Şimdi Ara

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.859
Cevap
96
Favori
743.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Resimlere bakarken 80 lerden kalma bir parça dinliyordum "I Wish" (eskiler iyi bilir )

Civic in kokpitine bakınca bir an k.i.t.t. geldi aklıma
  • içine oturdugumda tamam budur dediğim, 51 bin fiyat isteyince iyi bari sedanını alayım dediğim arabadır.
    saygı duyar,yolda ne zaman görsem dönüp bakarım.
  • Evet içine oturduğumda arada bir abartı hissi ağır bassada içimden "kesinlikle budur gidelim k.i.t.t. hayde bismillah!" dediğim bir araçtır.

"Düz vites seçeneği yok mu ne" dendiğinde 1.8 sedanına yazılmış olsamda sonradan vazgeçmiştim,hb daha mı kaliteliydi ne..
  • arkadaşlar bu topic ismini civic hb ve type-S diye değiştirseniz nasıl olur ? type-s resimleride çok onlarıda koyayım :P bende acayip araştırmalar içerisimdeyimde bu araç hakkında ne yazıkki bu gidişle parayı denkleştirdiğim an bende otomatik(i-shift) şanzıman alıcam sanırım görünüşüyle beni bitiren bir araç tasarımı var :)
  • Eğer almayı düşünüyorsan servise çaktırmadan arka amortisörlerde ve şanzımanda değişiklik olup olmadığını öğren.

2007 başlarında yapılan yabancı testlerde arka amortisör geometrilerinde sıkıntı olduğu sık sık yazılıyordu,aşırı sert ve refleksleri zayıf kalabilen sistem bozuk satıhlarda düz gidiş kalitesini bozuyormuş,otm. şanzıman tepkileri yavaşmış vs vs..

Kullanan bir arkadaşta eskiden bunlara benzer şikayetlerde bulunuyordu Honda topiklerinde ve dediğine göre 2007 aralık civarları otm. şanzımanlarında yazılımla düzeltme yapılacaktı.
  •  SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S

buyrun biraz daha resim size:) alacak arkadaşlara yardımcı olur belki :)

• quote:

Orjinalden alıntı: hasan12532

arkadaşlar bu topic ismini civic hb ve type-S diye değiştirseniz nasıl olur ? type-s resimleride çok onlarıda koyayım :P bende acayip araştırmalar içerisimdeyimde bu araç hakkında ne yazıkki bu gidişle parayı denkleştirdiğim an bende otomatik(i-shift) şanzıman alıcam sanırım görünüşüyle beni bitiren bir araç tasarımı var :)

Seni mi kıracam kardeş...Oluyorsa hemen yapayım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hondax

quote:

Orjinalden alıntı: hasan12532

arkadaşlar bu topic ismini civic hb ve type-S diye değiştirseniz nasıl olur ? type-s resimleride çok onlarıda koyayım :P bende acayip araştırmalar içerisimdeyimde bu araç hakkında ne yazıkki bu gidişle parayı denkleştirdiğim an bende otomatik(i-shift) şanzıman alıcam sanırım görünüşüyle beni bitiren bir araç tasarımı var :)

Seni mi kıracam kardeş...Oluyorsa hemen yapayım...

İşlem tamam Hasan kardeş... Şimdiden emeğine sağlık...Bende gri olanın resimlerini koyayım:)
  • Birde komik bir olay yazayım...Millet ön tarafın tamamını far zannediyor..Çok güzel aydınlatır bu diyenler var
  • ne yalan söyliyim ; şu anda sıfır bir hb type-s alacak param olsa düşünmeden alırdım , honda bu modelde , şu an sadece fuarlarda görebileceğimiz konsept tarzı otomobillere benzeyen bir hava yakalamış , sevgili grandemle ne zaman yolda denk gelse ; hemen yol verir , arkasından bir selektör yaparım fifth gearın bir incelemesinde şaşırmışlardı böyle bir arabanın seri üretilebildiğine ..

- Gidelim kitt
    - (vın vıınnn) tamamdır abi!
  • quote:

Orjinalden alıntı: hondax

Civic hatchback'in methedilen birçok yönü var fakat ben "yol tutuş" konusunu gündeme getirmek istiyorum... Daha önce focusum da vardı..Fakat yol tutuş konusunda civic hb in eline su bile dökemez focus... 200 km/s hızlarda bile viraja girmek tedirgin etmiyor...

Aaaaa bak fokusa laf yok
  • topic ismi için teşekürler :) buyrun elimde olanlardan biraz daha koyayım :)

type-R değil :) civic hb :)

• Honda Bayisindeki görevliye neden 1.6 motorluların getirilmediğini sordum. "Bizimkiler Türkiye'de üretilen Sedan'ı korumak için kasten getirmiyorlar. Çünkü ikisi de aynı fiyat olursa kimse sedan almaz. Fabrikada o kadar insan çalışıyor, yazık onların emeğine.." gibisinden bir şeyler saçmaladı.

Kaybeden Honda oldu, çünkü ben de gittim Opel aldım. Hatchback hastasıyım ben, Sedan'lar dede arabası gibi geliyor.
  • gerçekten saçmalamış çünki türkiye sedanlar ülkesidir, HB sadece az bir genç kitleye hitap eder, sedan daha bi ağırbaşlı aile arabası
  • Sitenin acemisiyim...Resim yüklemede sorun yaşıyorum...Dosya boyutu büyük diyor...Yardımcı olursanız sevinirim..Gri Hb resimleri yükleyeceğim..
  • google den imagshack diye yaz ilk çıkan adrese tıkla orada dosya seçme var resmi seç daha sonra ekrana satır satır adres çıkacak en alttaki linki kopyala foruma

[simage] kopyaladığın adres [/simage]

yazıp yapabilirsin :)
  • gösterge resimlerini gördüm gene hasta oldum, yapmayın etmeyin arkadaşlar, off ter basıyo bak şimdi,
    alttan da maviyi vermemiş mi utanmadan bide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sovalye99 -- 17 Mart 2008; 0:34:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Eğer almayı düşünüyorsan servise çaktırmadan arka amortisörlerde ve şanzımanda değişiklik olup olmadığını öğren.

2007 başlarında yapılan yabancı testlerde arka amortisör geometrilerinde sıkıntı olduğu sık sık yazılıyordu,aşırı sert ve refleksleri zayıf kalabilen sistem bozuk satıhlarda düz gidiş kalitesini bozuyormuş,otm. şanzıman tepkileri yavaşmış vs vs..

Kullanan bir arkadaşta eskiden bunlara benzer şikayetlerde bulunuyordu Honda topiklerinde ve dediğine göre 2007 aralık civarları otm. şanzımanlarında yazılımla düzeltme yapılacaktı.

dostum merhaba bende typeS var vites geçişleri gercekten cok yavaş bunu yazılımla düzeltiyorlarmı bir bilgin varmı
    amortisörleri gercekten cok sert sanırım bunu düzeltme olasılıgı yok o yuzden bir şey sormayacağım bu konuda

• honda nın bi forum sitesinde okumuştum bir ülkede yazılım ile düzeltlmiş ancak TR'de yapabilirlermi bir bilgim yok o kadar mı kötü otomatik vitesi bu kadar sorunsa anlamıyorum honda neden illaki otomatik getiriyor bir ara getirdi düz vitesleri şimdi ellerinde yok mart mayıs ayında geliyormuş gemiler TR'ye bakalım bu seride gelecekmi:(
  • valla opel astra yeni kasa vardı bende onunla aynı diyebilirim.
    opelde easytronic vardı bundada aynı sıstem vıtes var bu kolaylastırılmış otomatik viteslerin tamamı sanırım böyle .
    ama eski tip otomatik viteslerde geçişler cok daha hızlı oluyor.nedeninide hiç anlamış değilim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.