Şimdi Ara

125CC Scooter öneri hangisi üzmez

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
2
Favori
3.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba, 3 motor arasında kaldım Arora Cappucino 125, Qj Ltm 125te ABS var, 3. Seçenek olarak da RKS neon 125 var. Bunlara benzer başka modeller varsa önerebilirsiniz. Eşimle şehir içi İstanbul ve çevresinde(ayda 1-2 Kocaeli,edirne, Sakarya vs)kullanicam bizi hangisi üzmez, servis olsun parça olsun, hangisini önerirsiniz?

Bütçe 70-75 arası max, ekipman da alıcam daha.

• TVS jupiter 125 veya honda dio öneririm

• rayli82 kullanıcısına yanıt

Honda dioya bütçe yetmiyor, TVS nin de tipini beğenmiyorum pek.

• Çinlilerin görünüşüne aldırma.
    Mondial
    Arora
    Kuba
    Rks
    Yuki
    Mondial
    Vb..

Hintliler bak;
    Hero-Tvs
    Az daha para yada kredi ile
    Kymco-Sym olabilir..
  • yasinkvr Y kullanıcısına yanıt

hocam 2 kişi binecekseniz tipe değil performansa bakmanız lazım.Jupiter tipi gayet güzel bence ayrıca gösterge paneli depo kapağı koruma demiri olması çok satması ustasının parçasının çok olması ve performanslı motoruyla emsalsiz bir motor.Motorun sahibi gibi övdüğüme bakmayın ben briallant125 kullanıyorum ama bu yaz inşallah jupitere geçerim.

• ibo83 kullanıcısına yanıt

Doğru diyorsunuz ama bu ay sonu alıcam peşinat hiç yok hepsini vadesiz taksit yapcaz o yüzden seçenekler daralıyor biraz. Rks LTR 125 alıcam galiba ama araştırmaya devam ediyorum.

• 125CC Scooter öneri hangisi üzmez

Bazi modelleri QJ motordan direk alıyor.

Beyaz esya bayisine bakın.

Mondial-Tvs satıyorlar genelde.

Konuşun faizle taksitli alırsınız.

Tvs Jüpiter 110 sahibiyim.

Secim öncesi 60.000 suan 80-83.000

Siz taksilti 100.000 bulursanız kaçırmayın

Acelem yok hocam 100k jupitere verilmez gözlemlerime göre türkiyede ilginç bir şekilde enflasyonda soğuma var.Denilenler gerçek olacak ve araba ve motor balonunun bu yaz sonu patlayacağını düşünüyorum bölgemde geçen yaz esnaf motor satmaya motor yetiştirememişti fiyatlar arz talep doğrultusunda çok katlandı ama bu yaz için küçük esnaf bile eylül kampanyasından 67kya jupiter siparişini verip depolara çekti o depolar ağzına kadar jupiter dolu gözlerimle gördüm hem bu esnaf motorcu bile değil kahvecisinden berberine herkesin deposu motor dolu.Piyasada da likitide sorunu ve kredi sorunu olduğu açık kredi fazileri yüksek yükse borçlanma yapacaklar dikkat etsin bu sefer taksitleriniz maaşınıza göre gittikçe küüçülmeyebilir. Yaz içinde birilant125i satıp kış içinde jupiter alırım şu an motor piyasası tepede balon son noktasında olduğunu düşünüyorum elin hintli 125lik scooterı 100k etmemeli

"fiyatlar arz talep doğrultusunda çok katlandı ama bu yaz için küçük esnaf bile eylül kampanyasından 67kya jupiter siparişini verip depolara çekti o depolar ağzına kadar jupiter dolu gözlerimle gördüm hem bu esnaf motorcu bile değil kahvecisinden berberine herkesin deposu motor dolu.Piyasada da likitide sorunu ve kredi sorunu olduğu açık kredi fazileri yüksek yükse borçlanma yapacaklar dikkat etsin bu sefer taksitleriniz maaşınıza göre gittikçe küüçülmeyebilir. Yaz içinde birilant125i satıp kış içinde jupiter alırım şu an motor piyasası tepede balon son noktasında olduğunu düşünüyorum elin hintli 125lik scooterı 100k etmemeli""

Cinli Arora

Mondial

Kuba

Rks

Yuki 50-60-70.000 olduğu yerde

Hintli Hero Dash serisi

Hintli Tvs Jüpiter serisi 60-70-80 hatta 90.000 olması gayet normal!!

• Bu dediklerin içerisinde en mantıklısı jüpiter 125 bence. Gücün yetiyorsa al, kranki olsun,bagalari, debriyaj sistemi bildiğin pcx ile aynı. Hatta orijinal Honda parçası kullanılıyor,tamirci abi kanalında izledim. Parça sorunu çekmezsiniz. Rks ve diğer Çinlilerden uzak durun. Parça ömrü kalitesi kısa,servisleri merdiven altı yerler. Tvs Türkiye de iyiden iyiye 3. Marka komumuna geldi. Rks nin portföyunde 20den fazla 125 lik model bulunuyor. Yani devami gelmiyor. Bu bence büyük soru işareti.

Çinli motorlar 50 60k olmasın zaten jupiterde 90 k olmasın. şu an jupiter liste fiyatı 83k olması lazım.Ben sizin hala eski kafayla krediyle vadeli ne bulursanız alın pahalanacak söyleminize karşı çıkıyorum fiyatlar belki ucuzlamaz ama sizin dediğinize göre kaçırmayalım çünkü geçen yaz 30k olan jupiter 60k ya fırlamıştı bu yaz 90 kdan 180k ya mı fırlayacak.Ben bu fiyatları normal görmüyorum zamların duracağını hatta ve hatta dolar bazına vurduğumuzda vergi dahil fiyatlarının düşeceğini bile öngörüyorum.ytd.

Ya siz turkiyede yaşamıyorsunuz yada A haber işliyorsunuz..

Kendiniz diyorsunuz;

""çünkü geçen yaz 30k olan jupiter 60k ya fırlamıştı bu yaz 90 kdan 180k ya mı fırlayacak."

🤔🤔🤔 sirayla 30-45-60 oldu suan 80-83.000 galiba bu 110 olan model üstelik.

Tahmini 90 net 100.000 yaz sonuna kadar olur.

"'Ben bu fiyatları normal görmüyorum zamların duracağını hatta ve hatta dolar bazına vurduğumuzda vergi dahil fiyatlarının düşeceğini bile öngörüyorum""

🤣🤣🤣 Türkiyede cikan hiçbirsey fiyati inmez.

Dolar 15 olsun yine inmez düşmes en iyi ihtimalle

Okullar kapaninca temmuz ağustos 1 zam daha gelir 90-100.000 olur orada kalır..

Not alin görelim 3 ay sonra

Gecen yil sonuna doğru ev sahibim aldi.

2023 beyaz Tvs Jüpiter 110=35.000

2-3 ay sonra 45.000 oldu almadım.

Frenler disk değil diye.

Nisan da 60.000 aldım.

Suan 80-83.000

Beklesem 90-95.000 olurdu hic alamazdim...

Türkiye icin 1 söz var.

Bugun fiyat pahali olabilir,yarina göre ucuz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 15 Mayıs 2024; 11:56:29 >

Zamların normalleştiğinin herkes farkında ama bunu söylemeye gerek yok ama siz bile şu an 90 k olan motorun geçen sene ki gibi 180k olacağını söyleyemiyorsunuz eğer dediklerinize siz de inansanız yaz sonu jupiterin 180k olacağını söylemeniz lazım ama siz bile max 100 k olacak diyorsunuz bu da enflasyonun soğuduğunu hatta belkide gerileyebileceğini gösteriyor bu ortamda kimseyi yüksek kredi faizleriyle vadeli alışverişe davet etmek mantıklı değil paranız varsa alın ama yoksa bekleyin.

Mng kargoda çalışıyorum. 25.000 maas alıyorum.

Kredi kartımda 150.000 limit vardi 60.000 ile

Mavi 2024 tvs Jüpiter 110 aldım.

60.000 motoru kredi kartiyla 9 taksit aldım

Aylik 6.666

Benim maaşım bu yıl hep 25.000 olacak ama motor hep 60.000 de kalmayacak!!

Ben peşin fiyatına aldım. 2 aydir kullanıyorum.

Kazancım 20.000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 15 Mayıs 2024; 17:26:29 >

TVS'nin sitesinde bi motor gördüm TVS NTORQ 125 RE, hoşuma gitti ve fiyatı 79,990. Bu motor hakkında bilginiz var mı?

Tamam doğru ben bu zamana kadar ki süreçte taksitle alanlar mantıksız iş yapmıştır demiyorum ki .Bu saatten sonra bu iş eskisi kadar karlı olmayabilir hatta zararlı bile olabilir sonuçta 125cc motor tavsiye konusu ben bu saatten sonra vadeli 100 k fiyata 125 lik bir scooter alımını tavsiye etmiyorum.

Çoğu yerde kişide gördüm.

Boy önemli Ben gibi 180-183cm gibi uzunsanız diz mesafesi kısa/dar gelebilir.

Kary varsa peşin Fiyata 5-6 hatta bazi bayiler 8-9 taksit veriyor alinabilir.

Şunu unutmayın Hintliler kendileri uretiyor.

Bajaj-Hero-Tvs yani

Arora

Kuba

Rks

Yuki

Mondial ile ayni kalite değil daha üstün..

Görünüşü daha sade ama kalitesi asla aynı degil.

Tabi butce varsa

Sym

Kymco bakılabilir alternatif

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.