Şimdi Ara

civic fd6 motor yağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
22.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yaklaşık 9 aydır 2011 model elegance AT sahibiyim. aracın bakımını yaptırmam gerekiyor. şu an 30000 km de. daha önce serviste yapılmış bakımı ama servis biraz fazla fiyat verdi bende dışarda yaptırmayı düşünüyorum. servisin verdiği kağıda bakılacak olursa 0W/20 kullanmışlar ancak faturada 10W/40 yağ konulmuş gösteriliyor. ben kayseride yaşıyorum. biraz araştırdım, kitapçıkta "ACEA A1/B1" "ACEA A3/B3" VEYA "ACEA A5/B5" orijinal honda motor yağı kullanınız diyor. bu özellikleri karşılayan mobil 0W/30 ya da 5W/30 var. çok kafam karıştı. servise sordum direk 10W/40 dedi, ama yapılan işlemlerin yazıldığı kağıtta 0W/20 koydukları yazılmış. yardımcı olacak tecrübeli arkadaşların cevaplarını bekliyorum. birde kayseride güvenebileceğimiz özel servis var mı???

• 5-30 0-30 veya 0-40 koyabilirsiniz, ustalarin lafına bakıp 10-40 koydurmayin, mümkünse full sentetik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kapadokyalı93 K kullanıcısına yanıt
    Ben de özel servise gitmek istiyorum.servis 10/40 castrol koyuyor.filtreleri nerden alacaksınız ve ne marka kullanacaksiniz?isimlerini sylerseniz ben de not edip onlardan kullanacağım özel serviste.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kitapçıkta ne yazıyorsa onu kullanmanız daha doğru olur. Marka olarak orjinal Honda ambalajlı yağlar Eneos'tur. Araştırabilirsiniz. Eneos tavsiye ederim.
  • eneos nereden bulabilirim bilmiyorum. 5/30 mantıklı geliyor. henüz ne marka kullanacağım bilmiyorum. daha olmadı filtreleri falan servisten alıp dışarda değiştireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kapadokyalı93

eneos nereden bulabilirim bilmiyorum. 5/30 mantıklı geliyor. henüz ne marka kullanacağım bilmiyorum. daha olmadı filtreleri falan servisten alıp dışarda değiştireceğim.

Kayseride iseniz 0/40 veya 0/20 kullanabilirsiniz dışarıdan 80-90 tlye alıp servise götürün değiştirirler...Ben mersinde öyle yapıyordum servis sorun çıkartmaz müşteri isteğiyle 0/40 koyuldu yazar...0/20 serviste 150-160 civarıdır dışarıdan 80 civarına bulursunuz...10/40 koymamaya bakın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kapadokyalı93

eneos nereden bulabilirim bilmiyorum. 5/30 mantıklı geliyor. henüz ne marka kullanacağım bilmiyorum. daha olmadı filtreleri falan servisten alıp dışarda değiştireceğim.

Reklam olmasın ama imzamdaki n11 adresinden bulabilirsiniz. En uygun burada.
  • hayirili cumalar
  • 2007 fd6 civic 140 bin km de lpg li. yeni almış bulunmaktayım. benden önceki sahibi 10-40 kullandığını söyledi.
    5-40 a geçiş yapmam doğru olur mu? + veya - yönde ne gibi değişiklikler olur? doğrumu yoksa yanlış mı yapmış olurum 5 40 a geçmekle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eSSelamuAleykum -- 7 Temmuz 2017; 18:2:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.