Şimdi Ara

SAĞLAM ARKADAŞI OLAN VAR MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
3.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadasliga inanmıyorum saglam dostunuz var mı merak ettim anlatin ikna edin beni

Tabi isterseniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sağlam arkadaş diye birşey yoktur. Şu hayatta mutlu olmak istiyorsan kim olursa olsun beklentini düşük tut. mümkün mertebe her işini kendin yap. Kimseye muhtaç olma. Kendini kimseye kullandırma. Şunu unutma insanlar seni kullanabildiği müddetçe iyisindir. Yaptığın her iyilik de zamanla göreve dönüşür. O yüzden bir insana kendisinin rahatça yapabileceği şeyleri onun adına yapıp iyilik yapıyorum diye düşünme. Her zaman ulaşılabilir her istenileni yapan tiplerden de olma.
  • Hayır sağlam arkadaşım yok hepsiyle çıkar ilişkisi içerisindeyim hiç birinden bir cacık olmaz. Kafayı sosyal medya ve karı kızla boşmuş kendini geliştirmeyen olgunlaşamamış insanlarla ne arkadaşlık yapıcam ya kullanıyorum hepsini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-10D285547

Hayır sağlam arkadaşım yok hepsiyle çıkar ilişkisi içerisindeyim hiç birinden bir cacık olmaz. Kafayı sosyal medya ve karı kızla boşmuş kendini geliştirmeyen olgunlaşamamış insanlarla ne arkadaşlık yapıcam ya kullanıyorum hepsini.
    Hshsbshsjsjdh

Reyiz sen adamsın djdjsjhsbd bir insan bu kadar net olur helal olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Hshsbshsjsjdh

Reyiz sen adamsın djdjsjhsbd bir insan bu kadar net olur helal olsun

Alıntıları Göster
    olması gereken de o. kendine arkadaş olmaya değer birisi olarak görmüyorsan bile sadee çevresinden yararlanmak için bile tutabilirsin birisini yakınında. ne kadar etik olduğu tartışılır ama herkesin kendine göre etik yargısı var tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Time Lord

olması gereken de o. kendine arkadaş olmaya değer birisi olarak görmüyorsan bile sadee çevresinden yararlanmak için bile tutabilirsin birisini yakınında. ne kadar etik olduğu tartışılır ama herkesin kendine göre etik yargısı var tabii.

Alıntıları Göster
    Etik degil ama herkes az cok bunu yapiyor hocam

Ne kadar üzücü

• sadece ama sadece 1 tane var, benden 3 yaş kuçuk olmasına ragmen bırbırımıze hala aynı yastaymıs gıbı davranıyoruz. yedıgımız ıctıgımız ayrı gıtmez. ana babamız harclık verdıgı zaman hemen bırbırımızı arar hadı yıyelım derız. hatta ben ılk arabamı aldıgım zaman bırak akrabaları, anne babam aileme haber vermeden direk onun yanına gidip şehri turlamıştık. o yüzden 1 den fazlası olmuyor olursa 1 tane
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-57554940B

sadece ama sadece 1 tane var, benden 3 yaş kuçuk olmasına ragmen bırbırımıze hala aynı yastaymıs gıbı davranıyoruz. yedıgımız ıctıgımız ayrı gıtmez. ana babamız harclık verdıgı zaman hemen bırbırımızı arar hadı yıyelım derız. hatta ben ılk arabamı aldıgım zaman bırak akrabaları, anne babam aileme haber vermeden direk onun yanına gidip şehri turlamıştık. o yüzden 1 den fazlası olmuyor olursa 1 tane
    Guzel hocam inşaAllah bana ihanet eden hainler gibi olmaz sonunuz

Insanlar en iyi dostlarına bile kalleslik edebiliyor

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim :)
  • Var hemde asiri saglam
    Ayni sekilde bende baskalarinin asiri saglam arkadasiyimdir

• Benim gibi yavşaklar karşına çıkarsa arkadaşlığa güvenin kalmaz tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Benim gibi yavşaklar karşına çıkarsa arkadaşlığa güvenin kalmaz tabi.
    Ahaaa
  • Çıkar ilişkisi güderseniz zaten arkadaşınız olmaz. Gerçek arkadaş ayaktayken değil düştüğünüzde size kosandir ondanda birkaç tane var bizde çok şükür. Bazı kardeşlerin bile birbirine yapmayacağı iyiliği yapacak adamlardır.

• var bir tane
  • Elbette var.
    Genel manada insanlarla diyalog kurabilen biri değilim. Öyle kullanmayı filan beceremem. Gerçekten beceremem. Mutlaka bir yerde vicdan yaparım. Aptallığıma merhamet kisvesi vururum.
    Ne olacak ya iki güler eğlenir sonra unuturum, gibi bir insan olamadım. Denemeye çalıştım, olamadım.
    Hayatıma giren sivrisineğin kanadı kırılsa üç gün üzülüyorum. Bana göre değil popüler ilişkiler.
    Şöyle bir bakınca kötü insanların verdiği zararların yanında...
    Eşsiz mücevherler edindim, dostlarım.
    Üstelik öyle her gün konuşmamıza da gerek yoktur. Aramızdaki muhabbet telefonla zırt pırt mesajlaşmaya bağlı değil.
    Bir yıl. Koskoca bir yıl haber alamasam bile.
    Onlar orada üşüse benim burada içim titrer.
    Basit sevgi ticaretlerinden, ruh dolandırıcılığından uzak ve saf bir dostluk bu.
    Ki dost, insanın kayıp yanıdır.
    Ki dost, insanın en büyük servetidir.
    Dost uğruna harcanmayacaksa ne önemi var bir ömrün?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Packedlikesardines -- 24 Haziran 2019; 9:5:57 >

• Sağlam arkadaş diye birşey yoktur. Şu hayatta mutlu olmak istiyorsan kim olursa olsun beklentini düşük tut. mümkün mertebe her işini kendin yap. Kimseye muhtaç olma. Kendini kimseye kullandırma. Şunu unutma insanlar seni kullanabildiği müddetçe iyisindir. Yaptığın her iyilik de zamanla göreve dönüşür. O yüzden bir insana kendisinin rahatça yapabileceği şeyleri onun adına yapıp iyilik yapıyorum diye düşünme. Her zaman ulaşılabilir her istenileni yapan tiplerden de olma.
  • Herkes kendisi gibi arkadaş edinir. Boşuna dememişler "Arkadaşlarını söyle kim olduğunu söyleyeyim." diye. 4 sağlam arkadaşım var fazlasına da gerek yok. Hepside çok sağlam. Her sıkıntımda yanımda olurlar. Bende onların yanında olurum.
  • Var, hem liseden hem üniversiteden 3-4 kişilik çok sevdiğim dostlarım vardır. Öpüyorum hepsini.

• 37 yaşındayım. Ortalama 25 yıldır hiç darılmadığım ve birbirimize kazık atmadığım 3 tane sağlam dostum var. Hele biriyle ortak dükkan işlettik batırdık. Sonra ortak bitcoin çektik onu da batırdık. Paralar battıkça güldük geçtik. Yine hiç birbirimizi suçlamadık. Her ikimiz de evlendik. Eşler birbirini çekmedi herhalde ki ailecek görüşmüyoruz. Haftada bir mutlaka görüşürüz. Ortak whatsapp grubumuz var, devamlı yazışırız. Maşallah deyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Benim gibi yavşaklar karşına çıkarsa arkadaşlığa güvenin kalmaz tabi.
    Estağfurullah reyiz seviyorum seni

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.