Şimdi Ara

SAHBİNDEN.COM IPHONE 6 DOLANDIRICILIĞI!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçenlerde sahibinden.com'da 1700 tlye ıphone 6 ilanı gördüm. İlan muğlada gözüküyordu teknosa faturası da eklenmişti. İlan sahbinden tel nosu istedim. ve görüştük adam sağlık görevlisi olduğunu söyledi ve paranın 1000ini gönderirsem kargolayacağını ve geri kalanını kargoladıktan sonra gönderebileceğimi söyledi. Ve hata yapıp inandım. Parayı fastpaydan yatırdım. Fakat ertesi gün öğlene kadar kargolamayınca işkillendim ve aradım. Adam paraya ihtiyacı olduğunu söyleyip kalanı da gönderirseniz yollarım dedi. Ben de geri kalanı yatırdım. Fakat adam anında teli kapadı. Sonra hemen fastpaydan iptal ettim 6 saat içinde iptal oluyor. Bu şerefsiz yine aradı ve paranın iptal edildiğini kendisinin de kargoyu iptal ettiğini söyledi. Ben kalaylayınca teli kapadı. Fakat şu var adamın sahibinden.com hesabının açılış tarihi 2001di. adam da bunu söyleyerek inandırdı. Bana göre işin içinde sabinden.com'un da payı var. Ya da adam kullanılmayan bie hesabı hacklemiş. Zira adamla ilgili yazılan hiçbişi yok nette. Aman deyim dikkatli olun bir anlık gaflet oluyor. Adamın sitedeki fake ismi Cenk Alper. Kullanıcı adı: alperi.

Arkadaşlar lütfen beni de suçlayıcı şeyler yapmayın ben sadece başkaları bu tuzağa düşmesin diye yazdım yoksa hata net bi şekilde benim bu şerefsize inanmamam lazımdı.. :((

• büyük geçmiş olsun hocam. yapan da allah'ından bulur umarım. insanlarda şeref namus kalmamış.
  • Usta böyle şeylere hala niye inanıyorsunuz anlamıyorum. Ödeme yöntemleri var. Sahibinden birşey almak hiç güven vermiyor ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • srsy kullanıcısına yanıt
    sahibinden'de yüzyüze alışveriş ve get alışveriş harici işlem yapmak çok sakıncalı bence...
  • Get te çok sağlam değil aslında adam cihazı alır kulanır çalışmıyor der onay vermez arıza çıkarır yani en iyisi yüz yüze her zaman yüzyüze aldım sattım hiçbir sıkıntı yaşamadım.
  • Geçmiş olsun tamamen sizin hatanız hiç kimseye güvenmemek gerekir.
  • Büyük geçmiş olsun benim farklı yollardan böyle param uçtu internet dolandırıcılığı çok maalesef

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ElvedaTR

Büyük geçmiş olsun benim farklı yollardan böyle param uçtu internet dolandırıcılığı çok maalesef

Demek öyle kuzen Yedim seni

Ek olarak ; Ben bu tür durumlara hiç üzülmüyorum.. Ya alan gelir alır , yada almaz. Kim kime tanımadan etmeden binlerce lira verir ? Yazık ya .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMarjinaLs -- 19 Ekim 2015; 14:43:28 >
  • Kendin de söylemişsin hata bende diye, ders olsun sana..
  • Çok geçmiş olsun, artik insanlar oyle kotu olmus ki kime guvenip inanacagimiza sasirir olduk.. Herkes birilerini çarpma pesinde ne yazik ki.

• Gecmis olsun, bu tur adamlara ne soylesek az

• geçmiş olsun isterse 50 tl olsun asla havale yapıpda almam mutalaka get ile alırım get açmassada vaz geçerim bukadar basit yani üyeliği isterse 20 senelik olsun adam sanki benim 20 yıllık arkadaşımmı da direk hesabına 1000 tl atayım.
  • Sahibinden üzerinden çok alışveriş yaptım. Ama bu alışverişlerim telefonda görüşerek, iki tarafta anlaşırsa yüz yüze oldu. Yüz yüze alışveriş dışında get dahil sahibinden üzerinden satın almam (Küçük fiyatlar haricinde).
  • Geçmiş olsun 2-3 fazla verip sıfır almak en iyisi

• Bu serefsiz sürekli değişik isimlerle üyelik açıp.muğlanın Datça ilçesinde saglık personeliyim diye insanları keklemeye çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi islam0326 -- 19 Ekim 2015; 17:25:48 >
  • Bir musibet bin nasihatten iyidir. Şimdi birinin hesabına 50 lira yatırmadan önce 50 kere düşünürsün artık.
  • "Paranın yarısını şimdi yatır,kalanını sonra yatırırsın "demiş zaten
    Sen olsan telefon satarken,öyle söyler misin?
    Bana öyle dese,bir daha hiç inanmaz,telefonu yüzüne kapatırdım
    Yani "kaza geliyorum" demiş sana ama sen keklenmişsin :)
    Neyse erken uyanmışsın,paran da helalmiş
    Geçmiş olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alperi
    Sanki r10 dolandirici birisi idi oyle hatirliyorum.

Bu sebeplerden dolayi yuz yuze alisveris en iyisidir

• Arkadşlar peki üyelik tarihinin 2001 olmasına ne diyorsunuz? Bir de büyük konuşmayın adam hakikaten basiretimi bağladı.. :( bana olmaz diyordum ama bir anlık heyecanla patladık :(

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.