Şimdi Ara

Samsung s22 128gb + samsung galaxy watch 4 44mm 14.998tl. (Mediamarkt)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
9.528
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mediamrkt club puanları + ayrıca 150tl garanti bonus kampanyası var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 3 Haziran 2022; 18:13:33 >

• İphone 8 dediniz, iphone 8 üzerinden gideceğim.

Ekim, Kasım 2017 de satışa sunulmuş. 4.200tl den başlayan fiyatlarla. Haber linki: https://www.donanimhaber.com/iPhone-8-ve-iPhone-8-Plus-Turkiye-fiyati-belli-oldu--94394

Ekim 2017 çeyrek altın = 250tl.

5-6 ay sonra Moto Z almıştım kendime. Jbl hoparlör hediyesiyle 1299tl. https://forum.donanimhaber.com/lenovo-moto-z-1299-tl--133138137

Aradaki farkla 12 çeyrek altın alınıyor. Bu iki telefon da birbirine yakın telefonlar.

O zaman moto z + 12 çeyrek altın alan biri mi şu an avantajlı, yoksa iphone 8 alan mı?

Moto z yi çöpe atsak, 12 çeyrek altın şu an 19bin para ediyor. Motoyu çöpe atıp 2019, 2020 yılında 6 çeyrek altına başka telefon alsak elde yine 6 çeyrek altın kalıyor.

Tabii tüm bu hesaplamalar iphone ların başına bir iş gelmediği varsayımıyla hesaplanıyor.

Iphone a çeyrek altın muamelesi göstermeye devam edin. Apple az zam yapıyor bu kafalara.

iPhone 7 Plus çıktığında almıştım. Son surum güncellemeler halen yüklenebiliyor. Gelecek yılda yüklenir.

Aynı yil çıkan Samsung s7 adroid 6 ile çıkmış v en son adroid 8 e kadar güncelleme almış. Suan adroid 12 var.

Samsung’ un kendisi bile urettigi telefonlara iphone’ un ömrünün yarısını biçmiyor “15 bin vereceksen iphone alınır” diyen adama gelen cevap “bitmediniz”. Konu sahibini nickini görünce şaşırmadım.

Ve bu arkadaş “telefon yatırım aracı değildir” dediği mesajda 10 kere telefon alıp sattığını söylüyor :D
    Tüm yorumları okudum. Ben hiç hayatımda Apple telefon kullanmadım. Nacizane görüşüm şudur :
    Telefon yatırım aracı değildir Türkiye gibi hipereflasyon olmayan ülkelerde.lakin bizim gibi hiper enflasyon olan ülkelerde artık yatırım aracı. Fakat şöyle bir gerçek var artık bunu tartışmaya gerek yok. 1 tane ios tel. var 1000 tane Android telefon var. O yüzden belirli bir fiyata çıkınca Android'e para verilmez.
    6 senelik 2. El iphone 7 Plus şuan hala alıcısı var. 6 sene önce çıkan Samsung amiral telefonun şuan esamesi okunuyor mu?
    Gerçekten belli bir fiyat bandına çıkılıyorsa iPhone alınmalı. Yok ben 6-7 bin fiyat bandında tel alacam diyorsan Android al geç.
    He benim param sanane kardeşim istediğimi alırım diyorsan o senin bileceğin iş. İsterse adam çöpe atar parasını.

Hocam doğruluk payınız yok maalesef. Kendine editör diyen boş beleş insanların gazlamasiyla piyasada böyle bir algı var. Iphone 11 s22 ayni fiyat kampanyalarla. Iphone 11 s22den daha iyi öyle mi? Mesela iphone 11 alan birisi 3 5 koyarak son modele geçebiliyor öyle mi ? Android deger kaybediyorsa s21 ultranin çıktığı fiyatindan yari fiyatina bana verin hemen alayım. Telefonu yatırım aracı görmek dunyadaki en sacma seylerden biri. 6 yıl note 5 kullandim telefon 6 yil sonunda note 5 1000 tl ederken ayni donemde daha pahaliya satilan iphone 62 1400 tl falan ediyordu. 6 yil sonra basta verdiginiz 400 tlyi anca alırsınız. Ülkede alım gücü o kadar düştü ki iphone alan kendini lord sanıyor. Emin olun ayni fiyattaki android x bir telefon ayni fiyattaki iphone modelinden teknolojik olarak çok öndedir.

Bu fiyatlara geçiniz android telefonun en kralına 12k dan fazla verilmez

xiaomininde g.... kalktı üretimi yakında durmaya başlar

Birisi çıkar 200-250 dolara böyle bir cihaz piyasaya sürerse xiaominin üretimi durur

Amoled 120hz

Snapdragon 778G+

UFS 3

4K@60fps

5000 mAh 170gram

xiaomi türkiyede ucuz olduğu için tutuldu şimdi kimseye hitap etmiyor yazılım anlamında çok geride Huawei/Honor gibi olamadı

ortaklaşa çalışan set yok tablet - monitör - dizüstü ...

Android alsaniz 3 yıl mı kullanirdiniz? Iphone savunmak psikolojide tez konusu olur kesinlikle. Ben ikinci el note 5 aldim 6 sene kullandim. Telefon 7 yillikken degistirdim. Siz iphonedan devam edin en iyi telefon o sonucta. En azindan size yasattigi his öyle. Biz android alip kendimize iskence ediyoruz. Iki senede bir telefonu çöpe atiyoruz

Değiller hocam neden mi hemen söyliyeyim. 2020 haziranda ip11 i 7300 e 6,85 dolar kuruyla aldım. 1065 dolara tekabül ediyor onu düz 1050 alalım. 2022 mart ayında 7800 tlye sattım. Sattığım zaman 13,4 tan dolar aldım. 580 dolara tekabül ediyor. 470 dolar zararım var anlayacağınız. Telefon hiçbir zaman yatırım aracı olamaz.

• Amazonda 13.857 tl.
    https://www.amazon.com.tr/dp/B09RQWSBJJ?ref_=cm_sw_r_cp_ud_dp_T1MFEZWX2TAVY17GBD4F

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu fiyatlara cikiliyorsa iPhone alınmalı

• Pil bu telefonu bozuyor. Keşke plus modeli daha uygun fiyatlara satılsaydı da S21 Plus yerine S22 Plus alabilseydim.

• man utd kullanıcısına yanıt

Amazon’da saat hediyesini göremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2tl daha fazla olsa 2000tl geri ödeme var. Şu 15bin olmadığı için geri ödeme 1200tl

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Survivalist kullanıcısına yanıt

Bitmediniz

• Samsung s22 128gb + samsung galaxy watch 4 44mm 14.998tl. (Mediamarkt)shopsamsung.com
    Samsung Shop Türkiye | Mobil | Telefon | TV | Beyaz Eşya
    https://shop.samsung.com/tr/alisveris-festivali-2022-kampanya-kosullari/

Bu kampanya ile birleşiyor olması lazim

• Bu fiyatlara geçiniz android telefonun en kralına 12k dan fazla verilmez

xiaomininde g.... kalktı üretimi yakında durmaya başlar

Birisi çıkar 200-250 dolara böyle bir cihaz piyasaya sürerse xiaominin üretimi durur

Amoled 120hz

Snapdragon 778G+

UFS 3

4K@60fps

5000 mAh 170gram

xiaomi türkiyede ucuz olduğu için tutuldu şimdi kimseye hitap etmiyor yazılım anlamında çok geride Huawei/Honor gibi olamadı

ortaklaşa çalışan set yok tablet - monitör - dizüstü ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 3 Haziran 2022; 21:5:25 >
  • bjkyener kullanıcısına yanıt

daha kamera vs girmeden işlemci,ekran,pil zaten 130-140 dolar. Üretim ve kargo vs ile zaten bu tür telefonlar 280-290 dolara maliyete geliyor.

• S741 S kullanıcısına yanıt

dediğin olay 1 tane alım için geçerli say

1 tane ile 500000 arasında nasıl bir pazarlık olur sen düşün

senin bu dediğin 130-140 dolarsa 500000 adette 90-100 dolara kadar iner

Yazılım anlamında gerçekten sorunları var bu markanın. Honor 6 ile başlayan 6 yıllık Huawei yolculuğunu kısıtlamalardan dolayı bu sene Poco'ya (X3 GT) geçerek tamamladım. MIUI , bir EMUI gibi stabil çalışmıyor. Bir anda reels izlerken 5-10 tanesinin ardından instagramdan atıyor, olur olmaz bazı uygulamalardayken ana ekrana atıyor. Sebebini çözemiyorum. Genel anlamda memnun olsam da bu çok can sıkıcı bir durum.

Ama Huawei de fiyat politikasındaki katılığından vazgeçmiyor. Yıllarca özgürlük gerekçesiyle android dedim ama gerek yazılımlardaki kararsızlık, gerek artan fiyatlar ve değer kaybıyla iOS'a geçme fikri gelmiyor değil arada.

• Survivalist kullanıcısına yanıt

Hayır

Tamam

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Tamada yarın öbür gün satıp yenisini almaya kalksan 3 kuruşa satmak için günlerce uğraşıcan samsungu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • iPhone'u havada kapıyorlar değil mi?

Samsung sevmem ama 1 er sene arayla s21, s21plus ve s20fe aldım eşime. Hepsini kolayca ve iyi fiyata sattım.

• @commandx sağolasın sayende karışık al/sat işine girdim 15binlik oldumSamsung s22 128gb + samsung galaxy watch 4 44mm 14.998tl. (Mediamarkt) 

ayrıca samsung hediye festivalinden 1200tl gelirse çok tatlı olur

• Appleyi ben de sevmem fahiş fiyat politikasından dolayı fakat günümüz şartları gereği iyi bir yatırım aracı. ki bence iPhonelar bu fiyat seviyelerinde seleflerinden daha yetenekli cihazlar. 1-2 sene sonra neredeyse 0 değer kaybı ile 3-5 daha koyup yenisine gecebiliyorsun saçma bir sekilde.

ha egerki bu cihaz 11k seviyelerinde olsa elbette bu cihazı öneririm fakat bir androide 14k verilmez.

s20 fe kullanıcısıyım.

• Hep merak etmişimdir; IOS kullananlar neden eşlerine Android layık görürler?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.