Şimdi Ara

SAÇKIRAN OLDUM, NE YAPACAM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
1
Favori
106.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün berbere gittiğimde normal traşımı olurken berber saçındaki saçkıranların farkındamısın deyince olay ortaya çıktı. Saçımda bir tanesi 3 bozuk para büyüklüğünde, diğerleri 1 bozuk para büyüklüğünde olmak üzere 3-4 yerde saçkıran olmuş. Hiç farkında değildim, dün anlaşıldı. Saçlarım uzun olduğu için de o bölge örütülüyormuş, kimse de farkına varıp bana söylemedi. Sonra da berber biraz daha kesersem görüncek diye fazla saçımı da kesemedi. Şuan biraz daha uzun olduğu için yine belli değil ama saçları aralayınca kabak gibi çıkıyor ortaya...

Nedeni stres falan diyorlar ama ben çok stres falan yapıp, depresyon falan da yapmadım yahu. Evet var mı çözümü bilenler?

• Sarımsak sürmeyi dene. (Üff o da çok pis kokar bee)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paramedik 112

Sarımsak sürmeyi dene. (Üff o da çok pis kokar bee)
    bi arkadaşım benzin tedavisi uyguluyodu ama kurşunsuz saçma gibi ama diil işe yaradı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paramedik 112

Sarımsak sürmeyi dene. (Üff o da çok pis kokar bee)
    Sarmısak sürün diye okumuştum bir kaç yerde, berber de öyle dedi. Ama sarmısak sürünce çıkacak saçlar diğerlerine göre daha kalın oluyormuş ve bu da saçlarda görüntü bozukluğu yaptığından toptan kazıtıp tamamına sarmısak sürmek gerekiyormuş? Bu doğru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intelligent

Sarmısak sürün diye okumuştum bir kaç yerde, berber de öyle dedi. Ama sarmısak sürünce çıkacak saçlar diğerlerine göre daha kalın oluyormuş ve bu da saçlarda görüntü bozukluğu yaptığından toptan kazıtıp tamamına sarmısak sürmek gerekiyormuş? Bu doğru mu?

Alıntıları Göster
    Bir doktora görün. O sana gereken tedaviyi söyler. Çözümü yanlış yerde arıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Criminal Origin

Bir doktora görün. O sana gereken tedaviyi söyler. Çözümü yanlış yerde arıyorsun.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Criminal Origin

+1

kesinlikle doktora git vardır bir merhemi falan

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Criminal Origin

Katılmamak elde değil..
  • quote:

Alıntıları Göster
    Ben de de oldu. Sarmısak falan uğraşma zarar verme tenine. Bir ilacı var onu bir süre sürdükten sonra düzeliyor.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Tabi doktora görünecem de belki önceden saçkıran olup da geçmiş birini buralarda bulurum dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutx

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    cahilliğime verin arkadaşlar bu saçkıran nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzil -- 9 Ağustos 2007; 15:44:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzil

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: uzil

Vücudun bazı bölümlerinde kıl, tüy veya saç kalmaması. Genelde kafanın tepesinde veya enseye yakın bölümde olur. Orası tamamiyle kel kalır. Çözümü var. Bir ilaçla çözüme kavuşabiliyorsunuz. Benim yaşadığım gibi. Sıkıntı stres sonucu oluyor genelde

• quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

quote:

Vücudun bazı bölümlerinde kıl, tüy veya saç kalmaması. Genelde kafanın tepesinde veya enseye yakın bölümde olur. Orası tamamiyle kel kalır. Çözümü var. Bir ilaçla çözüme kavuşabiliyorsunuz. Benim yaşadığım gibi. Sıkıntı stres sonucu oluyor genelde

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

quote:

anladım benim şuan için öle bir derdim yok o zaman şimdilik kafada saç kalmadı zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: uzil

quote:

quote:

anladım benim şuan için öle bir derdim yok o zaman şimdilik kafada saç kalmadı zaten

Alıntıları Göster
    Bu çözüme ulaşma ne kadar zamanda oluyor? Kafayı kazıtmaya falan gerek yok değil mi, üniversite başlayacak yakında, sıkıntı olmasın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Intelligent

Bu çözüme ulaşma ne kadar zamanda oluyor? Kafayı kazıtmaya falan gerek yok değil mi, üniversite başlayacak yakında, sıkıntı olmasın...

Alıntıları Göster
    Hocam aynı şey geçen haftada benim sakalımda ortaya çıktı.50 kuruş büyüklüğünde falan.

Buraya da konu açmıştım.

3-4 doktorla görüştük (gerçi cildiyeci değillerdi ama tanıdık doktor), stres geçince saçkıranın da geçeceğini ama sarımsağın iyi geldiğini söylediler.

Yine saçkıran geçiren hemen hemen herkes sarımsağın iyi geldiğini söylüyor.

Ben 3-4 gündür sarımsak sürüyorum henüz bir iyileşme yok ama biraz zaman alıyormuş zaten.Baharatçıya gittim, o da saçkırana sarımsak yağı ve badem yağının iyi geldiğini söyledi.Bu ikisini kullanarak saçkırandan kurtulan tanıdıklar da var.

Neyse istersen sen bir doktora git.

Not:Benim açtığım başlıkta yakalanan bir arkadaş hiçbir şey yapmadan atlatmış, ikisi de sarımsak sürmüş.

• quote:

Ben de de oldu. Sarmısak falan uğraşma zarar verme tenine. Bir ilacı var onu bir süre sürdükten sonra düzeliyor.

Alıntıları Göster
    quote:

ilacın adı ne? bana da sedef ilacı olan psoraks vermişlerdi fayda etmişti

• quote:

Orijinalden alıntı: Clive

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Frost11

quote:

Hatırlamıyorum. Uzun süre oldu kullanalı. Ama kısa sürede çıkarmıştı. Bayağı etkiliydi. Stresin de etkisi oldukça fazlaymış

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Frost11

quote:

Hatırlamıyorum. Uzun süre oldu kullanalı. Ama kısa sürede çıkarmıştı. Bayağı etkiliydi. Stresin de etkisi oldukça fazlaymış

Alıntıları Göster
    kuzenımde vardı kafayı komple kazıtmıstı habıre kafaya cıla ceker gibi sarımsak sürüyordu gectı inşallah sende kurtulursun

• quote:

Orijinalden alıntı: Brunhild

kuzenımde vardı kafayı komple kazıtmıstı habıre kafaya cıla ceker gibi sarımsak sürüyordu gectı inşallah sende kurtulursun

Alıntıları Göster
    şu an bende de var cutivate adlı kortizonlu bir merhem kullanıyorum, yüzü çok kötü tahriş ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melih06

şu an bende de var cutivate adlı kortizonlu bir merhem kullanıyorum, yüzü çok kötü tahriş ediyor.

Alıntıları Göster
    ben,m bacağımda olmuştu 1ytlden %50 filan daha büyüktü, öss dönemiydi o zamanlar, öss bitti, yerleştim ondan sonra kendi kendine geçti, bacakta olduğu için çok durmamıştım üstünde, demek ki saçkıranmış
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.