Şimdi Ara

Şarjlı piller ile, şarj istasyonu yapmak. İphone ve ipad için.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
2.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar, ben uzunca bir zamandır şarjlı piller kullanıyorum. EElimde de, en küçüğü 2600 amper olan 8 adet pil var. Çok verimli piller olmaları sebebi ile, benimde iphone'um için şarj istasyonu yerine bu piller ile uygun olursa bir şarj istasyonu yapmak gibi bir düşüncem var.

İnternette baktım. Ama, tek bir yanıt bile yok. Ancak, çok fahiş fiyatlara taşınır şarj istatsyonları var. Benim isteyğim ise, bu pilleri bir aparata takıp, pilleri şarj istasyonuy yapmak. Düşünsenize, 4 tanesini takın. En az 10000 amper şarj istasyonu olur.

Böyle bir ürün var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet.Akif

Esselamu aleyküm.

Arkadaşlar, ben uzunca bir zamandır şarjlı piller kullanıyorum. EElimde de, en küçüğü 2600 amper olan 8 adet pil var. Çok verimli piller olmaları sebebi ile, benimde iphone'um için şarj istasyonu yerine bu piller ile uygun olursa bir şarj istasyonu yapmak gibi bir düşüncem var.

İnternette baktım. Ama, tek bir yanıt bile yok. Ancak, çok fahiş fiyatlara taşınır şarj istatsyonları var. Benim isteyğim ise, bu pilleri bir aparata takıp, pilleri şarj istasyonuy yapmak. Düşünsenize, 4 tanesini takın. En az 10000 amper şarj istasyonu olur.

tek pıl ıle şarj edenı gormustum hocam yol ustunde 10 tl ye satıyorlardı ama 8 tane zor :)
  • quote:

Esselamu aleyküm.

Aleykümselam , ebay e bakmanızı tavsiye ederim , birde dealextreme e de bakın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hie

quote:

Esselamu aleyküm.

Aleykümselam , ebay e bakmanızı tavsiye ederim , birde dealextreme e de bakın

Kardeşim, ben il defa yurtdışından alışveriş yapacağım için soracağım. Cahilliğimi hoş gör.

Bu ürünleri alırken ne gibi koşullar ile karşılaşırım. Gerek gümrük, gerekse kargo ücreti.

Ayrıca, ürünlerin elime ulaşması kaç günümü alır.

Bir garanti imkanımız var mı.

Oradaki ürünlerin arasında baktım. Bİr kaç ürün hoşuma gitse de, pilleri istasyon yapmak içi ürün denk gelmedi. Zaten gözlerim az görüyor sıkıntıya girdim. Site çok garip. Düzenin içinde bir karmaşa gizli. Derler ya, nerde çokluk orada fışkı cenneti.
  • Ben ebay üzerinden ucuz harici pil ararken aşağı linkteki ürüne denk geldim.diğer çin malları gibi ucuz görüntüsü yok. içinde kullanılan pil samsung marka.kargo ücretsiz ve amerikadan geliyor.2600mah kapasiteli.daha fazla kapasiteli olanları da satıcının dükkanında var.10 dolardan verdim siparişi bekliyorum.6-7 dolara kalitesiz çin malı ürünler varken bu mantıklı bence.

http://www.ebay.com/itm/USB-Power-Bank-Portable-External-Battery-Pack-2600mAh-ipad-2-iphone-5-4S-/231038526714?pt=US_Tablet_eReader_Chargers_Sync_Cables&hash=item35caf824fa
  • quote:

Orijinalden alıntı: FBcoskunFB

Ben ebay üzerinden ucuz harici pil ararken aşağı linkteki ürüne denk geldim.diğer çin malları gibi ucuz görüntüsü yok. içinde kullanılan pil samsung marka.kargo ücretsiz ve amerikadan geliyor.2600mah kapasiteli.daha fazla kapasiteli olanları da satıcının dükkanında var.10 dolardan verdim siparişi bekliyorum.6-7 dolara kalitesiz çin malı ürünler varken bu mantıklı bence.

http://www.ebay.com/itm/USB-Power-Bank-Portable-External-Battery-Pack-2600mAh-ipad-2-iphone-5-4S-/231038526714?pt=US_Tablet_eReader_Chargers_Sync_Cables&hash=item35caf824fa

Kardeşim, içindeki bildğimiz 2600 amper pil mi? Dikkat ettiyseniz 20 tl.

Pil değişiyor sanırım.
  • Ben bunu aldim

http://www.ebay.com/itm/Black-5V-1A-1-5A-2A-USB-18650-battery-Mobile-Power-Charger-box-For-iphone-ipod-/370882253005?pt=Battery_Chargers&hash=item565a4e10cd

4 adet Panasonic 3400 mAh pil ile tam 4 kere Samsung S4'u sarj edebiliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Ben ebay üzerinden ucuz harici pil ararken aşağı linkteki ürüne denk geldim.diğer çin malları gibi ucuz görüntüsü yok. içinde kullanılan pil samsung marka.kargo ücretsiz ve amerikadan geliyor.2600mah kapasiteli.daha fazla kapasiteli olanları da satıcının dükkanında var.10 dolardan verdim siparişi bekliyorum.6-7 dolara kalitesiz çin malı ürünler varken bu mantıklı bence.

Kardeşim, içindeki bildğimiz 2600 amper pil mi? Dikkat ettiyseniz 20 tl.

Pil değişiyor sanırım.

pil değişmiyor.samsung marka şarj edilebilir pil var içinde.boyut olarak çok ufak olduğu için aldım bunu.ağırlığı 68 gram.10 dolar yani 20 lira :)
  • quote:

Kaliteli bir ürüne benziyor, bende alsam mı karar veremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_mercure

quote:

ihtiyacın varsa güzel alternatif.eğer yanında taşımayacaksan daha fazla kapasiteli ürünlere bak.ama yeterli diyosan en iyisi gibi fiyat kalite açısından.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: by_mercure

quote:

ihtiyacın varsa güzel alternatif.eğer yanında taşımayacaksan daha fazla kapasiteli ürünlere bak.ama yeterli diyosan en iyisi gibi fiyat kalite açısından.

Ben bu ürünün yerine en az 10000 amper kapasiteli bir ürün arıyorum. Ağırlık ise bendeki telefonla aynı olmalı. Denk boyutlar kabulumdur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hedo5

Ben bunu aldim

http://www.ebay.com/itm/Black-5V-1A-1-5A-2A-USB-18650-battery-Mobile-Power-Charger-box-For-iphone-ipod-/370882253005?pt=Battery_Chargers&hash=item565a4e10cd

4 adet Panasonic 3400 mAh pil ile tam 4 kere Samsung S4'u sarj edebiliyorum.

Pilleri doldurabiliyor mu ve yanında pil geliyor mu?
    Çok mu büyük? Taşınması mümkün mü?
  • Aliexpressede bakın orada 250 tane 5 yıldız alan bir şarj aleti vardı mobilim bakamıyorum 10 15 dolar bişey bende almayı düşünüyorum bu tür ürünler trden alınmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

Aliexpressede bakın orada 250 tane 5 yıldız alan bir şarj aleti vardı mobilim bakamıyorum 10 15 dolar bişey bende almayı düşünüyorum bu tür ürünler trden alınmaz

Bir ara müsait olunca buraya atar mısınız?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

Aliexpressede bakın orada 250 tane 5 yıldız alan bir şarj aleti vardı mobilim bakamıyorum 10 15 dolar bişey bende almayı düşünüyorum bu tür ürünler trden alınmaz

Bir ara müsait olunca buraya atar mısınız?

ürünü bulamıyorum bende alacaktım

http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=iphone+power+bank&catId=0&initiative_id=SB_20130917134343

bide şuradan yardım alabilirsin adamlar artık extreme master yapmışlar

http://forum.donanimhaber.com/m_69942003/f_//tm.htm#69942003
  • Mehmet.Akif kullanıcısına yanıt
    Evet, 1000 kere sarj desarj kapasitesi var ve pilleri ayrica alicaksin ben 4 tanesini 30 usd ye almistim. Dunyanin en iyi 18650 pillerinden birisidir suanda kullanmis oldugum Panasonic NCR18650B

4 tanesi 5 Usd'ye olan pillerde var ve S4'u 1 tam sarj ve + %20 kadar doldurabiliyor.

4 x Panasonic NCR18650B ile yaklasik 8 kere iPhone sarj edebilirsin, hemde 2 A hizinda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hedo5 -- 18 Eylül 2013; 0:58:21 >
  • Arkadaslar sizlere tavsiyem, boyle Çin mali 30000-50000 mah diye satilan kalitesiz urunlerden almamaniz. Li ion piller asiri sarja karsi cok tehlikelidir, yangin cikarmasi icten bile degildir. Ayrica 100 sarj desarjdan sonra ciddi anlamda kapasite yitirirler, ayrica hicbir zaman yazilan kapasitelere sahip olamazlar. Pek cok defa bu hataya dusup bu kalitesiz urunlerden edindigim tecrubelere dayanarak, bu urunlerin kapasitesi genelde kagit uzerindeki kapasitenin 3te1 gibi bir degerdir boyle urunleri alacaginiza bir ustteki mesajda bahsettigim Panasonic, olmadi Sanyo veya Samsung marka 18650 piller gercekten sarj sorununuzu cozecektir.

• arkadaşlar hazır konusu açılmışken bende bırsey sormak ıstıyorum iphone 5 kullanıyorum.. sureklı sehır dısına cıkıyorum malum şarj sorunu oluyor gıttıgım her havaalanında her yerde prız arıyorum sarj etmek ıcın tevcrubelı arkadaslarımdan tavsıye ıstıyorum bn ne onerırsınız harıcı bır sarj aletı falan cok fazlaa bır bılgım yok daha once blackberry tourch ıcın energzry ın bır urununu kullanmıstım cok ıyıydı.. ıphone 5 ııcın tavsıyelerınız nelerdır sımdıden tesekkur ederım
  • Mehmet.Akif kullanıcısına yanıt
    Öncelikle şarzlı pilleriniz ile şarj istasyonu yapmak mümkün ve çok basit Elinizdeki 8 adet pil nasıl pil? 2600mah olmasından ziyade kaç volt oldukları daha önemli. Pillerin voltaj değerlerini yazarsanız, sizin için bir elektronik şema devresi sunabilirim. Hiç anlamayan bir insan bile rahatlıkla yapabilir
  • Harici bataryalar artık fahiş fiyatlı değil. Ben 65 liraya aldım, 4s'i 3-4 defa şarj ediyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.