Şimdi Ara

sahibinden.com'a karşı arabam.com'u destekliyoruz. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
4
Favori
11.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
71 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abi çok güzel düşünmüşsünde herif dizel otomatik olduğu için golf'e 85.900 tl istiyor e şimde biz seni desteklesek bu keyfe kederciler çoğalmazmı ? düşüncen çok güzel eyvallah ancak ötv fiyatlarının düşülürmesi lazım kısacası keyfe kedercileri bitirmek istemiyorsanız hükümete tepkinizi gösterin....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keyfe kederciler düşünsün. Satacak adam 1 ayda zaten aracını satar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sahibinden.com'u destekliyorum. Saydığınız şartlar gayet makul şartlar. Aynı ilandan 10 tane olmasını da engellerse tam olacak!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sahibinden sitesinin yanındayım. Al sat yapanlardan gelir vergisi alınsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdal93

Üzülerek söylüyorum ki bazı arkadaşlarımız soyulmaya alıştığı için tepki göstererek hakkını arama yolunu tercih etmiyor. (İ.b.ne dersin kızar da s.i.kersin aldırmaz meselesi...)

Eğer sahibinden.com'a olan talep azalır ve arabam.com'a talep artarsa, arabam.com'daki ilanınızın gösterim sayısı artacaktır.
    İlanın gösterim sayısı tamamen talep ile ilgili olup, sahibinden.com'a bakan sayısı fazla olmasından kaynaklanıyor.
    Eğer biz arabam.com'u destekleyerek arabam.com'daki ilan sayısını ve arabam.com'a giren kişi sayısını arttırırsak, sahibinden.com'un bu ücretli ilan ve her şeyden ücret alma tuzağını alaşağı edebiliriz.

Ayrıca,
    arabam.com ve araba.com yüzlerini kısa süre önce yeniledi.

Kategori ve donanım seçimi konusunda arabam.com'un yeni arayüzü çok daha başarılı.
    Uzun süredir girmeyenler maalesef arabam.com'u eski haliyle hatırlıyor.

Yeni arayüze sahip arabam.com, sahibinden.com'dan çok daha kullanışlı, kolay ve fonksiyonel olmasının yanı sıra hızlı çalışıyor.

Benim arabam.com ile bir alakam olmadığı gibi, sahibinden.com'a karşı bir düşmenlığım da yoktur.
    Tek amacım, vatandaşın sahibinden.com'a paralarını kaptırmadan ücretsiz ilan verebilmesine katkı sağlamaktır.

Aynı ilanı ücretsiz verebilme imkanı varken sahibinden.com'a para vermenin anlamı yok.

sahibinden.com tekrar ücretsiz olursa oraya ilan veririm.

Atladığınız bir nokta var. Sahibinden.com kamu kurumu değil bir ticarethane. Bünyesinde çalışan yazılımcılar, destek personelleri, pazarlama uzmanları vs vs birsürü insan çalışıyor.

Ben en çok "para kaptırma" lafınıza takıldım. Para kaptırmıyorsunuz, hizmet satın alıyorsunuz. Pahalıdır, ucuzdur bunu tartışalım. Ama para kaptırmak hoş bir tabir değil.

Belki de yazılımcı olduğum ve bu sektörden para kazandığım için bu şekilde düşünüyorum. Haksız olduğumu sanmıyorum, herkesin empati yapması gerek.
  • Beter olsun mezarcılar

• Sahibinden.com sadece ve sadece "daha çok para kazanmak " maksadıyla bu uygulamaları yaptı. Saf saf başka şeyler düşünmeyin.

• Bence bedava ilan olmamali akli eden ilan veriyor piyasa yukseliyor

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Seni bir yerden tanıyor gibiyim..
    Senin gibi sıcak fırsatçıya yakışmıyor bu sözler.
    Bol dsg li günler dilerim;)))

• quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

Seni bir yerden tanıyor gibiyim..
    Senin gibi sıcak fırsatçıya yakışmıyor bu sözler.
    Bol dsg li günler dilerim;)))

Abi cidden bedava olsa mahvolduk demektir

• bu işler arz talep işidir
    sen burada istediğin kadar diğer siteye yönlendirmeye çalışsan da herkes kendi menfaatine uygun olana yönelecektir
    bence 1 ay ücretsiz yayınlaması bile bir avantaj ,istese hepsini ücretli yapar ve mecbur vermek zorunda kalırız
    ayrıca bu işi ticari olarak düşünmeyen birisi için 1 ay uzun bir süre
    diğer sitenin her şeyi aynı olsa ve hep bedava olsa ona bir şey denilemez
  • Otomobil kısmına has kurallar. Sebebi de basit aslında. Dükkan formatına girip, ticari olduğunu kabul edip sahibinden'e para ödemek istemeyen yurdum asalak esnafı sebebi ile oluyor bu. Sahibinden'in diğer yerlerinde bu kısıtlar yok. Aynı anda 5 ilan açıyorum. Birini 15 günde satıyorum. İki ilanım ise 2 aydır satılmadı. Ay sonunda ilanı yenile dedim. Bitti gitti.

Ancak benim esnaf olduğuma, alıp sattığıma kanaat getirseler, ilan sayım çok fazla olsa, iş değişir o zaman. Ticari ilandan ücret almak istiyor adam. Başka site ondan da ücret almak istemeyebilir. Burada sıkıntı esnaf hem sahibinden'e gelecek malını satmaya, hem kuralına uymayacak, beleşçilik yapacak. Olan da size oluyor. Bana ne gerçi, neyse...

Bence esnaf ölse veya ölmesin gene kıyamam da, elini ayağını bizim takıldığımız alanlardan çekse mutlu olacağız da, olmuyor tabi böyle bir şey. Kan emici her yerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 8 Aralık 2016; 9:7:36 >
  • Ücret almasına rağmen halen destek görüyorsa demek ki milletimize müstahak demektir.

Herkes halinden memnun ise sorun yok demektir.

Emlak için emlak.net gibi siteler ve diğer ıvır zıvırlar için Let Go zaten rekabeti sağlıyor.
    Sadece araba konusunda sahibinden.com'a bir ders vermek gerekir. Diğer eşyalar için sorun yok.

araba.com ve arabam.com için gelen eleştiriler haksız. Her iki sitenin de yeni yüzü çok farklı ve kullanışlı.
  • Al yeni bir hat çok da sorun etme.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Al yeni bir hat çok da sorun etme.

Benim için çok sorun değil, yılda 1 araç değiştirmiyorum.

Amaç sahibinden.com'un alternatifsiz ve vazgeçilmez olmadığını göstermek, fakat yukarıda da görüldüğü gibi insanlar koyun maalesef, durumdan gayet memnunlar.

Serbest rekabet ortamında hiç bir web sitesinin rakipsiz olmaması gerekir ama yurdum insanına laf anlatmak zor.

Araba almak isteyen ve arabasını satan insanlar için hatırlatmakta fayda var; arabam.com ve araba.com gibi siteler de mevcut ve arayüzleri güncellendi.
  • Hocam güzel de. Sahibinden de kiralık daire ilanında ertesi gün gitti. Araba ilanında 10larca mesaj arama geliyor. Araba.com ve araban.com da ilan verdim arayan soran yok. Araba alacağım ilanlar eski ve çok az. Sahibinden bu alemde tekel olmuş. Bizim halkımız alternatif yönelmez ezbere gider. Google yandex Bing var ama Google herkesin açılış sayfası.

• Keyfe kedercilere karşı Sahibinden doğru bir tutum sergiliyor.
  • Aferim aklı başında, belli yaşın üstünde herkes hemfikir.

Aslında sahibinden.com 'un fiyatları pahalı ve bunun çaresi alternatif sitelerin ücretsiz yayın vermesi değil, sahibinden.com 'a göre daha uygun fiyata daha iyi hizmet vermesinde yatıyor. Yani sahibinde.com 'un tekel olması da piyasaya fayda sağlamaz.

İlan sistemi beleş olamaz bu ülkede, olursa sonucuda kapıcısından çöpçüsüne kadar herkes komisyoncu herkes al satçı olur. O zaman kim emek sarfedecek kim çalışacak? Herkes oturduğu yerden kazansın ne ala memleket.

Bir filmde bir adam soruyordu; "vergi levhan nerde?" diye, aklıma geldi de şimdi :)))))
  • Keyfe kederciler azalır uçuk fiyatlar kaybolur piyasayı yükseltenler kalmaz diyenlere sesleniyorum:

Sahibinden 2015 ten beri paralı oldu. O tarihten beri araba fiyatları düştü mü? Böyle boş bahanelere sarılmayın. Adamların yaptığı tekelcilik. Yaptım oldu diyorlar. Alternatifler ve çoğulculuk her zaman tüketici lehinedir. Zaten get ilanlarına parayı alıyorlar. Reklam geliri de var. Bu siteyi bugünlere getiren duyuran da o bedava ilanlardır bunu unutmayalım. Arabam. Com a yönlenin.Önce galericilerden adam akıllı vergi alınsın da yılda 5-10 araba alan satana sıra sonra gelir.Adamlar galericilikle trilyon götürüyor sanki alıp sattıkları her araca fiş mi kesiyorlar.Ondan sonra neymiş yılda 3 araçmış da ilan paralı olsunmuşmuş

• Sahibinden.com u tebrik ederim.

Turkiye de olmasi gereken budur.

Sifirinin uzerine 10 bin tl koyan, kokusu ustunde diyenler, ben bekledim siz beklemeyin hoopo araba burda iste diye, bizimke .sk gecen hirtolara guzel kapaktir.

Bir gun guzel ulkemde yasi gecmis arabalarin sifirinin 3 te bir fiyatina satilmasi icin ( amerikada oldugu gibi ) piyasanin bu igrenc firsatci tiplerden kurtulmasi gerekir. Yoksa 100 bine 3 yasinda golfu iteklerler aci aci...

3 yasinda golf amerikada 7 bin dolar ya. Ayip ya

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.