Şimdi Ara

Samsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.687
Cevap
39
Favori
156.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu gün itibari ile ben de bu cihazı alarak aranıza katıldım. Keşke 2-3 ay önce 2.500₺ civarı Mi 9T alacağıma A51 tercih etseymişim.
    Mi 9T iyi cihaz ama yazılımsal olarak geride kalıyor.
    Özellikle kamerası (dış çekimler hariç) kapalı mekan çekimlerinde A51 in yanında çok kötü.

Benim alışık olduğum ve sürekli kullandığım bir şeyi bulamadım. Ekranı kilitleyeceğim zaman kilit tuşu ile değil, ekrandaki widget yardımı ile kilitliyordum. Bu cihazda yok galiba ?
  • Metalist Beyin kullanıcısına yanıt
    Mi 9T den bu cihaza geçmiş biri olarak kesinlikle önermiyorum!
    3 seçenekten Mi 9T yi muhakkak ele hocam.
    Mi 9T güzel cihaz ama yazılımsal eksikleri kendini çok belli ediyor. Ayrıca kapalı mekan fotoğraf çekimlerinde üzer bilgin olsun.
  • Aktif olarak kullanimda, ekran acik kalma suresini; 12.30 saati gormus durumdayim, sarjim suan %15 aktif kullanimi biraksam, yarin sarj edebilirim. Kissadan hisse bu guncellemeyle sarj suresinin bariz sekilde arttigini, resmen test olmus oldum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimble01

En son gelen güncellemeden sonra Wifi bağlandığıntı hızı çok düştü. Wifi çok az çekmeye başladı. Wifi için bir çözüm var mı? Bilgisayar wifi ile baglıyken hız testi yaptığımda 22 Mbps çıkarken telefon 4 Mbps çıkıyor. :(
    Bluetooth ve wifi ikiside açık olduğunda bağlantı hız çok düşüyor. Bluetooth kapatıldığında hız yükseliyor ama bu şekilde bluetooth kulaklık ile konuşma sansın olmuyor. Yeni gelen güncelleme ile böyle bir problem oldu. Daha önce bluetooth kulaklık ve wifi açık sıkıntısız kullanıyordum. Çözüm hakkında görüşü olan var mı?
  • Whisper911 W kullanıcısına yanıt
    Kahrımdan sattım. Servis iadeyi kabul etmedi. Hata arıza yok dedi. Hatta ben yjainlik sensörü ile ilgili yazdım, onlar telefonda kilitlenme yok diye rapor attilar. Şaka gibi. Neyseki tesellim ben 2700e kahve makinesi hediyeli almıştım. 2600 e sattim. Çok şükür. Derdim bitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • a51 kasası ve arka kapak degişimi kaç lira tutar.yere düşürdüm kasa cok az darbe gördü.kasayı degiştirmek için ekranı söküyorlarmı.satmaya kalksam ne kadar eder.2 aylık cihaz
  • Şem-i Ruhsar kullanıcısına yanıt
    Bende o mi9t ile bunun arasında kaldım ve a51 aldım. Pil olarak m9t ne kadar iyi idi bizim cihazdan.

• Matraxater kullanıcısına yanıt
    Bende pil süresinin düştüğünü düşünüyorum son güncelleme ile. Bakalım kafam atarsa formatı deneyecem.

• sezerede S kullanıcısına yanıt
    Hadi gözün aydın... ne almayı düşünüyorsun ?

• Şem-i Ruhsar kullanıcısına yanıt
    Bende mi9t mi alsaydım diyorum ya hayret... demek ne alsak mutlu olmayacağız

• Ağır çekim videoda sorun yaşayan sadece benim sanırım, anlık donmalar oluyor videolarda buna bir çözüm bulabilirmiyiz fikri olan var mı?

• Evet beyler bende A51 almaya karar verdim, telefonu kullanan pek kıymetli dosltara bir kaç sorum olacak;

Almadan önce son dem acaba doğru tercih mi diye sizlere danışayım dedim. Benim için telefon batarya ve kamera ile öne çıkıyor.

1-) Günlük 2-3 saat Instagram + Youtube, 30 dakika Spotify, bir kaç fotoğraf ve 30dk civarı oyun olacaktır. Buna göre A51 bataryası yeterli olur mu?

2-) Telefonda kronik sorun var mı?

3-) "Sakın alma" dediğiniz bir durumu var mı?

4-) Bataryası problem git 6000mah M31 al diyen var mı?

Şu an iphone 5s kullanıyorum, bütçe ve yeşil ekran sorunlarından A71'den vazgeçtim. Mi9T ön kamera sarmadı, Note 8 Pro'da sarmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metalist Beyin -- 31 Mayıs 2020; 22:33:40 >
  • oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Hocam benim A51 daha 2 günlük. Pil konusunda bir şey söylemek için henüz erken ama fark göremedim açıkcası.

A51 benim bir akrabamda var. Odada iki cihazdan da aynı fotoğrafı çekince direkt moralim bozuldu. Arada öyle fark varki Mi 9T nin çektiği fotoğraf berbattı. Dış mekan için aynı şeyi söylemem doğru olmaz tabi. Dışarıda çok iyi çekiyor. Küçük ama aptalca yazılım hataları gördüm. Mesela telefonun en altındaki arama butonu, mesaj butonu gibi şeyler bazen yan yana iki tane oluyordu. Bazen grupladığım uygulamarın yerleri değişiyordu. Bazen ekranı açtığımda ana ekrandaki uygulamalar kayboluyor, bir kaç kere daha kilitleyip açınca geliyordu. En can sıkıcı olan da gündüz ekrana güneş vurunca menü geçişlerinde bile kasılmalar oluyordu. Bir de baya ağır bir telefon. A51 kuş gibi geliyor şimdi. Ohh be dedirtti bana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezerede

Kahrımdan sattım. Servis iadeyi kabul etmedi. Hata arıza yok dedi. Hatta ben yjainlik sensörü ile ilgili yazdım, onlar telefonda kilitlenme yok diye rapor attilar. Şaka gibi. Neyseki tesellim ben 2700e kahve makinesi hediyeli almıştım. 2600 e sattim. Çok şükür. Derdim bitti.
    Babama hediye aldım. Adamcağız bir şey de diyemiyor ama şaka gibi gerçekten. Aynı operatör daha önce kesilmeyen telefon sinyal azlığından kesiliyor. Yanyana koyuyoruz a51 her zaman 1 hatta bazen 2 diş sinyal az çekiyor.
  • oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Huawei kizarken yinr alacağım sanırım. Temiz 2. El mate 20 lite. En azindan konuşurken yani telefonun ana görevinde sorun yok

• Matraxater kullanıcısına yanıt
    bende de a50 var nasıl alıyorsunuz bu kadar uzun ekran süresi.güç tasarrufu mu açık.hangi ayarları yapıyorsunuz?
  • Merhabalar bugun s6dan a51e gecis yaparak araniza katildim. Merak ettigim birkac sey var ama oncelikle sunu demek istiyorum.
    Neden bu ureticiler butun telefonlari kocaman kocaman uretiyor arkadas...
    5.7 inc falan yeni nesil cercevesiz bir telefon yapsalar cok hos olmaz mi bunu isteyen bi ben miyim ya. Telefon ihtiyaci oldugundan oturu aldim bunu ve kucuk telefon olmayinca en iyi bu geldi bunu aldim kullanimi zor biraz boyuttan oturu neyse.

Henuz cok az kullandim ancak boyutu disinda hosuma gitti. Cihaz genel olarak seri calisiyor. S6 haritalarda bi tık kasıyordu bunda oyle bisey yok daha performansli. Bir de pil konusu cok hosuma gitti 100 olduktan sonra cikardim internette bi sure gezdim hala sarj 97
    Mukemmel birsey gercekten belki gunumuz kosullarina gore normaldir ancak bataryasi ölmüş s6dan sonra pil konusu ilac gibi geldi.

Yeni arayuz de iyi guzel ancak acikcasi s6daki arayuzu daha cok seviyordum bence daha stabildi touchwizin son zamanlari.

2 yerin şekli garip geldi. Birincisi bildirim cubugunda saat solda gozukuyor bu durum acayip tersime gitti. Saati saga almanin bi yolu var midir ayarlarda aradim bulamadim.

Ikincisi s6da su ana ekran tusunun solundaki tusa basinca eski uygulamarin acildigi ekran hepsi arka arkaya ust uste cikardi kaydira kaydira giderdik. Ancak bunda o ekran yan yan gidiyor hic sevemedim bunu da degistirmenin bir yolu var mi? Bir de o sol sol giden ekranda asagida bikac uygulama simgesi cikiyor onlar neye gore cikiyor ve de o da kaldirilabiliyor mu?

Aydinlatirsaniz sevinirim. Iyi forumlar

Edit: bir de arkadaslar bu kutudan cikan sarj aleti neden bu kadar kisa ya...
    Cihazi alacak olanlar yaninda type c uzun kablo da soylesin kutudan cikan kablo asiri kisa sinir bozucu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dinoco mavisi -- 1 Haziran 2020; 23:43:29 >

• Bu konuya her gun birkac mesaj geliyodu ben yazdim 3 gundur kimse yazmiyor lanetli miyim nereye kayboldunuz arkadaslar

• Daha önce sinyal kalitesinin diger telefonlara gore 1 2 dis az olduğunu belirtmiştim. İlk defa seyahate cikti babam her zaman gidip geldigi yol surekli sinyalden dolayi kesilmis telefon. Resmen eziyet oldu telefon. Samsungun cok fazla modelini kullandim ama bir daha tövbe resmen eziyet oldu cihaz. Simdi ugras dur servise ver normal diye geri gelsin tekrar ver. Elimde patladi resmen

• Persembe günü media markttan aldım a51 i. Dün yazılım güncellemesi yaptım. Bugün fotoğraf çektim 2-3 tane . Ekrana bi anda samsung yazısı geldi dondu bi 10 dk sonra kendine geldi neden böyle oldu bilgisi olan var mı ? Şunu da belirteyim sim kart takılı değil telefonda .

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.