Şimdi Ara

Samsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.687
Cevap
39
Favori
156.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, arkadaşlar güncelleme nasıl yapıyoruz direk güncellemeleri denetle diye bişey göremedim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iCankat

Arkadaşlar elimde 1 ay önce Teknosa'dan alınmış A51 var, az önce airpods'umu bağladığımda bluetooth kopması yaşadım sürekli olarak ses gidip gidip geliyordu. Biraz araştırdım kronik sorun diye bir sürü şikayet gördüm fakat son güncelleme ile düzeldi demişler. Bendeki cihazda da son güncelleme yüklü zaten hatta bugün fabrika ayarlarına bile dönderdim sorun hala devam ediyor. Bunun kesin kalıcı bir çözümü yok mudur? Herkes güncelleme ile düzeldiğini söylüyor ama zaten güncel olan sürümde sorunun devam etmesi enteresan.

Edit: Yurtdışından bir kullanıcı telefonda kullandığınız kılıfı çıkardığınızda sorun düzeliyor dedi, gerçekten de kılıfı çıkarınca sorun düzeldi. Diğer kılıfı denedim onda da sorun yarattı. Ne yapcaz arkadaşlar şimdi demek ki sorun donanımsal. Kılıfsız da kullanamam telefonu. Kesin çözüm bilenler varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.
    Kilif olmadığında sorun kesinlikle çözülüyor mu ? Bu sekilde donanimsal bir sorun ihtimali düşük ama yok degil tabi. Eger kesinlikle kilif olmayinca sorun olmuyor diyorsaniz kilifsiz olarak dinlerken tek tek sagina soluna dokunun telefonun belirli bir yerde sorun olacak mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpha Centauri

biz memnunuz

Alıntıları Göster
    Arama gelince hoparlör açmadan yakınlık sensörü kontrolü yapabilirmisiniz acaba rica etsem, ben de sensör yok sanırım. Ekran kapanınca yüze dokunup öyle çalışıyor sistem. Hatta arama yaparken iki parmağımı ekranın herhangi bir yerine komple kapatıyorum. Ekran öyle kapanıyor. Yani hoparlör yanında falan sensör yok

• Selamlar arkadaşlar
    En son 2016 Ekim ayında eşimle birlikte telefon almıştık kendimize şimdi Haziran 2020 oldu neredeyse.
    Eşimde A5 2016,bende p9 lite 2016 var.İki cihazda ömrünü tamamlıyor artık.

Bayram sonrası aksilik olmazsa 2 cihaz birden almak istiyoruz.

Aklımdaki kombinasyon a51 + m31 şeklinde
    A51 i kendime diğerini eşime düşünüyorum.
    Ne dersiniz A51 için 300 lira gibi bir fark var M31 ile özellikler aşağı yukarı aynı.Değer mi sizce yoksa 2 tane M31 mi alayım.

Şu an elimde ki cihaz 3 gb ram 16 gb hafıza android 7 ve 4 sene öncenin kamerası
    Dolayısıyla böyle düşük bir cihazdan bunlara geçince donanım olarak sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum.Kaldı ki ikimizde oyun oynamayız, sadece günlük kullanım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sezerede S kullanıcısına yanıt
    Dedim ben sana sensör yok. Kamera ile hallediyormuş diyorlar.

• oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Doğruya ne söylenir,

• 5 gündür kullanıyorum, memnunum. Note 5 den geçtim bana fazlasıyla yetecek seviyede bir telefon. Eksileri Şarj olma süresi uzun eski telefonum 1 saat 15 dk da tamamen doluyordu bu neredeyse 2 saatin üzerinde tam şarj oluyor. Birde ilk aldığım gün kutu çıkışında bu diğer arkadaşlarında bahsettiği bluetooth sorunu oldu araçta bağlı müzik dinlerken sürekli durdu sorunlar oldu, güncellemelerin tamamını yapınca sorun çözülmüş gibi duruyor. 2 gündür araca bağlıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım bu olayın takipçisi olacağım. Son olarak bilgili dostlara sormak istediğim klavyedeki tuşlara basınca bir titreşim oluyor bunun seviyesini artırıp azaltma ayarı nerededir nasıldır? Swiftkey klavye kullanıyorum tuş basışlarında titreşimi tamamen kapatma ayarı yok android standart seviyesi diyor ama menü ayarlarında bulamadım titreşim seviyesi ayarlamayı.

• Arkadaşlar sms engelleme yapmak istiyorum ancak sadece numara ile engelleme yapılıyor. birçok spam sms numara ile gelmediği için yapamıyorum. bunun bir yolu var mıdır?
  • mert_özcan kullanıcısına yanıt
    a51 ve m31 birbirine çok benzeyen telefonlar
    tek fark m31 6000mah batarya var ve birazcık daha kalın
    başka kayda değer fark yok bir de m serilerinde olmayan güvenli klasör uygulaması m31 de yok
    ben şubat ayında eşime a51 aldım o zaman m30s alacaktım ama m30s te gorilla glass 3+ 4 kamera+ 128gb rom+6gb ram yoktu
    m30s te dragon trall glass+3 kamera+64gb rom+4gb ram vardı.

ama 2 ay sonra m31 çıktı ve nerdeyse a51 ile aynı telefon yapmışlar bu yazdığım ek özelliklerin hepsi m31 de var
    ince telefon seviyorsanız a51 uygun ama bataryası daha fazla gitsin çok az da kalın bir telefonum istiyorsanız aynı telefon olan m31 de olur. bu arada m31 de çok kalın bir telefon değil onu belirteyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpha Centauri -- 22 Mayıs 2020; 13:52:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

5 gündür kullanıyorum, memnunum. Note 5 den geçtim bana fazlasıyla yetecek seviyede bir telefon. Eksileri Şarj olma süresi uzun eski telefonum 1 saat 15 dk da tamamen doluyordu bu neredeyse 2 saatin üzerinde tam şarj oluyor. Birde ilk aldığım gün kutu çıkışında bu diğer arkadaşlarında bahsettiği bluetooth sorunu oldu araçta bağlı müzik dinlerken sürekli durdu sorunlar oldu, güncellemelerin tamamını yapınca sorun çözülmüş gibi duruyor. 2 gündür araca bağlıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım bu olayın takipçisi olacağım. Son olarak bilgili dostlara sormak istediğim klavyedeki tuşlara basınca bir titreşim oluyor bunun seviyesini artırıp azaltma ayarı nerededir nasıldır? Swiftkey klavye kullanıyorum tuş basışlarında titreşimi tamamen kapatma ayarı yok android standart seviyesi diyor ama menü ayarlarında bulamadım titreşim seviyesi ayarlamayı.
    klavyedekı tuşlara basınca bir titreşim ben de olmuyor ayarımı var acaba

• sertacars82 S kullanıcısına yanıt
    Bende de var bu sorun.Eskiden spam sms leri engellemek için numara engelleyemiyorsak istenmeyen kelimeleri girerdik, bu kelimelerin olduğu mesajlar engellenirdi ve %99 spam sms ler engelenmiş olurdu.Ancak şimdi sadece numara engelleme var buda işe yaramıyor.
    Çözümü varsa bende öğrenmek isterim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Serkaner7

Bende de var bu sorun.Eskiden spam sms leri engellemek için numara engelleyemiyorsak istenmeyen kelimeleri girerdik, bu kelimelerin olduğu mesajlar engellenirdi ve %99 spam sms ler engelenmiş olurdu.Ancak şimdi sadece numara engelleme var buda işe yaramıyor.
    Çözümü varsa bende öğrenmek isterim..
    Ben google mesajları kurup onu kullanmaya başladım standart sms uygulaması yerine
  • Arkadaşlar, arama geldiğinde konuşurken ekran açılmıyor mu, yada başka bir telefonunuzdan arasaniz a51i, cevaplayınca bakabilirmisiniz nereyi kapatınca ekran kapaniyor. Şu mesafr sensörü nerede. Samsung ısrarla var diyor. Ben geri gönderdim. Parmak ucuylabfalan bir yerleri kapamakla ekran kapanmadi. Telefon masada dururken iki parmagimi yanyana getirip ekranin herhangi bir yerlerini kapatinca ekran kararıyor. Harici sensöre benzer göz vs buladim. Ricam deneyip cevap yazarmisiniz. Ben sensör bulamadim

• Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler bilgileriniz için

2 tercihi de M31 den yana yaptık akşam verdik siparişleri hayırlısı olsun artık.

• mert_özcan kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun güzel tercih

• Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam hayırlı olur inşallah

• DR ARER kullanıcısına yanıt
    Ayarlar > Yazılım Güncelleme > İndir ve Yükle

• Değerli arkadaşlar samsung A51 almayı düşünüyorum bu cihazın kamera çekimleri nasıl nerden bulabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: FlightClub

Ayarlar > Yazılım Güncelleme > İndir ve Yükle
    Teşekkür ederim güncelleme otomatik ekrana gelince guncelledim teli.

• Mart başında aldığım A51 ile başlarda olumlu bir kullanım durumu varken son dönemde arayanların ulaşamaması sorununu devamlı yaşadım. Çift hatlı kullanım yapıyordum ve her ikisinden de arayanlar ulaşamıyordu.İnternet bağlantısında da kopmalar epeyce fazla oldu. Yerli ve yabancı forum sayfalarında ilgili sorunu araştırdığımda bu sorunu birçok Samsung modelinde (son dönem cihazlarında) yaşayanlar olmuş. Sanırım sorun Samsung'un kendi işlemcisinden kaynaklanıyor zira snapdrogonlu çirt hat Samsunglarda daha önce bu sorunu yaşamadım.Sıkı bir Samsung kullanıcısı olarak bu duruma epeyce sıkıldım. Elden çıkartıp mecbur kalarak Apple geçiş yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper1122 -- 25 Mayıs 2020; 12:48:42 >
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.