Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 10 / Note 10+ [ANA KONU] (433. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
13.155
Cevap
171
Favori
884.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oceandark

S3 ile şu an var olan S7+ arasında dağlar kadar fark var. Bu tablet gerçekten olağan üstü özelliklere sahip. 5500 e inerse havada kaparım o tableti. 6500 e n11 de kuponla alabilirdim. Yinede bekleyeceğim. 5500 inerse hemen alırım. İşlemcisi snapdragon 865+. Sırf bunun için bile olsa alınır.

Hocam TabS3 ile TabS6 aynı demedim zaten. TabS3'te çıktığında muhteşem işlemci ile gelmişti zaten.

Ne dedim ben, Note5'ten daha iyi işlemci ve rama sahip oluğu halde nasıl oluyorda şuan Note5 akıcı iken TabS3 video bile açmakta zorlanıyor?

İşte herşey işlemci-ram değildir. Bunlara bakarak alırsınız. Sonra bir bakmışsınız ne hale gelmiş. Ben bunu yaşadım.

Şuan TabS6 nın işlemcisi Note9'dan iyi mi bilmiyorum bakmadım ama iyi olduğunu varsayalım. 3 sene sonra TabS3 Note9 dan çok daha berbat bir performans verecek. Hatta Note8'den bile

Bunu ben yaşadım. Bizzat tanığıyım. Her şey yazılımda bitiyor ve samsung tabletlerine bu desteği vermiyor. Apple ile mukayese bile edilemez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tayaydin kullanıcısına yanıt

Deneyeceğim hocam, çok teşekkür ederim.

• Çok iyi akıl ettiniz hocam teşekkür ederim tekrardan. :)) 

• Parmak izi okuma yavaş okuyor, takılıyor gibi sıkıntılar için belki de çözüm olacak bir yöntem.. ben denedim ciddi anlamda fark ettiğini gördüm..

https://www.youtube.com/watch?v=r9v3H1dOyQc&feature=youtu.be

• N11 de bi tane Note 10 satıcısına garanti süresini sordum.

1 yıl yazmış adam.

Neden 1 yıl dedim. Cevap;

" Ürünler sıfır aktivasyonları sisteme girildiği için garanti başlamış gözükmekte "

Şaka gibi...

Bua rada verdim siparişi HB den yarın kargolanacak gözüküyor. Note 10 un Türkiye deki durumu can sıkıcı olduğundan ben de 10+ aldım.

• tamirci14 kullanıcısına yanıt
    Yuh yalanında bu kadarı adam profosyonel yalancı :) Teşhir ürünlerin garantisi ya da yenilenmiş ürünlerin garantisi 1 yıl oluyor. Yersen hesabı işte 😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F4A3289BF -- 23 Kasım 2020; 21:41:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtcbk

Parmak izi okuma yavaş okuyor, takılıyor gibi sıkıntılar için belki de çözüm olacak bir yöntem.. ben denedim ciddi anlamda fark ettiğini gördüm..

Olağanüstü. Gerçekten aynı fiziksel parmak izi tarayıcısı gibi oldu. Yok böyle bir keşif. Herkes denesin arkadaşlar. Paylaşımınız için teşekkür ederim.  

• mrtcbk M kullanıcısına yanıt
    Videoyu izledim de tam anlayamadım iki parmağımızı aynı anda mı tanıtacağız püf noktası ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

Olağanüstü. Gerçekten aynı fiziksel parmak izi tarayıcısı gibi oldu. Yok böyle bir keşif. Herkes denesin arkadaşlar. Paylaşımınız için teşekkür ederim.  

Alıntıları Göster

Siz tarif ederseneiz ona göre yapalım ben aynj parmağımı 2 sefer tanıtmıştım önceden

• quote:

Orijinalden alıntı: TomShelby1610

Videoyu izledim de tam anlayamadım iki parmağımızı aynı anda mı tanıtacağız püf noktası ne?

İkincil olarak o da bir yöntem ama ben videonun ilk 90 saniyesindeki yöntemle 4 ayrı parmağı da tanıttım. 4 parmak da ciddi hızlı okunuyor.

• recooz R kullanıcısına yanıt
    Yeni ipad pro 13.000 tl civarında. 2 tane tab s7 plus alınır o paraya.

• turkay23 kullanıcısına yanıt

Videoyu da izleyin yazımı okuduktan sonra. Örneğin; önce sağ baş parmağımızı %100 oluncaya kadar, konumunu her seferinde değiştirerek taratıyoruz. Sonra ikinci parmak izini ekleye geçiyoruz ve bir sağ bir sol baş parmaklarımızı sırasıyla, yine her seferinde konumumlarını değiştirerek %100 oluncaya kadar taratıyoruz. Sonra; Ayarlar/Biyometrik veriler ve güvenlik/Biyometrik veri tercihleri/Ekran geçiş efektini pasif hale getiriyoruz. İşlem tamam. Hem sağ hem de sol baş parmak parmak izlerinizle ekran kilidini açabiliyorsunuz. Aynısını farklı parmaklar için de yapabilirsiniz. Videodaki pil optimizasyonu bölümünden, gösterilen seçeneği pasif değilse, pasif yapıyoruz. Ben de zaten pasifmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: OkumadanAlma

Note 4'den beri çift simli Snapdragon Note serisi kullanıyorum. Note 10 Plus'a kadar olumsuzluk yaşamadım. Dün bu konuda arkadaş yazınca eski note 4 cihazın CSC kodlarına baktım,cihaz Madein China ve onda Multi CSC var. TuR kullanılıyor. Sanıyorum Hong Kong serileri sıkıntılı Türkiye'de. Ben cihazı Brezilya Latin Amerika serisi sanmıştım,satıcıya güvendim bakmadım detaylara o an. CSC olarak değil de,bant olarak Hong Kong serilerinin sıkıntılı olduğunu duymuştum. Sanırım bant sıkıntısı CSC olarak da anlatılabilir.

Samsung Note 8 olarak çift dim Snapdragonlu TUR CSC çok var diye biliyorum. Yurt dışından yolculukla gelen var,bir de ithalatçı firma getiriyordu. Sadece note 8 i ithalatçı firmaya sattırdı samsung tr zaten,diğerlerine izin vermedi. Ben Note 8 almadım ilk başta fiyasko çıktığı için. Onun yerine S7 Edge çift sim aldım Katardan gelen bir tanıdıktan ve müthiş memnun da kaldım. Belki bana denk gelmiştir ama yıllarca müthiş bir pil performansı ve müthiş bir internet hızı. 4 yıl günde en az 8 saat sürekli internet kullanmama rağmen 4 yıl sonunda bile %2 de 5 dakika kullanabiliyordum,ama şuan 5 yılda %5 den sonra 2 dakikada bitiyor.

Önceki yazımda da yazmıştım,bendeki çift sim snapdragon note 10 plusda volte aktif,çift sim 4G aktif. Sadece internet hızı S7 Edge Duos'un yarısı. Bunu kabul edemiyorum. S7 Edge 120 mb/s iken Note 10 Plus 50-60 mb/s.

Ayrıca iki cihazda da Turkcell takılı S7 Edge cihazımdan internetleri kapalı halde Note 10 Plus cihazımı aradım aynı oda içinde 2 metre mesafeden. 20 dakika görüşmede S7 Edge %2 azalırken Note 10 Plus %3 azaldı. Bu da kabul edebileceğim bir durum değil. Kısa bir araştırma ve çözümleri analiz ettikten sonra çözümü sıkıntılıysa satıcıyı rahatsız edeceğim zaten. Şuan görünen satıcı arkadaşa doğru cihaz gidecek. Sanırım Multi CSC Rom attırırım ben falan diyecek de, cihazı operatör üzerinden görüntülü görüşme var diye aldık. O da yok. İlk defa bir Samsung cihazda opratör üzerinden görüntülü görüşme yapılamadığına rastlıyorum. Kendisi kesinlikle var demişti,hatta aradı birini var dedi. Ben deneme gereği bile duymadım 5 gün. İnternetsiz video görüşme seçeneği var ama tam bağlandığında görüntüsüze geçiyor Duo yu aç diyor.Aynı cihazı S7 Edge ile aradığımda internetsiz video görüşme oluyor.

Biraz da fazla rahatlığın satan arkadaşa güvenmenin sonucu oldu bu hayal kırıklığı. Nelere önem verdiğimi biliyordu oysa. Artık biraz daha kurcalayınca kolay çözüm bulamazsak al cihazı ver parayı olacak. Açıkcası bu cihazı sahibinden de 5500 e koy 1 haftada satılıyor. Satanın da bir derdi yok ha ben ona iade etmişim ha ben sahibinden de satmışım. Zaten kayıtsız 4200'e aldım ki kendi pasaportuma kayıt edeyim. Yoksa server kayıtlı 6000 e snapdragon satılık çok. Dolar inince aldım,ben aldığımda 5700 olan 256/12 olan server kayıtlı cihazlar şuan tekrar 6000 üstü olmuş. Çift sim note 10 plus arıyorsan 2.ele mecbursun. 20 yıldır ilk HTC dokunmatik TYTN çıktığından beri yurt dışı cihaz kullanırım.

Üstad ben yaklaşık 5 sene note 4 kullandım. Cihazı Vodafone'dan almıştım bir sene sonra hattı Turkcell'e taşıdığımda inanılmaz çekim ve buna bağlı şarj sorunu yaşadım ki tahmin ediyorum 4.5 g çalışmaları vardı o dönemde. Ardından geçen sene de aynı sorun hortlayıverdi birden ve ben tam o dönemde tekrar Vodafone'a geçtim ve sorun filan kalmadı. Sanırım bu defaki de 5 g altyapı çalışmaları ile ilgiliydi.

Bunun yanısıra sene başında pek çok Türkiye cihazı kullanan Turkcell hatlı arkadaşlardan şebeke ile ilgili sorunlar iletilmişti. Burada sorun sadece telefon kaynaklı olmayabilir, operatör kaynaklı sorunlar da olabileceğini düşünüyorum.

Bu yaz gittiğimiz hanımın köyünde Vodafone değil internet konuşma da bile sıkıntılar yaşanırdı. Ancak hem hanımın exynos işlemcili teli hem de benim sd li işlemci H+ idi ve 10 megabitleri çok rahat gördük ve bu sayede uzaktan çalışabildik 1 aydan fazla.

Tabi ki bir telefon 120 diğeri 60 megabit de kalırsa bu can sıkıcı olabilir ama bunun gündelik hayata ne kadar etkisi olur ona baktığımda beni olumsuz etkileyen, ihtiyacıma cevap alamadığım uzun süreli bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Ama pil konusunda webex ve zoom ile uzun süreli toplantılar dışında pilimin çok sömürüldüğü case de çok yaşamadım. Geceden sabaha (ortalama 8 saat, wifi ve mobil ağ kapalı) pil tüketimi %2-3 arası ki normal bence.

Telefonu mart ayından bu yana kullanıyorum, şimdiye kadar en ufak donma, kasma vs. yaşamadım. Dolayısıyla herhangi bir işlem yapmadan kullanmaya devam edeceğim muhtemelen.

• mrtcbk M kullanıcısına yanıt
    Ben sadece pil optimizasyonunu kaldırdım o bile farketti eyvallah üstad 😊👍

• quote:

Parmak izi okuma yavaş okuyor, takılıyor gibi sıkıntılar için belki de çözüm olacak bir yöntem.. ben denedim ciddi anlamda fark ettiğini gördüm..

Çok işe yaradı teşekkür ederim.

• quote:

Efsanesin önceden de bana hızlı geliyordu ama bir acayip oldu efsane çalışıyor teşekkürlrr

• bugün can sıkıcı birşeyle karşılaştım. 10 gün önce aldığım telefonda herhangi bir sorun yoktu. Ekranın üstünden 3 parmak aşağıda göz hizasına denk gelecek yerde sıkışmış piksel ile karşılaştım(ismi oymuş) (Uçak giderken arkasında oluşan bulut gibi parça parça da devam ediyor. Yarım santim falan var hemen hemen renkli şekilde) Koyu tema kulanndığımdan farketmiyordum beyaz gri ekranda farkettim. Bir test varmış sanmıyorum düzelteceğini ama ölü pixel testi yapıyor durmadan yarımsaat falan yapınca toparlanıyormuş. Direk değişim sağlarlar sanıyorum ekran değişimi falan kabul etmem zaten ama bunun bir çözüm yolu varmıdır uğraşmakta istemiyorum açıkçası. Kenarlarda olsa sallamazdım da bişey izlerken gözüm inadına oraya kayıyor ve tüm zevki öldürdü

• Ekstradan şunu da sorayım ben bunu 600tl indirim çeki ile 6400tlye almıştım ozaman n11 samsungtan şimdi faturamı kontrol ettim 7289 tl olarak kesilmiş faturam. Bu da saçma geldi şimdi ben alırken ürün 7000tl idi indirimle 6400e geldi ama faturam 7289tl. 11.11de bu şekilde alanların faturalarında ne yazıyor kontrol ettiniz mi?

• th3sicilian T kullanıcısına yanıt
    Aynı miktar yazıyor bende 6300 e almıştım. Yani sizdeki gibi 7289 gibi bir rakam yazıyor

• th3sicilian T kullanıcısına yanıt
    *#0*# tuşlayarak ölü pixel testi yapmamış miydiniz?

Faturada yüksek yazması daha iyi bence. İade olacaksa faturada yazan meblağı iade etmek zorundalar diye biliyorum. Böylece tekrar alırken zarar etmezsiniz.

• 
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.