Şimdi Ara

gozlukten lense gectim miyop astigmat bilen arkadaslar yardimci olurmusunuz 1 dk ayirip

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
12.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 4.25 derece miyop var lens takinca net oluyo ancak cisimler buyuk gozukuyo astigmatta var bu arada sol 1.50 sag 0.75 toric lens kullaniyorum bilen arkadaslar yardimci olursa sevinirim..alisma surecinde miyim acaba..

Edit 2 farkli doktora gittim pek tatmin edici aciklama yapmadilar malesef kullan iste der gibiydi dereceler normal dusurmeye gerek yok dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bağtiyar -- 12 Mayıs 2017; 7:30:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alışma süreci olabilir ama astigmat yüksek olduğu için de sorun çıkıyor olabilir. Gittiğiniz göz doktoru dışında başka bir göz doktoruna daha görünün.

• Hocam gözlükler miyopta küçük gösteriyor diye biliyorum ondan bir alışma süreci olur. Astiğmat da sıkıntılı bir durum ama lens ile daha rahat olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında normali büyük olandır, miyop gözlük küçük gösterir.

• 4 derece miyopsun ve lensin numarası 1.50 ye 0.75 ? nasıl oluyor lan o

astigmatlı ise kutuda iki numara yazar biri normal no biri astigmatın numarası ikisinin toplamına bak ki o gözünün numarasını hesaplayabilesin

eğer hesapladın doğru çıktı ise bir kaç gün idare et baktın yine garip, doktora uğrayabilirsin
  • Hocam astigmatı olan birine lens tavsiye edilmez. Çünkü astigmat gözün farklı bir açısında kırılma oluşturduğu için lens ile sağlıklı görüntü elde edilemiyor. Farklı bir göz doktoruna daha danışın

• quote:

Orijinalden alıntı: Pegasus !

Hocam astigmatı olan birine lens tavsiye edilmez. Çünkü astigmat gözün farklı bir açısında kırılma oluşturduğu için lens ile sağlıklı görüntü elde edilemiyor. Farklı bir göz doktoruna daha danışın

Hocam toric lensler var astigmatli kisiler icin . nicin tavsiye etmiyosunuz yani suan kullanmamali miyim saglik icin

• quote:

Orijinalden alıntı: paramedicmen

4 derece miyopsun ve lensin numarası 1.50 ye 0.75 ? nasıl oluyor lan o

astigmatlı ise kutuda iki numara yazar biri normal no biri astigmatın numarası ikisinin toplamına bak ki o gözünün numarasını hesaplayabilesin

eğer hesapladın doğru çıktı ise bir kaç gün idare et baktın yine garip, doktora uğrayabilirsin

Hocam sag goz 4.25 astigmat 0.75

Sol 4 astigmat 1.5

• quote:

Orijinalden alıntı: bynoun

Aslında normali büyük olandır, miyop gözlük küçük gösterir.

Lens kullandinizmi hocam gozlukten sonra veya once en azindan benim yasadigim durum normal midir yani alisir mi goz garipsemez yani bi sure sonra

• bağtiyar B kullanıcısına yanıt
    Alışır alışır hergun yaşıyorum senin yaşadığın durumu, hatta benim göz numaraları seninkinden çok daha yüksek.

• Merhabalar, 2010 yılından beri Toric lens kullanıyorum. Lens ile Cisimler büyük yada küçük gözükmez , gözlük kullanımı ile lens kullanımı çok farklıdır , göz mesafesi, görüş açısı vb. siz alışamamışsınız.. bu çok normal , zamanla alışırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bağtiyar

quote:

Orijinalden alıntı: Pegasus !

Hocam astigmatı olan birine lens tavsiye edilmez. Çünkü astigmat gözün farklı bir açısında kırılma oluşturduğu için lens ile sağlıklı görüntü elde edilemiyor. Farklı bir göz doktoruna daha danışın

Hocam toric lensler var astigmatli kisiler icin . nicin tavsiye etmiyosunuz yani suan kullanmamali miyim saglik icin

Hocam doktor tavsiyesi üzerine almışsanız elbette kullanın. Zamanla alışırsınız. Örneğin bende de miyop astigmat var, göz kontrollerimde astigmat için lens sağlıklı olmadığı söylenmişti. Örneğin gözlerinizi kırptığınızda 3-4 saniyeliğine görüntü puslu iken tekrar kırptığınızda görüntü ancak düzeliyor. Bu yüzden tavsiye edilmemişti. Ama size dr. tavsiye etmiş, lens kullanmakta zorlanmıyorsanız kesinlikle kullanın zaman geçtikçe alışırsınız.

• Gözlükle lens numaran arasında numara farkı var mı ?

• bağtiyar B kullanıcısına yanıt
    tamam işte kutulardada böyle yazıyorsa sıkıntı yok
  • Astigmat icin lensler cok pahali .sabitleme sistemi oldugu icin . Gozluk daha uygun diye biliyorum bende kendimde gozluk kullaniyorum. Cikar tak birde parasi cok oluyor

• Uzun yıllardır lens kullanıyorum. Ne zaman çıkarıp gözlük taksam küçük gösteriyor. Yani bence lens büyük değil gözlük küçük gösteriyor.
  • aman dikkat lens göze yapıştığı için oksijensiz kalır ve bu iyi değildir. 10 sene öncesine kadar ben de lens kullanıyordum. Arkadaşın abisi doktor, göze hiçbir madde nin teması iyi değil demiş; dikkat edersen direkt değil, dolaylı duyuyoruz böyle uyarıları. lenslerin gece saklandığı sıvı, lens üzerine yapışan protein kalıntılarını da temizler düşünsene bunun ne demek olduğunu,yani lensi sabah alıp göze taktığında o sıvı gözüne gelecek demek, protein çözücü bir sıvıya maruz kalan dokuların nasıl tepki vereceğini tam olarak kestiremeyiz ancak yine de tahminde bulunabilirim: Bozulan proteinlerin yenisini yapmaya calışacaktır yani gözün fazladan sürekli protein üretmeye başlayacaktır bu ise DNA'nın ambalajı denilen telomer'lerin kısalmasına bu da gözünün erken yaşlanmasına yol açacaktır. Sadece bununla kalsa iyi, gözün iç yapısında DNA yeni protein sentezlemez yani o sıvı bir şekilde gözünün içine de sızacak bir yol buldu mu gözün içindeki başta vitreous (göz küresini oluşturan şeffaf jöle dokusu) olmak üzere çeşitli bölgeleri tahrip edecektir, ileri aşamalarda retinaya kadar gidip retinal ayrılma (retinal detachment) ya dahi yol açabilir! lensleri uzun dönemli kullananlarda çeşitli problemlerin görülmesi sebebi budur. göz rahatsızlığına yakalanan birey sayısı artınca hastaneleri ziyaret eden hasta sayısı da artar ve bu da sağlık sektörünün yerin sağlamlaştırır. 10+ sene sonra göz rahatsızlığından hastane hastane dolaşırken ben neden buralarda dolaşıyorum diye sebebini dahi bilmeden! Bir de lazerle yapılan LASIK ameliyatı vardır ki o bundan da korkunçtur! Lasik ameliyatı öncesi bir sözleşme imzalatırlar onda gözünde oluşabilecek her türlü komplikasyon, hatta görme kaybı bile dava edilemez, hasta tüm riski üzerine almıştır gibi maddeler oluyor. Korkunç şeyler. Miyop rahatsızlığının cok yaygınlaşması sebebini Koreli veri bilimciler (dikkat doktor demiyorum) buldu: İnsanların yüksek binalarla, kapalı alanlarla dolu, yeşillik kalmamış şehirlerde yaşamaları. Göz küresi 0-10 yaş arasında kendisini kalibre eder yani uzağı görecek şekilde geometrik yapısını ayarlar fakat bunun için gözü yeşillik kırlık alanda uzak ufku görebileceği geniş alanlar olması lazım, onun yerine dibimizde duvarlar, binalar var. Bir de gözün bu şekilde ayar cekebilmesi için güneş ışınları gerekli, fakat artık cocuklar dışarıda oyun da oynayamıyor, az güneş gören cocukların gözleri de gelişmiyor, sonra gelsin gözlükler. Gözlük sektörüne dikkat edin sadece son 10 yılda ne kadar büyüdü, gözlük şekillleriyle ilgili yeni bir moda alanı doğdu. Herkese bol saglık dilerim.

• Yaklaşık 11 yıldır lens kullanıyorum, spor yaptığım için doktor önermişti o zamanlar.Sonra da lens kullanınca gözümün ilerlemesi geriledi.Tek sıktım gözü çok kuru yapıyor.İşte lens takarım evde gözlük.
  • Tesekkur ederim herkese zaman ayirdiginiz icin

• Lazer ameliyatı olmayı düşünüyor musunuz?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.