Yüzbaşı
21 Ağustos 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 85 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar az yakan genç işi bir araç bakıyorum. LPG tercihim değil performansta falan etkisi oluyormuş. Dizel eski araçlarda sorun çok oluyor diyorlar ne alacağım hiç bilmiyorum. Pejo 206 1.4hdi düşünüyorum.

Çok hız yapmıyorum. Otobanda 120 sabit giderken fazla yakmasın şuan ki araba şu içiyor. 200 TL 350km civarı yaptım İstanbul git gel şehir içi trafik falan. Düşünün yani. Ortalama 5.5 6 yaksa yeter.

120 ile giderken aracıma güveneyim, virajlarda falan uçmak istemiyorum. Pejo 206 uçacak gibi duruyor. Sert viraja tabiki 120 ile girmiyorum. Zaten sadece otobanda 120 yapıyorum. Şehirler arası 100 110.

Aklıma sadece pejo 206 geliyor. Diğer araçlar genelde taksi çıkması albea ve Linea oluyor. Başka güzel var mı?

Bugün fark ettim internet hızım 75Mbps'den 25'e düşürülmüş. Steamden oyun indirirken fark ettim. 7 8 aydır 75'te sıkıntısız kullanıyorum bunlara ne oluyor da habersiz şekilde değiştiriyorlar paketimi. Aldıkları fiyatta aynı. Allahtan kısa sürede fark ettim. Eğer 1 hafta içinde düzelmezse aboneliğimi iptal edeceğim.

@TurkNet Destek

Arkadaşlar çarşamba günü bu 3 üründen birisini alacağım. Aklım M21'de bataryasından dolayı. Şuanki telefonum Redmi Note 7. Bu telefonu anneme vereceğim o yüzden alıyorum ve NFC için.

TCL çok hoş duruyor fotoğraflarda. Aralarında en fazla ram'e sahip cihaz 6 Gb.

Oppo'yu alternatif olsun diye ekledim. Özellikleri iyi geldi. 409 PPI, 163 Gram, 30W hızlı şarj ve 128 Gb. Eksi yanı bataryası 4015mAh.

M21 en ucuzları ve 6000mAh bataryası ile çok iyi duruyor.

Siz kullanıcılardan ve telefonları takip edenlerden yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar çarşamba gününe kadar alacağım. Bu TV'yi beğendim, yarın mağazaya gidip göreceğim canlı canlı. Gitmeden önce başka tavsiyeleriniz varsa onları da öğreneyim gittiğimde bakarım. Genelde Netflix, Amazon Prime'dan 4k dizi film izlenecek. Kasayı bağlayacağım eğer beğenirsem ev boşken oyunda oynarım. Netflix ve Amazonda kaliteli dizi film izleniyorsa diğer uydu kanalları da güzeldir zaten. O yüzden sormaya gerek duymuyorum.

Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar telefonlara taksit kalktı mı?

2 3 yerden almaya çalıştım 2300 TL'lik telefon ama yok taksit yapılmıyor. Google arattım en son ki haberler Ocak 2020de yapılmış. Onda da 3500 TL altına 12 ay taksit yapılabiliyor yazıyor.

Arkadaşlar aradığım özellikler

Type c

NFC

Parmak izi

Yüksek batarya

M21 de hepsi var. Sizce nasıl telefon alınır mı? Şuan Redmi Note 7 kullanıyorum. NFC olmadığı için değiştireceğim.

Başka telefon önerir misiniz? Aradığım özelliklerde en ucuz telefon olsun yeter. M21 şuan 2300 TL.

Arkadaşım İtopya ile sorun yaşadı. Bende dedim bana sorunu yaz foruma yazayım. Direk kendi ağzından söylediklerini aktarıyorum.

Pc ile bluetooth bağlantısı olduğu ibare yazıldığı ve resimdeki ürünün bluetooth destekli olmasına rağmen elime ulaşan ürün eski bluetooth versiyonu olmayan ürün.

Bu ürünü beklerken zaten rezalet bir ürün hazırlığı süreci yaşadım.3-5 iş günü denilen ürün 10 iş günü sonra anca elime ulaştı. Kendileriyle zaten asla telefonda görüşemiyorsunuz. 70-80 kişi sırada bekleyip maksimum 60 dakika hatta kalabiliyosunuz. Bir kez bekledim gelmedi, ikinci kez aradım 59.20 de sıra bana geldi ama 40 saniye içinde sade adımı söyleyebildim. 

Mail attım otomatik cevapalar geldi her seferinde. Her neyse sonunda ürün elime ulaştı ve bir nebze olsa da şikayetlerimden vazgeçtim gibi. Ta ki o ana kadar. Ürünü kutusundan açtım yeşil bir kutu geldi, şaşırdım çünkü arkadaşlarımda ki beyazdı. Sonra ürünü denemeye sıra gelince birde ne göreyim ürünü pc görmüyor. Araştırdım ettim ve 2 farklı versiyonu olduğunu öğrendim. 

Şimdi benim görüpte almaya karar verdiğim ürün bu değildi İtopya'nın satış politikasına göre. Hemen aradım tahmin ettiğiniz üzere sıra gelmedi. Mail attım derdimi anlattım 2. kez ararken onlar beni aradı görüşme sağladık. İlk bir hanımefendiye derdimi anlattım lakin ürünle ilgili çok bilgisi yoktu teknik servis bağlandı. Onlara derdimi anlattım, ürünün farklı versiyonlarını bana gönderdiklerinin vaad ettikleri gibi olmadığını söyledim

bana ürünü bize gönderin dedi bende tamam dedim gönderdim. Geçen gün ürün ulaşınca tekrar aradılar görüşme gerçekleştirdik derdimi tekrar aynı şekilde anlattım ama ne yazık ki o görevlininde bilgisi olmadığı için tamam kontrolleri sağlayıp döneceğiz dedi, birkaç saat sonra döndüler.

Yine başka birisiyle görüştüm ve ürünün aslında bu olduğunu orda yazılan "pc için bluetooth bağlantınız olması gerekli" ibaresinin bir hata olduğu, ürünün fotoğrafından da bu farklı anlayamazsınız dendi. Lakin ürün bariz şekilde anlaşılıyor. Tamamen sahtecilik yaptıkları. Ben bunlarıda düzgün üslupla açıkladım, 'siz bir firmasınız bu satışta sahteciliğe girer, yapılan çok büyük bir hata' olduğunu söyledim lakin karşılığında

çok garip cevaplar aldım, 'beyefendi size göre büyük bir hata olabilir bize göre küçük ayrıca size kötü niyetli yaklaşsak para iadesi de yapmayız yani' dedi. Açıkçası şok oldum. Bana daha yetkili birisini bağlamasını istedim lakin klasik olarak en yetkili kendisi olduğunu söyledi. Velhaslı kelam sizin takdirinize bırakıyorum yaşananları, yani aldığıma alcağımada pişman oldum, resmen satışta sahtecilik yapılıyor ve bunları söyleyince de

olabilir küçük hata bunlar deniyor, tamamen acemilik nerden bulaştım da aldım almaz olaydım. Zaten dünyalar kadar para ayırıp bir ürün alıyoruz onda da yaşadığımız terbiyesizliğe bakın.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/d0/62/80/d062806293c6ae64a60f2b1c5aac995f.jpeg&t=0&width=480&text=1

Bu geceden itibaren benzin 21, motorin 18 Kr zam alacak arkadaşlar.

Arkadaşlar 1.6 benzin 16 valf motor için ne tavsiye edersiniz. Araç hyundai elantra 2001 model. 140 bin km de. LPG hiç takılmadı.

Araçta kronik sorun var yağ eksiltme sorunu. 1 bin kmde çubuk yarıyı görüyor. Sabit kullanımda oluyor genelde. Yani 1 bin km uzun yol diyelim.

Normal kullanımda 1.500 kmyi buluyor azaltması.

Merak ediyorum.

Hakkında
Meslek: Yazılım - Programcı
İlgi Alanları: Oyun - Bilgisayar - Teknoloji
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: dün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.025
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 4.049 (Bu ay: 962)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.378 (Bu hafta: 3)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.