Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (586. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
20.338
Cevap
379
Favori
636.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler max 5500 tl bandında memnun kalacağım 49 50 inç tv önerebilir misiniz.teşekkürler

• gokaykac kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=_TOxnw01DUs&feature=youtu.be

bu link te yer alan test sonucu çıkan görüntü farklı zamanlarda kontrol edecegim tekrar yalnız mrk ettiğim Samsung cephesinde bu tarz durumlar normal mi yoksa benim sonuç anormal mi ?
  • Kara Kitap K kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim cevap için. Bu arada yansıma olayı iyice bozulmuş 2020 serilerinde. Q80R da lambanın olduğu kısmın etrafında çok az gökkuşağı oluşurdu. Ancak 95t de komple çizgi var. Ekranda görüntü varken çok belli olmuyor ama ekran kapalıyken ve koyu renk görüntü varken bariz belli oluyor.

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

Resimde sadece sol üst köşede yuvarlak ampül yanıyor. Geri kalan boydan çizgi televizyonun açı filtresi ile alakalı sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar
    Q serisi değil ama TU8000 aldım vatandan 1 hafta önce. Gece karanlıkta test ettiğimde sonuç bu.

Açıkçası rahatsız oldum. Değişim yaparlar mı? Yada normal midir?

• scalebor90 S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun... fotoğraf çekince görünenden daha farklı gözükebiliyor...bence burda yapmanız gereken siyah renkleri ağırlıklı mesela john wick 3 açın karanlık sahnelerde bu parlaklıklar gözünüze çarpıyor mu bi bakın isterseniz.değişim süreci hakkında çok bilgim yok ama şunu söyleyebilirim benim televizyonda dahil ne kadar kurcalarsak o kadar sorun bulabiliriz.
    Hangi videoyu açtınız link atın isterseniz kendi televizyonumuzda bizde bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: skymasterrr

Hangi videoyu açtınız link atın isterseniz kendi televizyonumuzda bizde bakalım

Siyah resim yada video açınca panel ışığını kapattığından böyle bir videoda test ettim hocam.

Xbox series x ile kullanmak için aldım aslında. Özellikle karanlık sahnelerde gözüme batıyor :(

• 75TU7172-65TU8000-65Q60T-65Q70T
    Yukarıdaki modeller arasında kadar kararsızlıktan sonra 10,850 TL’ye 65Q70T de karar kıldım az önce.

Kararda etkili olan düşüncelerim;
    Öncelikle Siyahlar çok iyi olmalıydı, hepsi siyah konusunda işimi görüyordu, ikinci etken ise gündüz haftasonu film keyfi yaparken veya gündüz maçı izlerken beni üzmeyecek şekilde parlak olmalıydı, o yüzden ne kadar da boyutundan dolayı üzülsem de 75TU7172 elendi.. Boyut 65” kaldığı için izleme mesafemi 4,75metreden 3,75metreye çekerek bunu bir şekilde çözeceğim. Parlaklık için ise Q60 ve Q70 arasında çok ciddi bir fark yok ama yine de q60 parlaklık sınırları altındaydı ve q70 az da olsa bu sınırları geçiyordu. Q80 ciddi şekilde parlak doğru , bunun için Q80t almaya değer miydi? Q70’in olması gereken parlaklığı geçecek değerlerde olması bana yeterliydi ve bu fark için Bence 3750 liraya değmezdi.. o yüzden Q80 de fiyattan dolayı elendi. Q70in panelin 100hz olması, FHD yayınları 4K ya upscale etmesi, HDMI 2.1, VRR desteklemesi benim %80 film ve %20 maç keyfim için etken unsurlar olduğundan, 9400 TL ye q60 almak yerine 10860TL ye Q70 almama değer diye düşündüm. Eğer tüm bunların yanında sıkı bir oyun sever olsaydım ve ille de full array with Local dimming olsun deseydim 14200 TL ye Q80 alır mıydım? Müthiş bir görüntü kalitesi, 60w dahili hoparlörler, Ekstra dan ses Sistemine para vermeye de gerek kalmazdı deyip belki de Q80 tercih ederdim ama Q70 benim ihtiyaclarımı tam sınırında karşılayacak model olduğu için daha fazla para harcamak benim için boşuna harcanmış para olurdu ancak.
    Ben Tv alana kadar benimle fikirlerini paylaşan herkese teşekkür ederim. Şunu Anladım ki televizyonda hangi özellik olduğu önemli değil, hangi özelliğe ne kadar ihtiyacımız olduğu önemli.
    Kurulumdan sonra istenilen Fotoğraflar olursa paylaşacağım..
    Herkese iyi günler dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkadam -- 2 Aralık 2020; 19:58:37 >

• cenkadam C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun hdmi 2.1 olmayabilir q70 de ben öyle biliyorum
  • Teşekkür ederim, okumuşsunuz bir iki edit yaptım bilginize..

2.1 olduğunu birkaç siteye bakarak teyit ettim ama umarım 2.1 dir.. olmaması çok ölümcül değil, malum oyun yok hayatımda, ama ilerisi için olması iyi olurdu :)

• Dostlar selamlar, Q80t icin rtingsteki ayarlarla calibration yaptim fakat calibration ve renk duzenlemesi adina sizler neler yaptiniz, paylasirsaniz daha iyi görüntü alabilmek icin uygulayip test etmek isterim.

• cenkadam C kullanıcısına yanıt

4K 120 içerik bulsak da denesek. temmuz güncellemesi ile HDMİ 4 girişinin 2.1 desteği geldiği birçok yerde yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eternalsun

Dostlar selamlar, Q80t icin rtingsteki ayarlarla calibration yaptim fakat calibration ve renk duzenlemesi adina sizler neler yaptiniz, paylasirsaniz daha iyi görüntü alabilmek icin uygulayip test etmek isterim.

ben 70t için olanı yaptım hiç beğenmedim :) kontrast parlaklık ful netlik 14 renk 30 yaptım memnunum.

aynı modelin 75"ini 1,5 ay evvel satın aldım. benzer sorunlar benim tv'de de mevcut. bir çözüm sunmayacaklarını bilerek servis çağırdım. gündüz geldiği için elbette bir şey göremedi. daha sonrasında kendisine görseller attım. aradılar ve bir sorun olmadığını söylediler. şikayet var'a yazdım. yine döndüler neymiş efendim mühendisler karar veriyormuş, ona göre çözüm sağlıyorlarmış. diyorum gözle görünür olan bir sorunu görmemek ne demek. bir de yersen mühendisler kontrol ediyormuş.

karanlık sahnelerde ve odada karanlıksa yer yer gözüküyor, göze batıyor. yapacakta bir şey yok.mağazadan alınınca da iade olmuyor.

Dostum biraz önce aynı videodan kameranın 2 farklı modunda çekim yaptım .demek istediğim tam olarak bu kameradan dolayı bize daha çok varmış gibi gelebilir.tv q80t

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skymasterrr -- 2 Aralık 2020; 18:22:4 >

• skymasterrr kullanıcısına yanıt
    Q 80 benimde hiç test etmedim bu yanını... Maaşallah ekran benim çok hoşuma gitti. Akşam bakayım bende.
    Gozunuzle gordugunuz ile bu fotolardaki goruntu ayni mi acaba eger ayniysa normal degil cunku bende de tu8000 var boyle bi goruntu yok.

Hocam hayırlı olsun mu deyin yoksa geçmiş olsun mu ama firmayı kötülemek gibi olmasın diğer forumda bi iki arkadaş ısrarla tu8000 8500 alınmaz diye bas bas bağırdı hatta birisi kendisi söyledi pls yani ıps diye ama her yerde olduğu gibi ona da bir sürü laf ettiler. Tv tavsiye ana konusunda hala daha bu tu yu alın diye övüyorlar arkadaş neden bilmediğiniz tv yi neden tavsiye edip mesuliyete giriyorsunuz. Bu lg un seriside böyle ben de un7400 aldım siyahlar aynı böyle.

Ayrıca bu model kaç inç nerden aldınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_brahi_m -- 2 Aralık 2020; 19:51:20 >
  • skymasterrr kullanıcısına yanıt

Hocam senin tv bildiğim kadarıyla direck Led ful array olmaz ayrıca sizin tv üst seviye panel o yüzden siyahlar tam siyah olur.

Bu da tu8000 den ama pro modda iso 400 ile cektim. Otomatik modda kamera gozle gorunenden farkli cekiyor karanlikda iso yu degistirerek. Ha burda kullanmadigi tv hakkinda yorum yapan bos gezenin bos kalfalarini dinleme. Gayette alinir guzel ve yeterli TV parasina gore. Ha 8 10 bin TL veririm derseniz full aray TV almak daha iyi tabi ama.
  • 
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.