Şimdi Ara

scooter

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
735
Cevap
2
Favori
233.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben 16 yaşındayım ve 1.000 ytl ile 2.500ytl arasında bi scooter alıcam. asya markalı scooterler hoşuma gidiyor.kullanan varmı.ayrıca a2 motosiklet ehliyetini almak için yaş sınırı kaç?
  • 17 yaşını doldurman lazım. biraz daha bekle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lo@ding

17 yaşını doldurman lazım. biraz daha bekle...

1 sene ehliyetsiz sürerim.
  • çok ayıp... birdaha duymayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: fb_serhat

quote:

• Buralarda o motordan çok var ama çabuk sorun çıkarıyor diyorlar bi tamircide gördüm mezarlık gibiydi hepsi yeniydi ama
    sen bilirsin yinede ben honda kullanıyom
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gold_Moon

Buralarda o motordan çok var ama çabuk sorun çıkarıyor diyorlar bi tamircide gördüm mezarlık gibiydi hepsi yeniydi ama
    sen bilirsin yinede ben honda kullanıyom

asya motormu?
  • bi de mondial var.
  • Arkadaşım bende HJ 125 T var şirketin yani. Günde en az 4 5 saat sürekli kullanılıyor yaklaşık 8 aydır falan bizde. En az 3 tane büyük 20 den fazla ufak tefek kazası var . Kazasından dolayı bi kere kasasını değiştirdik. Aküsü bi kere değişti. Ve artık 60 Km yi aşamadıgını görünce 1 hafta önce bi bakıma götürelim dedik Asya Motor Bursa Yetkili sevisinde 65 ytl para verdik eskisi gibi canavar artık :) 110 yapıyot tek kişi. AS 150 T ise daha atak ve hızlı bir motor onu sadece bi kaç kez kullandım pek bi yorum yapamıyacagım ... Ama bu ikisi iyi motorlar aralarında hatalı olanlar cıkıyor servisten çıkamayanlar. İlk gelenler çok daha saglamdı biz ilk gelenlerden aldık. Yenileri daha sorunlu diye duydum. Ama tavsiye ederim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 7 Ağustos 2005, 23:18:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fb_serhat

quote:

ben de seni yakalarsam döverim
  • şu çinlilere para bağlamayın arkadaşlar paranıza ve manevi hayatınızada yazık edersiniz...

2500 liraya alınacak 2.el sağlam seçeneklere bakman senin için hayırlı olur....

mesela scooter diiince aklıma yamaha BWS gelir 2 zamanlıdır ama çok sağlamdırda arkadaşım 99 yılından bu yana kullanmakta yaklaşık 45bin km civarında ve çok sağlam...

yine yamaha aerox...şekli olsun kalitesi olsun bence yamaha ve honda ya bak için rahat olsun kalite ile tanış...

aerox 100cc 8hp

scooter

BWS

scooter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infinite -- 8 Ağustos 2005, 8:56:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: infinite

şu çinlilere para bağlamayın arkadaşlar paranıza ve manevi hayatınızada yazık edersiniz...

2500 liraya alınacak 2.el sağlam seçeneklere bakman senin için hayırlı olur....

mesela scooter diiince aklıma yamaha BWS gelir 2 zamanlıdır ama çok sağlamdırda arkadaşım 99 yılından bu yana kullanmakta yaklaşık 45bin km civarında ve çok sağlam...

yine yamaha aerox...şekli olsun kalitesi olsun bence yamaha ve honda ya bak için rahat olsun kalite ile tanış...

aerox 100cc 8hp

scooter

BWS

scooter

2. el düşünmüyorum.şimdi ehliyetim olsa ne olur olmasa ne olur.bisiklet süren motosiklette sürer.aklımda bi soru var.bu aletlerin en düşüğü 100 kilo. kırmızı ışıkta durunca. bu aleti taşımak kolay olurmu ki?

• yok taşıyamazsın alma sen alma biraz daha bekle
  • taşıma gibi bi sorunu yok az bişi yere bassan ayakta duruo zaten ayrıca ben 3 senedir ehliyetsiz geziyorum hiç bişi olduğu yok scooterlar da fazla ehliyet sorulmuyo aklında bulunsun polisi gördünmü hemen yolunu değiştir bence
  • şimdi öncelikle motora çok yanlış şekilde yaklaşıyorsunuz...

öncelikle motora başladığım sıralarda 5-6 ay ehliyetsiz dolaşmak zorunda kaldım çünkü 3 aylık ehliyet alma süreci söz konusu idi ama koruyucu ekipmanlarım herzaman üstümde barındırdım....

KASK en önemlisi motor almadan önce ekipmanlara önem vermek gerekiyor..!!!!

motoru taşıma mevzusu ise tamamen denge ile ilgili şayet kendinize güveniyorsanız boş bir yerde yavaş yavaş alıştıra alıştıra çalışmanızı öneririm ve imkanınız varsa bilen birine danışmanız ise tamamen zamandan kazanç ve öğrenme yönünden hızlı olacaktır.....

scooter denge ihtibari ile deyim yerinde ise kıçımızın altındadır....o sebeble sürüş dinamiği biraz daha değişiktir ama insanoğlu herşeye çabuk adadte olduğu için kolayca öğrenilir....

şayet sormak istediğiniz sorular olursa seve seve cevaplar sizlerin biraz da olsa aydınlanmasını isterim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infinite -- 26 Ağustos 2005, 1:39:25 >

• Ya olduki düştük diyelim, nasıl bir hamle yapmak gerekir düşerken bu bir;
    İkincisi bunları nasıl saklayacağız ki ,3. kata çıkaracak halim yok adam Anadol un arkaına atsa götürür kolay çalınmaz mı bunlar?
    3. olarak ne kdar yakıyor?
  • düşerken hamle yapma şansı var mı bunu ben sorayım....düşme istek dışı bişeyy kontrol kaybı veya istem dışı zorlayıcı hareketle yanlılş fren kullanımı ile genelde millet asfalt ile tanışıyor....

düştüğümüzde herhangi bir yerimize zarar gelmemesi için diyorum ya kask ve koruyucu ekipmanlar çok önemli...!!!!

saklama veya koruma önemli bir sorun özellikle ülkemizde çalıntı motor olaylarına ne yazıkki rastlıyoruz....

kendinize ait kapalı bir garajınız yok ise çevrenizde güvenebileceğiniz oto yıkama olabilir veya kapalı garaj bekçili garaj tarzı yer olabilir yani çevre güvenli olacak her yere bırakmıyacaksınız bir yere gitmeniz gerekiyorsa en işlek caddeye motoru bırakmanız tavsiye...

almamız gereken disk kilidi-zincir (sabit bir yere bağlamak için) yeterli olursa alarmlar da mevcut...

yakıt mevzusu cc ve 2-4 zamanlı olarak ayrılıyor....

genelde kullanılan 100-125cc tarzı motorlar 2 zamanlılar yağ ve benzin karışımı çalışır ve 100km yaklaşık 4-5 litre civarı yakar

4 zamanlı 100-125 lik ler ise 100km de 2 litre yakar ekonomik takılırlar.....

2 zamanlı seridir ve biraz gürültülü ve çevreyi kirletici etki ile çalışır

4 zamanlı 2 zamanlıya göre biraz ağır kanlıdır ama sessiz çevreye saygılı ve ekonomiktir....

motosikletler 50cc den 2000cc ye hatta özel üretim hoss boss marka amerikan motorları corvette motoru kullanmakadırlar 4700cc 507 beygir 600kg ağırlık gibi.....

motorlarda yakıt kıyaslaması tamamen hacim ve silindir sayısına bağlıdır.....

güncel SS motorlar yaklaşık 600-1200cc arasıdır...bu makinalar ise ortalama 100km de 10-13 litre arası benzin yakar ama size ferrarinin veremeyeceği keyfi yaşatır örnek 0-100km hızlanma 2.8sn....

• hoca ankarada da honda motosiklet eğitim mekanı varmı.
  • ankarada yok ama ilerki zamanlarda düşünülmekte mobil de olsa bi şekilde türkiye gezilecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinite

ankarada yok ama ilerki zamanlarda düşünülmekte mobil de olsa bi şekilde türkiye gezilecek

bana hangi scooter ı önerirsin. 0 tercihimdir.1000ytl -2000ytl arası.belki 2.500 e kadar çıkarım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.