Şimdi Ara

scooter (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
736
Cevap
2
Favori
233.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya abiler bişey sorduk iyiki.. bi tane ramzey alacam 125lik nasıl yarar mı dedim.. aylık 100 ytl taksitle 2100 e alacam dedim.. bide sıkışırsam kolay elden çıkar mı dedim ama kimse yanıtlamadı
  • hiç almaya kalkma paranı ziyan etme biraz daha sabret hazır 2100 ödeyecen onun yerine para biriktir adam gibi bişiy al

ayrıca 4 zamanlıların şöle 130 -140 civarı basan karizmatik ve ekonomik bi motor bilen varmı link verirseniz ii olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJ_FLAKS -- 15 Ağustos 2005, 17:25:19 >
  • www.pgo.com 140 yapıyor.ama fiyatı pahalı. japon malı heralde.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: DJ_FLAKS

hiç almaya kalkma paranı ziyan etme biraz daha sabret hazır 2100 ödeyecen onun yerine para biriktir adam gibi bişiy al

ayrıca 4 zamanlıların şöle 130 -140 civarı basan karizmatik ve ekonomik bi motor bilen varmı link verirseniz ii olur

125cc ile 140 yapamazsın, sana en az 250 cc lazım (scooter değil ama normal motordan bahsediyorum)
  • Abi bu iki yetişkini taşırmı ki? merak ettim...150-160z kilo falan
  • quote:

Orijinalinden alıntı: qr_bugra

Abi bu iki yetişkini taşırmı ki? merak ettim...150-160z kilo falan

Taşır ama kullananın usta olması lazım. Hem motor ağırlaşıyor, hem de ağırlık merkezi arkaya kayıyor. Fren ve hızlanma mesafeleri de uzuyor haliyle. İyice öğrenmeden iki kişi binmemek lazım
  • CBF 250 (twisterin yeni adı) gerçekten kendi segmentinde kaliteli ve güzle bir motor
  • diyorumki 250 cc lik karizmatik 120 -130 yapan scooter bilen varmı ama 2 zamanlı olcak
  • çok yanlış kararlar veriyorsunuz.. türkiyede hatta yaşadığın kent ankra bile olsa scooter alınmaz.. tekerler küçük altı yere yakın.. scotorrla okula gir söylemedi deme herkes güler valla en azından ben gülerdim.. sen para biriktir honda gbr 125 al.. 4.500ytl liste fiyatı; birazda pazarlıkla gerisini sen düşün artık.. sakın bu adam motora yeni başlıyor o motor çok güölü demeyin. adamın parası yok öğrenci.. zengin bebeler gibi öğrendikçe bi üst sınıfa geçcek hali yok ??! bu dediğim motor tam türkiye için yapılmış hız desen var.. şekil desen var.. hem süper sport serisi içinde geçiyor.. bence bunu al.. param yok diyosan alma .. bekle kurt mu kaynıyo ? ben bindim manyak bişe 150 bastım daha ne basardı ama göze alamadım.. sesi muhteşem okula bi gir bunla .. herkesin ağzı açık kalır..

http://www.honda.com.tr/motosiklet/model/?model=34&extra=Teknik

şimdi diyecen bu motor beni aşar ama gerçekten kararını ertele .. bu motor için bütceyi kasmaya değer..
  • çocuk yarışçı olcam demediki sadece gezmek için uygun bir şeyler arıyo en iyi seçimde 16 yaşa scooter dır başka bişiy almaya kalksa düşer bi yerini kırar o yüzden scooter
  • ama uzun süre kullancam diyosa en uygun
  • quote:

çocuk yarışçı olcam demediki sadece gezmek için uygun bir şeyler arıyo en iyi seçimde 16 yaşa scooter dır başka bişiy almaya kalksa düşer bi yerini kırar o yüzden scooter

YaLnız bu SS makineLerin dengeLeri ( CBR 125 her ne kadar SS oLmasada denge bakımından benzer ) Scooter'a oranLa çok daha iyi. En azından bi Kanuni Deer kuLLanın SS 'Le aLakası biLe oLmasada büyük Lastik oLunca dengenin diğer Scooter'Lara oranLa dahada koLayLaştığını anLarsınız. Düşmeniz de birazda tecrübeniz varsa daha zor oLur. CBR125 ise tam bi başLangıç motoru aLışma sürecinde dikkatLı kuLLanırsan hiç bi sorun yaşamassın. Neyse bide şuna bakın ;

http://www.pgo.com.tr/pgo/gmax/gmax.htm
    http://www.kanuni.com.tr/scooterdetay.aspx?id=Bobcat150&la=Bobcat%20150

ikiside tıpkısının aynısı en ufak bi fark biLe yok iLginç. Bide şu Gmax'in fiyatı nedir göremedim sitesinde?
  • Valla kimse asyaya laf atmasın bence bu fiyata alabileceğiniz en kral motor.2 aydır kullanıyorum sorun falan yok.Motoru zaten 150 cc çok kuvvetli.1900 km falan yaptım.130 km max hıza çıktım.Karar veremeyen arkadaşlara tavsiye ederim.Tek eksik yönü ön amantisörler biraz sert diğer scooterlara göre ama onları da değiştirmeyi düşünüyorum.ha bu arada ailesini ikna edemeyenler önce bi mazeret bulsun ulaşımla ilgili.Ben yeni işe başlamıştım motorumu aldıımda.Ev ile işyeri arasında da mesafe var biraz.onu bahane ederek aldırabildim.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: face01tr

çok yanlış kararlar veriyorsunuz.. türkiyede hatta yaşadığın kent ankra bile olsa scooter alınmaz.. tekerler küçük altı yere yakın.. scotorrla okula gir söylemedi deme herkes güler valla en azından ben gülerdim.. sen para biriktir honda gbr 125 al.. 4.500ytl liste fiyatı; birazda pazarlıkla gerisini sen düşün artık.. sakın bu adam motora yeni başlıyor o motor çok güölü demeyin. adamın parası yok öğrenci.. zengin bebeler gibi öğrendikçe bi üst sınıfa geçcek hali yok ??! bu dediğim motor tam türkiye için yapılmış hız desen var.. şekil desen var.. hem süper sport serisi içinde geçiyor.. bence bunu al.. param yok diyosan alma .. bekle kurt mu kaynıyo ? ben bindim manyak bişe 150 bastım daha ne basardı ama göze alamadım.. sesi muhteşem okula bi gir bunla .. herkesin ağzı açık kalır..

şimdi diyecen bu motor beni aşar ama gerçekten kararını ertele .. bu motor için bütceyi kasmaya değer..

CBR125 çok pahalı hele 125cc bir motor için. Onu alana kadar Honda CBF 250 (Twister) almak çok daha iyi bir seçim, yaklaşık aynı fiyata 125 cc yerine 250 cc alıyorsun. Başlangıç için gayet uygun. Ben şimdilik babamın Honda CGL125'iyle idare ediyorum, ama seneye ehliyet alınca benim kullanacağım motor CBF 250'dir
  • sen yeni çıkan hidrojenle çalışan motorları bekle seneye çıkcak
    ama şimdi işin doğrusuda o karizmada var hemde su buharı çıkarıyo
    ama ilk sayfadaki mavi olan güzel onu al sonra başka alırsın
  • quote:

Orijinalinden alıntı: sturmovik

quote:

çok yanlış kararlar veriyorsunuz.. türkiyede hatta yaşadığın kent ankra bile olsa scooter alınmaz.. tekerler küçük altı yere yakın.. scotorrla okula gir söylemedi deme herkes güler valla en azından ben gülerdim.. sen para biriktir honda gbr 125 al.. 4.500ytl liste fiyatı; birazda pazarlıkla gerisini sen düşün artık.. sakın bu adam motora yeni başlıyor o motor çok güölü demeyin. adamın parası yok öğrenci.. zengin bebeler gibi öğrendikçe bi üst sınıfa geçcek hali yok ??! bu dediğim motor tam türkiye için yapılmış hız desen var.. şekil desen var.. hem süper sport serisi içinde geçiyor.. bence bunu al.. param yok diyosan alma .. bekle kurt mu kaynıyo ? ben bindim manyak bişe 150 bastım daha ne basardı ama göze alamadım.. sesi muhteşem okula bi gir bunla .. herkesin ağzı açık kalır..

CBR125 çok pahalı hele 125cc bir motor için. Onu alana kadar Honda CBF 250 (Twister) almak çok daha iyi bir seçim, yaklaşık aynı fiyata 125 cc yerine 250 cc alıyorsun. Başlangıç için gayet uygun. Ben şimdilik babamın Honda CGL125'iyle idare ediyorum, ama seneye ehliyet alınca benim kullanacağım motor CBF 250'dir

ben süper sport motordan bahsediyorum.. sen çıkmışsın pizza lahmacun dağıtan ticari işletmelerin kullandığı bi seriden motor öneriyorsun.. hadi öner bişe demiyorum ama açık açık 125 ten daha iiği olduğunu idda ediyorsun ??!
    diğer motor üreticilerinin web sayfalarına girmeni ve süper suport tarzı motor fiyatlarına bakmanı öneririm. 4.500 ytl bence çok uzuz.. hatta o motorun yapabildiklerine ve tasarımına göre çok komik bi rakam..! herşey cc ye bakmıyor ayrıca. ??! cc değeri üzerinden hesap yapman büyük hata; saçam ??!
  • quote:

çocuk yarışçı olcam demediki sadece gezmek için uygun bir şeyler arıyo en iyi seçimde 16 yaşa scooter dır başka bişiy almaya kalksa düşer bi yerini kırar o yüzden scooter

çosuk yarışçı olcam dedi ?!durmadan bu motor kaç basıyo kaç cc. güçlümü falan üstü kapalı bunun sinyalini verdi.. bunu göremiyorsan o senin sorunun ! ikinci olarak çocuk okul falan diyo.. sctoor la okula girmek intahar olur.. öncelikle tipi bozuk, bayanların yada işyerlerinin , kuryelerin tercih ettiği bi çözüm... ikincisi sürmesi çok kolay okulda kime hava atcak.. bisiklet sürmeyi bilen herkes 1, 2000 ytllik scooteru sürebilir. öte yandan o endam, o sesle hondayla okulun bahçeye bi daldımı ? bi düşün aklında canlandır :D
    hem bu bahsettiğim motor serinin giriş seviye motoru.. çok zorlayıcı yada uzmanlık gerektiren bi yanı yok..
    ben başka bişe demiyorum..
  • quote:

Orijinalinden alıntı: sturmovik

quote:

CBR 125 çok pahaLı değiL özeLLikLerine göre face'inde dediği gibi. 125CC oLmasına bakma rahat 150 gören bi motor bi kaç ufak modifiye iLe bu rakam dahada yüksekLere çıkabiLiyor. Honda CBF250 iLe Twister'in arasında fark var HP bakımından ( hemde baya ). İkisi aynı motor değiL. Twister , CBR125 'e rahat takar ama CBF250 , CBR'ı sadece zorLar. CBR125 aLan herkes o parayı kuruşu kuruşuna hakketiğini söyLer zaten. Memnun oLmayan yok gibi bişi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Oze -- 16 Ağustos 2005, 16:47:57 >
  • quote:

ben süper sport motordan bahsediyorum.. sen çıkmışsın pizza lahmacun dağıtan ticari işletmelerin kullandığı bi seriden motor öneriyorsun.. hadi öner bişe demiyorum ama açık açık 125 ten daha iiği olduğunu idda ediyorsun ??!
    diğer motor üreticilerinin web sayfalarına girmeni ve süper suport tarzı motor fiyatlarına bakmanı öneririm. 4.500 ytl bence çok uzuz.. hatta o motorun yapabildiklerine ve tasarımına göre çok komik bi rakam..! herşey cc ye bakmıyor ayrıca. ??! cc değeri üzerinden hesap yapman büyük hata; saçam ??!

125cc'den Supersport motor olur mu? Kim ne derse desin, ben 125cc bir motora 4.500 YTL vermem. Diğer motor üreticilerinin Supersport modelleri de genellikle 600cc'den başlarlar.

Honda CBR125, 13.2 hp.
    Bunu ben söylemiyorum burada Honda Türkiye söylüyor.

Twister ise 24 hp. Yaklaşık 2 katı.

İncelemesinde öyle yazıyor.

Akıl var mantık var zaten. 125 cc bir motorun, 250 cc bir motordan daha güçlü olduğunu iddia etmek, o kişinin mühendislik ve motor mekaniğinden zerre anlamadığını gösterir.

CBF250 ile Twister, eskiden farklı modeller diye duymuştum, galiba şimdi CBX250'nin ismini CBF250 yapmışlar. (Bundan emin değilim yanlışım varsa bilen düzeltsin). Burada bahsedilen motor ise TWISTER'dır.

Sonuçta aynı paraya 250cc motor almak varken, 125 cc almak bence mantıklı değil.

Ayrıca CBR125'in 150 km/h görmesi bana pek inandırıcı gelmedi, gerçi ben kullanmadığımdan bilmiyorum ama 125cc bir motorun o hıza ulaşması bana pek mümkün gözükmüyor.
  • CBX250 zaten Twister oLmakta , CBF250 iLe araLarında HP farkı var 2'side aynı motor değiL. 150km/h yaptığı doğrudur CBR125'in , bi çok videoda'da var zaten 150 vurduğunu gösteren. CBR125 SS bi makine değiL bencede. Bu arada aynı para demişsin ama aynı para değiL CBF250 - 6.390YTL iken CBR125 - 4.500YTL. Arasında ortaLama 2000YTL fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Oze -- 16 Ağustos 2005, 18:17:23 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.