Şimdi Ara

saglam gorunen sigorta kutusu ve calismayan cihazlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  saglam gorunen sigorta kutusu ve calismayan cihazlar

defalarca elektirikci gelmesine ragmen sigorta problemi bir turlu cozulemedi. ben de buraya konu acayim dedim :)

sigortalar acik olmasina ragmen bir cok prizde elektirik yok. surekli su igrenc hualin marka, akim rolesi oldugunu sandirim seyi degistiriyorlar ama bir kacay sonra sigortalar veya o sey tekrar bozuluyor. sorun ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi positroN -- 10 Mart 2012; 2:49:35 >

• Prizlerde ne kullanıyorsunuz. Belirli prizlerin sigortaları mı bozuluyor yoksa tüm sigortalar birden mı bozuluyor
  • sorunlu yer yatak odasındaki, antredeki, banyo ve tuvaletteki prizler. nedense hepsine birden tek sigorta bağlı. bu prizlerde bir adet elektirikli ısıtıcı, elektirikli su ısıtıcısı(sofben) ve camaşır makinesi bağlı. elektirikli sofben ve çamarşır makinesi aynı prize bağlı ancak aynı anda çalışmıyorlardı.
    ilginç olansa sigortaları teker teker denerken diğer odadaki prize de elektirik gelmemeye başladı.
    şu test butonunun ne işe yaradığını araştırınca öğrendim. basınca açma yapmıyor sanırım bozuldu ama bozulmasına sebep olanı ne ise çözmeden sadece onu değiştirmek işe yarar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: positroN

sorunlu yer yatak odasındaki, antredeki, banyo ve tuvaletteki prizler. nedense hepsine birden tek sigorta bağlı.

bu prizlerde bir adet elektirikli ısıtıcı, elektirikli su ısıtıcısı(sofben) ve camaşır makinesi bağlı. elektirikli sofben ve çamarşır makinesi aynı prize bağlı ancak aynı anda çalışmıyorlardı.

ilginç olansa sigortaları teker teker denerken diğer odadaki prize de elektirik gelmemeye başladı.
    bozulmasına sebep olanı ne ise çözmeden sadece onu değiştirmek işe yarar mı?

1-Prizlerin bağlı oldugu sigortanın akım degeri nedir?prizlerin baglı oldugu sigortadaki yük farklı (A'degerindeki) sigortalara dagıtılabilir
    2-Sohben için bagımsız sigorta uygulanmalıdır,dahili sigorta üzerinden kullanmak uygun değildir
    3-Sigorta baglantılarında faz mevcut mu ?? Sorunun kaynagını çözmeden malzeme degiştirmek geçici bir çözümdür,arıza kısa sürede tekrarlar.
    (kontrolde buat baglantılarını da gözardı etmemek gerek )

Profesyonel bir elektrikçiden yardım alın, elektrigin şakası yoktur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VRMS -- 10 Mart 2012; 10:10:54 >

• bene röleyi değiştirin can güvenliğiniz için siemens alın.Birde fazı toprağa verin bakalım atacak mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: positroN

saglam gorunen sigorta kutusu ve calismayan cihazlar

defalarca elektirikci gelmesine ragmen sigorta problemi bir turlu cozulemedi. ben de buraya konu acayim dedim :)

sigortalar acik olmasina ragmen bir cok prizde elektirik yok. surekli su igrenc hualin marka, akim rolesi oldugunu sandirim seyi degistiriyorlar ama bir kacay sonra sigortalar veya o sey tekrar bozuluyor. sorun ne olabilir?

Aynı sorun bizim evde de var.Elektrikçi geldi tamir etti gitti gene bozuldu.Ara ara çalışıp sonra tekrar bozuluyor prizler kafasına göre çalışıyorlar.

• @thanatosus durum boyle ne yazik ki. zaten oyle nazilar ki eve getirmek bile zor. gelince cin mali deyip yine ayni seyden takip gidiyorlar. oyle olunce her bozuldugunda kendim alip takiyorum ama sorunun neden kaynaklandigini cozemedim.

@berke2011 prizlerin bagli oldugu sigortalar flash c40'lar ve ortalarindaki 20 amperlikler.
  • sigortada simens'ten şaşmayacaksın. sigorta kolay kolay bozulacak bir şey değildir. bence farklı bir elektrikçi çağırmalısın. bu konuda sorunun varsa, aşağıdaki site sana yardım eder. istanbul dışındaki odalarlada irtibat kurabilirsin.

http://www.etoist.org.tr/
  • saglam gorunmekle kalmayip gercekten saglammis. asagiya banka aciyorlardi. adamlar sigortalarla oynarken asigidan bizimkileri de kapatmislar nedense. her daire icin tek sigorta oldugunu sandimizdan hic dusunmemistik bu ihtimali.

ilgilenen herkese tesekkurler.
  • o değil de bir ara değiştir o kutunun hepsini ne öyle adı sanı duyulmamış marka sigortalar, röleler ucuza kaçma. siemens, legrand falan al
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.