay: 327)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 16 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.