Şimdi Ara

Samsung s22 128gb + samsung galaxy watch 4 44mm 14.998tl. (Mediamarkt) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
9.530
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Telefonu yatırım aracı görmek mantıksız. Başına her an her şey gelebilir.

Yetenekli olup da neyi yetenekli mesela? Temel işlevleri az çok belli. iPhone 13 ile benzer yetenekte.

Dediğim gibi ben üzerine 3-5 bile koymadım samsunglarda. 4900e s10 plus satıp 5400e s20fe aldım. Şarjı iyi gitmiyor diye snadragona geçtim. Androidlerde daha çok kampanya oluyor, apple da olmuyor.

14bin 500 görünüyor ama saati düşünce 12bin civarına güzel cihaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPhone 7 Plus çıktığında almıştım. Son surum güncellemeler halen yüklenebiliyor. Gelecek yılda yüklenir.

Aynı yil çıkan Samsung s7 adroid 6 ile çıkmış v en son adroid 8 e kadar güncelleme almış. Suan adroid 12 var.

Samsung’ un kendisi bile urettigi telefonlara iphone’ un ömrünün yarısını biçmiyor “15 bin vereceksen iphone alınır” diyen adama gelen cevap “bitmediniz”. Konu sahibini nickini görünce şaşırmadım.

Ve bu arkadaş “telefon yatırım aracı değildir” dediği mesajda 10 kere telefon alıp sattığını söylüyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARES007 -- 4 Haziran 2022; 12:18:20 >
  • ARES007 A kullanıcısına yanıt
    https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/223976-587270/apple-iphone-11_samsung-galaxy-note-20-ultra/

İki telefon da şubat ayında aynı fiyattı. Şimdi arada bu kadar ağır teknoloji farkı varken aynı fiyatta neden iPhone 11 alayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KucukprensTR -- 4 Haziran 2022; 14:54:55 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • şu kampanya uyuyorsa 13800 civarına geliyor uygun bence

shopsamsung.com
    Samsung Shop Türkiye | Mobil | Telefon | TV | Beyaz Eşya
    https://shop.samsung.com/tr/alisveris-festivali-2022-kampanya-kosullari/
    Çok doğru söyledin. Yillarca Samsung kullandım sonra Oneplus.
    Ana işletim sistemi güncellemesini geçtim güvenlik güncellemesi bile aylık veriliyor sona yaklaşınca 3 aylık falan oluyor samsung da.
    Samsung 4 Android güncellemesi 5 yıl güvenlik güncellemesi verecekmiş.
    Elbette bir cihaz 5. yılına ulaşır mı ayrı konu.

iPhone 13 18000 TL (1000+-)
    S22 13500 TL

iPhone 5. yılında bile 2. el de satılabilir veya eskiyi ver programlarında takasa sayılırken
    androidler malesef çok değer kaybediyor.

Samsungda gelişme zaten 0, hala eski tip hızlı sarj var ve ekran batarya ömrü 5-6 saatlerde ,iPhone 13 8.30 saat ekran süresi var.

Bir ara 2022 de çıkan S21 FE alayım dedim 9500 civarına batarya süresi rezalet.

Bir iPhone a 18 bin lira vermek mi
    yoksa 9-10 bin lira 5 yılda bir yeni android almak mı
    İki Android mi
    Bir iPhone mu bu göreceli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retro61 -- 4 Haziran 2022; 16:24:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Survivalist kullanıcısına yanıt

Hocam doğruluk payınız yok maalesef. Kendine editör diyen boş beleş insanların gazlamasiyla piyasada böyle bir algı var. Iphone 11 s22 ayni fiyat kampanyalarla. Iphone 11 s22den daha iyi öyle mi? Mesela iphone 11 alan birisi 3 5 koyarak son modele geçebiliyor öyle mi ? Android deger kaybediyorsa s21 ultranin çıktığı fiyatindan yari fiyatina bana verin hemen alayım. Telefonu yatırım aracı görmek dunyadaki en sacma seylerden biri. 6 yıl note 5 kullandim telefon 6 yil sonunda note 5 1000 tl ederken ayni donemde daha pahaliya satilan iphone 62 1400 tl falan ediyordu. 6 yil sonra basta verdiginiz 400 tlyi anca alırsınız. Ülkede alım gücü o kadar düştü ki iphone alan kendini lord sanıyor. Emin olun ayni fiyattaki android x bir telefon ayni fiyattaki iphone modelinden teknolojik olarak çok öndedir.

Tamam

• commandx C kullanıcısına yanıt

“Phone 7 Plus çıktığında almıştım.”

”Samsung sevmem ama 1 er sene arayla s21, s21plus ve s20fe aldım eşime. Hepsini kolayca ve iyi fiyata sattım.“

”Dediğim gibi ben üzerine 3-5 bile koymadım samsunglarda. 4900e s10 plus satıp 5400e s20fe aldım. Şarjı iyi gitmiyor diye snadragona geçtim.”

kim fakir zihniyetli anlamadım, sevdiği, piyasanın piri bir telefonu ilk çıktığında alan mi yoksa sevmediği bir markanın telefonunu alıp, memnun kalmadığı icin satan, sonra hem sevmemesine hem memnun kalmamasına rağmen parası uygun diye tekrar aynı marka telefonu alan mi?

senin zihin baya farklı çalışıyor.

Tamam inandık subaru falan he he

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Size para kazandırmayan şey yatırım aracı değildir.

Anlayamiyorsun ki. Senin aşırı derecede anlama sorunun var. Çok ciddiyim bu konuda.

Samsung telefonum hiç olmadı. Hepsini eşime aldım. Aşırı büyük şikayeti yoktu, kampanya, fırsat vs olunca aldım. S10 unu ilk lansmanda aldım, bir buçuk sene sonra kampanyadan s10 plus görünce eşime bile sormadan aldım. 1 sene sonra da şarjı iyi gitmiyor deyince yine kampanyadan s20 fe aldım. Memnun değilim dese onu da değiştiririm. Bunların hiç biri benim ikinci elini önemsediği düşündüremez. Umrumda değil ikinci eli.

Anlayamadığın nokta şu. Ben bunların hiçbirini alırken ikinci elini düşünmedim. Kendi telefonlarım alternatif markaların amiral gemileri oldu. Motorola moto z, meizu 16th falan aldım. Şu anda tecno diye bir marka kullanıyorum. İkinci elle ne alakası var? Benim eski telefonlarım evde duruyor. Ekranı bozuk moto z, meizu evde duruyor.

Bir diğer anlayamadığın nokta da şu. Fakir ayrı, fakir ruhlu ayrı. Sana fakir demedim, tanımam etmem, fakir ruhlu dedim. Ama anlayamiyorsun. Kapasite bu kadar herhalde, anlayamiyorsun.

• mastertwo M kullanıcısına yanıt

Ne olur inan ya, lütfen

• Tüm yorumları okudum. Ben hiç hayatımda Apple telefon kullanmadım. Nacizane görüşüm şudur :
    Telefon yatırım aracı değildir Türkiye gibi hipereflasyon olmayan ülkelerde.lakin bizim gibi hiper enflasyon olan ülkelerde artık yatırım aracı. Fakat şöyle bir gerçek var artık bunu tartışmaya gerek yok. 1 tane ios tel. var 1000 tane Android telefon var. O yüzden belirli bir fiyata çıkınca Android'e para verilmez.
    6 senelik 2. El iphone 7 Plus şuan hala alıcısı var. 6 sene önce çıkan Samsung amiral telefonun şuan esamesi okunuyor mu?
    Gerçekten belli bir fiyat bandına çıkılıyorsa iPhone alınmalı. Yok ben 6-7 bin fiyat bandında tel alacam diyorsan Android al geç.
    He benim param sanane kardeşim istediğimi alırım diyorsan o senin bileceğin iş. İsterse adam çöpe atar parasını.

• Apple yorumları okudu, bunları yeterince kazıklamıyorum galiba diye düşündü ve zam yaptı.

iphone 13 22.500 olmuş. Ömö ikinci eli iyi

• Vatanda daha ucuza geliyor sepette

Ben olsam daha fazla zam yaparım hocam turkiye fiyatlandirmasi alanlara müstahak

• buraxx06 B kullanıcısına yanıt

Gene alırlar :D

• iphone 8 şuan piyasada 3.5- 5 bin arasına satılıyor. 2k ya yenilenmiş 6s ler satılıyor. ister katılın ister katılmayın eşinize 14 ayar altın bileklik alın yada iphone alın 1 sene sonra benzer fiyata satabilirsiniz. Türkiye de altın takılara benzer değerdedir iphone cihazlar.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.