M

Yüzbaşı
20 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 134 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Trendyolda. Link vermiyorum.


Arçelik nf 5094 dolap kullanıcısıyım, tahminen 15 yıllık bir dolap, Ankara'ya yeniden atanınca bildiğim itfaiye meydanındaki spotçulardan aldım. Dolap görüntü, temizlik ve malzeme kalitesi itibariyle harika, ancak alt hiç soğutmuyordu. Tamirci geldi, soğutucu kısmının fanının çalışmadığı tespitini yaptı ve sensör değişimi yaptı, fan yine devreye girmeyince sonraki gün diğer fanın da sensörünü değiştirdi, bu kez de fan devreye girmeyince anakart değişimi yaptı ve fan devreye girdi. Ancak sadece dolabın sağındaki hava kanallarından soğuk hava geliyor. 0 derece bölmesi ve sol kanallardan hava akışı yok. Buzdolabı termometresi aldım ve ölçüm yaptım, dondurucu -18 ve soğutucu 4 dereceye ayarlı. 0 derece bölmesi 9 derece, dolabın merkezi 8 derece, en alt 10 derece. Ayrıca hava akışının olduğu deliğin üfleme sıcaklığı -3.7 derece, hava akışının olmadığı delik 12 derece. Dondurucu bölmesi ise -20.7 derece. Gelen tamirci sorun olmadığını söyleyip gitmişti ben ölçüm yapmadan önce. İade etmek istedim, 150 geliş nakliye, 150 gidiş nakliye, 200 tamir ücretini düşüp ödediğim 750 liranın 250 lirasını vermeyi önerdiler. Adamlarla uğraşacak vaktim yok, tekrar tamir yolunu denemek istiyorum. Sorun ne olabilir.
Sunny 55’’ 4K Televizyonu 1915.90 TL üzerinden (yüzde 5 giddigidiyor indirimi ile 1820,10 TL’ye satın aldım. Ayrıca bonus kartı olanlara site 160 lira da bonus veriyordu, bonus kampanyası nisan sonuna kadar devam ediyor. 1.660 liraya fiyat performans ürünü. Açtığım fırsat konusunda televizyonu Sunny çöp vs diye küçümseyen arkadaşlar oldu, lakin testlerini yaptım durum hiç de öyle değil.

Işık sızması yok denecek kadar az, bulutlanma da diğer televizyonlara göre oldukça az. Arka aydınlatmada dled teknolojisi kullanılmış, kontrast çok iyi, en yüksek ışıkta tüketim 140 watt, ben arka ışığı yüzde 45 yaptım, 84 watt tüketim değeriyle izliyorum. Aşağıdaki testler arka ışık en yüksek ayarda yapıldı.

Uydu alıcısı 4K desteklemiyor, panel android box üzerinden 4k videoları oynatıyor, smart özelliği yok, kılavuzunda hdmi cec ve arc var yazmasına rağmen bunu desteklemiyor. dled aydınlatma nedeniyle kasa çok ince değil, ancak çok kalın da değil. Şık bir çerçeve ve kasaya sahip. Televizyona düşük bütçe ayıranlar için oldukça iyi bir televizyon.Boyut: 55″, 140cm, 137,8 x 17,1 x 80,8 (LxWxH)
Voltaj: 100-240V AC
Frekans: 50/60 Hz
Güç Tüketimi: 145W
Panel Tipi: DLED
Max. Çözünürlük: 3840*2160
HDMI1(2.0): 2xHDMI
HDMI: 1xHDMI
VGA: 1xVGA
Kulaklık: 1
USB: 1
YPbPr(mini): 1 RCA(beyaz kırmızı)
Sunny 55’’ 4K TV. 1915.90 TL, bu fiyat bile sıcak sayılır...


yüzde 5 giddigidiyor indirimi ile 1820,10 TL, bonus kartı olanlar için ise televizyon 1.660 TL’ye geliyor (bonus pay, elektronik alışverişi ve gittigidiyor kampanyası) Ürün günün fırsatı olduğu için komisyon oranı düşük, satıcı bile bu fiyata alamıyordur.
http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/sunny-55inc-140-ekran-dahili-uydu-alicili-4k-ultra-hd-led-tv-ucretsiz-montaj-ucretsiz-horoz-kargo-274258508


En Ucuz 55’’ Televizyon. Uydu alıcısı 4K desteklemiyor, hdmi üzerinden 4K yayınlar seyredilebilir. Smart yok, sadece 1 adet usb girişi var, ekran aydınlatması dled (arkadan aydınlatma) teknolojisini kullanıyor, bu nedenle kontrast daha yüksek, ışık sızması vs. daha az olması beklenir. Ancak edge led’e (kenardan aydınlatma) göre kasa biraz daha kalın ve elektrik tüketimi led sayısının fazla olması nedeniyle biraz daha yüksek. Ben bir adet aldım, yeterli bir inceleme bulamadım, düşük bütçe ayıranlar için oldukça iyi bir televizyon olarak görünüyor. Daha önce alıp inceleme yapanlar varsa görüşlerini paylaşabilirler.

Boyut: 55″, 140cm, 137,8 x 17,1 x 80,8 (LxWxH)
Voltaj: 100-240V AC
Frekans: 50/60 Hz
Güç Tüketimi: 145W
Panel Tipi: DLED
Max. Çözünürlük: 3840*2160
HDMI1(2.0): 2xHDMI
HDMI: 1xHDMI
VGA: 1xVGA
Kulaklık: 1
USB: 1
YPbPr(mini): 1 RCA(beyaz kırmızı)
55'' beko televizyonumdan bir cızırtı sesi geliyor, ses tamamen kapalı konumda, uydu alcı vs bağlı değil, hiçbir kanal açık değil, boş ekrandayken panel ışığı arttığında sesin de arttığı bir vınlama sesi var, gürültü beyaz ekranda zirve yapıyor, siyah ekranda ise kesiliyor. Televizyonun arkasını dinlediğimde sesin power tuşunun olduğu yerden geldiğini duydum, belki kalitesiz bir trafo kullanmışlardır. Gürültü gece 3m mesafeden çok rahat duyuluyor ve beni çok rahatsız ediyor, böyle birşeyi daha önce görmedim, diğer televizyonumda çıt yok, 60'' lg plazmada ise böyle bir ses var ancak çok az, rahatsız edecek düzeyde değil. Sanırım buna buzzing diyorlar, çözümü var mıdır? Bu kusur kabul edilebilir mi?
Ürün oldukça kaliteli bir ürün, beyaz, siyah, kırmızı ve pembe renkleri mevcut. Bana gelen kutunun üzerinde 59.90 TL etiket mevcut. Apple lisanslı (mfi) olduğu yazmıyor ancak bu markanın lisansız kablo üreteceğini sanmam. Aynı şekilde araç şarj kiti, micro usb şarj cihazı fiyatları da 5 TL civarında ve oldukça uygun.

Kargo ücretiyle bile fiyat uygun görünüyor, başka ürünler de alacaksanız 100 TL üzerine kargo ücretsiz.

Beyaz renk

http://www.hepsiburada.com/energizer-lcaehusyipwh2-lightning-usb-1m-beyaz-data-sarj-kablosu-p-TELDATAEN13855

siyah renk

http://www.hepsiburada.com/energizer-lcaehusyipbk2-lightning-usb-1m-siyah-data-sarj-kablosu-lcaehusyipbk2-p-TELDATAEN13849

kırmızı renk

http://www.hepsiburada.com/energizer-lcaehusyiprd2-lightning-usb-1m-kirmizi-data-sarj-kablosu-lcaehusyiprd2-p-TELDATAEN13854

araç şarj kiti

http://www.hepsiburada.com/energizer-micro-usb-arac-sarj-kiti-ulcdcmc2-p-TELSARJMCRUSBARAC

duvar şarj kiti

http://www.hepsiburada.com/energizer-micro-usb-duvar-sarj-kiti-ulcaceumc2-p-TELSARJMCRUSBDUVAR

şu ürün de oldukça iyi duruyor adaptör ve kablo ile beraber.

http://www.hepsiburada.com/energizer-1-0-amper-1-usb-iphone-5-6-duvar-sarj-kiti-ac1ueucip5-p-TELSARJENRIP56DVRS
Profilo bd2056w2nn model buzdolabı hacim ve fiyat olarak çok uygun geldi. Indirim çeki ve bonusla 1000 küsür liraya geliyor. KD56NNW20N Koduyla Siemens ve KDN56NW20N koduyla Bosch buzdolabı bu modelle birebir aynı. Üründe hangi marka kompressör kullanılıyor acaba. Yerli üretim mi, kalitesi iyi mi. 10 yıllık Vestel dolabımın kapı lastikleri yarıldı. Kapı değişecek 220 TL masrafı var dediler. 3 taşınma gördü bir gün bile teklemedi. Arkasını açtım baktım samsung marka kompressör var. Amma lakin kapı lastiğini pres baskı ve çürük yapmışlar.


http://m.profiloevaletleri.com/Product.aspx?Code=BD2056W2NN


Genel Özellikler
Kapı rafı adedi 4
Marka Profilo
Kapı açık (90°) olduğunda ürün genişliği 75,00 cm
Dondurucu brüt kapasitesi (l) 124 l
Toplam brüt kapasite (l) 507 l
Toplam net kapasite (l) 471 l
Soğutucu brüt kapasitesi (l) 383 l
Ürün kategorisi Top freezer
Klima sınıfı SN-T
Ürün ismi/ticari kodu BD2056W2NN
Renk / Kapı Malzemesi Beyaz
Ana renk Beyaz
Bağlantı değeri (W) 160 W
Konstrüksiyon şekli Solo
Kontrol şekli elektronik
Dondurucu bölmesinin Defrost işlemi Otomatik
Soğutucu bölmesinin Defrost işlemi Otomatik
Derinlik (mm) 740 mm
Kapı açık (90°) olduğunda ürün derinliği 1.380 mm
Kutulu ürünün derinliği (mm) 835 mm
Değiştirilebilir kapı yönü evet
Dondurucu bölümü çekmece adedi 0
Elektronik 1 x LED zinciri
Enerji verimlilik sınıfı A+
Yıllık enerji tüketimi 371 kWh/annum
Ürün ismi/aile Üst tarafi dondurucu, Nofrost
Hızlı soğutma tuşu evet
Hızlı dondurma tuşu evet
Derin dondurucuda flap kapak sayısı 0
No-Frost sistemi tam
Yükseklik (mm) 1.860 mm
Kutulu ürünün uzunluğu (mm) 1.910 mm
Kapı açık uyarısı hayır
Gürültü seviyesi (dB) 43 dB
Soğutucu bölümü ayarlanabilir raf adedi 2
Raf malzemesi cam
Buzdolabı raf adetleri 4
Elektrik kesintisinde saklama süresi (h) 15 h
Sogutucu sicaklik göstergesi Sıcaklık göstergesi yok
Arıza uyarı sinyali İkaz sinyali yok
Brüt ağırlık (Kg) 92,000 kg
Net ağırlık (kg) 85,000 kg
Genişlik (mm) 700 mm
Kutulu ürünün genişliği (mm) 760 mm
Cihaz tipi etiket sinifi 7
VITAFRESH
2005 yılında satın almış olduğum vestel marka buzdolabının soğutucu bölümünün kapı contasında açılmalar oldu. Conta çıkarılabilir gibi durmuyor. Biraz araştırdım, kapıyla birlikte değişiyor gibi falan yorumlar okudum, böyle olursa yaklaşık 10 yıllık dolabın kapısını nereden bulacaklar, ayrıca bu çok maliyetli olmaz mı? Üreticiler neden çıkarılabilir ve kolay değiştirilebilir conta yapmazlar ki?
Bilgisayar koltukları ve masası bir bilgisayarın vazgeçilmez harici bileşenleridir. Forumda konuya ilişkin yer olmadığından buraya açılması gerektiğini düşündüm ki zamanında
bu bölümde incelemeler yapılmış ve tavsiye istenmiş. Koltuğumuz hepsiburada.com'da satılan ve indirim çekiyle 75 TL alınabilen Türksit Ofis,yönetici, bilgisayar koltuğudur.
Linki aşağıdadır.

http://www.hepsiburada.com/liste/turksit-klas-yonetici-koltugu/productDetails.aspx?productId=ofistuksityoneko&categoryId=15321&SKU=OFISTUKSITYONEKO

Sipariş verdiğinizde İzmir'den aynı gün içinde kargoya verilmektedir.

Kutusu oldukça büyük ve ağır. Evde olmadığınız zaman şubeden almak bayağı bir zor olacak, bu yüzden kargo hareketlerini takip ederek evde olduğunuz bir saatte teslim edilmesini sağlamak faydalı olacaktır.
Oregon Scientific RM901 Gökkuşağı Saat 4 huzur verici ses ile kolayca uyanıp, saati geniş LCD ekrandan rahatlıkla okuyabilmenizi sağlar. Atomik saat sizi her zaman programda tutar. MP3 çaları ve jak girişi ile kendi müziklerinizi dinleyebilirsiniz.

Atomik saat her zaman doğrudur ve sizi gün ışığından faydalanmak için asla ayarlama yapmak zorunda bırakmaz. Geniş LCD ekran ve kehribar rengi EL arka ışık, düşük ışık şartlarında bile kolay okuma sağlar. Kristal, renk değiştiren aydınlatma, odada rahatlatıcı ve gevşetici bir atmosfer oluşturur.

Özellikler:

Uyku saati için 4 çeşit yüksek kaliteli rahatlatıcı ses
Şeffaf alanda renk değişme efekti
8 dakika ertelemeli atomik alarmlı saat (uyarıcı ya da rahatlatıcı ses)
Dokunmatik erteleme butonu
Entegre jak girişi ile MP3 çalardan müzik
Kullanıcı seçmeli parlaklık ile geniş LCD ekran

http://www.grupanya.com/alisveris/firsat/oregon-rm901?irc=hp-csd

http://www.youtube.com/watch?v=lCLkguZ1Vyg

kullanma kılavuzu ingilizce:

http://www.weatherconnection.com/manuals/RM901A.pdf

Amazon fiyatı 34$

http://www.amazon.com/Oregon-Scientific-RM901A-Rainbow-Clock/dp/B004LZLVTO/ref=sr_1_25?s=home-garden&ie=UTF8&qid=1393760342&sr=1-25

Aynı markanın termometreli saatini kullanıyorum. 2010 yılında amazon'dan getirtmiştim. Çok kaliteli bir saat. Uyduruk Çin saatlerini almaktansa bunu almak çok daha iyi. Ayrıca elektrik gittiğinde saat kendini sıfırlamıyor. Dahili pili var.


düzenleme: foto değiştirildi, kullanma kılavuzu eklendi.

Hakkında
Konum: Ankara
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Mesaj Sayısı: 446
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.809
İkinci El Bölümü Mesajları: 66
Konularının görüntülenme sayısı: 15.597 (Bu ay: 226)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 103 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.