Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.083
Cevap
219
Favori
91.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1025
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 197
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 104
  • Favoriye Eklediklerim 222
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sadays (793 mesaj) RANCH SOS (614 mesaj) RNNN (577 mesaj) owolfo (314 mesaj) drangela61 (269 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5187 mesaj) Mobil (4553 mesaj) Tablet (28 mesaj) Mini (981 mesaj) Uygulama (2698 mesaj)
  • @
13 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]
Giriş
    99 Mesaj

Benim Tv Q70T , Umarım Güncelleme ile Sorun çözlğr.
    |
    |
    Kara Kitap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1021 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Zeljko Obradovic

Vertical banding testi yapabilir misiniz?

Hocam evlendikten sonra kullanmak için aldım. Gözle görülür bir problem olmadığını görünce kurulumu yaptırıp kutuya kaldırdım şimdilik. Bu yüzden fazla ayrıntılı bir şekilde incelemedim.

|
    |
  • Onbaşı
    18 Mesaj
    Dün 13.799 olan 65q80t tv bugün 14.499 olmuş. Şansıma dün akşam satın aldım. Çarşamba günü getirecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    10784 Mesaj

arçelik oledlerde kampanya varmış beyler 65" 9999 tl demişler diye duydum kaçmaz bence

|
    |
  • Yarbay
    2444 Mesaj

Bunu hangi adrese yada maile atacağız hocam..
    |
    |
    cimbomlusinan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2444 Mesaj

Q80 T modem seçiyor :) evde ki modem ile telefon ve pc ye girer iken sıkıntı yok. Ama TV kabul etmiyor bununla çalışmam diyor.7/ 8 yıllık modemim inca idi.
  • Teğmen
    165 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hardday

Q80 T modem seçiyor :) evde ki modem ile telefon ve pc ye girer iken sıkıntı yok. Ama TV kabul etmiyor bununla çalışmam diyor.7/ 8 yıllık modemim inca idi.

Hocam mümkünse de demeyeceğim, ne yapın edin direk kablo çekin tvye ve modeme kabloyla bağlayın. Uğraşmazsınız bir daha.

• Binbaşı
    1210 Mesaj

55Q80R televizyonumda ölü piksel çıkması üzerine tüketici hakem heyeti para iadesi kararı verdi.

Yerine 65Q95T aldım. Panelin sol üst köşesinde yaklaşık 20cm boyunda bir karartı var, bu sebeple değişim talep ettim.

Şansıma vertical banding' in çok çok az olduğu bir panel denk geldi onda da sol üst köşedeki karartı canımı sıktı.

Samsung genel merkezi bu karartıya da normal demez ve yenisini gönderirlerse kullanan arkadaşlara bazı sorularım olacak.

-Siyahlar 80R a göre daha derin ancak karanlık sahnelerde detay kaybının daha fazla olduğunu hissediyorum. İdeal sonuca ulaştığınız kalibrasyon ayarlarınızı burada paylaşabilir misiniz?

-TV' yi monitör olarakta kullanıyorum. Masaüstünde text ler biraz bozuk görünüyor. Paugge 2.0b kablo kullanıyorum, bu kablo 4k60Hz destekli. Kabloyu 2.1 versiyon alsam ve HDMI 4 ten bağlasam sizce yazılar falan düzelebilir mi? (malumunuz cihaz 4k120hz destekliyor)

• Yüzbaşı
    291 Mesaj

merhaba ben 55q80t kullanıyorum aynı markanın 2.1 kablosu ile. keskim görüntü almam imkansıza yakın sanırım tvlerde. monitör olarak kullanmak çok iyi değil masaüstü için. ama arada fifa oynuyorum eski 43 inc philips 4k monitörümden daha akışkan görüntü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    helvetia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1210 Mesaj

55Q80R monitör olarak oldukça keskin bir görüntü veriyordu. Özellikle text ve masaüstü simgeler falan hiç rahatsız edici değildi.

Sanırım kablodan kaynaklanıyor. Kabloyu değiştirip 4k 120 hz e ayarladıktan sonra piksel biçimini değiştirecem.

Radeon software ayarlarında sadece 8bit seçebiliyorum şuanda. 10 bite geçmiyor RGB 4.4.4 te

Sizde ekran kartınızın ayarlarından ince ayar yapabilirsiniz. Bi deneyin bakalım belki benimde gözden kaçırdığım bir şeyler vardır.

|
    |
    Kara Kitap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    508 Mesaj

1 hafta sonra keşke daha büyük olsaydı diceksiniz,
    |
    |
    Mineral kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1102 Mesaj
    Merhaba ;
    Tv de yer alan bu durum normal mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UoH -- 1 Aralık 2020; 21:33:45 >
  • Yüzbaşı
    501 Mesaj

Cumartesi Vatan'dan verdiğim sipariş bugün geldi. Evde değildim kargo geldiğinde, servis içinde akşam geri dönüş yaptılar , ben de işten izin almadığım için Perşembe kurulum istedim. Kutuda sıkıntı göremedim. Arka tarafında az bir eziklik, bir de ön tarafın altında köpük bölümüne gelen yerde aynı az eziklik vardı. Bant tek şerit halinde gözüküyor, 2. bant izi yok.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/75/53/d4/7553d4159b93b3989102c09d32a555fa.jpeg&t=0&width=480&text=1

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/98/78/90/9878907ea790e1d896616d619656e4f4.jpeg&t=0&width=480&text=1

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/25/ad/a8/25ada87b88ed99f57267ea83eada3f38.jpeg&t=0&width=480&text=1

• Yüzbaşı
    501 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: UoH

Merhaba ;
    Tv de yer alan bu durum normal mi ?

TV'niz hangi model ve kaç inç?

• Yüzbaşı
    425 Mesaj

Hayırlı olsun benim bantta aynı böyleydi bir sorun yok.
    |
    |
    antares079 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    501 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: skymasterrr

Hayırlı olsun benim bantta aynı böyleydi bir sorun yok.

Teşekkürler..

|
    |
  • Binbaşı
    1102 Mesaj

58Q60T
    |
    |
    antares079 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    291 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: helvetia

55Q80R monitör olarak oldukça keskin bir görüntü veriyordu. Özellikle text ve masaüstü simgeler falan hiç rahatsız edici değildi.

Sanırım kablodan kaynaklanıyor. Kabloyu değiştirip 4k 120 hz e ayarladıktan sonra piksel biçimini değiştirecem.

Radeon software ayarlarında sadece 8bit seçebiliyorum şuanda. 10 bite geçmiyor RGB 4.4.4 te

Sizde ekran kartınızın ayarlarından ince ayar yapabilirsiniz. Bi deneyin bakalım belki benimde gözden kaçırdığım bir şeyler vardır.

belki ben biraz takıntılıyım. ekran kartı olarak nvidia 1660 süper var bende ve kontrol panelde 4k 120 hz olarak ayarlarsam sadece 4:2:0 ve 8 bit alabiliyorum ve karakter renklerinde bozulma oluyor. windows altından görüntülemeyi % 125-150 yaparsam daha net tabi ama % 100 görüntüsünden çok da memnun değilim. tv ayarları da görüntüleme standart, (oyun dışında oyun modunu aktif hale getirmiyorum) parlaklık 25 kontras 35 keskinlik 7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Kitap -- 1 Aralık 2020; 20:51:37 >

• Yarbay
    6226 Mesaj

Hangi kanaldan deniyorsunuz ben 5ghz ile bağlandım ve 2dk sonra koptu bir daha bağşanmadı hatta wifi araması yaptım hiç bir şekilde ağ bulamadı ki etrafımda 30dan fazla ağ olmasına rağmen. Kumanda üzerindeki kapama açma tuşuna 30sn basılı tutun veya fişi çıkartıp takın ve yeniden deneyin.

Şuanda 2.4ghz üzerinden bağlıyım sıkıntı yok.

Bu arada ışık sızması farklı birşey bulutlanma fatklı şey. Işık sızması panel ile çerceve arasından bariz ışığın yayılmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gopc@ -- 1 Aralık 2020; 21:21:12 >
    |
    |
    hardday kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6226 Mesaj

Bende 5Q70T var ve tüm testleri geçti hatta bir kaç sayfa geride Dirty screen test diye birşey var sadece gökyüzü görünüyor onda bile yatay dikey hiç bir çizgi yada lekelenme görünmedi. Eski tvmle yaptığım testlede pek göremedim ama q70t ile diğer tvden daha temiz görüntü elde ettim.

Siz hangi video ile test ettiniz bakıp foto atayım. Çünkü bana göre bu resimdeki bulutlanma çok gibi geldi. Belki resimdendir ama yoğun görünüyor.
    |
    |
    UoH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
konkasör
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,016
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.