Yarbay
11 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 64 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Konuyu açmamın tek sebebi şu donanım bölümünün son haline acıyor oluşum. Eski halini bildiğim için sormadan edemiyorum. Nerde o eskiler ? Demirbaşları buranın ? Yazmaz etmez oldular kendimi bildim bileli bir şey oldu mu pm attığım hemen hemen her donanım konusunda bilgisi olup mesaj atan o üyelerimiz nerelerde acaba ? Bir zamanlar ekran kartı sevenler kulübünü hatırlarım pek yazmazdım oraya ama takipteydim hep, bahsettiğim üyelerin çoğu zaten bilir o konuyu. Tekrardan eskisi gibi canlansa şu donanım bölümü, resmen ölmüş buralar ve her yer fanboy kaynıyor halde Evinize geri dönün beyler demek için açtım konuyu Ve merak ettiğim donanım merakınız mı azaldı yoksa dh den mi soğudunuz?
Eski halimize dönmemiz için neler yapabiliriz?
((Konunun yeri tam olarak burası olmasa da en azından üyelerden cevap geldikten sonra kapansa ya da taşınsa daha güzel olur çünkü ana konumuz donanım bölümünün gidişatı ))

Edit: Çok güzel bir ortam yarattık bu konu altında. Buna da şükür. Ama tabi ki temennim forumun özellikle de dahili bileşenlerin eskisi gibi olması. Konuya katılan hocalarımıza çok teşekkür ediyorum, eski günleri bu konu altında yaşamaya devam edelim
Selamlar, bir kaç aydır donanım bölümünü takip edemedim. Bundan ötürü danışmak istediğim bir kaç şey var. İmzamdaki sistemde ram anakart işlemci üçlüsünü değiştireceğim.
i7 8700k ile corsair 2x8gb 3200mhz cl16 ram düşündüm.
Bunların yanına
1-asus z370-A prime
2-giga aorus ultra gaming
3-bütçeyi biraz zorla derseniz aorus gaming 5
Olarak bu 3'lüden birini düşündüm. Ağır o.c. yapmayacağım ama tabiki bir miktar denemelerim olur
Stabil ve kararlı bir anakart olması, faz sayısı ve I/O sayılarının bol olması gibi etkenler önemli şu an.
Hangi anakart en iyisidir ? Hangisi fiyatını daha çok hakediyor ? Ve fiyat açısından önerdiğiniz bir site var mıdır?
Sorularım bunlar. Ram konusunda da tavsiye varsa açığım önerilere. Son olarak h110 sıvı soğutma var ilk nesil olanlardan. 1151v2 soket ile uyumlu olur sanırım ? Şimdiden cevap veren arkadaşlara çok teşekkürler.
Merhaba , Soğutma kısmına da açtım konuyu fakat oraya giren pek yok buraya yazıyorum :)
İmzamdaki kasanın önüne takmak üzere 14cm lik fan istiyorum. Performanslı ve sessiz olmalı. Tabiki ikisi ters orantılı :) Sessizlik bi kademe daha önemli. Ses performans oranı en iyi olan fan modeli ya da modelleri hangisidir ?
Merhabalar , İmzamdaki kasanın önüne takmak üzere 14cm lik fan istiyorum. Performanslı ve sessiz olmalı. Tabiki ikisi ters orantılı :) Sessizlik bi kademe daha önemli. Ses performans oranı en iyi olan fan modeli ya da modelleri hangisidir ?
Merhaba forumdaşlar :) Yeni bir anakart almak istiyorum. İşlemci hazır, i7 4790k. (Ramler gskill 1333mhz cl7 4gb x4) Ama anakarta karar veremedim. Msi z97 mpower max ac veya gigabyte z97x ud5h (bk'lı olan model de olur) alıcam. En önemlisi şu: hangisi daha stabil karttır? İkincisi hangisi verilen parayı daha çok hakediyor? Herkese teşekkürler.
Ipad de Cameralock plus tweak'ini deneyen oldu mu? Kilit ekranına camera butonu eklemek istiyorum. Cameralock plus ı kurdum fakat buton gelmedi. Bir ayar mı lazım yoksa başka tweak var mı bu iş için? (yeni ipad) Yardımlar için şimdiden teşekkürler.
iPad imi daha 3 gün önce aldım. AppStore dan üç dolarlık uygulama aldım fakat sanal kartımdan 1,6tl çekilmişti. Bu arada gercek kartımın bilgilerini değil sanal kartımın bilgilerini verdim. Neyse bugün modern combat alayım dedim sanal kartıma 14tl yükledim (limit aktardım). Oyun indi sonrada sorunsuzca açtım ve oynadım. Fakat baktım ki sanal kartımda 14tl limit hala duruyor. Acaba telefonuma mı fatura kestiler dedim baktım onda ki bakiyede de eksilme yok. Sonra sanal kartımın limitini sıfırlarım yani 0tl kaldı. Şimdi deneyim bir şey alcak mı dedim, 3dolarlik angry birds space aldım indi kuruldu ve oynadım. Kredi kartında bir degisiklik yok sanal kartta da (zaten kredi kartımın bilgilerini vermedim). Ancak uygulamalar bu sekilde indi. Acaba AppStore da böyle bir şey mı var ilk 3 ürün bedava falan? Ya da oyunlar bugün bedava mı? :) anlamadım gitti. Sonuç olarak bunun acısı başka bir yerden çıkar mı?? Başka bir yere fatura kesme imkanları yok gibi duruyor :) biri bana bunun açıklamasını yapabilir mı acaba? Çok teşekkürler.
Çok acil yardım lazım. ipad2 ekran koruyucuları yeni ipad e uyumlu mudur?? Tavsiye edebileceğiniz (teknosa, bimeks veya vatan'dan) koruyucu var mı?
Merhabalar, bugün yeni ipad 64gb 4g aldım. Çok fazla bilgi sahibi değilim.
Apple kimliğimi aldım, itunes i kurdum. Fakat iki tane sorum var:
1- ipad e fotoğraf atmak istiyorum fakat itunes de böyle bir bölüm yok. Resimleri ya da fotoğrafları ipad e nasıl aktaracağım?
2- Bir kaç adet müzik yükledim fakat bazılarını eşzamanlama yapmadan silince müzikler cihazda gri olarak sadece ismi gözükürken, itunes de hiç gözükmüyor. Yani içinde olmayan sildiğim müzikler hala ismi gözüküyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Merhaba, Amerika'da bir tanıdığım (arkadaşım) var. İpad 3 getirtmek istiyorum.(64gb 4g) Ben burdan apple ın sitesinden sipariş versem ve onun adresini göstersem olur mu? Onun adresine gönderirler mi ben burdan sipariş verdiğimde? Apple paypal ile mi çalışıyor?
Ve eğer bu şekilde olmuyorsa. O gidip bir applestore dan alırsa ve bana gönderdiğinde gümrükte vergi alırlar mı? Hediye diye gönderilse de alıyorlar mı gümrük vergisi? Çok teşekkürler.
Hakkında
Meslek: Elektrik-Elektronik Mühendisi
Forum İmzası:
Intel i7 8700K @4.8GHz (Corsair H110) // ASUS ROG STRIX GTX 1080 Ti @2025-11900 // Gigabyte Z370 Aorus Gaming 7 // Corsair Vengeance LED 3200MHZ C16 DDR4 2x8GB // Corsair Obsidian 450D // Seasonic X-850 80+ Gold Psu // Samsung 840 EVO 250GB SSD // Seagate Barracuda 2TB HDD 7200RPM 64MB // MSI MAG27CQ QHD 144Hz 1ms 27" // BATTLELOG ID: Sonicboom_TR
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.977
İkinci El Bölümü Mesajları: 13
Konularının görüntülenme sayısı: 33.443 (Bu ay: 284)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 834 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.