Şimdi Ara

SAĞLAM ARKADAŞI OLAN VAR MI? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
3.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xkrc

Çıkar ilişkisi güderseniz zaten arkadaşınız olmaz. Gerçek arkadaş ayaktayken değil düştüğünüzde size kosandir ondanda birkaç tane var bizde çok şükür. Bazı kardeşlerin bile birbirine yapmayacağı iyiliği yapacak adamlardır.
    Hocam düştüğümüzde tutan olmadı o bakımdan küstük insanlara zaten

Takilmaya arkadaş çok dertlesmeye BİLE adam yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Packedlikesardines

Elbette var.
    Genel manada insanlarla diyalog kurabilen biri değilim. Öyle kullanmayı filan beceremem. Gerçekten beceremem. Mutlaka bir yerde vicdan yaparım. Aptallığıma merhamet kisvesi vururum.
    Ne olacak ya iki güler eğlenir sonra unuturum, gibi bir insan olamadım. Denemeye çalıştım, olamadım.
    Hayatıma giren sivrisineğin kanadı kırılsa üç gün üzülüyorum. Bana göre değil popüler ilişkiler.
    Şöyle bir bakınca kötü insanların verdiği zararların yanında...
    Eşsiz mücevherler edindim, dostlarım.
    Üstelik öyle her gün konuşmamıza da gerek yoktur. Aramızdaki muhabbet telefonla zırt pırt mesajlaşmaya bağlı değil.
    Bir yıl. Koskoca bir yıl haber alamasam bile.
    Onlar orada üşüse benim burada içim titrer.
    Basit sevgi ticaretlerinden, ruh dolandırıcılığından uzak ve saf bir dostluk bu.
    Ki dost, insanın kayıp yanıdır.
    Ki dost, insanın en büyük servetidir.
    Dost uğruna harcanmayacaksa ne önemi var bir ömrün?
    Gerçekten zor zamanin oldu mu üstat olduysa dost dediklerin napti?

• quote:

Orijinalden alıntı: mceliker

Sağlam arkadaş diye birşey yoktur. Şu hayatta mutlu olmak istiyorsan kim olursa olsun beklentini düşük tut. mümkün mertebe her işini kendin yap. Kimseye muhtaç olma. Kendini kimseye kullandırma. Şunu unutma insanlar seni kullanabildiği müddetçe iyisindir. Yaptığın her iyilik de zamanla göreve dönüşür. O yüzden bir insana kendisinin rahatça yapabileceği şeyleri onun adına yapıp iyilik yapıyorum diye düşünme. Her zaman ulaşılabilir her istenileni yapan tiplerden de olma.
    EyvAllah reyiz haklısın bence ben zaten dedigim gibi arkadaşlığa inanmıyorum artık yıllardır hemde

• quote:

Orijinalden alıntı: Jowiyaga

Herkes kendisi gibi arkadaş edinir. Boşuna dememişler "Arkadaşlarını söyle kim olduğunu söyleyeyim." diye. 4 sağlam arkadaşım var fazlasına da gerek yok. Hepside çok sağlam. Her sıkıntımda yanımda olurlar. Bende onların yanında olurum.
    Hocam iğneleyici konuşma daa yaramiz var ki bizim gösterdiğimiz dostluk bize gösterilmedi ki geldik bu konuyu açtık degil mi?

Ne yani sen hayatta herkese nasıl davranirsan öyle mi dönüş aliyorsun her zaman iyi davranirsan iyi kötü davranirsan kötü mü oluyor insanlar?

Ben burda borç verenim hiç merak etme hepsinden alacakliyim bu yuzden tiksindim zaten insanlardan elmas verdik kömür bile vermediler karşılığında cenazem oldu başın saolsun diyen olmadı ondan bahsediyoruz

• Benim bir tane var 10 senedir arkadaşız, 5 sene önce 1 sene küs kalmıştık barıştık. O günden beri sanki benim bir parçam. Bir gün otururken bi söz söyledi hatta hiç unutamam "olurda bir gün sen ölürsen ben dayanamam kafama sıkarım" demişti benim için de durum öyle. Öz kardeşim nasılsa ondan farkı yok. Biz birlikteyken hic sıkılmıyoruz zaten birçok şeyimiz ortak benim adımın anıldığı yerde ardından onun ki gelir onunki anıldığında benim kini sorarlar. Dostu olmayan cok insan tanıdım inanın çok zor bir durum. Yalnızlık duygusu sarıyor insanı ister istemez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Zor zamanlarımı dostlarıma yansıtmamak için yaşadığım şehirden başka yere taşındım 😅
    Zaten canıma okunmuştu. Beni üzgün görüp üzüleceklerdi.
    Kendi kendime kalmayı seçtim.
    Yine de üzüntümü hissettiler ve destek oldular.
    Hocam inanın, zor zamanımda terk etmediler. Hiçbir dostum bırakmadı.
    Ben de onları bırakmam.
    10 sene konuşmasak, 10 sene haber vermeseler, diğer insanların hayırsızlık dediği şeyleri 10 kere yapsalar
    Zorda kaldıklarında seslenmeleri yeter.
    Et kemikten sıyrılmadıkça dostluğumuz sarsılmaz

Bir kere verirsin borcu, geri dönmedi mi tamam dersin bir daha ki sefere vermezsin. Çok leş insanlar var. Herkesle iyi geçinmeye çalışırsan kullanırlar. Benim de etrafımda çıkarcı insanlar var. Hepsiyle görüşüyorum ama bir yere kadar. Borç istediklerinde veririm ama o da belli bir miktara kadar. Ama miktar ne kadar düşük olursa olsun eğer borcunu ödemezse bir daha hiç vermem. Çünkü düşünüyor o "Aha aldım bundan para 10 20 lira böyle gider vermediğim içinde ses çıkarmadı kullanırım ben." der.

Zaten her takıldığın kişiyle sağlam dostluk kuramazsın ki. Dostluklar uzun yıllar içinde olur. 2 3 tane hatta 1 tane olsa bile yeterli. Az olsun öz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Packedlikesardines

Zor zamanlarımı dostlarıma yansıtmamak için yaşadığım şehirden başka yere taşındım 😅
    Zaten canıma okunmuştu. Beni üzgün görüp üzüleceklerdi.
    Kendi kendime kalmayı seçtim.
    Yine de üzüntümü hissettiler ve destek oldular.
    Hocam inanın, zor zamanımda terk etmediler. Hiçbir dostum bırakmadı.
    Ben de onları bırakmam.
    10 sene konuşmasak, 10 sene haber vermeseler, diğer insanların hayırsızlık dediği şeyleri 10 kere yapsalar
    Zorda kaldıklarında seslenmeleri yeter.
    Et kemikten sıyrılmadıkça dostluğumuz sarsılmaz
    Vay be çok garip helal olsun ne diyeyim

• Hocam kendini geliştirmekten kastınız ne ve bu sizin için neden bir arkadaşta olması gereken bir özellik ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞŞakira

Hocam kendini geliştirmekten kastınız ne ve bu sizin için neden bir arkadaşta olması gereken bir özellik ?
    Hocam ben cevap vereyim

Bir yastan sonra embesil farkindalik seviyesi düşük cahil insanlar hic çekilmiyor bilgi seviyesini konusma kültürünü konusulacak konulari falan geçtim cogu insan oturup kalkmayi insanca davranmayi ve nezaketi dahi bilmiyor bu yüzden ozellikle 20 yaşından sonra insanlar kendi bilgi kültür seviyesinde olmayan insanları cekemiyor ve insanlar arasi görünmez bir kast sistemi oluşuyor

• Benim bu ülkede bir bildiğim var ise insanın tek dostu yine kendisidir gerisi hava gazı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mulina

Benim bu ülkede bir bildiğim var ise insanın tek dostu yine kendisidir gerisi hava gazı.
    Ah be reyiz ben kendi kendime de düşmanım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Üni askerlik iş hayatı gibi ortamlardaki arkadaşlar genelde çıkar üzerine kurulan arkadaşlıklardır gerçek dostu yaşadığınız normal hayatta bulursunuz benim düşüncem böyle :)
  • yok olan varsa gerçekten ayakta alkışlarım, hep bir çıkar menfaat bilmiyorum belki benim çıkanlarda öyleydi ama gerçekten böyle sağlam dostu olanlara çok özeniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Big Booble

yok olan varsa gerçekten ayakta alkışlarım, hep bir çıkar menfaat bilmiyorum belki benim çıkanlarda öyleydi ama gerçekten böyle sağlam dostu olanlara çok özeniyorum.
    Sürekli dizideki gibi bir arkadaş ortamın olduğunu düşünsene hocam inanilmaz bir sey

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkep

37 yaşındayım. Ortalama 25 yıldır hiç darılmadığım ve birbirimize kazık atmadığım 3 tane sağlam dostum var. Hele biriyle ortak dükkan işlettik batırdık. Sonra ortak bitcoin çektik onu da batırdık. Paralar battıkça güldük geçtik. Yine hiç birbirimizi suçlamadık. Her ikimiz de evlendik. Eşler birbirini çekmedi herhalde ki ailecek görüşmüyoruz. Haftada bir mutlaka görüşürüz. Ortak whatsapp grubumuz var, devamlı yazışırız. Maşallah deyin.
    Maeeşallah.
  • var.
    seni ikna etmek istemem. buna değmezsin.

• sağlam arkadaşım yok ama sağlam bir arkadaşım ameliyatta arkadaşımın başından bir saniye ayrılmadım benden iyisini zor bulur

• quote:

Orijinalden alıntı: askerasker

var.
    seni ikna etmek istemem. buna değmezsin.
    EyvAllah

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.