Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Ryzen Cpu üzdü :S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
59
Cevap
1
Favori
2.986
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    552 Mesaj
    Biraz özgeçmişle başlıycam. Eski sistemim Phenom 1090T idi beni baya taşıdı, ekran kartım hata vermeye başlamıştı o ölmeden bir ekrankartı alayım dedim; gözüme gtx 970 hatta daha eski 780 ti leri felan kestirdim. Yaklaşık 2 aydan uzun süre çeşitli yerleri takip ettim milletin malı altın olunca bir sinirle yeni çıkan gtx 1000 serisinden Asus gtx 1070 rog strix alarak çözüme ulaştım, Yeni ekran kartı eski sistemimde bir kez dahi fanı çalışmadı yani yatışdaydı ve darboğazın hasını yaşıyordu, Geçenlerdeki BF indirimlerinde tavsiyeler üzerine Amd ryzen 1600x ve asus b 350-f strix anakartı Türkiye'den, Gskill ripjavs 3200 mhz 2x8 ramleri Usa dan aldım, sistemi kurdum biosu güncelledim. işlemciyi dogrudan 4100 ghz ye sabitledim testler felan yaptım ve stabildi. Ramleri en yuksek 3066 mhzde çalıştırdım ama bios kararlı davranmadığı için 2933 sanırım böyle bir frekansta sabitledim. Uğraştım 3066+ üzerini göremedim. Şu an bütün driverlar güncel elimdeki 1080p monitor ile bazı oyunlarda 45 fps dalgalanması görüyorum, yada anlık fps droplar yaşıyorum. Arkadaşlar oyuncu adama lütfen ucuz diye Ryzen önermeyiniz !

AAA oyun soranlar olmuştu 1080P her detay neredeyse fullde yapılan bench, Amd yi yüceltmeye devam edin lütfen !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaXENeO -- 1 Ocak 2018; 18:1:49 >

• Öncelikle hatayı Osiris: New Dawn gibi ''early access'' furyasından bir oyunun fps değerlerine aldanarak yapıyorsun ve oyun tam anlamıyla bir optimizasyon özürlüsü. Pubg kadar değil ama, baya sıkıntılı bir oyun. Pubg'de nasıl performans testi bir kıyas kabul etmezse, bu oyunla da etmemeli. Steam yorumlarına bakarsanız zaten, sizin gibi sorunlarla karşılaşan bir çok kişi göreceksiniz. Bir de testi optimizasyon sorunu olmayan AAA oyunlarla yapmanızı öneririm. Doom, Gta V, Tomb Raider bunlara örnek olabilir. Sonra da internetteki testleri karşılaştırıp sorunun nerede olduğunu çözmek daha kolay olur diye düşünüyorum.

Ryzen değil oynadığın saçma sapan optimize özürlü oyunlar üzüyor

Edit: Ryzen 1600 3.9ghz ve GTX1060 kullanıcısı

Görev yöneticinin detaylar kısmından öncelik atama var. Oynadığınız oyunun önceliği düşükse en üste getirebilirsiniz. Bu arada attığınız görselde işlemci darboğazı görünmemekte şuçu hemen işlemciden bilmeyin.

• Yarbay
    3577 Mesaj
    sorununun yazılımsal olmadığına eminmisin

Windows 10 işletim sistemi, yeni kuruldu sistem. Windows orjinal ve gerek görülürse Noctuna NH d14 sogutuyor yani sistemde ısı sorunu yoktur.
    |
    |
    serkanerşen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Gtx 1070'in 1080p de 45 fps vermesi kabul edilemez bir durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Durum bu;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaXENeO -- 26 Aralık 2017; 18:15:55 >
    |
    |
    Red Wheelbarrow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Son eklediğiniz resimlerde kaç fps aldığın yazmıyor, ama işlemci kullanımı da ekran kart kullanımı da düşük. Bir şey ikisine de dar boğaz yapıyor.

39.04 ve 36.07 sağ alt köşede görünüyorlar.
    |
    |
    catastrop kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Görev yöneticinin detaylar kısmından öncelik atama var. Oynadığınız oyunun önceliği düşükse en üste getirebilirsiniz. Bu arada attığınız görselde işlemci darboğazı görünmemekte şuçu hemen işlemciden bilmeyin.

Oyunlarda, çok çekirdekli işlemcilerde (4+), tüm çekirdekler tam kapasite kullanılamadığı için işlemci %100 olmadan darboğaz olabiliyor. Burdaki durum da öyle olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoğunBelKası -- 26 Aralık 2017; 18:41:24 >
    |
    |
    Conqueror26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i7 8700K @4.8GHz (Corsair H110) // ASUS ROG STRIX GTX 1080 Ti @2025-11900 // Gigabyte Z370 Aorus Gaming 7 // Corsair Vengeance LED 3200MHZ C16 DDR4 2x8GB // Corsair Obsidian 450D // Seasonic X-850 80+ Gold Psu // Samsung 840 EVO 250GB SSD // Seagate Barracuda 2TB HDD 7200RPM 64MB // MSI MAG27CQ QHD 144Hz 1ms 27" // BATTLELOG ID: Sonicboom_TR
  • Yüzbaşı
    552 Mesaj
    cpu3 genelde yüksek seyrediyor.
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Texassm0ke -- 29 Aralık 2017; 0:42:4 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    552 Mesaj

Keşke bir iki satır okusaydın...
    |
    |
    Texassm0ke kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

büyük ihtimal ryzenin bios güncellemesi ile alakalı olabilir

dirverlar üncel demissiniz bios güncel olmayabilir bios update deneyin

bide ht özellegi kapalı gibi geldi ya ht açık degil yada siz kapattınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 26 Aralık 2017; 19:18:26 >
    |
    |
    Bahsedilenler: MaXENeO
    Xbox One GT:xXxRaZoRxXx1 İphone 6 64GB Xbox One 1.5 TB 2 joistik 1 kinect ASUS B350M-K RYZEN2200G 3,85 Ghz 16GB DDR4 2400MHZ RAM RX 590 PULSE 8G WİN 10 64 BİT AOC LED 24" G2460VQ6 1ms 75 hz WD BLUE 250 GB SSD
  • Yüzbaşı
    552 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: asko56

büyük ihtimal ryzenin bios güncellemesi ile alakalı olabilir

dirverlar üncel demissiniz bios güncel olmayabilir bios update deneyin

bide ht özellegi kapalı gibi geldi ya ht açık degil yada siz kapattınız

SMT kapalı evet, çunku smt kapalı iken daha yüksek fps alıyorum. Anakart bios durumu en son çıkan güncelleme.
    |
    |

garip bir sorun hocam

https://www.youtube.com/watch?v=SWZlFm1-R0Y

burda yüksek fps alıyor siz niye alamıyorsunuz çok çok garip
    |
    |
    Bahsedilenler: MaXENeO
    Xbox One GT:xXxRaZoRxXx1 İphone 6 64GB Xbox One 1.5 TB 2 joistik 1 kinect ASUS B350M-K RYZEN2200G 3,85 Ghz 16GB DDR4 2400MHZ RAM RX 590 PULSE 8G WİN 10 64 BİT AOC LED 24" G2460VQ6 1ms 75 hz WD BLUE 250 GB SSD
  • Yarbay
    2552 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MaXENeO

Keşke bir iki satır okusaydın...

tek atladığım fan cümlesi olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: asko56

garip bir sorun hocam

https://www.youtube.com/watch?v=SWZlFm1-R0Y

burda yüksek fps alıyor siz niye alamıyorsunuz çok çok garip

Oynadığım bazı oyunlarda bahsettiğim sorun mevcut, örnek vermem gerekirse Grim Dawn, Warhammer Deathwing ve Osiris: New Dawn, yani Vsync açık ve kapa durumda iken 60 ve 100+ fps aldığım oyunlarda mevcut.
    |
    |
Reklamlar
haberler
SEO
google reklamları
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.