Şimdi Ara

iPhone arama gelince interneti kapatıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
18.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler forumda kısa bir arama sonucu hiçbirşey bulamadım google amcaya da sordum pek açıklayıcı şeyler bulamadım. Sıkıntı şu; Benim internet paketim var normal kullanıyorum 3g ile ancak arama gelince ve aramayı da açınca ya da birini arayınca hani data ve 3g kapatılınca kullanım miktarı kalan miktar ekranı gelir ya o geliyor her zaman bunu nasıl önleyebilirim?

Telefon 5.0.1 JB'li Sim kilit v.s. sıkıntısı da yok.

En kısa zamanda 5.1.1'e de geçişi yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_Rdv -- 2 Haziran 2012; 17:37:29 >

• Sorunuzu tam anlamadım ama normal olarak birisi aradığınızda 33GS ya da edge bağlantınız kesilir çünkü şebekeniz o anda size telefon hizmeti vermeye baslar. Aynı anda hem telefon hem de internet bağlantısı yapabilmeniz mümkün değil operatör üzerinden. Wireless bağlantınız mevcutsa telefonla konuşurken sesi hoparlöre verip aynı zamanda safariden internete de girebilirsiniz.

Benden bu kadar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluerdem

Sorunuzu tam anlamadım ama normal olarak birisi aradığınızda 33GS ya da edge bağlantınız kesilir çünkü şebekeniz o anda size telefon hizmeti vermeye baslar. Aynı anda hem telefon hem de internet bağlantısı yapabilmeniz mümkün değil operatör üzerinden. Wireless bağlantınız mevcutsa telefonla konuşurken sesi hoparlöre verip aynı zamanda safariden internete de girebilirsiniz.

"normal olarak birisi aradığınızda 33GS ya da edge bağlantınız kesilir çünkü şebekeniz o anda size telefon hizmeti vermeye baslar. " sanırsam bu cümle açıklayıcı oldu. ama eski telefonumda galaxy s de böyle bir sorun olmuyordu msj gelmiyordu ancak 3g de açıktı ve telefonla görüşürken arka plana alıp nete girebiliyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bluerdem

Sorunuzu tam anlamadım ama normal olarak birisi aradığınızda 33GS ya da edge bağlantınız kesilir çünkü şebekeniz o anda size telefon hizmeti vermeye baslar. Aynı anda hem telefon hem de internet bağlantısı yapabilmeniz mümkün değil operatör üzerinden. Wireless bağlantınız mevcutsa telefonla konuşurken sesi hoparlöre verip aynı zamanda safariden internete de girebilirsiniz.

görüşme adında hücresel veri paketleri kesilir (edge- gprs - 3g data ) , bu bir arıza değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: :SworD:

görüşme adında hücresel veri paketleri kesilir (edge- gprs - 3g data ) , bu bir arıza değil

görüşme sırasında görüşmeyi arka plana alıp nete girince de kesilme devam edecek mi?
  • Gsm baglantisi aktif oldugu icin kesilir hocam , ama istersen wifi den girebilirsin
  • 3g nin kesilmemesi gerekiyor cunku 3gicin ayri sebeke var ancak edge yani E ile bagliysan kesilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saydam

3g nin kesilmemesi gerekiyor cunku 3gicin ayri sebeke var ancak edge yani E ile bagliysan kesilir
    Benim bildiğim kadarıyla eğer bağlı olduğunuz baz istasyonu güçlüyse ve operatörün de izni varsa 3g kesilmez ama kesiliyorsada hiçbir sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekinalp67

Benim bildiğim kadarıyla eğer bağlı olduğunuz baz istasyonu güçlüyse ve operatörün de izni varsa 3g kesilmez ama kesiliyorsada hiçbir sorun yok.

Alıntıları Göster
    Kesin bir bilgi göremedim ben bu konuda. Bazı operatörler ve telefonlarda kesilme olmuyor. Sanırım samsung galaxy s2de kesilme olmuyordu. Iphoneda oluyor maalesef Türkcellde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Kesin bir bilgi göremedim ben bu konuda. Bazı operatörler ve telefonlarda kesilme olmuyor. Sanırım samsung galaxy s2de kesilme olmuyordu. Iphoneda oluyor maalesef Türkcellde.

Alıntıları Göster
    Arkadaslar bu apple'ın yazılım güncellemesi ile yaptığı birşey. gsm şirketleriyle ilgili değil. iphone4 çıktığında hatırlarsanız anten sorunu vardı ve telefonu belli bir şekilde tutunca hat çekiminde sıkıntı oluşuyordu ve hatta 3G açıksa hat hiç çekemeyebiliyordu. Apple da konuşma esnasında hattan düşmemek için görüşme durumunda telin net ile baglantısını kesiyor. Durum bundan ibaret. ilk İphone4'ü aldığımda du durum yoktu daha sonra ios güncellemesi ile geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: m.A

Arkadaslar bu apple'ın yazılım güncellemesi ile yaptığı birşey. gsm şirketleriyle ilgili değil. iphone4 çıktığında hatırlarsanız anten sorunu vardı ve telefonu belli bir şekilde tutunca hat çekiminde sıkıntı oluşuyordu ve hatta 3G açıksa hat hiç çekemeyebiliyordu. Apple da konuşma esnasında hattan düşmemek için görüşme durumunda telin net ile baglantısını kesiyor. Durum bundan ibaret. ilk İphone4'ü aldığımda du durum yoktu daha sonra ios güncellemesi ile geldi.

Güzel senaryo ama bu bütün cihazlarda böyledir. Arama gelince internet bağlantısı kesilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

quote:

Güzel senaryo ama bu bütün cihazlarda böyledir. Arama gelince internet bağlantısı kesilir

senaryo falan değil canım kardeşim bizzat kendim yaşadağım için söylüyorum ben teli ilk aldığımda böyle birşey yoktu sonradan ios güncellemesi ile gelen bir olaydır.

• Bilmeden sallayanlar var...

Amerika'da verizon şebekesinin att'ye üstün yanlarından birisi de bu tartıştığınız konu, hatta reklamlarında att'ye sallıyordu siz hala görüşme sırasında internet bağlantınız kesiliyor mu diye...

Yani olay tamamen şebeke ile ilgili... Türkiye'de bu sistem henüz yok...
  • quote:

quote:

quote:

senaryo falan değil canım kardeşim bizzat kendim yaşadağım için söylüyorum ben teli ilk aldığımda böyle birşey yoktu sonradan ios güncellemesi ile gelen bir olaydır.

Sevgili din kardeşim, ben ki 15 yıldır cep telefonu kullanıyorum, iphone kullanmaya başlayalı şurda 3-5 sene oldu yada olmadı. Diğer kullandığım tüm cihazlarda sistem böyle işliyor. Yani iosla falan alakası yok. Hala inatla ios yaptı bunu diyosan, git en dandik bir nokia yada başka model cihazı al, internete gir ve o teli ara. Bağlantının sonlandığını göreceksin. Senaryo demiştim ama tamamen varsayıma dayalı, kendi kafandan sallamışsın.

• Wifi yoksa her Türlü kesilir
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sevgili din kardeşim, ben ki 15 yıldır cep telefonu kullanıyorum, iphone kullanmaya başlayalı şurda 3-5 sene oldu yada olmadı. Diğer kullandığım tüm cihazlarda sistem böyle işliyor. Yani iosla falan alakası yok. Hala inatla ios yaptı bunu diyosan, git en dandik bir nokia yada başka model cihazı al, internete gir ve o teli ara. Bağlantının sonlandığını göreceksin. Senaryo demiştim ama tamamen varsayıma dayalı, kendi kafandan sallamışsın.

cevap resimde gizli

15 sene nasıl telefon kullandın sen

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

cevap resimde gizli

15 sene nasıl telefon kullandın sen

Cevap video da gizli

Yoksa benim 10 yıllık, emektar Nokia N90 cihazımda da iosmu yüklü acaba

VİDEO

• Arkadaslar bende sizin gibi dusunuyorum. Arama yaparken internet olmaz. Fakat mantik olarak dusunursek 3G cift sebeke oldugundan eger gorusme sirasinda 3G acikca ve iyi sinyal aliyorsa konusma sirasinda EDGEye dusmesse 3Gden internete girebiliriz diye dusunuyorum. Yanlismiyim ?
  • Şebekeden şebekeye değişir mi bilemem ama hem htc kullanırken hem de su anda iPhone 4s kullanırken eğer internete 3g ile bagliysam telefonla konuşurken internetim kapanmıyor .
  • 3g acikken birisini arayın ama telefonu elinizde gözünüzün ekranı göreceği sekilde tutun. Ara butonuna bastığınız anda 3G yazısının kaybolduğunu göreceksiniz. En azından ben iPhone kullandığımdan beri bunu yasıyorum. Oncesinde zaten cep telefonundan interneti bu kadar sık kullanmıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluerdem -- 3 Haziran 2012; 10:09:37 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.