Şimdi Ara

Iphone 13 pil sağlığı 2 ay içinde %99 a düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
21.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar telefonu alalı 2 ay olmak üzere, telefonu %20 altına neredeyse hiç düşürmedim sarjdayken de kurcalamamaya dikkat ediyorum. 1.5-2 günde bir sarj etmeme rağmen bu telefonun pil sağlığının bu kadar hızlı düşmesi normal mi ?

• Clapss kullanıcısına yanıt
    Ben de o kadar dikkat etmem ki iphone 13ümü alalı 6 ay oldu hala 100
  • Burada canlı iki farklı yaşanmış örmek var
    3-5 ayda yüzde 5-10 kadar düşüp sonraki 3-6 ay kadar düşüş olmayabilir
    Ya da ilk 5-6 ay düşüş olmayıp sonraki aylarda hızlı hızlı seri düşüş olabilir
    Yani aslında arka planda pilde düşüşler oluyor ama pil sağlığındaki yüzde durumu güncellenmeyebiliyor

Bende se 2020 vardı sıfır 2. Ayında 99 2.5-3. Ayında 98 e düşüp tekrar 99 a çıkmıştı :)

Mesela Pil sağlığı 90 nın altında çok 2. El iPhone kullandım pil sağlığı 2-4 ayda düşmedi sonra biraz düşüş olmuştu

Sistemin işleyiş mantığı Aşağı yukarı böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A94FA7CCA -- 8 Ocak 2023; 9:34:32 >
  • 12 ile 3 ayı devirdik hala %100
    Oyun yüklemedim hiç oynamam da
    Ve 5w şarj aleti ile şarj ediyorum hızlı şarj daha almadım.
    Hızlı şarj bataryayı çabuk eskitiyor
  • 6 aydır 13 kullanıyorum. %96 gözüküyor.

• Kafanıza çok takmayın. Fabrika çıkışlı piliniz biraz küçük olmuş olabilir.
    Şu videoda çok güzel anlatıyorlar:
    https://www.youtube.com/watch?v=iT9W_N22LeQ&feature=youtu.be
  • Ios 16’ya güncellemiş miydiniz?

• CooL_ROMEO kullanıcısına yanıt
    Harika bir videoymuş .
    Apple batarya için 500 şarj döngüsüne kadar %80 kapasite garantisi veriyor. Bu da demek oluyor ki her 25 şarj döngüsünde %1 kapasite düşüşü normal. Ancak bu demek değil ki her 25 şarjda illa 1 düşücek. Çok kafanıza takmayın bunları. 2-3 sene sonra pili yenileyin mis gibi devam edin.
  • plateau kullanıcısına yanıt

Uzun bir süre ios 15 de kullandım bugların düzeltilmesini bekledim . Yaklaşık 1.5-2 hafta önce ios 16.2 ye geçmiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A94FA7CCA

Burada canlı iki farklı yaşanmış örmek var
    3-5 ayda yüzde 5-10 kadar düşüp sonraki 3-6 ay kadar düşüş olmayabilir
    Ya da ilk 5-6 ay düşüş olmayıp sonraki aylarda hızlı hızlı seri düşüş olabilir
    Yani aslında arka planda pilde düşüşler oluyor ama pil sağlığındaki yüzde durumu güncellenmeyebiliyor

Bende se 2020 vardı sıfır 2. Ayında 99 2.5-3. Ayında 98 e düşüp tekrar 99 a çıkmıştı :)

Mesela Pil sağlığı 90 nın altında çok 2. El iPhone kullandım pil sağlığı 2-4 ayda düşmedi sonra biraz düşüş olmuştu

Sistemin işleyiş mantığı Aşağı yukarı böyle

Anladım hocam standart bir şey yok ama yine de ilginç bir durum

• CooL_ROMEO kullanıcısına yanıt

Çok faydalı video teşekkürler . Videodaki uygulama üzerinden kontrol ettim gerçek veriler bu şekilde

Iphone 13 pil sağlığı 2 ay içinde %99 a düştü
  • normalIphone 13 pil sağlığı 2 ay içinde %99 a düştü ?

yani, ben de telefon şarjına özen gösteriyorum ama ne yaparsan yap pil eskir (önümüzdeki ay 4. yaşına girecek j8)

eski performansı yok, bunu hissediyorum, 3+ saatte 15'ten 90'a geliyo😠 keşke androidte de pil sağlığı gösterilseydi

• Yıllarca iPhone tamir etmiş bir tanıdığım yoğun kullanımda aylık %1 düşüşün normal kabul edilebileceğini söylemişti. Çok kafaya takmayın, garantinin sonuna doğru değiştirirsiniz sıfır olur Iphone 13 pil sağlığı 2 ay içinde %99 a düştü 

Pil yüzdesindeki ani düşüşlerin ios güncellemelerinin ardından yaşandığını okumuştum forumda…

• plateau kullanıcısına yanıt

Açıkcası ben de bir ihtimal onu düşünüyorum. Yukarıdaki verileri attım ama genel olarak değerlendirdiğimde insanlar 100-150 döngüyle bile %96 lara düşmemiş benim cihaz 37 döngüyle düşmüş :(

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.