Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: VEBAL Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (5 Mobil) - 2 Masaüstü6 Mobil
5 sn
13.100
Cevap
219
Favori
94.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 18 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1030
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 197
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 104
  • Favoriye Eklediklerim 222
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sadays (793 mesaj) RANCH SOS (614 mesaj) RNNN (577 mesaj) owolfo (314 mesaj) drangela61 (269 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5196 mesaj) Mobil (4561 mesaj) Tablet (28 mesaj) Mini (981 mesaj) Uygulama (2698 mesaj)
  • @
13 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]
Giriş
    2444 Mesaj

Telefon prizi sağlam olan tek yer holde ki priz hocam... Oradan salona kablo hoş durmayacak. Hem holde merkezde olunca modem her yerden sinyali güzel alıyor. Modemi değiştirdim artık şuan bağlandık şükür. Alacakların aklında bulunsun modemi çok eski model olanlar da bu sorun yaşanabilir.
    |
    |
    falconeye66 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2444 Mesaj

Her iki modemde de kanal 2.4 idi hocam.. Gerçekten anlam veremedim servis değiştirin modemi dediğinde. Hatta yeni modem alırken dedim içimden buda girmez ise yazık olacak diye :)) Ama ilginçtir modem değişince hemen saniyesine girdi. İnca servisi aradım almadan önce dedim böyle böyle evde ki tüm cihazlar modeme bağlanır iken smart TV modemi gördüğü bulduğu halde bağlantı hatası veriyor dedim. Evet olabilir bu tarz şikayetler aldık ilk yeni çıkan modemlerimiz de. Sürüm yükseltin olmazsa yeni sürüm bir modem edinin dedi. Gene aklıma yatmadı bu açıklama ama, dedim 7 8 yıllık modem, olmazsa bile modemi yenilemiş olurum.
    |
    |
    Gopc@ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    597 Mesaj

Hangi video bu ya da sadece video geçişlerimi aynı görüntüye farklı zamanlarda tekrar bakın aynı görünmeyecektir bazen sıfıra yakın oluyor bazen de böyle yoğun
    |
    |
    UoH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    623 Mesaj

Arkadaşlar 55 samsung Q80 R nakit ihtiyacından dolayı satılıktır ilan no:880988665

ilgilenen arkadaşlara irtibata geçebilir.

selamlar.

|
    |
  • Yüzbaşı
    581 Mesaj

Beyler max 5500 tl bandında memnun kalacağım 49 50 inç tv önerebilir misiniz.teşekkürler

|
    |
  • Binbaşı
    1102 Mesaj

https://www.youtube.com/watch?v=_TOxnw01DUs&feature=youtu.be

bu link te yer alan test sonucu çıkan görüntü farklı zamanlarda kontrol edecegim tekrar yalnız mrk ettiğim Samsung cephesinde bu tarz durumlar normal mi yoksa benim sonuç anormal mi ?
    |
    |
    gokaykac kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1211 Mesaj

Teşekkür ederim cevap için. Bu arada yansıma olayı iyice bozulmuş 2020 serilerinde. Q80R da lambanın olduğu kısmın etrafında çok az gökkuşağı oluşurdu. Ancak 95t de komple çizgi var. Ekranda görüntü varken çok belli olmuyor ama ekran kapalıyken ve koyu renk görüntü varken bariz belli oluyor.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/5b/92/e6/5b92e6bcbab84390bad8dacf7864e1b1.jpeg&t=0&width=480&text=1

Resimde sadece sol üst köşede yuvarlak ampül yanıyor. Geri kalan boydan çizgi televizyonun açı filtresi ile alakalı sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Kara Kitap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    340 Mesaj
    Merhabalar
    Q serisi değil ama TU8000 aldım vatandan 1 hafta önce. Gece karanlıkta test ettiğimde sonuç bu.

Açıkçası rahatsız oldum. Değişim yaparlar mı? Yada normal midir?

• Yüzbaşı
    425 Mesaj

Hayırlı olsun... fotoğraf çekince görünenden daha farklı gözükebiliyor...bence burda yapmanız gereken siyah renkleri ağırlıklı mesela john wick 3 açın karanlık sahnelerde bu parlaklıklar gözünüze çarpıyor mu bi bakın isterseniz.değişim süreci hakkında çok bilgim yok ama şunu söyleyebilirim benim televizyonda dahil ne kadar kurcalarsak o kadar sorun bulabiliriz.
    |
    |
    scalebor90 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    425 Mesaj

Hangi videoyu açtınız link atın isterseniz kendi televizyonumuzda bizde bakalım
    |
    |
  • Yüzbaşı
    340 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: skymasterrr

Hangi videoyu açtınız link atın isterseniz kendi televizyonumuzda bizde bakalım

Siyah resim yada video açınca panel ışığını kapattığından böyle bir videoda test ettim hocam.

Xbox series x ile kullanmak için aldım aslında. Özellikle karanlık sahnelerde gözüme batıyor :(

|
    |

• Çavuş
    66 Mesaj
    75TU7172-65TU8000-65Q60T-65Q70T
    Yukarıdaki modeller arasında kadar kararsızlıktan sonra 10,850 TL’ye 65Q70T de karar kıldım az önce.

Kararda etkili olan düşüncelerim;
    Öncelikle Siyahlar çok iyi olmalıydı, hepsi siyah konusunda işimi görüyordu, ikinci etken ise gündüz haftasonu film keyfi yaparken veya gündüz maçı izlerken beni üzmeyecek şekilde parlak olmalıydı, o yüzden ne kadar da boyutundan dolayı üzülsem de 75TU7172 elendi.. Boyut 65” kaldığı için izleme mesafemi 4,75metreden 3,75metreye çekerek bunu bir şekilde çözeceğim. Parlaklık için ise Q60 ve Q70 arasında çok ciddi bir fark yok ama yine de q60 parlaklık sınırları altındaydı ve q70 az da olsa bu sınırları geçiyordu. Q80 ciddi şekilde parlak doğru , bunun için Q80t almaya değer miydi? Q70’in olması gereken parlaklığı geçecek değerlerde olması bana yeterliydi ve bu fark için Bence 3750 liraya değmezdi.. o yüzden Q80 de fiyattan dolayı elendi. Q70in panelin 100hz olması, FHD yayınları 4K ya upscale etmesi, HDMI 2.1, VRR desteklemesi benim %80 film ve %20 maç keyfim için etken unsurlar olduğundan, 9400 TL ye q60 almak yerine 10860TL ye Q70 almama değer diye düşündüm. Eğer tüm bunların yanında sıkı bir oyun sever olsaydım ve ille de full array with Local dimming olsun deseydim 14200 TL ye Q80 alır mıydım? Müthiş bir görüntü kalitesi, 60w dahili hoparlörler, Ekstra dan ses Sistemine para vermeye de gerek kalmazdı deyip belki de Q80 tercih ederdim ama Q70 benim ihtiyaclarımı tam sınırında karşılayacak model olduğu için daha fazla para harcamak benim için boşuna harcanmış para olurdu ancak.
    Ben Tv alana kadar benimle fikirlerini paylaşan herkese teşekkür ederim. Şunu Anladım ki televizyonda hangi özellik olduğu önemli değil, hangi özelliğe ne kadar ihtiyacımız olduğu önemli.
    Kurulumdan sonra istenilen Fotoğraflar olursa paylaşacağım..
    Herkese iyi günler dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkadam -- 2 Aralık 2020; 19:58:37 >

• Yüzbaşı
    425 Mesaj

Hayırlı uğurlu olsun hdmi 2.1 olmayabilir q70 de ben öyle biliyorum
    |
    |
    cenkadam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    66 Mesaj

Teşekkür ederim, okumuşsunuz bir iki edit yaptım bilginize..

2.1 olduğunu birkaç siteye bakarak teyit ettim ama umarım 2.1 dir.. olmaması çok ölümcül değil, malum oyun yok hayatımda, ama ilerisi için olması iyi olurdu :)

• Binbaşı
    1406 Mesaj
    Dostlar selamlar, Q80t icin rtingsteki ayarlarla calibration yaptim fakat calibration ve renk duzenlemesi adina sizler neler yaptiniz, paylasirsaniz daha iyi görüntü alabilmek icin uygulayip test etmek isterim.

• Yüzbaşı
    597 Mesaj

4K 120 içerik bulsak da denesek. temmuz güncellemesi ile HDMİ 4 girişinin 2.1 desteği geldiği birçok yerde yazıyor.

|
    |
    cenkadam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    597 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eternalsun

Dostlar selamlar, Q80t icin rtingsteki ayarlarla calibration yaptim fakat calibration ve renk duzenlemesi adina sizler neler yaptiniz, paylasirsaniz daha iyi görüntü alabilmek icin uygulayip test etmek isterim.

ben 70t için olanı yaptım hiç beğenmedim :) kontrast parlaklık ful netlik 14 renk 30 yaptım memnunum.

• Yarbay
    3530 Mesaj

aynı modelin 75"ini 1,5 ay evvel satın aldım. benzer sorunlar benim tv'de de mevcut. bir çözüm sunmayacaklarını bilerek servis çağırdım. gündüz geldiği için elbette bir şey göremedi. daha sonrasında kendisine görseller attım. aradılar ve bir sorun olmadığını söylediler. şikayet var'a yazdım. yine döndüler neymiş efendim mühendisler karar veriyormuş, ona göre çözüm sağlıyorlarmış. diyorum gözle görünür olan bir sorunu görmemek ne demek. bir de yersen mühendisler kontrol ediyormuş.

karanlık sahnelerde ve odada karanlıksa yer yer gözüküyor, göze batıyor. yapacakta bir şey yok.mağazadan alınınca da iade olmuyor.

|
    |
  • Yüzbaşı
    425 Mesaj

Dostum biraz önce aynı videodan kameranın 2 farklı modunda çekim yaptım .demek istediğim tam olarak bu kameradan dolayı bize daha çok varmış gibi gelebilir.tv q80t

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skymasterrr -- 2 Aralık 2020; 18:22:4 >
    |
    |

• Yarbay
    2444 Mesaj

Q 80 benimde hiç test etmedim bu yanını... Maaşallah ekran benim çok hoşuma gitti. Akşam bakayım bende.
    |
    |
    skymasterrr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
En ucuz kedi maması fiyatları
backlink paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.