Şimdi Ara

Şaka gibi bir ülke

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
4
Favori
6.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
157 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dinlediğim bir müzik grubunun tişörtünü beğendiğim için yaklaşık 2 hafta önce satın aldım. Birleşik Krallık'tan kargolanan bir ürün. Markası olan bir ürün değil, Türkiye'den alınabilecek bir ürün değil, pahalı değil. Yalnızca grubun logosunun baskısı olan bir tişört.

Tişört £10 + £3.8 kargo bedeli ile toplamda £14'den az yani yaklaşık 160 TL verdiğim bir ürün. Bildiğin düz tişört.

Devletimiz 45 TL gümrük vergisi aldı benden bu ürün için. Söyleyeceklerim bu kadar. Haram olsun.

• Devlet vergi koymuyor bildiğin paranı çalıyor mesela ben çok kaliteli güzel tişörtler görüyorum üstelik dolarla bile alsam fiyatı ucuz aynı tişört Türkiye üzerinde yok kardeşim satılmıyor oradan alsam atıyorum 50 liraysa bana bir patlıyor 250 lira bilmem ne bu vergi değil bu artık gasp yahu

Hocam siz halinize şükredin buradaki en büyük enayi benim gittim 2 tane SpaceX T-shirt'i aldım Normalde 50$ olan şeye 165$ ödedim, Vergiler SS'de yazıyor ama Elon Musk'un hakkını yememek lazım gerçekten çok rahat T-shirt , Sonuç olarak Elon Musk Sayesinde Kazandığım Para Yine Elon Musk ve Wergi'ye Gitti edit: ütüsüz şuanda
  • Devlet vergi koymuyor bildiğin paranı çalıyor mesela ben çok kaliteli güzel tişörtler görüyorum üstelik dolarla bile alsam fiyatı ucuz aynı tişört Türkiye üzerinde yok kardeşim satılmıyor oradan alsam atıyorum 50 liraysa bana bir patlıyor 250 lira bilmem ne bu vergi değil bu artık gasp yahu

• ülkeye gidip alsan gezsen gelsen daha karlıydı

• Hata sende

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Haram edemezsin kendin bilerek alacaksın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İbrahim770 kullanıcısına yanıt

Para benden çıkmıyor mu? Ediyorum işte, haram zıkkım olsun

• Hocam siz halinize şükredin buradaki en büyük enayi benim gittim 2 tane SpaceX T-shirt'i aldım Normalde 50$ olan şeye 165$ ödedim, Vergiler SS'de yazıyor ama Elon Musk'un hakkını yememek lazım gerçekten çok rahat T-shirt , Sonuç olarak Elon Musk Sayesinde Kazandığım Para Yine Elon Musk ve Wergi'ye Gitti Şaka gibi bir ülke Şaka gibi bir ülke Şaka gibi bir ülke edit: ütüsüz şuanda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poyrazispir12 -- 17 Haziran 2021; 12:19:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: poyrazispir12

Hocam siz halinize şükredin buradaki en büyük enayi benim gittim 2 tane SpaceX T-shirt'i aldım Normalde 50$ olan şeye 165$ ödedim, Vergiler SS'de yazıyor ama Elon Musk'un hakkını yememek lazım gerçekten çok rahat T-shirt , Sonuç olarak Elon Musk Sayesinde Kazandığım Para Yine Elon Musk ve Wergi'ye Gitti edit: ütüsüz şuanda

bunları alcana üstünde nasa yazan tshirti alaydın pazardan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• haram edebilirsin tabi şaka olarak yazdım :D

• 0.2 dolarlık saat kordonuna 20 lira vergi ödedim.

• Yapılan eleştirilerin hepsine katılıyorum. Ancak böyle bir tişörtü yurtdışından getirmek yerine, internetten kendiniz tasarlayıp bastırmayı düşünmez misiniz? Ben daha önce sevdiğim bir grubun tişörtünü kendim tasarlayıp bastırmıştım. Böyle çok daha uyguna gelmişti fiyatı. Dediğiniz gibi markasız bir ürünse ve grup lisans olarak gelir elde etmeyecekse dediğim yöntemi deneyebilirsiniz.

• fotoğrafını götürsen paris pasajında basarlardı 40 liraya Şaka gibi bir ülke 

vergiler gerçekten çok yüksek. yurt dışından alışverişi kesmeye çalışıyor devlet ama keşke başka yolu olsa.

• poyrazispir12 kullanıcısına yanıt

Duties yani görevler ne ki 70 dolar! 7 aylık net param valla iyi duties miş.

• abrooke139 kullanıcısına yanıt
    Vallaha hocam bende öyle düşünüyordum, SpaceX'e mail atarak sordum ve bu cevabı aldım [TR ile ilgiliymiş] ;
    Bize ulaştığınız için teşekkürler. Vergilerin maliyetinden memnun olmadığınızı duyduğumuza üzüldük.

Ne yazık ki, bunlar genellikle diğer ülkeler tarafından bir dizi faktöre dayalı olarak belirlenir ve biz bunları değiştiremeyiz.

Satın almaya çalıştığınız ürünlerin teslimat adresini ve ekran görüntüsünü sağlarsanız, vergilerin doğru bir şekilde uygulandığını doğrulayabiliriz.

Ancak, bir ülkenin vergi vergilerini(duties) nasıl tahsil ettiğini değiştiremiyoruz.

Shop SpaceX merchandise@spacex.com
    1 Rocket Rd., Hawthorne, CA 90250

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poyrazispir12 -- 18 Haziran 2021; 0:9:40 >
  • poyrazispir12 kullanıcısına yanıt

Tişörtler nasıl kaliteli mi ? Yoksa bu paraya lacoste veya kalite 2 tişört alınırdı heralde. Benim aklımdan bile geçmeyecek şeyler. Neyse güle güle giy kardeşim Şaka gibi bir ülke 

• abrooke139 kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam, T-shirt'ler kaliteli, ancak toplam tutarın yarısını sadece vergiye ödediğimi unutmamak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poyrazispir12 -- 18 Haziran 2021; 0:35:58 >
  • meola147of kullanıcısına yanıt

Hocam varsa bi listiniz veya atabileceğiniz ss olur link olur pm'den atabilir misiniz bende bakmak isterim

• meola147of kullanıcısına yanıt
    gerçekten öyle hocam çok doğru 50$ 'lık birşey 3.5x yaparak 165$ 'e çıkabiliyor vergiler sayesinde

• Yargı ve adalet olsa idi en baştan en aşağıya kadar yargılanırdı sistem

• K1NG Ç. kullanıcısına yanıt

evet doğru söylüyorsunuz. Lakin amacım sadece o grubu dnlediğimi göstermek değildi bu alışverişi yaparken. Onların seçip tasarladığı ürünü resmi siteden almak istedim. Bir nevi onların zevkini beğendiğim için ve ufacık da olsa müziklerini dinlemek dışında bir faydam olmuş oldu. Yine de söylediğinize katılıyorum, ki zaten farklı grupların o tişörtlerine de sahibim dediğiniz şekilde.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.